[TVP2] SuperSTARcie (2014)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 17 paź 2014, 15:38

Chodzi ci pewnie o Monikę Borzym, która jest najmłodszą uczestniczką programu.

Wyniki oglądalności nawet nie pozostawiają złudzeń. TVP2 już może powoli zacząć się żegnać z formatem, bo dziś są duże szanse, że widownia zamknie się tylko w sześciu cyfrach. Mimo to (choć to też zasługa repertuaru) drugi odcinek lepszy od pierwszego. Zgodzę się z @Kryterium0 - szkoda i to bardzo, że to dopiero w drugim odcinku.

Zanim ogłoszono kto wygrał, a kto odpadł - Marika powiedziała wcześniej, że bezpieczni są Natasza Urbańska (choć swoimi ozdobnikami załatwiła występ w bardzo negatywnym sensie), Titus (przy deszczowej piosence wyglądał jak wilk z kreskówki) i Adam Sobierajski (który miał dość łatwe zadanie, bo zbliżone do jego głosu, ale poradził sobie świetnie). Reni Jusis świetnie się wybiła - z nieśmiałej osoby w pierwszym odcinku - w drugim stała się osobowością musicalową. Rafał Brzozowski także świetnie poradził sobie z musicalem, dzięki temu, że świetnie bawił się głosem. Monika Borzym - występ dobry, ale bardziej to zasługa piosenki i oprawy niż wykonania. Natomiast szkoda Kasi Wilk, ale trzeba przyznać, że w jej występie czegoś zdecydowanie brakowało.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
cfcpoland
Poster

Post autor: cfcpoland » 17 paź 2014, 22:16

Dziś zmieniono oznaczenie wiekowe, z 'bez ograniczeń' na 'od 12 lat'.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 17 paź 2014, 22:22

Nie dziwię się, bo Liroyowi wymsknęło się pewne słówko na literę K. :D
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Stilic
Obserwator

Post autor: Stilic » 17 paź 2014, 22:35

Wiedziałem, że jednak warto obejrzeć ten program. Dawno się tak nie uśmiałem przed tv jak oglądając dzisiejszy odcinek, oczywiście wyniki jak i 90% wykonawców nie miało pojęcia jak się za to zabrać, ale nie miałbym nic przeciwko jakby miało wyglądać tak to co tydzień i na pewno jakbym był w piątek wieczorem w domu to bym to oglądał, albo chociaż powtórkę.

PS. Coś pięknego, aż musiałem się zalogować po ponad roku by to napisać.
0 x
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 389
x 974

Post autor: Medyk24 » 18 paź 2014, 10:53

We wczorajszym odcinku program opuścił Stanisław Karpiel - Bułecka.

Mnie osobiście już nie tak rażą same wykonania piosenek uczestników co wypowiedzi jury, które są czasem bezsensowne, żeby czymś zapchać czas i praktycznie mało kiedy odnoszą się do samego wykonu pod względem muzycznym, o braku jakiejkolwiek krytyki już nie wspominając. Na koniec dodam także, że dobrze iż Królikowski ma obok się siebie takiego Anioła Stróża w postaci Mariki bo w przeciwnym razie poległ by na każdym korku.
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 22 paź 2014, 11:39

Warto dodać, że na początku odcinka wystąpiła wyeliminowana wcześniej Kasia Wilk gościnnie z Mezo, którzy razem z pozostałymi uczestnikami wykonali piosenkę pt. "Ważne". A przed wynikami wystąpiła jedna z wrocławskich tanecznych grup hip-hopowych.

