[POLSAT] Got to Dance - Tylko Taniec (2012-2013)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2865
x 1222

Post autor: Trzeciak » 30 gru 2011, 13:36

Czas przerwać spekulacje. Polsat przymierza się do produkcji nowego show tanecznego opartego na brytyjskim formacie "Got to Dance". To program w którym mogą wystartować wszyscy - bez względu na wiek, uprawiany styl tańca (od klasycznego po nowoczesny, od folkowego po nawet taniec brzucha, czy od baletu po taniec akrobatyczny, czy gimnastyczny) oraz to, czy uczestnik startuje sam, czy z grupą. Jedynym warunkiem jest to, że muszą umieć po prostu tańczyć.

Występy ocenia profesjonalne jury związane z różnymi stylami tanecznymi, a uczestnicy walczyć będą o sławę i wielką nagrodę pienieżną (w Wielkiej Brytanii jest to ćwierć miliona funtów).

Pierwszy precasting odbędzie się za tydzień w sobotę 7 stycznia w Gdańsku w Dance Vision: http://www.photoblog.pl/isiiaczek/111215780.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jekyll
Junior

Post autor: jekyll » 30 gru 2011, 13:55

No wreszcie. Nawet onet napisał o tym, ze Cichopek będzie prowadzącą. Cieszy mnie to, że w GTD będą mogły występować osoby w każdym wieku w tym grupy taneczne, pary itp. Tego brakowało w YCD, który swoją drogą jest dobry ;)
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Post autor: Direct » 30 gru 2011, 14:11

GTD to swego rodzaju rozwinięcie YCD, tak jak "X Factor" jest rozwinięciem "Idola".

A Cichopek na prowadzącą to i tak już lepszy pomysł, niźli miałaby ona być w jury, a tego można się było po Polsacie spodziewać, w końcu Cichopek wygrała TZG :D. Tylko jak Polsat by o tej wygranej mówił? :P
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 107

Post autor: Dominik » 30 gru 2011, 14:37

Widzę, że Polsat zaczyna kupować formaty na programy bardziej uniwersalne - w MBTM mógł wystąpić każdy bez względu na wiek i uprawiany styl muzyki. Podobnym formatem będzie Got to Dance, bo też będzie uniwersalny na swój sposób. I właśnie ta uniwersalność moim zdaniem przesądziła o sukcesie MBTM, bo jest on w pewnym sensie zbliżony do "Mam talent". Fajnie by było gdyby Polsat właśnie jedno show miał na sezon wiosenny, a drugie na jesienny, bo po kilku sezonach pod rząd MBTM też może się znudzić, więc liczę po tej wiośnie jego następny sezon będzie wiosną 2013 roku.
0 x
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
x 2
x 11

Post autor: Ediss » 30 gru 2011, 16:38

No nareszcie, Polsat pierwszy raz od 2008 roku będzie mieć w ramówce dwa większe programy. Sam program bardzo mi się podoba i myślę, że o ile YCD potrafi przynudzać (zwłaszcza podczas odcinków live), to tutaj nacisk będzie postawiony na show i dla przeciętnego widza (który się nie zna na tańcu) ciekawszą propozycją może być ten program.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice » 30 gru 2011, 18:40

Fajny format i jestem za jego wprowadzeniem - właśnie ta 'uniwersalność' jest plusem w "'Must Be The Music" i myślę, że i w "Got to Dance". Ale wszystko pod jednym warunkiem. Jeżeli w roli prowadzącej a nawet jurorki (!) zostanie obsadzona ciągle "szczerze" uśmiechnięta Cichopek to dla mnie będzie to swego rodzaju klapą... Czemu nie można obsadzić w roli prowadzących młodych dziennikarzy czy nawet profesjonalnych tancerzy, którzy mają obycie przed kamerą przy mniejszych projektach telewizyjnych? Czy naprawdę jesteśmy już skazani na kolesiostwo Niny? Czy musimy oglądać ciągle coraz to młodszego Ibisza? Przecież właśnie na przykładzie MBTM można powiedzieć, że nowa twarz może wprowadzić pewną świeżość do telewizji - mowa tutaj o Paulinie Sykut. To takie straszne?
0 x
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 40
x 105

