[POLSAT] Fabryka Gwiazd (2008)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Ice » 28 wrz 2008, 21:52

I co z tego? ATM nie ma dużo do gadania przy produkcji tego formatu - przynajmniej na to wygląda. Całość nad projektem sprawuje Endemol na czele z Polsatem. Na pewno wypożyczyli jakiś sprzęt od firmy Kurzewskich albo ta firma zajmuje się częścią techniczną - na swojej stronie www ATM nie promuje tego programu w postaci zapowiedzi itp. Czyli to nikła współpraca, zupełnie inna niż ta przy BB. Na to wygląda ponieważ format spartolony nie jest.
Nie wiem - spora część z Was jedzie po tej firmie - w tym ja - ale niektóre z ich produkcji są naprawdę niezłe. Program wykonany dobrze i to się liczy.
Kuba 942
Użytkownik

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Kuba 942 » 28 wrz 2008, 22:06

No program jest wykonany dobrze, zresztą Ice masz racje jakby mieli jakiś większy udział to by na końcu programu pojawił się też krótki jingel producenta a jest sam Endemol i Polsat.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Kryterium0 » 30 wrz 2008, 9:42

WM opublikowały wyniki oglądalności pierwszego tygodnia "Fabryki Gwiazd - Akademia". Program o 17:30 oglądało średnio 671044 przy udziale w rynku na poziomie 7,26% . Taka widownia byłaby pewnie sukcesem dla Czwórki, ale nie Polsatu. Coś widzowie nie chcą oglądać tego programu :). Piątkową "Galę" oglądało 2,5 miliona - czyli o ponad 0,5 mln mniej, niż otwarcie.
Coś Nina Terentiew straciła tego swojego "nosa" do upodobań Polaków. Tzn. straciła w telewizji komercyjnej. Czy w związku z tym, że od kiedy jest w Polsacie to wyszła jej tylko jedna ramówka (wiosna 2007) straci posadę dyr. programowego ? Niech sobie siedzi w zarządzie, a na to stanowisko niech przyjmą kogoś innego - może chociaż temu nowemu by się udało :)
ARTUR B.

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: ARTUR B. » 30 wrz 2008, 10:00

Wiosną 2007 było wielkie BOOM w Polsacie, a potem tworzone jakieś tandetne programy i seriale, więc Polacy stracili w jakimś stopniu zaufanie do słonecznej stacji. Więcej widzów ta telewizja jak na razie nie zdobędzie. Od półtora roku ich udział się kształtuje się na poziomie 14%-16%. Szkoda mi cholernie Fabryki Gwiazd, bo to naprawdę dobry program. Może faktycznie era na reality show minęła, chociaż przyczyną też może być godzina nadawania, gdyż KLAN to wciąż jeden z najpopularniejszych polskich seriali.
Czas by Nina Terentiew przeszła na emeryturę i zatrzymała tytuł carycy zanim się bardziej skompromituje.
kamil2505
VIP Expert

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: kamil2505 » 30 wrz 2008, 15:27

POLSAT-owi nigdy nie wyszedł żaden reality-show... Nie wiem czy ktoś pamięta, ale chociażby "Nieustraszeni" w naszej wersji zeszły z anteny juz po pierwszym sezonie... Już nie wspomnę o "Dwóch światach", "Amazonkach" i innych tego typu bublach.... Może jednak jeszcze... "Bar" można zaliczyć do "udanych". Jednak dobrze, ze w miarę szybko sie opamiętali... Siódma edycja byłaby już przesadą...
Kilka postów temu pisałem, że "Fabryka gwiazd" im nie wyjdzie -i zgadłem co świadczą wyniki oglądalności... Podobnie jest z "Na kocia łapę", czy programem Gawryluk, przesunięcie MEGA HIT-u na 20:00 tez nie pomaga wzrostowi oglądalności...

Wydaje mi sie, ze TVN o wiele lepiej zrobiłby "Fabrykę gwiazd"... To właśnie z tą stacja kojarzą mi się największe telewizyjne show...
Według mnie 13:00 i 17:30 nie są dobrymi pomysłami na emisje "Fabryki..."

