[TVP2] Opowiedz nam swoją historię

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1427

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

TVP.pl pisze:Opowiedz nam swoją historię” to społecznie zaangażowany talk-show. W każdym odcinku trzy osoby przedstawiają swoje historie życiowe.

Historiom przysłuchuje się specjalna Komisja, która na koniec każdego odcinka przyznaje jednej z osób grant w wysokości 10 000 zł. Każda z zaproszonych osób ma 5 minut na prezentację i przekonanie Komisji, że to właśnie ona powinna otrzymać czek.

Uczestnikiem programu może być każdy, kto ma postawiony przed sobą konkretny cel w życiu. Bohaterami kolejnych odcinków będą osoby mocno doświadczone przez los, w trudnej sytuacji finansowej, zdrowotnej, ale także pasjonaci, hobbyści i typowi społecznicy. Nie liczy się płeć ani wiek, ważne by mieć pomysł na zmianę kursu swojego życia, na realizację marzeń i osiągnięcie wyznaczonego celu.

Głównym przesłaniem programu jest pomoc tym, którzy na to zasłużyli i będą potrafili wykorzystać daną im szansę.

Przez niewątpliwie trudne zadanie przedstawienia telewidzom swoich problemów przeprowadzi bohaterów Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerowej powieści „Dom nad rozlewiskiem”. Pisarka sama była w życiu na ostrym zakręcie i udało jej się odnieść spektakularny sukces.

O swoich losach bohaterowie będą opowiadać od poniedziałku do czwartku o godz. 16.35 w TVP2.
Warto także dodać, że co tydzień w Komisji będzie zasiadał gość specjalny, który przewodniczy obradom Jury. Przewodniczący ma decydujący głos w przyznaniu nagrody 10.000 zł. W pierwszych odcinkach programu w roli gościa specjalnego wystąpi Marta "Mandaryna" Wiśniewska, a w następnych w tej roli m. in Artur Żmijewski, Danuta Stenka i Tomasz Karolak. Program nagrywany jest w Krakowie z udziałem publiczności. Producentem i pomysłodawcą programu jest firma M Pictures.

Emisja programu startuje już za tydzień. TVP2 od soboty puszcza już zapowiedzi dotyczące tego programu. Oprawa tego spotu wygląda na dość łagodną, jak na tematykę tego programu. Występują w nim stali członkowie Komisji oraz prowadząca program. Pierwsza seria programu liczyć będzie 48 odcinków - jej emisja zakończy się więc na początku grudnia.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1427

Dziś pod logiem ekranowym TVP2 pojawiła się promocja tego programu. Najpierw znajduje się logo programu, a na dole pora emisji pisana wielkimi literami "JUTRO 16:35".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 19
x 44

Post autor: brk »

Jako ciekawostkę dodam, że około 7:30 zamiast napisu "jutro" - wyświetlało się "dziś".
Już 10 rok tutaj.. jak ten czas leci ;D
zielarz155
Użytkownik

Post autor: zielarz155 »

Według mnie ten program to będzie coś w stylu Rozmów w toku na TVN :/
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 284

Post autor: Direct »

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mi ... a-historie - wkrótce zamiast Małgorzaty Kalicińskiej program poprowadzi Michał Wiśniewski, który do tej pory zasiadał w tzw. komisji, gdzie teraz jego miejsce zajmie... Małgorzata Kalicińska.
Tonący brzytwy się chwyta, tak bym to określił.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1427

Szkoda. Bo to świetny program. Podoba mi się to, że nie ma w nim ściemy, jest cała prawda i same konkretne i ważne sprawy. A Małgorzata Kalicińska wręcz wzorowo prowadziła ten program - idealnie pasowała do takiej roli ze swoją delikatnością i subtelnością. Niestety widownia marna, gdyż Dwójka dała ten program w bardzo trudnym paśmie (wiadomo co konkurencja emituje w tych godzinach).

Zamiana prowadzącego na Michała Wiśniewskiego, to marna decyzja. Jeśli Dwójka chce w ten sposób poprawić "marne" wyniki oglądalności, to poprawi, ale nieznacznie, co będzie oznaczać być może kolejne gwałtowne decyzje, aż w grudniu program wyleci z ramówki.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 284

Post autor: Direct »

Ten program już z opisów wydawał mi się bezsensowny. Widziałem pierwszy odcinek. Był w nim jakiś, za przeproszeniem, były pijak i dziewczynka chora od urodzenia. Czy można te dwie osoby porównywać pod jakimkolwiek względem? Nie za bardzo. Pan pił, bo chciał, a dziewczynka się taka urodziła. I jak tu oceniać, czyja tragedia większa i kto wygra 10.000 zł? Od razu dawałem 100%, że wygra ta chora dziewczynka. I wygrała.

Program spadnie zapewne po pierwszej serii, chociaż rok temu pisałem to samo o "Gilotynie", a teraz sam ją regularnie oglądam :).
Pozdrawiam, Direct
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Post autor: sziraczek17 »

Dla mnie program ma żenujacą formułę, bo raczej nie wypada zarabiać na nieszczęściu. Dziwie się, że takie durne programy puszcza misyjna TVP.
zielarz155
Użytkownik

Post autor: zielarz155 »

Formuła żenująca, a scenografia w stylu Rozmów w toku... nic, tylko zdjąć ten program...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1427

A może nagroda główna nie jest najważniejsza w tym programie, tylko to, że ludzie mogą się zaprezentować i wygadać się w tym programie, powiedzieć o swoich problemach i pochwalić sie swoimi pasjami?

Sama scenografia nawet nic mi nie przypomina "Rozmowach w toku", a co do "misyjności", to przecież nie ma konkretnej definicji "misji publicznej" - więc nie można w 100 % powiedzieć, czy program jest misyjny, czy nie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice »

Ciągle ta sama klepana kwestia. Ile można to powtarzać. Dla niektórych dany program w TVP nie musi być misyjny a dla niektórych jest. I kropka.
did7
Użytkownik

Post autor: did7 »

Nie rozumiem jednej rzeczy,jak można nie pomóc młodej dziewczynie która zarabia praktycznie ciałem na chleb i to w tak ciężki sposób (tancerka go-go) nawiązuję do Pani Katarzyny G.Jak można odmówić jej pieniędzy na dalszą edukację???Czyżby Pan Michał zapomniał jak to jest,zaczynać od zera...dziś gdy jest taka okazja...dlaczego nikt nie pomaga???Szanse powinniśmy dawać młodym bo to oni są naszą przyszłością.Oglądałem ten odcinek...Jak można popierać Hazardzistę,który na dobrą sprawę może przegrać znów pieniądze.Ślepa kobieta,która wzięła dziecko na wychowanie...chwała jej za to...ale wiedziała na co się porywa i że życie w Polsce nie jest sielanką.Ludzie gdzie tu rozsądek???No każdy kto myśli nie głową a wiadomo czym każe dziewczynie dalej tańczyć.Spalacie przyszłość nie tylko ludzi potrzebujących ale zapewniacie przyszłość ludziom leniwym.Katastrofa...Jak się ma pieniądze to się zapomina.Panie Michale ja sam jestem Hazardzistą i wiem,że z tego się nie wychodzi w 100%.:/ Ale sami zapomnieli jak to jest :mad: Ponieważ już mają i nie potrzebują.:mad: Pozdrawiam i apeluje o wasz rozsądek.
did7
Użytkownik

Post autor: did7 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”