Post autor: matik » 30 gru 2011, 21:17

Trzeciak pisze:Pierwszy precasting odbędzie się za tydzień w sobotę 7 stycznia w Gdańsku w Dance Vision: http://www.photoblog.pl/isiiaczek/111215780.
Od kiedy fotoblog jakieś dziewczynki jest źródłem informacji? Zresztą w jej wpisie nic nie ma o dacie 7 stycznia. Zresztą na stronie Dance Vision nic nie piszą o castingach do Got to dance.
Ice pisze:Fajny format i jestem za jego wprowadzeniem - właśnie ta 'uniwersalność' jest plusem w "'Must Be The Music" i myślę, że i w "Got to Dance".
A ja właśnie nie przepadam za tą uniwersalnością. Nawet w Mam Talent! mi to przeszkadza, jak jakieś małe dzieci występują. W tej chwili jestem w trakcie oglądania brytyjskiej wersji programu i cieszę się że wreszcie jest przerwa reklamowa. Trochę przez te ok. 10 minut się zanudziłem. Nudny trochę ten program. Ale może to mylne wrażenie, bo nie lubię oglądać zagranicznych show. Tak samo nudne dla mnie są Taniec z Gwiazdami, Mam Talent, XFactor czy You Can Dance w wersji oryginalnej, a wersje polskie oglądam z przyjemnością. Nawet bardziej mi się spodobało polskie MBTM niż oryginalne, chociaż polska wersja powalająca nie była, przez jury, prowadzących i wielu uczestników.
0 x
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
x 2
x 11

Post autor: Ediss » 30 gru 2011, 22:40

To już oficjalne. "Tylko Taniec", bo tak nazywać się będzie nowy program, zagości na antenie Polsatu. Oto profil programu na FB: https://www.facebook.com/pages/Tylko-Ta ... 4?sk=wall. Moją uwagę przykuła nie tylko nazwa, ale i logo. Widoczne jest wzorowanie się na logo MBTM, w dodatku jest to ta sama czcionka!
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 407
x 1011

Post autor: Medyk24 » 30 gru 2011, 22:51

Rzeczywiście bardzo podobne do MBTM nawet ta nazwa "Tylko taniec", a tam "Tylko muzyka". Ciekawe czy to cała nazwa czy będzie do tego jeszcze angielski człon - Got to Dance.
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Post autor: Dijon » 30 gru 2011, 23:17

Tak myślałem, że program nazywać się będzie "Tylko taniec" :P
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2865
x 1222

Post autor: Trzeciak » 30 gru 2011, 23:23

matik pisze:
Trzeciak pisze:Pierwszy precasting odbędzie się za tydzień w sobotę 7 stycznia w Gdańsku w Dance Vision: http://www.photoblog.pl/isiiaczek/111215780.
Od kiedy fotoblog jakieś dziewczynki jest źródłem informacji? Zresztą w jej wpisie nic nie ma o dacie 7 stycznia. Zresztą na stronie Dance Vision nic nie piszą o castingach do Got to dance.
7 grudnia - typowe przejęzyczenie dla bezmyślnie piszących nastolatek :D. Poza tym resztę już Ci wytłumaczyłem na innym forum.
W tej chwili jestem w trakcie oglądania brytyjskiej wersji programu i cieszę się że wreszcie jest przerwa reklamowa. Trochę przez te ok. 10 minut się zanudziłem. Nudny trochę ten program. Ale może to mylne wrażenie, bo nie lubię oglądać zagranicznych show.
A ja się nie zgodzę, że nudne. Widać, że Brytyjczycy mają w sobie luz, choć wkurza mnie u niektórych pycha i brak dystansu. Wiadomo, że w Polsce show będzie nieco inaczej wyglądać, bo jest tutaj inna wrażliwość.
Ediss pisze:To już oficjalne. "Tylko Taniec", bo tak nazywać się będzie nowy program, zagości na antenie Polsatu. Oto profil programu na FB: https://www.facebook.com/pages/Tylko-Ta ... 4?sk=wall. Moją uwagę przykuła nie tylko nazwa, ale i logo. Widoczne jest wzorowanie się na logo MBTM, w dodatku jest to ta sama czcionka!
Rzeczywiście. Chyba jasne się będzie wydawać, że polski "GtD" będzie robić Intergalactic - ta sama firma, co "Must Be The Music" - i (prawdopodobnie) twórca obu logotypów i opraw tych programów.