A może niech POLSAT znów powróci do swego dawnego wizerunku i... niech rozpocznie emisje "Big Brothera", wydaję mi sie, że może to przywrócić ten reality-show do świetności (pod warunkiem, ze nie wyprodukuje go ATM). Chyba lepiej tak, niż tworzyć nowy wizerunek, który kompletnie sie nie opłaca, co widać w wynikach oglądalności... ;/
ARTUR B.

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: ARTUR B. » 30 wrz 2008, 15:44

kamil2505 pisze:Nie wiem czy ktoś pamięta, ale chociażby "Nieustraszeni" w naszej wersji zeszły z anteny juz po pierwszym sezonie...

Zdjęto z anteny, bo wzbudzał zbyt duże kontrowersje w KRRiT. Polsat nie mógł sobie pozwolić na dodatkowe kary ze strony Rady.

kamil2505 pisze:Już nie wspomnę o "Dwóch światach", "Amazonkach" i innych tego typu bublach.

Polsat transmitował tylko Dwa światy, które faktycznie okazały się porażką oraz Bar. Reszta była antenie Czwórki.

kamil2505 pisze:Kilka postów temu pisałem, że "Fabryka gwiazd" im nie wyjdzie -i zgadłem co świadczą wyniki oglądalności...

Wyniki oglądalności nie zawsze oznaczają, że dany program, film, czy serial nie jest dobry. Przyczyna niskiej oglądalności jest brak zaufania widzów do Polsatu, który swoją ofertę programową spieprzył w sezonach jesień 2007 i wiosna 2008.

kamil2505 pisze:przesunięcie MEGA HIT-u na 20:00 tez nie pomaga wzrostowi oglądalności...

Gdyby Mega Hit został o 21:00, to by miał jeszcze niższe wyniki niż obecnie. Zmiana emisji godziny, to ucieczka była przed killerem M jak Miłość.

kamil2505 pisze:Wydaje mi sie, ze TVN o wiele lepiej zrobiłby "Fabrykę gwiazd"... To właśnie z tą stacja kojarzą mi się.

Polsatowi można zarzucić jedynie złe dobrane jury, właściwie jednego pseudo rapera oraz godziny nadawania akademii, a tak nie widzę nic więcej. TVN by się znowu skupiał na prowadzących i jurorach jak to jest obecnie przy Mam Talent oraz You Can Dance.

kamil2505 pisze:A może niech POLSAT znów powróci do swego dawnego wizerunku i... niech rozpocznie emisje "Big Brothera"

Wtedy znowu Polsat byłby osądzony o to, że kopiuje TVN, więc po co? Poza tym formuła się wyczerpała. Widać to było jak spadała widownia w TV4.

kamil2505 pisze:Chyba lepiej tak, niż tworzyć nowy wizerunek, który kompletnie sie nie opłaca, co widać w wynikach oglądalności... ;/

Właśnie przez ten stary wizerunek drastycznie zaczęła spadać widownia słonecznej stacji. "Hity" Polsatu, które trwają X lat również ledwo się trzymają.
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Ice » 30 wrz 2008, 15:53

kamik2505: Kilka postów temu pisałem, że "Fabryka gwiazd" im nie wyjdzie -i zgadłem co świadczą wyniki oglądalności...

Czy jak Ty to nazwałeś - ''wychodzenie'' jakiegoś programu zależy od wyników oglądalności? Program jest wykonany bardzo dobrze, a oglądalność to już inna kwestia. Moim zdaniem jest to wina pory emisji codziennych odcinków. Polsat ze swoją galą na żywo w piątki nadal jest liderem.

kamil2505: Wydaje mi sie, ze TVN o wiele lepiej zrobiłby "Fabrykę gwiazd"... To właśnie z tą stacja kojarzą mi się największe telewizyjne show...

