[TVP2] Gilotyna (2009-2011)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: waldus_5 » 03 mar 2011, 22:24

Z tę licencją nie przesadzajmy, programy na licencji muszą być przystosowane do wymagań widza krajowego, i pewnie jeżeli jakaś zmiana miała by wpłynąć na lepsze wyniki oglądalności to można by się dogadać. Nie znam teleturnieju na licencji który byłby w 100% kopią. Np. Milionerzy- studia te same, ale różnią się detalami, prowadzący i ich style dobierani według uznania, zasady do wyboru od czasu do czasu z nowymi "udogodnieniami"; Jaka to melodia?- nie wiem czy jest na licencji, jeśli tak to dość luźno osadzonej; 1 z 10- co kraj to obyczaj, Ojciec Mateusz- niby na licencji a nie zawiewa włoszczyzną.......... wszystko jest kwestią dogadania, oczywiście że trzeba się konsultować, ale to nie znaczy że niemożna wprowadzać zmian.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 04 mar 2011, 8:06

3q33 pisze:Nie myślą bo nie mogą. Teleturniej jest formatem, działa więc na licencji, gdzie jest zawarte, że nie można zmieniać formuły teleturnieju. Inaczej groziłoby to nagłym zerwaniu umowy o licencji i niepotrzebnej karze za którą płaciliby i telewizja i producent.
Sam Roman Czejarek na oficjalnym forum programu pisał, że "trochę możemy modyfikować", więc nie wiem, czy tak sztywno się muszą wszystkiego trzymać. Na dowód fragment jego wypowiedzi (ostatni post na 1. stronie): http://forum.tvp.pl/http://localhost/ph ... ic.php?t=5
[...] Staramy się całą ekipą (która jest moim zdaniem bardzo sprawna co mnie cieszy) ale mamy też ograniczenia, których musimy się trzymać. Te nasze ramki to:

1. Format - czyli Włosi i licencja, oczywiście są ograniczenia, regualmin, zasady, choć trochę możemy modyfikować. [...]
Co do 5-sekundowego zegara w finale, to pojawił się on po tym, jak kilka miesięcy temu w jednym z odcinków gracz nieco za długo wybierał z poszczególnych par wyrazów, zostało to nawet zauważone na oficjalnym forum teleturnieju i rozgorzała niemała dyskusja.

Swoją drogą jestem pełen podziwu dla Pana Czejarka, za to, że osobiście udziela się na forum programu, który prowadzi. Nie spotkałem się gdzie indziej z czymś takim. Jeszcze raz brawa.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 10 mar 2011, 18:01

W dzisiejszym finale do wygrania była rekordowa kwota 95 000 zł. W finale doszło do jednej pomyłki, przez co było ostatecznie do wygrania 47 500 zł. Końcowa część finału zakończyła się przegraną przez co pan Stanisław wyszedł tylko z kuferkiem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: waldus_5 » 10 mar 2011, 21:17

Ten teleturniej wydaje się być zabawą w której można wygrać fajne pieniądze, ale nie jest to takie proste, bo jeżeli finalista po przebrnięciu przez wcześniejsze etapu uzbiera dużo pieniędzy to prawie na pewno straci co najmniej połowę, przez co zwykle kończy się na kwotach nieprzekraczających 10 000 zł, taki urok tego teleturnieju, tu po pierwsze trzeba mieć szczęście (jak w każdym teleturnieju, ale w tym dużo większe), dużo szczęścia.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 10 mar 2011, 21:23

Trzeba przyznać, że wygranie 100.000 zł graniczy wręcz z niemożliwością :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 05 maja 2011, 18:26

W dzisiejszym odcinku padło dość ciekawe pytanie, a mianowicie W jakim programie nadawane jest "Pytanie na Śniadanie"? i były takie warianty:
Jedynka
Dwójka
TVN
TVP Kultura

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się TVN-u wśród wariantów odpowiedzi. Myślałem, że będą do wyboru same anteny TVP :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Mocny FULL » 05 maja 2011, 20:42

Może polubili TVN? :cool:
I jak, padła prawidłowa odpowiedź?
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 05 maja 2011, 20:51

