[TVP1] Świat się kręci (2013-2016)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVP1] Świat się kręci

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mi8sp1590Priv »

Już jutro rusza nowy sezon Świat się Kręci!
Zapraszam przed telewizory o 18 30, ja będę na publice! :)
Michał
skubi
Obserwator
x 1

[TVP1] Świat się kręci

Post autor: skubi »

Warto dodać, że według dzisiejszej zapowiedzi Macieja Kurzajewskiego. Gośćmi jutrzejszego wydania będą polscy medaliści MŚ w Pekinie.
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVP1] Świat się kręci

No to już tak całościowo :)
Gościem muzycznym będzie Sound'n'Grace, który wystąpi z Tabbem.
W programie zaprezentowane zostaną niektóre z ciekawszych programów i seriali przygotowanych przez Jedynkę w jesiennej ramówce.
Wśród gości w studiu pojawią się m.in. reżyser Wojciech Adamczyk i odtwórczynie głównych ról w serialu "Dziewczyny ze Lwowa", czyli: Anna Gorajska, Magdalena Wróbel, Katarzyna Ucherska, Anna Maria Buczek.
Marta Manowska opowie, którzy rolnicy tym razem będą szukać żony i męża.
Widzowie będą mogli także obejrzeć przedpremierowo fragment programu "Kryptonim szef".
W programie pojawią się także tegoroczni medaliści lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie.

Zapowiada się baaardzo ciekawie!
Michał
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 458
x 1091

[TVP1] Świat się kręci

Post autor: Medyk24 »

Podobnie jak 1. odcinek poprzedniego sezonu tak i dziś program prowadzą wspólnie Młynarska i Kurzajewski. Ze zmian w scenografii to widzę obecność stolików wokół, których siedzą goście za prowadzącymi.
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Świat się kręci

Post autor: Trzeciak »

Są drobne. W prawym rogu oddali dodano nowy ekran, poza tym tło z miastem jest nieco zaciemnione.

Kolejną zmianą jest blok z wydarzeniami dnia. Nie są przedstawione wszystkie na raz na początku, tylko "rozbite" są w pierwszej części programu.

@Medyk24 - te stoliki - z tego co kojarzę - były już przed wakacjami. Ale kanapy są nowe.

Nieco zmieniono także tła do "dwóch okieniek". Chyba w oprawie graficznej jest dużo więcej czerni.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 883
x 2440

[TVP1] Świat się kręci

Post autor: pulkownik »

Szkoda tylko, że nadal jakość obrazu jest dramatyczna.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Świat się kręci

Teresa Lipowska, Monika Jaruzelska, Robert Janowski, Olaf Lubaszenko, Krzysztof Ziemiec i Łukasz Warzecha dołączają jako goście dnia do programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 883
x 2440

[TVP1] Świat się kręci

Post autor: pulkownik »

Warzecha już się nie gniewa na TVP? ;)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 458
x 1091

[TVP1] Świat się kręci

Trzeciak pisze:@Medyk24 - te stoliki - z tego co kojarzę - były już przed wakacjami. Ale kanapy są nowe.
Tak, stoliki były, jednak nieco mniej i były ustawione w miejscu dzisiejszych kanap przy nowym ekranie w prawym rogu studia :)
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Świat się kręci

Po animacji podczas występu zespołu Sound'n'Grace muszę stwierdzić, że w TVP (szczególnie w Jedynce) bardzo lubią kalejdoskopy. :D

Dodam tylko, że końcowy punkt programu, czyli "Kulturalną Prognozę Pogody" zastąpił blok "Ale Data", gdzie przedstawione są różne wydarzenia historyczne, które wydarzyły się tego samego dnia tego samego miesiąca w różnych latach. Do roku 2015 dopisane są aktualne wydarzenia kulturalne.
Pozdrawiam, Trzeciak
skubi
Obserwator
x 1

[TVP1] Świat się kręci

Post autor: skubi »

Jak dla mnie program zachował świeżość mimo 3 sezonu. Zmiany w formule jak dla mnie na plus.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 458
x 1091

[TVP1] Świat się kręci

Trzeciak pisze:Po animacji podczas występu zespołu Sound'n'Grace muszę stwierdzić, że w TVP (szczególnie w Jedynce) bardzo lubią kalejdoskopy. :D
Jak zawsze widzę tego typu animacje z kalejdoskopem, to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ten występujący w oprawie Jedynki już po prostu gorzej nie mógł zostać wykonany, zresztą po tym co napisała dzień przed premierą firma fufufu na FB na temat swojego "dzieła" wynika, że sami myślą podobnie :P
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVP1] Świat się kręci

No dobra, to co się pozmieniało, a co jest tak samo?
Czołówka, a w zasadzie sama jej końcówka - czyli logo. Brak niebieskiego tła, jest czarne.
W studio jest ciemniej, motyw miasta jest zaciemniony, zlikwidowano podwójną kanapę za prowadzącymi, teraz są tam stoliki z krzesełkami - po 2 osoby na stolik. Nad nimi powieszono lampy.
Nad stołem pojawiły się dwie mniejsze lampy - te same, które wiszą nad publicznością przy stolikach, tym samym zlikwidowano jedną - większą lampę.
Multimedia - pojawił się duży ekran po prawej stronie studia - w rogu. Przy "głównym" ekranie - po lewej stronie, gdzie pokazywane są różne animacje, zdjęcia podczas programu pojawiła się nowa konstrukcja, podświetlane literki ŚSK, które były właśnie za tym ekranem zniknęły, pojawiły się nowe, nieregularne kształty.
Z nieco mniej ważniejszych informacji - publiczność, która siedzi przy stolikach nie dostała dzisiaj wody :P
Zmiany oceniam jak najbardziej na plus, oby ten sezon miał wysoką oglądalność, program jest świetny :)
Michał
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Świat się kręci

Dziś mijają 2 lata od emisji pierwszego odcinka programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
x 489
x 12

[TVP1] Świat się kręci

Post autor: MaciejOlek »

Już 2 lata. Szybko mija. Oglądam ostatnio z VOD /bo Jeden z dziesięciu od 18:50./ Cały czas program dobrze się ogląda. Zmiany oceniam jako dobre. Oby jak najdłużej na antenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”