Po trzecim odcinku widać, że program się rozkręca, jak i jego uczestnicy. Większość występów już była całkiem dobra. Jedynie polegli Adam Sobierajski (trochę wyleciał jednak z rytmu), Ramona Rey (jej wykonanie moim zdaniem było zbyt zwyczajne - zabrakło tej "wartości dodanej") i Reni Jusis (znów czuć było jej niepewność w utworze, który wykonuje). I zdecydowanie ktoś z tej trójki powinien odpaść, a nie Stanisław Karpiel-Bulecka, którego występ był świetny. Ale skoro 100 proc. głosów mają widzowie, to nic dziwnego, że dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji. Mam małe wątpliwości także co do Nataszy Urbańskiej, która swoimi uśmieszkami lekko przesłodziła wykonanie. Natomiast przejście Moniki Borzym (która została wyczytana jako pierwsza) też mnie cieszy - świetnie się wczuła w klimat hip-hopu. Pierwsze miejsce zajął znów Mieczysław Szcześniak, który jest faworytem do wygrania programu, i nie dziwię się. Sam przeżywa dramat jednego z członków rodziny i chciał jemu zadedykować występ. Drugie miejsce zajął Rafał Brzozowski, którego mimo, że nie każdemu mogło się podobać jego wykonanie (mi się podobało) - poszedł bardzo ambitnie, i wybrał najtrudniejszy kawałek, a nie jak niektórzy - idą sobie na łatwiznę, by tylko prześlizgnąć się do kolejnego odcinka. I tu się nie zgodzę z poprzednikiem, że jurorzy nie krytykują. Akurat Liroy skrytykował występ Brzozowskiego, mówiąc, że nie poradził sobie z występem i nie zrozumiał jego przekazu, tak jak i Ramony Rey, która nie zachwyciła. Ale zgodzę się, że jest zbyt dużo słodzenia.

A wynik ostatniego odcinka (jak udało mi się przewidzieć - sześciocyfrowy) jest tutaj bezdyskusyjny. Program nie jest sukcesem - tylko gigantyczną klapą oglądalnościową i największą porażką Kapuścińskiego w jego czteroleciu zarządzania Dwójką. No ale jak się bierze za format, który nic nie wnosi (starcie muzycznych gwiazd było już w wielu programach rozrywkowych) i nie ma zapotrzebowania (może i "TzG", i "TTBZ" są sukcesami, ale są to obecnie dwa najpopularniejsze formaty z gwiazdami na świecie), bo rynek muzycznych programów się kurczy, to się tak niestety kończy. Jak jednak zapowiada Kapuściński dla Wirtualnych Mediów - format dotrwa do 10 odcinka, ale na drugą edycję i tak nie ma już żadnych szans. Pewnie gdyby format emitowany był w stacji komercyjnej - zapewne kto wie, czy już nie byłby on zdejmowany z anteny - założę się, że kabarety na Dwójce przed startem "SuperSTARcia" notowały większą widownię, bo na to zawsze znajdzie się zapotrzebowanie.

Zresztą co do artykułu tego: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/su ... kuje-ludzi
Jerzy Kapuściński dla WM.pl mówi, a nie pisze:Jerzy Kapuściński podkreśla, że program pełni funkcję edukacyjną. - Dzięki niemu wiele osób poprzez zabawną formę mogło dowiedzieć się czym jest rap i hip hop - mówi w rozmowie z nami szef TVP2, nawiązując do tematu drugiego wydania.
Tylko nie sądzę, by widz - nawet telewizji publicznej - potrzebował się dowiedzieć na czym polegają różne gatunki muzycyzne, bo chyba każdy,kto słucha muzyki - potrafi odróżnić pop od rocka. Poza tym po pierwszym wydaniu chyba niektórych czekała edukacja, z zakresu produkcji widowisk rozrywkowych, bo coś takiego wpuszczać na antenę to wstyd. Zresztą widać też efekt małego studia, który uniemożliwia wiele lotów kamerowych.
Z danych wynika, że TVP2 w paśmie muzycznego programu zajmuje dopiero czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. - “Superstarcie” ma trudny czas emisji, konkuruje z “Superkinem” TVN-u i “Tańcem z Gwiazdami” Polsatu - zwraca uwagę Jerzy Kapuściński
I który już raz przy programie, który nie osiąga dobrych wyników słyszymy takie tłumaczenie, że program ma trudne pasmo. Jeśli na program jest zapotrzebowanie (na ten nie, bo tego typu muzyczny program miałby szansę na sukces może 5 lat temu, ale nie dziś), jest dobrze realizowany, to może sobie poradzić świetnie niezależnie od pasma (przykład - "Rolnik szuka żony" w TVP1).
- Mam nadzieję, że wyniki programu pójdą do góry - podkreśla Kapuściński. Zapewnia jednocześnie, że TVP2 zamierza pokazać na antenie w całości zaplanowaną serię 10 odcinków.
Tylko, zęby się nie zdziwił, jak program (no może poza okresem, gdy nie będzie już konkurował z "TzG") nie przekroczy przez ten czas pułapu miliona widzów. Ale skoro się tworzy ramówkę pod własne wymagania, a nie zapotrzebowanie widowni, to później tak jest.

Dodam, że trochę się zmieniła kolejność odcinku, bowiem w najbliższy piątek będzie tym razem pop. I znów będziemy mieć spotkanie Rafała Brzozowskiego z Kayah, gdzie jak w pierwszej edycji programu "TVoP" ona znów będzie oceniać Brzozowskiego. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
x 12
x 2

Post autor: backstage » 22 paź 2014, 12:27

Trzeciak pisze:Zresztą co do artykułu tego: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/su ... kuje-ludzi
Jerzy Kapuściński dla WM.pl mówi, a nie pisze:Jerzy Kapuściński podkreśla, że program pełni funkcję edukacyjną.(...)
Program z pewnością pełni funkcję edukacyjną! Pokazuje widzom i konkurencji jak NIE tworzyć programów rozrywkowych. :D W imieniu swoim i całej branży TV serdecznie dziękuję! Szkoda tylko, że ta nauka sporo kosztuje...
0 x
cfcpoland
Poster

Post autor: cfcpoland » 22 paź 2014, 14:49

Co ciekawe, program przegrywa nawet z serialem w TVP1 "Tajemnice hotelu Adlon" :D ale jest słabo wykonany, wyniki oglądalności mnie nie dziwią..
0 x
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 389
x 974

Post autor: Medyk24 » 23 paź 2014, 23:24

W jutrzejszym odcinku 2 jurorem będzie Szymon Majewski.

A tutaj uczestnicy i utwory jakie wykonają:
[ Spoiler ]
źródło
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 23 paź 2014, 23:30

Czyżby Majewski na wiosnę miał wrócić do Dwójki? ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
cfcpoland
Poster

Post autor: cfcpoland » 23 paź 2014, 23:33

Wszystko jest możliwe, może dostanie program rozrywkowy w czasie kiedy teraz jest "SuperSTARcie" ;)
0 x
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 24 paź 2014, 23:00

W przerwie TZG widziałem Brzozowskiego. Występ bardzo mi się podobał, natomiast zjechał go nieco Mann, widać było, że Rafał się chyba zdenerwował, tym bardziej, że dedykował go swojemu zmarłemu trenerowi wokalnemu(tak zrozumiałem).Widziałem fragment rozmowy Królikowskiego z Rafałem przed występem...to jakaś masakra była! Królikowski wydawał mi się pijany/naćpany? Dodatkowo, zwróćcie uwagę, jak obmacywał Brzozowskiego po rękach xD Marika, sam jestem w szoku, gdyż w VOP nie cierpiałem jej, wydaje się tu największym plusem. Oby to była ostatnia edycja...
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 61
x 1796

Post autor: wiatriwoda » 24 paź 2014, 23:01

A kto odpadł wiadomo? Może Natasza hahha
0 x
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 632
x 162

Post autor: Lupus28 » 24 paź 2014, 23:04

Reni Jusis odpadła, straciłem jedyny powód, żeby ten program oglądać :P
0 x
agar.durys
Obserwator

Post autor: agar.durys » 24 paź 2014, 23:46

Szkoda Reni Jusis w tym programie. Z odcinka na odcinek była coraz lepsza.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”