Przecież produkcją w WIĘKSZOŚCI zajmuje się Endemol Polska... Mylisz pojęcia, więc proszę Cię - jeżeli nie masz o czymś pojęcia to po prostu NIE PISZ. TVN stawia na zupełnie inne formaty, między innymi taneczne. Polsat od zawsze stawiał na muzykę produkując zwykłe małe programy muzyczne po największe SHOW - Idol.

kamil2505: A może niech POLSAT znów powróci do swego dawnego wizerunku i... niech rozpocznie emisje "Big Brothera"

Najgorszy pomysł ze wszystkich. Polsat nawet nie myśli powracać do takiego programu - wolą produkować własne, nowe programy. Poza tym fani stacji Waltera jeździliby równo po Polsacie, że zarząd odkupił jeden z największych sukcesów TVN-u.

Niech Polsat buduje swój nowy wizerunek. Ale jeżeli oglądalność niektórych propozycji programowych jest słaba to powinni coś z tym robić. Jeszcze sporo pracy, aby podniosły im się wyniki. Jest to do wykonania - potrzeba tylko osoby w zarządzie, która ma tzw. ''czuja'', bo ogólnie Polsat programowo stoi na dobrym poziomie.

Nie chciało mi się dalej cytować Twoich wypowiedzi ponieważ całkowicie zgadzam się z ARTUREM B.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Pawel » 30 wrz 2008, 16:52

Kryterium0 pisze:WM opublikowały wyniki oglądalności pierwszego tygodnia "Fabryki Gwiazd - Akademia". Program o 17:30 oglądało średnio 671044 przy udziale w rynku na poziomie 7,26% . Taka widownia byłaby pewnie sukcesem dla Czwórki, ale nie Polsatu. Coś widzowie nie chcą oglądać tego programu :). Piątkową "Galę" oglądało 2,5 miliona - czyli o ponad 0,5 mln mniej, niż otwarcie.

Zupełnie mnie to nie dziwi. O 17:30 obejrzałem dwa odcinki i więcej nie mam zamiaru. Co do piątkowej Gali to pewnie obejrzę jeszcze tą w najbliższy piątek ale raczej wielkiej ochoty na więcej nie mam.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
kamil2505
VIP Expert

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: kamil2505 » 30 wrz 2008, 21:00

Wyniki oglądalności tez są bardzo ważne - od tego zależy być czy nie być. Sami dobrze o tym wiecie.
I żadna stacja nie będzie produkować jakiegoś programu, którego oglądalność ciągle spada.
POLSAT może jest liderem rynku w piątkowe wieczory, ale już wkrótce może sie to zmienić. Wystarczy chociażby porównać wyniki oglądalności pierwszego piątkowego show z tym z ostatniego tygodnia - tracą widownie, a tvn już prawie dogonił POLSAT... Jak dla mnie to ten program zniknie z anteny po jednym sezonie..
Emisja odcinków codziennych o 17:30, to najgorsza pora - wtedy jest przecież emitowany popularny "Klan".
Emisja o 13:00 też jest głupia...

Co do "Amazonek" to nie każdy o tym wie, ale były emitowane w POLSACIE - miały swoje wejścia zawsze o 19:55, co prawda krótkie, ale odnotowywane w programie telewizyjnym...

A co do "Big Brothera" to formula wcale sie nie wyczerpała... Jeśli nie wiecie to chociażby w Niemczech juz 8 grudnia startuje dziewiąta edycja tego reality-show... Po prostu ATM spartolił robotę... Ciągłe kombinowanie i brak pomysłu wynikająca z oszczędności... Nie dziwię sie, ze oglądalność tak spadła... O niedociągnięciach przy realizacji czwartej i piątej edycji "Big Brother" można przeczytać na jednym z portali o tej tematyce...

Jeżeli chodzi o wizerunek POLSAT-u to już sam nie wiem co oni chcą... Najpierw rezygnują z "Świata według Kiepskich" ze względu na poprawę wizerunku, a teraz znów możemy oglądać nowe odcinki... Może jakaś decyzja w końcu???
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Ice » 30 wrz 2008, 21:11

kamil2005: Jak dla mnie to ten program zniknie z anteny po jednym sezonie..

