[TVP1] Sąsiad na widelcu (2013)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Sąsiad na widelcu (2013)

Post autor: Trzeciak » 07 sie 2013, 8:23

Jak już pisałem w wątku "Nowości w TVP" jesienią Jedynka pokaże nowy teleturniej kulinarny pod wyżej wspomnianym tytułem. Poprowadzi go Łukasz Grass, a rodzinom przygotowującym potrawy pomagać będą Robert Sowa oraz Ewa Olejniczak. O tym, która rodzina zwycięży - zdecydują przechodnie, którzy będą tych potraw próbować. Nagrodami w programie będą pieniądze oraz artykuły kuchenne. Program, który jest adaptacją jednego z francuskich formatów wyprodukuje Rochstar. Jeszcze dokładnie nie wiadomo w jakim paśmie będzie nadawana audycja - prawdopodobnie będzie to weekend w porze obiadowej.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... t=1&ref=nf - a to zdjęcie z planu nowego programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Sąsiad na widelcu/Przepis Dnia

Post autor: Trzeciak » 09 sie 2013, 12:26

Premiera nowego programu 7 września. Jego emisja w każdą sobotę o 18:20.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 12 sie 2013, 21:01

http://www.rochstar.tv/pl/sasiad-na-widelcu - tu można zobaczyć logo nowego programu i jego pierwsze zdjęcia.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 13 sie 2013, 16:36

Nagrania programu rozpoczęły się już w zeszłym tygodniu w Lublinie podczas festiwalu "Carnaval Sztuk-Mistrzów 2013" - i tam odbędzie się też pierwszy odcinek tego programu. Rywalizować ze sobą będą dwie siostry.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 24 sie 2013, 20:08

http://www.youtube.com/watch?v=Xgc3jXRdd8I - zwiastun pierwszego odcinka nowego teleturnieju kulinarnego Jedynki, który startuje za dwa tygodnie. Oczywiście emitowana jest od poniedziałku 19 sierpnia odpowiednia wersja z lektorem i identyfikatorem TVP1.

Na razie zapowiada się całkiem przyjemny program ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 25 sie 2013, 23:57

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lu ... cji/page:2 - wywiad z Łukaszem Grassem, który definitywnie zrywa z dziennikarstwem. Jak można się dowiedzieć - pierwsza seria programu liczyć będzie (conajmniej) 10 odcinków.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Post autor: matik » 07 wrz 2013, 19:10

Bardzo kiepski program. Strasznie mnie nudził, a tego typu programy z reguły lubię.
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert

Post autor: Reality » 07 wrz 2013, 19:14

Miałem takie same odczucia, wyłączyłem po 10 minutach....
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 07 wrz 2013, 19:19

A dla mnie - wręcz przeciwnie - bardzo przyjemny program ze zdrową rywalizacją i (małymi) emocjami. Łukasz Grass spisał się naprawdę świetnie i może dobrze, że zrezygnował z dziennikarstwa - żartobliwy, ale sympatyczny i rozluźniony. Czuć trochę nieco taką prawdziwą swojską atmosferę, której jest mało obecnie w polskiej telewizji. Szefowie kuchni także się naprawdę zaangażowali.

O werdykcie decydowało pięciu jurorów (sąsiadów), którzy oceniali kolacje. Dziś wygrała drużyna "malinowa" prowadzona przez Roberta Sowę, a drugie miejsce (wcale nie przegrane :) ) zajęła drużyna turkusowa prowadzona przez Ewę Olejniczak. Stosunek głosów wynosił 3:2. Wygrana drużyna otrzymała 3000 zł plus zestaw przypraw Prymat, a druga drużyna - 2000 zł plus zestaw przypraw Prymat. Jak widać nagrody nie są wielkie i niewiele się od siebie różnią.

Ja już dziś widzę jeśli chodzi o tą produkcję potencjał na więcej niż jeden sezon, ale nawet jeśli program spadnie po jesieni, to będzie bardzo udanym jednosezonowcem ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert

Post autor: MaciejOlek » 07 wrz 2013, 19:27

A mi się podobało, podobnie jak Trzeciakowi. Przyjemny program przed emocjami w ,,PnM''. Nikt tak naprawdę nie przegrał. Grass znakomicie się spisał. Podobnie szefowie kuchni. Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 07 wrz 2013, 19:58

Jeszcze przypomniałem sobie, że w programie są używane podkłady muzyczne, tak jak w programach talent-show. ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 10 wrz 2013, 16:14

Kolejny odcinek nagrywany był w Kazimierzu Dolnym. Jego emisja w sobotę o 18:25.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 15 wrz 2013, 0:52

Dziś zdarzyło się jednak tak, że mimo poszukiwań, to uczestnicy sami znaleźli się i poprosili Łukasza Grassa o to, by wzięli udział w programie. A najlepsze były pytania prowadzącego "Czy ogląda pan nasz program?", mimo, że zdjęcia do niego nagrywano na kilka tygodni przed emisją pierwszego odcinka. :D

Dziś programie przewagą głosów 4:1 wygrała drużyna Turkusowa pod przewodnictwem Olejniczak. Werdykt odbył się na jednym z placów w Kazimierzu Dolnym - i odbył się z udziałem publiczności oraz fotoreporterów.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Post autor: TiM » 16 wrz 2013, 0:07

Trochę niepoważne jest to, że ten program na vod.tvp.pl jest PŁATNY... W dodatku, tam jest dostępny tylko jeden odcinek.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 21 wrz 2013, 19:20

Dziś 3:2 wygrała drużyna malinowa prowadzona przez Roberta Sowę, Zdecydował jak dotąd głos najmłodszego ze wszystkich jurorów (jeszcze kilka lat brakuje mu do pełnoletności). Dzisiejszy odcinek był nieco inaczej zrealizowany niż poprzednie. Nie było szczegółowo przedstawianych szefów kuchni, a Grass najpierw szukał jurorów, później uczestników i w trakcie rywalizacji reszty jurorów.

Mimo wszystko po trzech odcinkach jestem jednak zdania, że to udany program. Może rzeczywiście rozrywka jest trochę swojska, ale robiony jest naprawdę nowocześnie. Poza tym idealna taka lekka pozycja na acces prime-time.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”