[POLSAT] World of Dance - Polska (2018)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13419

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Hania i Jacek przedobrzyli. Szkoda.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tym samym mamy sensację. Duet Beta & Kuchta już jest w finale.

No i na koniec Ildar Gaynutdinov. A tak wyglądają oceny. (96)(100)(96). Średnia 97,3 i wygrana w tej grupie. Żegnamy się z rodzeństwem Herubińskich.

Teraz formacje. Pierwsza grupa to Szał.
Oceny: (93)(93)(91). Średnia to 92,3.

Druga wystąpiła La Familia.

Oceny: (94)(95)(93). Średnia 94,0 i prowadzenie.

Trzecia grupa to East Side Crew.

Oceny: (98)(98)(96). Średnia to 97,3. A więc Szał wypada z gry.

Teraz Art Kingdom. Oceny (94)(97)(94). Średnia to 95,0, a to oznacza, że La Familia wypada z gry.

Przedostatni West Point Crew.
Oceny: (95)(94)(91). Średnia to 93,3, a więc formacja wypada z gry. A w finale jest już East Side Crew.

I została TSN. 95 punktów to granica przejścia do finału.

I decydujące oceny. (99)(98)(95). Średnia 97,3 i ex aqueo z East Side Crew kwalifikują się do finału. Art Kingdom wypda z gry.
Pozdrawiam, Trzeciak
Fankatvshow
Junior
Posty: 814
Rejestracja: 15 sty 2018, 16:49
x 718
x 142

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fankatvshow »

pulkownik pisze:Hania i Jacek przedobrzyli. Szkoda.
Przedobrzył to dla mnie Roofi z tą wypowiedzią i oceną również. To był pokaz, z którym na MŚ i ME zdobywają medale dla Polski więc uważam, że zbyt ostro ich potraktowała dwójka jurorów. Może nie był to występ na finał ale nie zasłużyli na takie słowa.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Podsumowując to o ile mimo pewnych przekombinowań poziom taneczny jest wciąż wysoki (tricki realizacyjne na duży plus), tak reszta jakby nieco się rozsypała. Zabrakło jedynie przebitki na studio pod koniec napisów końcowych.

Kalicka i Niecikowski niesamowicie ciągną format na dół. Ich suchary to pasują do "Rodzinki.pl", nie do "WoD".

Co do finalistów to dla mnie powinien wygrać Ildar. Najambitniejszy i najbardziej wyrównany uczestnik na tle wszystkich odcinków.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13419

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Fankatvshow pisze:
pulkownik pisze:Hania i Jacek przedobrzyli. Szkoda.
Przedobrzył to dla mnie Roofi z tą wypowiedzią i oceną również. To był pokaz, z którym na MŚ i ME zdobywają medale dla Polski więc uważam, że zbyt ostro ich potraktowała dwójka jurorów. Może nie był to występ na finał ale nie zasłużyli na takie słowa.
Roofiego pominąłem w wypowiedzi z litości, wg mnie jest najsłabszy z całej trójki (o dziwo nawet Edyta sobie jakoś radzi), faktycznie jego komentarz do Hani i Jacka był niewłaściwy, zresztą zauważyłem że chce się kreować na ostrego, wytyka jakieś wydumane błędy po czym daje wysokie noty. Gdzie w tym logika? Malitowski również zaczyna sobie folgować jak czasem w TZG, tyle że tam dla równowagi jest (co by o niej nie mówić) Iwona, a tutaj wykreowany pseudojuror i słodka Edytka. Jeśli kiedykolwiek ten program ma wrócić, w co wątpię, to w CAŁKOWICIE nowym składzie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Biorąc pod uwagę bardzo wysokie koszty programu i bardzo niską oglądalność, to na długo format nie wróci, jeśli nie na zawsze. O gorszych udziałach w 16-49 od "Wyspy Przetrwania" nie wspomnę. Zresztą Polsat już dyplomatycznie przyznał się do porażki. Ostatnio dużo bardziej promowany był "Disco Attack" od "WoD".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13419

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Program od początku był skazany na to co go spotkało - taka prawda. Terentiew swoimi rękami ubiła kolejny format. Mając niewykorzystanych Rocka i Sykut dawać debiutantów, z których jeden nawet nie umie się wysłowić, a drugiej ocenę wystawili widzowie w "TzG"?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jeśli program tak jak w USA miały prowadzić osoby z doświadczeniem tanecznym to nietrudno było pomyśleć chociażby o Nowakowskiej, czy Jujce. Nawet Szroeder znacznie bardziej by się tam sprawdziła niż Kalicka i Niecikowski.