A nazwa "Tylko taniec" - jest angielskim tłumaczeniem pierwotnej nazwy brytyjskiego show - "Just Dance". Pewnie (tak jak niektórzy przewidywali) jutro na antenie Polsatu ruszy reklama programu (informacje o precastingach) i będzie mowa o tym podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów".

Wiadomo także, że "Tylko taniec" będzie miał (w przeciwieństwie do MBTM) swoją stronę internetową programu - www.tylkotaniec.pl.

Przy okazji - proponuję zmianę nazwy wątku na "Got to Dance - Tylko Taniec".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Post autor: Direct » 31 gru 2011, 9:12

Obrazek
Jeśli chodzi o logo programu, domyślam się, że to tylko jakiś wstępny projekt. MBTM we wstępnej fazie promocji programu i castingów też miało inne logo.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 40
x 105

Post autor: matik » 31 gru 2011, 9:17

Logo i nazwa okropne - brak słów.
0 x
Awatar użytkownika
jekyll
Junior

Post autor: jekyll » 31 gru 2011, 11:43

Logo i nazwa świetne. Proste i bez zbędnych ceregieli.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2865
x 1222

Post autor: Trzeciak » 31 gru 2011, 12:12

Dominik pisze:Widzę, że Polsat zaczyna kupować formaty na programy bardziej uniwersalne - w MBTM mógł wystąpić każdy bez względu na wiek i uprawiany styl muzyki. Podobnym formatem będzie Got to Dance, bo też będzie uniwersalny na swój sposób.
Właśnie zarówno "Must Be The Music", jak i "Got to Dance", to formaty należące do firmy Shine International. Co ciekawe - to właśnie od "Got to Dance" powstał właśnie "Must Be The Music", który w Wlk. Brytanii (w przeciwieństwie do "Got to Dance", którego trzecia brytyjska edycja startuje już jutro) nie zakończył się sukcesem - i skończyło się na jednej edycji show.
Ice pisze:Fajny format i jestem za jego wprowadzeniem - właśnie ta 'uniwersalność' jest plusem w "'Must Be The Music" i myślę, że i w "Got to Dance". Ale wszystko pod jednym warunkiem. Jeżeli w roli prowadzącej a nawet jurorki (!) zostanie obsadzona ciągle "szczerze" uśmiechnięta Cichopek to dla mnie będzie to swego rodzaju klapą... Czemu nie można obsadzić w roli prowadzących młodych dziennikarzy czy nawet profesjonalnych tancerzy, którzy mają obycie przed kamerą przy mniejszych projektach telewizyjnych? Czy naprawdę jesteśmy już skazani na kolesiostwo Niny? Czy musimy oglądać ciągle coraz to młodszego Ibisza? Przecież właśnie na przykładzie MBTM można powiedzieć, że nowa twarz może wprowadzić pewną świeżość do telewizji - mowa tutaj o Paulinie Sykut. To takie straszne?
Tak myślę, że skoro "MBTM" prowadzą Rock i Sykut, to "Tylko taniec" mogliby prowadzić Agnieszka Popielewicz i Maciej Dowbor. Obaj - młodzi dziennikarze - nieźle gadający i mający już doświadczenie w prowadzeniu widowisk rozrywkowych. Popielewicz w przeszłości prowadziła m. in. "Gwiezdny Cyrk", który wykonany był tak jak był, a Dowbor choćby "Światowe Rekordy Guinessa".

Niemniej jednak, jeżeli w Polsce widowisko będzie tak realizowane, jak na Sky 1, to czeka nas duża konkurencja dla innych telewizyjnych produkcji rozrywkowych w Polsce.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”