Tak, zawodniczka oczywiście wiedziała, że chodzi o Dwójkę.
Nawet na dodatkowe pytanie prowadzącego Kto prowadzi ten program? odpowiedziała, że Roman Czejarek :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 06 maja 2011, 18:09

A w dzisiejszym odcinku finał programu był godny uwagi. Uczestnik pięciokrotnie źle wybrał wyrazy, przez co do wygrania była rekordowo niska kwota - tylko 1562 zł. Uczestnik tej kwoty także nie wygrał.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Dijon » 06 maja 2011, 22:50

W finale słowem kluczowym były "Ruchy".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 06 maja 2011, 22:53

Słowo "ruchy" było słowem-wskazówką. Prawidłową odpowiedzią było słowo "koci", a uczestnik podał słowo "rybi".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: SNOL » 06 maja 2011, 22:59

Skoro czepiamy się już szczegółów, to wskazówkami oprócz słowa "ruch" były m.in. "grzbiet", "oko", "łeb". Uczestnik podał słowo "ryba".
Jestem bardzo ciekaw, czy uznaliby odpowiedź "kot" - gdybym był na miejscu gracza, z pewnością napisałbym taką odpowiedź. Co Wy o tym sądzicie? Była już może podobna sytuacja? Uznano odpowiedź, czy nie?
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Trzeciak » 06 maja 2011, 23:10

Była i to nie raz. Raz była taka sytuacja, kiedy prowadzący uznał odpowiedź, bo gracz wyjaśnił jak te pięć słów-wskazówek pasuje do hasła głównego, które podał. Więc zazwyczaj uznają odpowiedź.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Gilotyna

Post autor: Direct » 15 lip 2011, 15:41

Na oficjalnym forum "Gilotyny" na TVP.PL Roman Czejarek w odpowiedzi na pytania, co do powrotu teleturnieju jesienią, zamieścił taką wypowiedź:
Roman Czejarek pisze:Odpowiem dyplomatycznie tak - losy się ważą (bo kończy się licencja), bo w grę wchodzą inne projekty, a i szefowie się właśnie zmienili. Jeżeli więc jest tutaj grono fanów "Gilotyny" to możecie spokojnie bombardować szefów Dwójki by teleturniej miał ciąg dalszy.

Pozdrawiam serdecznie
Roman Czejarek

PS aktualne informacje są zawsze na mojej stronie czejarek.pl więc jak coś będę konkretnego wiedział to też tam dam znać.
Nie podoba mi się zdanie "losy się ważą" oraz "w grę wchodzą inne projekty". Dla mnie "ważące się losy" to już wstęp do zakończenia emisji.

Trochę nie rozumiem kierownictwa Dwójki. Najpierw wprowadzają na antenę teleturniej, który jak się później okazuje nieźle sobie radzi, po 2 latach kończy się licencja, a oni nie wiedzą, czy ją przedłużać, bo czekają nowe projekty. Rozumiem, że zmienia się kierownictwo, ale czy każdy nowy dyrektor anteny TVP musi namieszać po swojemu ściągając lubiane produkcje, które z polityką nie mają nic wspólnego? :/

Mam nadzieję, że na "Gilotynę" nie spadnie ona sama i że program wróci we wrześniu do TVP2.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

Post autor: waldus_5 » 15 lip 2011, 16:21

Sukces Gilotyny, jest sukcesem tvp2, nareszcie stworzono solidny blok teleturniejowy. Jestem za dalszą produkcją 1z10 i Gilotyny, jeśli kierownictwo chce eksperymentować to mogą eksperymentalnie dołożyć teleturniej X, np. pon-wt 1z10, śro-czw. Gilotyna, piątek teleturniej X, nie widzę potrzeby rezygnacji z dobrze radzącej sobie produkcji, chyba, że cena za licencje jest wygórowana.

http://www.leredita.rai.it << włoska robota (czyli włoska wersja Gilotyny), chyba z większym rozmachem, sami oceńcie, są materiały video z finałów.

Mam pytanie, po co w finale uczestnik zakłada słuchawki, ma to na celu aby nikt mu nie podpowiedział, czy też ma lepiej słyszeć prowadzącego, a może leci tam relaksacyjna muzyka. Zastanawia mnie to, bo to nie są wielkie zatyczki do uszu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”