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Terentiew nie wyciąga wniosków ze swoich porażek, stąd każda kolejna jest coraz bardziej bolesna i okazuje się coraz większym klopsem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13419

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Autor muzyki do tańca Hani i Jacka, Zbigniew Preisner, jest oburzony:

"Moi Drodzy, dzisiaj w programie World of Dance emitowanym na Polsacie, jedna z tańczących par - nazwiska pomijam, bo nie chcę im robić reklamy - wykorzystała fragment Kolędy warszawskiej do swojego "tańca". Oświadczam, że nie miałem z tym skandalem nic wspólnego. Moja kompozycja do tekstu Stanisława Balińskiego, który opisał upadek Warszawy w 1939r., została wykorzystana bez mojej wiedzy.

Przypominam fragmenty wiersza, który jednocześnie jest tekstem Kolędy warszawskiej: "O Matko odłóż dzień narodzenia, Na inny czas, Niechaj nie widzą oczy stworzenia, Jak gnębią nas. (...) Bo nasze dzieci pod szrapnelami, Padły bez tchu, O święta Mario, Módl się za nami, Lecz nie chodź tu". To jest populistyczny skandal, który nie mieści się w mojej wyobraźni. To taniec na grobach setek tysięcy ludzi, taniec na ruinach Warszawy "

https://www.pudelek.pl/artykul/138225/u ... ecy_ludzi/
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Absolutnie nie dziwię się stanowisku Preisnera. Nie oglądałam tego odcinka, nie śledzę już programu, najzwyczajniej w świecie mnie znudził, rozczarowało jury, rozczarowali prowadzący, owszem na parkiecie zdarzają się fajne pokazy, niektóre udało mi się zobaczyć, zapewne w przerwie reklamowej innego programu. Nie znałam również "Kolędy warszawskiej", odsłuchałam sobie na YT, nie wiem kto wpadł na pomysł akurat tego podkładu muzycznego dla pary tancerzy, która jak widać również nie zainteresowała się do jakiego utworu będzie tańczyła. Jeden z wielu komentarzy pod filmikiem z tym utworem brzmi " I błagam, nie róbmy cepelii z największej narodowej tragedii", dokładnie tak, nic dodać nic ująć.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Sam mam ogromny szacunek do Preisnera, sam pamiętam niezwykle klimatyczne świąteczne reklamy Plus GSM sprzed 18 lat z jego muzyką, natomiast skoro...
Fankatvshow pisze:To był pokaz, z którym na MŚ i ME zdobywają medale dla Polski
... to zarzuty co niektórych komentatorów na Pudelku i Facebooku do stacji telewizyjnej i produkcji są wręcz zupełnie bezzasadne, o porównianiach do ostatniego skandalu w "Ameryce Express" nie wspomnę. Nawet mam wrażenie, że niektórzy nie potrafią cierpliwie czytać ze zrozumieniem, skoro sam kompozytor wskazał kto wykorzystał jego utwór.

A to ten kontrowersyjny pokaz Hanny i Jacek w wersji "nietelewizyjnej":
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

No nie wiem, jak na to patrzę to mam wrażenie, że to trochę taki taniec "do kotleta", jeszcze te opaski na rękach, może gdyby okoliczności sceniczne były trochę inne...Dla mnie jednak kontrowersyjne.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I pomyśleć, że za ten taniec para zdobyła tytul Mistrzów Świata...
Pozdrawiam, Trzeciak
Fankatvshow
Junior
Posty: 814
Rejestracja: 15 sty 2018, 16:49
x 718
x 142

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fankatvshow »

Nie Mś a 3 miejsce, właśnie sprawdziłam. Temat kontrowersyjny, nie wiem jak się ma sprawa z prawami autorskimi. W końcu jest głośno o WoD ....tylko szkoda, że w takiej dość dziwnej i niekomfortowej sytuacji.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[POLSAT] World of Dance - Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I na odwrót. Gdyby nie "WoD", to nie byłoby głośno o tym tańcu. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości