[POLSAT] Moment Prawdy

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontakt:

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: embi » 23 mar 2009, 11:00

Świetne wyniki oglądalności, tylko ciekawe dlaczego Polsat zawszem musi przegrywać w grupie 4+ ?...
Polsat-Włącz Emocje!
Paluch
Użytkownik

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: Paluch » 26 mar 2009, 22:58

Obejrzałem dzisiaj kolejny odcinek no i mam bardzo mieszane uczucia. Było widać, że robiło się coraz bardziej niesmacznie. Uczestniczka bardzo wystraszona, często bardzo bliska płaczu, mąż malowany na despotę (pewnie i tak jest), a tu coraz bardziej dobijające pytania. Efekt był taki, że uczestniczka była aż tak bardzo zmieszana, sama już nie wiedziała co myśleć (sam już się pomieszałem, bo odpowiedzi były raz za mężem, a raz przeciwko), że skłamała na końcu. Pytania ocierały się o kłótnie i szantaże małżeńskie, przemoc w rodzinie i przedmiotowe traktowanie żon. Może to i byłyby fajne, ciekawe i pouczające, ale raczej w jakimś filmie, a nie w programie, gdzie się pojawiają prawdziwi ludzie i prawdziwe historie. Z czymś takim to mogliby się bardziej wybrać do psychologa (coś w stylu Brad Pitt i Angelina Jolie w Mr and Mrs Smith).

Może i były emocje. Często było dramatycznie. Ale mnie przeraża to, że to wszystko działo się naprawdę. Do tego irytowały mnie pozorowane przerwy techniczne, żeby podsłuchać, cóż tam oni mówią między sobą. Mam wrażenie, że zakończy się to rozwodem i trudno mówić tu o jakimś publicznym rozgrzeszeniu, czy oczyszczeniu (tak było np. w drugim odcinku), bo po wypowiedzi uczestniczki i jej męża po programie widzę, że przeciwnie, stosunki się zaognią.
ARTUR B.

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: ARTUR B. » 27 mar 2009, 10:05

Przecież Paluch takie wydarzenia o tragediach rodzinnych są podawane w mediach codziennie. Często ludzie sami się decydują na takie otwarcie przed kamerami: w serwisach informacyjnych, talk showach, dokumentach jak np. wczoraj Anatomia Przemocy. udzie o swoim zyciu prywatnym zaczęli mówić odkąd się pojawiła telewizja.
Powiem szczerze, że właśnie na taki "Moment prawdy" czekałem. Wczorajszy odcinek pobił wszystkie dotychczasowe
Paluch
Użytkownik

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: Paluch » 27 mar 2009, 15:06

ARTURZE B: Nie porównuj Momentu Prawdy do programu dokumentalnego, czy informacyjnego, bo w nich pokazuje się rzeczy w fakcie do dokonanym, a relacje uczestników są już z większym dystansem, ale przede wszystkim to co już minęło, więc dlatego otwierają się na kamery. A w Momencie Prawdy żadna tragedia w życiu tych ludzi się nie wydarzyła, a tu się grzebie w uczuciach i wyciąga te wszystkie rzeczy. Właśnie efektem tego programu może być później program dokumentalny, o jakiejś tragedii, która może się potem wydarzyć. Zgadzam się! Wczorajszy odcinek pobił wszystkie dotychczasowe, ale w negatywnym znaczeniu.
Awatar użytkownika
tzatik
Użytkownik

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: tzatik » 27 mar 2009, 15:11

Wczorajszy odcinek był na prawdę dobry. Napięcie narastało z pytania na pytanie i chyba o to w tym programie chodzi. A ludzie którzy tam grają sami, świadomi wszystkich tego konsekwencji się na to decydują. Co do przerw technicznych czy ona była upozorowana czy nie to zawsze jest jakiś ciekawy element całej gry-uważam takie kulisy za plus. A co do mówienia prawdy w studio i przed kilkoma milionami widzów to tak jak sama uczestniczka powiedziała, że łatwiej jest jej tu się otworzyć i powiedzieć prawdę być może o tym co ją "boli" niż w domu w cztery oczy; oraz wspomniała raz podczas gry, że nie gra dla pieniędzy. Jak dla mnie taki odcinek jak wczorajszy był bardzo interesujący-Moment prawdy robi się z odcinka na odcinek ciekawszy i oby tak dalej ;)
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: Ice » 27 mar 2009, 15:52