A mi się zdaje, że nie. Nie wiadomo czy oglądalność wzrośnie czy też pozostanie na tym samym poziomie. Biorę także pod uwagę fakt, że to pierwsza adaptacja tego reality - show w Polsce i myślę, że Polsat wyprodukuje jeszcze drugą edycję.
A najważniejsze są gale - tutaj na razie Polsat jest liderem i to się liczy. Jeżeli wyniki cotygodniowych gal się utrzymają i będą cieszyć się popularnością wśród widzów Polsatu to możemy zobaczyć drugą edycję. Zresztą ten program pochłonął ogromne pieniądze - w ten projekt włożono sporo wysiłku. Myślę, że na jednej edycji nie poprzestaną.

Co do ''Big Brothera'' - Niemcy to nie Polska. U nas TAKIE reality po prostu w dużej, komercyjnej stacji nie przejdzie - czasy świetności takich programów minęły - i nie ma też co jechać po ATM-ie chociaż firma przyczyniła się do upadku formatu, a raczej sam Jarosław Ostaszkiewicz. Jeżeli taki program miałby odnieść sukces to potrzebowałby jeszcze większych nakładów niż edycje polskie 1-3, chociaż myślę, że i tak nie odniósłby większego sukcesu - ludzie już przy trzeciej edycji się nudzili się przed telewizorami o czym świadczyły wyniki oglądalności. Było BOOM na ''BB'' ale ono minęło - czas na nowe formaty - dlatego dziwię się, że codzienna ''akademia'' nie przyciąga widzów. Może jeszcze przyjdzie czas na takie programy jak ''Big Brother'', ale myślę, że nie prędko
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Pawel » 01 paź 2008, 10:27

kamil2505 pisze:A co do "Big Brothera" to formula wcale sie nie wyczerpała... Jeśli nie wiecie to chociażby w Niemczech juz 8 grudnia startuje dziewiąta edycja tego reality-show... Po prostu ATM spartolił robotę... Ciągłe kombinowanie i brak pomysłu wynikająca z oszczędności... Nie dziwię sie, ze oglądalność tak spadła... O niedociągnięciach przy realizacji czwartej i piątej edycji "Big Brother" można przeczytać na jednym z portali o tej tematyce...

Tyle że w Niemczech też BB nie leci np. na RTL czy Pro7 ale na RTL 2, jak dobrze pamiętam.
W USA natomiast niedawno zakończono 10 edycję w stacji CBS. Tyle że tam BB jest emitowany w wakacje, kiedy i tak wszystkie główne stacja nadają powtórki. Oglądalność miał na bardzo średnim poziomie. Gdyby emitowali to w czasie sezonu to polegli by zdecydowanie, ale w wakacje jeszcze jakoś sobie tam radzi BB.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
vaxer
Użytkownik
Kontaktowanie:

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: vaxer » 01 paź 2008, 17:00

Witam wszystkich, wszędzie szukam piosenki There must be an Angel w wykonaniu Martyny Melosik, z ostatniej gali Fabryki Gwiazd. Może ktoś mógłby się tym podzielić. Bardzo proszę o odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: telefan » 01 paź 2008, 18:31

A wujka Googla znasz? Przy okazji:program podoba mi się, ale nie za bardzo.Oceniam na 4+.
vaxer
Użytkownik
Kontaktowanie:

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: vaxer » 01 paź 2008, 18:49

telefan pisze:A wujka Googla znasz? Przy okazji:program podoba mi się, ale nie za bardzo.Oceniam na 4+.

nie wiem czy wiesz, ale tej piosenki nie znajdziesz na googlach. Gdybym mógł sobie sam dać radę, nie pisałbym ;]
kamil2505
VIP Expert

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: kamil2505 » 07 paź 2008, 15:13

No i cóż.... Znów miałem rację... Piątkowa "Fabryka gwiazd" spadła na czwarte miejsce pod względem oglądalności... Ludzie wolą oglądać gwiazdy, które jeżdżą na lodzie niż "Fabrykę...". Nie dziwię się... Ja jednak i tak wole obejrzeć SUPERKINO w TVN... :)

Wróć do „Programy Polsatu”