[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
bustram
Activist
x 84
x 1538

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

A tu mniej przyjemny odcień "Gry w ciemno" (jeśli rzeczywiście takie kwoty były w kopertach).

Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

Post autor: Direct »

https://youtu.be/EvDic1G7_-I
Zjednoczone Emiraty Arabskie i "Gra w ciemno" :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Mateusz97
Użytkownik
x 1
x 1

Post autor: Mateusz97 »

N-O-R-O-N pisze: 29 lis 2019, 20:22 Całkiem niezły teleturniej to był ogólnie, polski pomysł przede wszystkim, jak ,,Awantura o kasę" i było parę zagranicznych edycji. Szkoda tylko, że się zrobił szybko przewidywalny - bo Ibisz nie dawał za wygraną często chyba, że ktoś był w takiej sytuacji:
Zgadzam się w zupełności. W tym tygodniu będzie powtórka tego odcinka który został podlinkowany :). Ibisz to największy oszust gry w ciemno 😆
[ Spoiler ]
bustram
Activist
x 84
x 1538

Mam pomysł na nową wersję "Gry w ciemno". Zero wiedzy o kopertach miałby nie tylko gracz ale i prowadzący a gra polegałaby na rywalizacji między nimi - zwyciężałaby ta osoba, która ma lepszy bilans po swojej stronie po otworzeniu kopert. Jeśli lepszy bilans miałby Ibisz to gracz wyszedłby z niczym, jeśli lepszy bilans miałby gracz - wygrana jest jego.

Oczywiście pomysł trzeba by jeszcze dopracować, ale coś takiego w głowie mi się zrodziło. Co o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
x 2
x 64

Post autor: dida12314 »

A ja bym wprowadzil instytucję bankiera
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

Jak dla mnie "Gra w ciemno" to najsłabszy teleturniejowy format ze stajni ATM-u. Nie ma co i po co go wskrzeszać. Pierwsza wersja jeszcze uszła, ale na krótką metę, ta późniejsza (fioletowe studio) to już machloje, czyt. reżyserka na całego, zupełnie nieoglądalne.

Jeśli już, to widziałbym powrót "Życiowej szansy", oczywiście wyłącznie z Krzysztofem. Prosty format, który tak jak przed laty stanowiłby idealną opozycję do "Milionerów".
Pozdrawiam, Direct
bustram
Activist
x 84
x 1538

@Direct
"Gra w ciemno" nie była zła - była, hmm... specyficzna. Na zasadzie albo lubisz albo nienawidzisz. W dodatku pierwsza wersja była totalnie zamulona, natomiast końcowa z kolei za bardzo luzacka. Największą bolączką tego teleturnieju były ewidentne machloje i różnego rodzaju krętackie chwyty - w dodatku na etapie castingów dobierali ludzi uległych i wyszedł taki ciężko strawny teleturniej - z drugiej strony niektóre odcinki bywały naprawdę emocjonujące, co utwierdza mnie w przekonaniu, że samo założenie było dobre.

Mój pomysł polega na wyeliminowaniu bolączek tego teleturnieju i wystartowaniu po prostu raz jeszcze - teraz modne są powroty, więc czemu nie ?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

Właśnie pierwsza wersja była luzacka, a potem gdy zwiększyli teoretycznie nagrody i cały odcinek Ibisz na chamca je graczowi odbierał to program stał się wybitnie niestrawny, męczący w odbiorze. 5 minut pytań, a potem 40 minut "licytacji", która z początku jeszcze miała jakieś znamiona negocjacji, za to w późniejszych odcinkach to już było perfidne odbieranie graczowi kopert, okraszone samymi 6-cyfrowymi kwotami na grafice. Co było rzeczywiście w kopertach tak naprawdę nie wiadomo, bo w 80% przypadków w ogóle nie były na wizji otwierane. Na montażu można było wstawić do każdej 100 000 PLN. Ja rozumiem, że show, że telewizja, ale to było poniżej wszystkiego, poniżej mojego poziomu dopuszczalnej kreacji.

Strach pomyśleć, jak męczące i długie musiały być sesje nagraniowe, wiedząc, że emisja była aż 5x w tygodniu po godzinie. Jeszcze w trakcie emisji program był krytykowany i rzekomo z tego powodu zszedł z anteny, choć oglądalność miał dobrą. Pewnie prosty spiker miał dość.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 24
x 232

Post autor: Kryterium0 »

bustram pisze: 17 wrz 2020, 10:40 Mam pomysł na nową wersję "Gry w ciemno". Zero wiedzy o kopertach miałby nie tylko gracz ale i prowadzący a gra polegałaby na rywalizacji między nimi - zwyciężałaby ta osoba, która ma lepszy bilans po swojej stronie po otworzeniu kopert. Jeśli lepszy bilans miałby Ibisz to gracz wyszedłby z niczym, jeśli lepszy bilans miałby gracz - wygrana jest jego.

