Domowe Przedszkole

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Domowe Przedszkole

Post autor: stevie » 05 paź 2006, 10:16

Dobra wiadomość dla maluchów,przedszkolaków: po 6 latach nieobecności program ten powraca na antenę TVP:
'Domowe Przedszkole' znów w TVP1
04.10.2006

Od początku października - po sześciu latach nieobecności w telewizji - dzieci mogą dowiedzieć się 'Gdzie jest słonko, kiedy śpi'.

Telewizja Polska wznowiła od 3 października emisję programu Domowe Przedszkole. Jest to część tygodniowego pasma dla dzieci nadawanego o godzinie 9:30. Oprócz emitowanego we wtorki i czwartki Domowego Przedszkola przeznaczone dla dzieci poranne programy to: w poniedziałek „Budzik” i jego kocia telewizja; w środę „Domisie” będące rodzajem teatrzyku dla dzieci; w piątek: „Przygody Jedyneczki” – lalki zwiedzającej świat.

„Domowe Przedszkole powstało z myślą o wyrównywaniu szans dzieciom, które nie muszą lub nie mogą chodzić do przedszkola. Szczególnie dotyczy to dzieci z małych miejscowości i wsi.” - mówi nam Justyna Karnowska Kierownik Redakcji Audycji Dziecięch, Młodzieżowych i Edukacyjnych Telewizji Polskiej. Właśnie dla tych dzieci do Domowego Przedszkola dołączony jest również cykl uczący języka angielskiego – „Lippy and Messy”.

Formuła programu nie zmieniła się zbytnio od tej sprzed zakończenia emisji sześć lat temu. Program prowadzą na zmianę wybrane w castingu cztery przedszkolanki. Obecne w studio przedszkolaki po świecie oprowadza krasnal Hałabała opowiadając o przyrodzie, miejscach ludziach i zwyczajach. W listopadzie do krasnala dołączy Myszka Franciszka.

- Dzieci wraz paniami czytają książki, oglądają teatrzyki kukiełkowe, rozwiązują zadania matematyczne, poznają świat przyrody, odwiedzają muzea i miejsca pamięci narodowej, uczą się, kiedy mówić dziękuję, przepraszam i proszę. Domowe Przedszkole ma być pomocne rodzicom w wychowywaniu i edukacji ich dzieci. Te biorące udział w programie są przeciętnie rozwinięte, reprezentatywne dla swojej grupy wiekowej. Autorom zależy, bowiem, by dziecko przed telewizorem miało świadomość, że nie jest niczym złym pomylić się, zapomnieć, nie wiedzieć, i wszystkiego można się nauczyć, jeśli się tylko chce. Propozycje zabaw prezentowane w programie dostępne będą na stronie internetowej programu domoweprzedszkole.tvp.pl ,która w ciągu kilku dni zostanie uruchomiona - opowiada o programie Justyna Karnowska.

Scenografię programu stanowią kolorowe domki w kształcie piernika, trąbki, książki i pędzla.

Autorką programu jest Regina Sawicka, a wśród twórców znalazła się również – Joanna Rumińska, były domowy przedszkolak. Program jest produkcją wewnętrzną Telewizji Polskiej.

„Powrót Domowego Przedszkola spotkał się z ogromnie pozytywnym odzewem. Mieliśmy i ciągle mamy mnóstwo sygnałów, że jest to wytęskniony program przez dużych i małych. Przecież każdy Polak wie "gdzie jest słońce, kiedy śpi, czy wilk zawsze bywa zły”- dodaje Justyna Karnowska.
Żródło: wirtualnemedia
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Domowe Przedszkole

Post autor: Tomek » 05 paź 2006, 15:08

Ja na "Domowym Przedszkolu" się wychowalem. To był wspaniały program, jak parę innych dobrych programów dla dzieci w tamtych czasach. Pamiętacie to logo z czołówki ? (klocki z literami :D)
HENSHIN!
Rayann23
Użytkownik

Domowe Przedszkole

Post autor: Rayann23 » 05 paź 2006, 15:31

Dobrze że po tylu latach wznowiła się emisja
Dobry Jestem
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Domowe Przedszkole

Post autor: Poland » 17 paź 2006, 16:03

Oglądałem dzisiaj i mi się podoba ! :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert

Domowe Przedszkole

Post autor: Leszek1979 » 19 paź 2006, 23:52

Dobrze że będą robić nowe odcinki bo jak ja to kiedyś oglądałem w czasach dzieciństwa i wczesnej młodzieży ;) to już na pamięć wszystko znałem z powodu powtórek.
gosc
VIP Expert

Domowe Przedszkole

Post autor: gosc » 20 paź 2006, 0:02

@stevie pisze "dobra wiadomość dla maluchów" a tu radość userów aż kipi... Jak to tłumaczyć ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”