Paluch pisze:Zgadzam się! Wczorajszy odcinek pobił wszystkie dotychczasowe, ale w negatywnym znaczeniu.
Nie rozumiem Cię. Uczestniczka chciała zagrać. Zagrała. Uczestniczka chciała coś udowodnić mężowi. Coś więcej. Udowodniła co było widać. Oto w tym programie chodzi. Podczas castingu (bo nie wiem czy wiesz, ale takowe się odbyły) zadawano jej przeróżne pytania z jej życia. Pytano się również jej o osobiste życie. Została uczestniczką i na podstawie castingu - rozmów, pytań - zostały wybrane odpowiednie odpowiedzi dla jej gry. Przy ty teleturnieju nie ma się usypiać a oglądać to, co jest w nim pokazane. Nie odbieram tego negatywnie bo to jest jej życie. Ba. Dzięki temu teleturniejowi można zobaczyć jacy ludzie są cyniczni, fałszywi, nieszczęśliwi. I nie mówię tutaj o uczestnikach. :)
ARTUR B.

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: ARTUR B. » 27 mar 2009, 16:15

Paluch pisze:ARTURZE B: Nie porównuj Momentu Prawdy do programu dokumentalnego, czy informacyjnego, bo w nich pokazuje się rzeczy w fakcie do dokonanym, a relacje uczestników są już z większym dystansem, ale przede wszystkim to co już minęło, więc dlatego otwierają się na kamery.
I tak w tych gatunkach co podałem ludzie mówią o swoim życiu prywatnym. Poza tym to sa niektóre przykłady. Powtarzam odkąd się pojawiły media coraz częściej ludzie chcieli się pokazywać publicznie i mówić o swoim życiu. Tak było jest i będzie
Paluch pisze:A w Momencie Prawdy żadna tragedia w życiu tych ludzi się nie wydarzyła, a tu się grzebie w uczuciach i wyciąga te wszystkie rzeczy.
Tragedia nie zawsze oznacza śmierć, chorobę itp., ale także męczarnie psychiczną, a w przypadku tego małżeństwa było to widać. Zresztą to jest temat społeczny, więc nie mam zamiaru o tym tutaj dyskutować.
Paluch pisze:Zgadzam się! Wczorajszy odcinek pobił wszystkie dotychczasowe, ale w negatywnym znaczeniu.
Przecież od samego początku było wiadomo, że pytania będą dotyczyć prywatnego życia. Każdy uczestnik wie po co tam idzie i na co się decyduje. Dlatego ten teleturniej uznano za najbardziej kontrowersyjny w historii telewizji. Spodziewałeś się słodkich pytań?
Nawet jeśli Moment Prawdy wzbudził u ciebie negatywne emocje, to o to chodziło twórcy, co przyznał w rozmowie z Agatą Młynarską. Zresztą te pytania uczestniczka już prędzej słyszała gdy była podłączona do wariografu. Jakby chciała to by mogła zrezygnować nie zwracając uwagi na dalsze konsekwencje prawne czy tez finansowe.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: SNOL » 30 mar 2009, 20:58

Czeski "Moment prawdy" telewizji Prima TV, znany tam jako "Nic než pravda":
http://www.iprima.cz/index.php/plain_si ... full/26395
(jeden z odcinków do obejrzenia na dole strony). Oprawa czeskiej wersji nie przypadła mi do gustu, jest dużo gorzej wykonana. Jednak Polsat w tym przypadku się postarał, chociażby loty kamerowe są o niebo lepsze od czeskich. O studiu już nie wspominam. Nie wygląda to dobrze u naszych południowych sąsiadów.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: Kamil » 30 mar 2009, 21:16

Prima to banda amatorów. Nie wiem jakim cudem utrzymują się jeszcze na rynku. To taki czeski Puls, ciągłe zmiany w ramówce itp. Gdyby nie to, że nie mają konkurencji prawie zupełnej pewnie pies z kulawą nogą nie zainteresował by się tą stacją - teraz mają bogatego inwestora. Kolejnego :-) W związku z tym zmieniali aż dwukrotnie nazwę i czterokrotnie logo :-) Od 1998 roku :-) . Wyobrażacie sobie, że w ciągu trzech lat miała trzy programy informacyjne? Ostatni z nich ma za gwiazdę prowadzącego czeską edycję "Grasz czy nie grasz" [sic!]

