[TVP2] Gilotyna (2009-2011)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
odrodzony
Obserwator
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: odrodzony » 15 lip 2011, 16:26

Ja wolałem Jeden z Dziesięciu.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 15 lip 2011, 16:54

waldus_5 pisze:po co w finale uczestnik zakłada słuchawki, ma to na celu aby nikt mu nie podpowiedział, czy też ma lepiej słyszeć prowadzącego
Chyba jedno i drugie. Gracz lepiej słyszy hasła finałowe, ponadto słuchawki odgradzają go niejako od publiczności, z której ktoś mógłby coś krzyknąć i potem by były problemy, że gracz to usłyszał i wykorzystał.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 15 lip 2011, 20:13

direct39 pisze:Na oficjalnym forum "Gilotyny" na TVP.PL Roman Czejarek w odpowiedzi na pytania, co do powrotu teleturnieju jesienią, zamieścił taką wypowiedź:
Roman Czejarek pisze:Odpowiem dyplomatycznie tak - losy się ważą (bo kończy się licencja), bo w grę wchodzą inne projekty, a i szefowie się właśnie zmienili. Jeżeli więc jest tutaj grono fanów "Gilotyny" to możecie spokojnie bombardować szefów Dwójki by teleturniej miał ciąg dalszy.

Pozdrawiam serdecznie
Roman Czejarek

PS aktualne informacje są zawsze na mojej stronie czejarek.pl więc jak coś będę konkretnego wiedział to też tam dam znać.
Nie podoba mi się zdanie "losy się ważą" oraz "w grę wchodzą inne projekty". Dla mnie "ważące się losy" to już wstęp do zakończenia emisji.

Trochę nie rozumiem kierownictwa Dwójki. Najpierw wprowadzają na antenę teleturniej, który jak się później okazuje nieźle sobie radzi, po 2 latach kończy się licencja, a oni nie wiedzą, czy ją przedłużać, bo czekają nowe projekty. Rozumiem, że zmienia się kierownictwo, ale czy każdy nowy dyrektor anteny TVP musi namieszać po swojemu ściągając lubiane produkcje, które z polityką nie mają nic wspólnego? :/

Mam nadzieję, że na "Gilotynę" nie spadnie ona sama i że program wróci we wrześniu do TVP2.
Tutaj, jeśli chodzi o ten program, to został on wprowadzony jeszcze za kadencji Krzysztofa Nowaka (który urzędował od lipca do października 2009 jako dyr. TVP2), czyli jeszcze przed niedawno zdymisjonowanym Rastawickim. Dziś mamy sytuację podobną z "Kołem Fortuny". Także wygasa 2-letnia licencja i nakładają się jeszcze na to zmiany w szefostwie Dwójki.

Jednak mam nadzieję, że zobaczymy jesienią nowe odcinki "Gilotyny". Fakt, może i nie trzyma w napięciu, ale w przeciwieństwie do "Dzieciaków górą" produkcja ma licznych fanów (jak widać), no i jest dobrze oceniana.

Co do "Jeden z dziesięciu", to od września będą nowe odcinki. Wczoraj wysłałem e-maila do TVP w sprawie ewentualnego nowego teleturnieju, który pojawi się jesienią. Na razie nie chcą nic ujawniać oprócz tych informacji.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 29 lip 2011, 9:30

Na forum TVP pojawił się już wątek, w którym fani mogą wpisywać się, jeśli nie chcą usunięcia "Gilotyny" z ramówki. Oto on: http://forum.tvp.pl/http://localhost/ph ... ic.php?t=3
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: waldus_5 » 19 sie 2011, 14:22

(...)W nasze miejsce wchodzi "Jeden z dziesięciu", co w tej smutnej chwili (bo nikt chyba nie lubi gdy jego program spada z anteny), jest jakimś pocieszeniem. Tadeusz Sznuk to zawodowiec i mój Mistrz. Oby trwał wiecznie Uśmiech Dziękuję Wam za wspólnie spędzone ponad 25 miesięcy!(...)Pozdrawiam serdecznie. Roman Czejarek.
cytat z forum tvp, więcej tu: http://forum.tvp.pl/http://localhost/ph ... ic.php?t=3

Powiem, szkoda, fajny program tym bardziej zadziwia tłumaczenie, że program znika bo jest za mało misyjny, ja uważam że znika bo taniej emitować jeden teleturniej niż dwa. Pan Roman się sprawdził, mam nadzieję, że powróci kiedyś na wizję z nowym formatem.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 19 sie 2011, 15:20

Kolejny teleturniej TVP2, który spada z anteny po 2 latach. Przypomnę, że w 2009 "Gilotyna" zastąpiła "Koło Fortuny" emitowane od 2007. Osobiście wolałem "Koło...", choć teleturniej z panem Romanem też był niezły.

