[TVP Polonia] Pogoda.pl (2012-2013)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 155
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Co sądzicie na temat tego magazynu pogodowego emitowanego na antenie TVP Polonia przeważnie po każdym wydaniu ''Polonii 24'' ? Moim zdaniem ten program (realizowany w pełni wirtualnym studiu a nie przy greenboxie na ścianie) jest znacznie ciekawszy od prognoz z otwartych anten razem wziętych gdyż prezentuje sytuacje meteorologiczną w całkiem nowatorski sposób na
polegający przykład przy wykorzystaniu podłogi na której wyświetlana jest pogoda dla miast Polski. W programie są też ciekawostki i zdjęcia od widzów których próżno szukać w innych serwisach pogodowych.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1277

Post autor: Trzeciak »

Bo ten program jest realizowany w wirtualnym Studiu 6 - tam gdzie "Polonia 24" i "Tygodnik.pl". Nie jesteś pewien (a powinieneś mieć pewność) Kisielku co to jest studio wirtualne, a co greenboxem i twoje zdanie nie ma tu nic do tego.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 82
x 74
Kontakt:

Post autor: SNOL »

Ale przecież kisiel205 wyraził swoje zdanie na temat programu:
Moim zdaniem ten program (...) jest znacznie ciekawszy od prognoz z otwartych anten...
Fragmenty w nawiasach w języku polskim są wtrąceniem, podobnie jak te wpisywane między długie myślniki:
(realizowany w pełni wirtualnym studiu a nie przy greenboxie na ścianie)
To wiedza o pisowni znana już nawet w zerówkach. Czepiasz się. Bezpodstawnie.

Wracając do samego programu: również uważam ten sposób przedstawiania prognoz za zdecydowanie ciekawszy. Czasami jednak wydaje mi się, że program bardzo się dłuży i po prostu się nudzę. Od programu pogodowego najczęściej oczekuję szybkiej informacji na temat prognozy dla mojego miejsca zamieszkania. A tutaj trzeba się trochę naczekać, zanim omówiona zostanie cała Polska. Być może gdyby animacje były bardziej dynamiczne i przejścia między miastami krótsze, program by się tak nie dłużył. Co do oprawy graficznej nie mam zastrzeżeń, jest bardzo dobrze.

Orientujecie się może co było pierwsze: "Pogoda.pl" z obiektami w 3D czy wakacyjna prognoza dla Wybrzeża i Mazur w TVN Meteo również z użyciem 3D?
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1277

Post autor: Trzeciak »

OK. Nie zwróciłem uwagę przy nawiasach - mój błąd - przepraszam ;).

"Pogoda.pl" zadebiutowała 4 czerwca 2012 roku w TVP Polonia. Jeżeli chodzi o TVN Meteo - to tutaj się już wypowie stały widz kanału, czyli @matik ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 122

Post autor: matik »

SNOL pisze:Orientujecie się może co było pierwsze: "Pogoda.pl" z obiektami w 3D czy wakacyjna prognoza dla Wybrzeża i Mazur w TVN Meteo również z użyciem 3D?
Trzeciak pisze:"Pogoda.pl" zadebiutowała 4 czerwca 2012 roku w TVP Polonia. Jeżeli chodzi o TVN Meteo - to tutaj się już wypowie stały widz kanału, czyli @matik ;).
Prognoza w 3D dla wybrzeża i Mazur w TVN Meteo była pierwsza - mniej więcej miesiąc czasu różnicy, między TVN Meteo a TVP Polonia. Świadczy o tym mój post z 2 maja:
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=123006#p123006
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Post autor: Dijon »

W dzisiejszym wydaniu Pogody.pl z okazji jutrzejszych Mikołajek pojawiły się dzieci oraz specjalny lektor: Król Julian (z serialu Pingwinówy z Madagaskaru czy też filmów Madagaskar) czyli Jarosław Boberek :)

http://www.tvp.pl/polonia/pogodapl/wide ... 35/9159537
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

Post autor: Peter Parker »

To nie był Jarosław Boberek. Ktoś nieudolnie próbował naśladować postać Króla Juliana, ale na pewno nie był to Boberek.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Post autor: Dijon »

Racja, głos bardzo podobny ale to nie Boberek. Ale małe dzieci i tak pewnie tego nie zauważyły ;)
roman875
Użytkownik

Post autor: roman875 »

jak dla mnie program jak każda inna prognoza pogody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”