Ogólnie to słaba stacja, kupująca dobre formaty (które są koszmarnie wykonane) i opakowująca je w ładną oprawę graficzną. Jak można "Gotowe na Wszystko" emitować między czeską "Familiadą" a "Wiadomościami regionalnymi" No właśnie. Jaka stacja taka ramówka.

Sorry za lekką zmianę tematu :-) Jakbyście chcieli podyskutować przenieśmy rozmowę do wątku o czeskiej tv.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontakt:

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: embi » 30 mar 2009, 21:25

Faktycznie studio czeskiej wersji do niczego, ale z oprawą nie jest wcale tak źle, dorównuje oprawie polskiej edycji. @Ka.mil jeśli chodzi o samą Primę, wątpie że to czeski Puls :) Ofertę programową ma lepszą, z tego co widzę na ich stronie. Ale studio ich serwisu informacyjnego-kiepściutkie. Sorry za off.
Polsat-Włącz Emocje!
michal
VIP Expert

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: michal » 30 mar 2009, 22:08

Ja uważam że średnia jest scenografia czeskiej wersji Momentu Prawdy. Już lepiej pod tym względem wypada Polsat.
Przepraszam za off topic ale to nie jedyna fuszerka Primy. Przyjżyjcie się tej scenografii. http://www.youtube.com/watch?v=zdWJqnw4BT8 Uważam że przy newsroomie CT24 i drugim digitalnym studiu powinni spalić sie ze wstydu.
Ostatni z nich ma za gwiazdę prowadzącego czeską edycję "Grasz czy nie grasz" [sic!]
Czy mógłbyś powiedzieć Kamilu który to prowadzący?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: Ice » 30 mar 2009, 23:52

michal pisze:Ja uważam że średnia jest scenografia czeskiej wersji Momentu Prawdy. Już lepiej pod tym względem wypada Polsat
Lepiej?! Przy tym g*wnie z czeskiej wersji polska realizacja tego teleturnieju jest znakomita, na iście światowym poziomie. To się chwali. Poza tym Polsat wielokrotnie pokazał i pokazuje (jak inne polskie, duże stacje telewizyjne), że swoje programy potrafi zrealizować znacznie lepiej od niektorych zagranicznych wersji, gdzie rzekomo wszystko wygląda tam lepiej. Chociażby spójrzcie na realizację ''Soapstar Superstar'', czyli naszego JOŚ:

http://www.youtube.com/watch?v=9KBDRZkFnuU
http://www.youtube.com/watch?v=73RdfqT3u5U
Awatar użytkownika
tzatik
Użytkownik

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: tzatik » 02 kwie 2009, 22:12

Cały dzisiejszy odcinek grała ta sama dziewczyna. Odpowiedziała na 20 pytań, wygrała 125 tys. zł. Program trzymał dziś szczególnie w napięciu tym bardziej że to pierwszy gracz, który zaszedł tak daleko... I co dziwne Chajzer zachęcał ją do odpowiedzi na ostatnie pytanie (czego do tej pory nie robił).

A co do wersji czeskiej to zgadzam się z Ice że polska wersja Momentu Prawdy jest znakomita, a ta czeska to jednym słowem tragedia. Także program jest w dobrych rękach i oby tylko widownia utrzymała się na dotychczasowym albo lepszym lepszym poziomie. ;)
ARTUR B.

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: ARTUR B. » 03 kwie 2009, 9:48

Program naprawdę staje się coraz lepszy, a następny odcinek może być jeszcze ciekawy i kontrowersyjny (co pewnie nie spodoba się jednemu naszemu użytkownikowi). Wczoraj pojawiła się belka z informacją o castingach do drugiej edycji...
mks
Obserwator

[POLSAT] Moment Prawdy

Post autor: mks » 09 kwie 2009, 22:07

Dzisiejszy odcinek przebił wszystkie dotychczasowe. Drugi mężczyzna był tak ciosany, że szkoda gadać. Nie o nim chciałem jednak, a o jego rodzinie. On wyznaje zdrady, rabunki.. a jego żona cieszy się jak głupia. Przyjaciel też nie lepszy, on przyznaje się do zdrady.. a ten tłumaczy; że to jakby przejechał się raz innym samochodem..

Oglądam ten program, bo to idealny obraz społeczeństwa. Upadku moralnego, materializmu i totalnego ekshibicjonizmu. Liczę na wiele edycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”