Co do tego, czy "Gilotyna" była mało misyjna, to muszę powiedzieć, że na pewno większą misję niesie "Jeden z Dziesięciu", nie da się ukryć, ale "Gilotyna" też wymagała pewnej wiedzy i oczytania. Powód zdjęcia tego programu to obniżanie kosztów, bo tak jak piszesz - jeden teleturniej 4 razy w tygodniu jest tańszy, niż 2 teleturnieje po 2 razy w tygodniu.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 23 sie 2011, 13:29

No jasne - w telewizyji publicznej nie może być miejsca na format kolegów z pseudopublicznej włoskiej telewizji RAI :D.

Tak poważnie - czy program był mało misyjny - to zależy jak na to patrzeć. Nie ma przecież wyjaśnienia słowa "misja publiczna" - każdy pod tym pojęciem rozumie inaczej programy. Nie mniej jednak w przeciwieństwie do "Dzieciaków górą!" program miał swój poziom i niektórzy uczestnicy potrafili się wykazać wiedzą. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda.

Żałuję też, że w zamian nie wprowadzono nowego teleturnieju. A można by było - nie musiałby być to polski pomysł - tak samo mógłby być to program oparty na zagranicznej licencji. Przyznam, że znam dwa takie formaty, które odniosły sukces zagranicą, a mogłyby doskonale spełniać misję publiczną.
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Użytkownik

[TVP2] Gilotyna

Post autor: telemaniak92 » 12 maja 2016, 12:44

No i co to są za formaty? Minęło prawie 5 lat, a odpowiedzi nadal nie widać... ;)!
Jak ja uwielbiałem ten program, niemal od samego początku go oglądałem i prawie zawsze z moją śp. babcią (ech, jeszcze zdążyła poznać ten niewypał sprzed 2 lat z duetem Kamel&Kotarski!), grafika, dźwięki, przyjemna atmosfera, fajne nagrody... i te niektóre pytania w 2. rundzie (nawet PNM się do tego quizu nie umywa - nigdy nie zapomnę, jak w pytaniu o przepustkę do finału był gostek, który nie wiedział o pewnym cennym pierwiastku z "Avatara", a 1 z rodzajów było Unonoctium... i nie ukrywał żalu, że narzeczona go "ciągnęła" na ten film, a dla niego to była jak kara, przymus... unikał go jak ognia, a to komercha, a to nie ta fabuła - no i w końcu nie przeszedł, a nagrodą było tylko pudło z cukierkami!), ale finały potrafiły działać na nerwy (zwłaszcza dobór przymiotników + niewiedza finalistów) - jak widać pochodzenie zrobiło swoje, bo jak się oglądało teleturniej to myślało się o włoskich "przyjemnościach" właśnie: krajobrazach, modzie, muzyce (broń Boże, italo disco!), pięknej pogodzie, kuchni, sportowych autach czy futbolu itp.!!! :D Nawet na niego mówiłem przewrotnie "Krajalnica"... cieszy też fakt, że kilka odcinków jest np. na YouTube!

Kolejną fajną nowością była też "Zagadkowa blondynka", która pokazywana była w piątki i prowadzona przez popularną pisarkę i podróżniczkę Beatę Pawlikowską... niestety byli tam zapraszani celebryci, mimo to zabawa była przednia, bo nie brakowało ciekawych pytań i muzyki (taki mix kilk)

PS. Mam sentyment do "Gilotyny" również z tego względu, że wtedy zaczynałem naukę w liceum... i wgl nie ma co go porównywać z DG!, które były chyba najbardziej lipnym teleturniejem od 2008 - zwłaszcza jak prowadził gejuś Karmel! =D
Mateo560
Użytkownik

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Mateo560 » 14 gru 2019, 14:37

Szkoda ze TVP tego teleturnieju nie reaktywuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”