[TVP2] Gilotyna (2009-2011)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 21 lis 2009, 15:34

Ja zauważyłem, że w "Gilotynie" przewinęło się już parę osób, które były również w "Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?" z TV Puls. A przypadkowo oba te programy to dzieła firmy Mastiff Media :).
Pozdrawiam, Direct
Pepek94
Obserwator
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Pepek94 » 01 gru 2009, 19:33

Dzisiaj padła rekordowa wygrana, wyniósł 90.000 złotych i wygrał pan Włodek.
Wielki fan mediów publicznych, zwłaszcza TVP i PR.
DVB-T: Święty Krzyż (MUX 1/2/3)
Nie dla logotypów ekranowych w czasie bloków reklamowych.
#StopZawyżaniu
Anglojęzyczny blog o cyfrowej radiofonii (i nie tylko): https://eudigitradio.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 06 mar 2010, 0:20

Od marca TVP2 emistuje nowe odcinki teleturnieju "Gilotyna". Wielkich zmian nie ma, drobny lifting przeszła scenografia programu. Warto jeszcze dodać, że patronem medialnym programu nie jest już radio VOX FM, ale to ze względów oczywistych, których nie muszę chyba tłumaczyć.
Pozdrawiam, Trzeciak
Daredevil
Użytkownik

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Daredevil » 06 mar 2010, 21:36

3q33 pisze:Od marca TVP2 emistuje nowe odcinki teleturnieju "Gilotyna". Wielkich zmian nie ma, drobny lifting przeszła scenografia programu. Warto jeszcze dodać, że patronem medialnym programu nie jest już radio VOX FM, ale to ze względów oczywistych, których nie muszę chyba tłumaczyć.
No jednak nie takie oczywiste ;) Mógłby ktoś powiedzieć, o co chodzi?
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Kamil » 06 mar 2010, 22:36

Roman Czejarek rozstał się ze stacją radiową VOX FM i rozpoczął pracę w Polskim Radio.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 10 wrz 2010, 16:40

Wczoraj wystartowała 3. edycja teleturnieju "Gilotyna". Wiele rzeczy się nie zmieniło lekko poprawiono grafikę (zarówno tą ekranową, jak i tą na stole), prowadzący Roman Czejarek ubiera się bardziej elegancko (z krawatem). Zmiany wprowadzono w rundzie 2. teleturnieju - od wczoraj na 6. polach oprócz nagród pieniężnych znajdują się także dwie premie - nagrody rzeczowe (m. in. tygodniowy pobyt w hotelu oraz telewizor LCD), które uczestnik teleturnieju zatrzymuje bez względu na dalszy przebieg rozgrywki (pod warunkiem, że odpowie na wybrane pytanie za które jest także tak jak dotychczas nagroda pieniężna).

I na koniec mała ciekawostka. W napisach końcowych, gdzie na początku pojawia się się nazwisko prowadzącego pod nazwiskiem pojawia się mały podpis "Program I Polskiego Radia". Nowość to nie jest, bo coś takiego stosowano, gdy programy w telewizji prowadzili także Zygmunt Chajzer i Artur Andrus (Program 3. Polskiego Radia).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
CamilloIpla
Użytkownik

[TVP2] Gilotyna

Post autor: CamilloIpla » 19 wrz 2010, 15:54

Na wakacjach obejrzałem kilka odcinków, przyjemny :) Zobaczcie, że w tym teleturnieju nie wszyscy wychodzą z jakąkolwiek kasą. Bywa tak, że hasła są naprawdę trudne.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

[TVP2] Gilotyna

Post autor: piciu » 15 paź 2010, 23:15

Gdy byłem w Wenecji przypadkowo oglądałem Rai Uno i natrafiłem na L'eredita, czyli włoską wersję "Gilotyny". Wtedy w Polsce nie było tego teleturnieju (to była wiosna 2009). Obejrzałem go z ciekawością. Gdy w Polsce pojawiła się "Gilotyna" nie wiedziałem, że to "ten" program. Dopiero w finale przypomniałem sobie, że taki teleturniej jest we Włoszech. Oprócz finału Polska wersja jest inna. (GORSZA, niestety ;()
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 16 paź 2010, 11:06

Polska wersja ma moim zdaniem złą porę emisji. Godzina 17:25 w dni powszednie (czwartek i piątek) to chyba za wcześnie na teleturniej, który ma być jakimś wielkim hitem. Kompletnie nie rozumiem TVP2, która o 19:35 puszcza powtórki, podkreślam powtórki, jakichś głupich "Bulionerów", zamiast dać w to pasmo premierowe odcinki "Gilotyny" i "Jednego z Dziesięciu".
Pozdrawiam, Direct
domi
Junior

[TVP2] Gilotyna

Post autor: domi » 16 paź 2010, 11:19

O 19:35 ten teleturniej przepadłby całkowicie, bo wtedy na TVP 1 są Wiadomości. Najlepszą porą na teleturnieje jest według mnie 19:00. Zaraz po Panoramie. Kiedyś teleturnieje były o tej godzinie i bardzo dobrze sobie radziły.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

[TVP2] Gilotyna

Post autor: piciu » 16 paź 2010, 15:21

tak, patrzyłem wczoraj na raiuno.it w program tv i tamtejsza "L'eredita" jest nadawana co prawda raz w tygodniu, ale za to trwa 70 minut. Jest tam nadawana w niedziele o 18:50 (co prawda w TVP2 to niemożliwe, z powodu Tak to Leciało!), ale jakby dali go w czwartki i piątki o 19:00 to byłoby najlepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 03 mar 2011, 21:44

Dziś wystartowała 4. seria "Gilotyny". Zmiany pojawiły się w zasadach rundy 2. i finału. Od dziś w rundzie 2. pod 6 polami jest tylko jedna nagroda-premia - jest nim telewizor (który uczestnik zatrzymuje bez względu na przebieg gry). Nieco zmieniły się także zasady finału - od dziś uczestnik ma 5 sekund na wybranie jednego z pary wyrazów - gdy tego nie zrobi w czasie automatycznie traci połowę sumy (na stole wyświetlany jest także srebrno-czerwony zegar odmierzający 5 sekund).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: waldus_5 » 03 mar 2011, 21:55

Wole niezniszczalnego jednego z dziesięciu, w gilotynie przeszkadza mi formuła finału, a mianowicie, że gdy się wybierze z pierwszej pary źle to połowy pieniędzy nie ma (a to przecież czysty strzał), następne pary to oczywiście już gra, ale pierwsze to strzał, równie dobrze można by rzucać monetą czy uciąć połowę czy nie. Poza tym teleturniej przyjemny i się jakoś utrzymał.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
LaPatyk
Użytkownik

[TVP2] Gilotyna

Post autor: LaPatyk » 03 mar 2011, 22:06

mam podobne odczucia, pierwszy wyraz powinien być dany a kolejne wybierane przez gracza
niestety producenci nie myślą o zmianie formuły teleturnieju
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 03 mar 2011, 22:12

Nie myślą bo nie mogą. Teleturniej jest formatem, działa więc na licencji, gdzie jest zawarte, że nie można zmieniać formuły teleturnieju. Inaczej groziłoby to nagłym zerwaniu umowy o licencji i niepotrzebnej karze za którą płaciliby i telewizja i producent.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”