Oczywiście pomysł trzeba by jeszcze dopracować, ale coś takiego w głowie mi się zrodziło. Co o tym sądzicie ?
Czyli tworzysz całkiem nowy format... Bo założenie "Gry w ciemno" było takie, że widzowie mają większą wiedzę niż gracz. A jak widzowie "widzą" co jest w kopertach to i wie o tym prowadzący (ucho...).
Direct pisze: 17 wrz 2020, 17:18 Strach pomyśleć, jak męczące i długie musiały być sesje nagraniowe, wiedząc, że emisja była aż 5x w tygodniu po godzinie. Jeszcze w trakcie emisji program był krytykowany i rzekomo z tego powodu zszedł z anteny, choć oglądalność miał dobrą. Pewnie prosty spiker miał dość.
Nagrania trwały bardzo długo, Pod koniec emisji, w czasie którejś sesji nagrań, kończyli około 2 w nocy, wtedy w ATMie Ibisz był bohaterem i profesjonalistą - wszak nie trzeba było ściągać pracowników następnego dnia. Ibiszowi puściła się już krew z nosa, poprosił tylko o czystą koszulę i dokończyli serię.
Oglądalność już spadała pod koniec emisji, stało się to wtórne, więc spadło.
Awatar użytkownika
Hot Heart
Junior
x 487
x 245

Post autor: Hot Heart »

bustram pisze: 17 wrz 2020, 10:40 Mam pomysł na nową wersję "Gry w ciemno". Zero wiedzy o kopertach miałby nie tylko gracz ale i prowadzący a gra polegałaby na rywalizacji między nimi - zwyciężałaby ta osoba, która ma lepszy bilans po swojej stronie po otworzeniu kopert. Jeśli lepszy bilans miałby Ibisz to gracz wyszedłby z niczym, jeśli lepszy bilans miałby gracz - wygrana jest jego.

A co to ma wspólnego z samym programem? :D
[ Spoiler ]

Co do samej "Gry w Ciemno" to lubiłem kiedyś oglądać powtórki na ATM Rozrywka, ale szybko mi się sam program znudził. Wersja z zasłanieniem oczu w trakcie wyboru kopert bardziej mi odpowiadała niż zmiany, które później nastąpiły. Co sprawiło, że nie oglądało mi się go tak dobrze jak na początku.
POZDRAWIAM, HOT HEART
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3441
x 1557

Post autor: Trzeciak »

Direct pisze: 17 wrz 2020, 16:12 Jeśli już, to widziałbym powrót "Życiowej szansy", oczywiście wyłącznie z Krzysztofem. Prosty format, który tak jak przed laty stanowiłby idealną opozycję do "Milionerów".
A najbardziej to zdecydowanie "Awanturę o kasę" z kultowymi licytacjami. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

O "Awanturze..." nawet nie marzę, za Niny to się nie wydarzy. Może następną osobą odpowiedzialną za programming w Polsacie zostanie Krzysztof Ibisz i wtedy na pewno program wróci ;).
Pozdrawiam, Direct
Kostka
Obserwator
x 1
x 41

Post autor: Kostka »

Krzysztof Ibisz jako dyrektor programowy Polsatu? Niesłychane. :D
bustram
Activist
x 84
x 1538

@Kryterium0
Nowy format ? Widzowie telewizyjni nadal mogliby wiedzieć co jest w kopertach (grafika) a Ibisz w trakcie nagrań nie musiałby - koperty mogłyby być nieoznakowane i losowane przez gracza.

To jak ta gra wyglądała o 2 w nocy ? Tylko aby wcisnąć komuś kopertę albo kasę i iść do domu. Ostatnio natknąłem się na odcinek,w którym kobieta wygrała 2 koperty i Ibisz w ogóle nie zaproponował licytacji tylko po prostu powiedział "wygrała pani dwie koperty" i poleciały napisy końcowe - to było trochę nie fair w stosunku do tej pani, bo nie zapytał się jej w ogóle o zdanie. W kopertach było 200 zł.

@Hot Heart
No nie przesadzajmy - napisałem posta związanego z tematem i to w wątku o zapomnianym teleturnieju, w którym nie dzieje się za wiele (a właściwie nic). Zatem gdzie jak nie tutaj ? :)
Taberski
Użytkownik
x 43
x 20

Post autor: Taberski »

@bustram
Ja nawet gdyby teoretycznie Ibisz nie wiedział co jest w kopertach to ja i tak bym nie wierzył, że produkcja i Ibisz nie wiedzą. I pewnie większość widzów też by nie wierzyła. Dlatego uważam ten pomysł za bezsensowny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”