[POLSAT] Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia (2014-2016)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
DAWIDKI
Obserwator

[POLSAT] Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia

Post autor: DAWIDKI » 23 kwie 2014, 13:31

W US HK challenge są oceniane przez GR oraz zaproszonego szefa kuchni lub też gościa specjalnego uroczystości która odbędzie się w HK (bar micwa lub wesele).

Obawiam się że finał będzie na innych zasadach niż u GR. Finaliści zamiast kierować kuchnią będą sous chefami.

Rola Schellera jest częściowo zbędna - mogli zrobić challenge na filetowaniu ryby wg Amaro lub też makaronu czy cuś w ten deseń. Założę się , że gdy dojdzie do tworzenia kart przez drużyny (pewnie nie dojdzie) to Amaro żadnego dania nie doda do swojego hiper menu.

A nagrody można było wymyślić o wiele lepsze np. przelot helikopterem nad Warszawą (razem z WMA), spotkanie z szefem kuchnii czy cuś, okłada do magazynu ale NIE .Dajmy im stary bus z amerykańskich filmów - wsadźmy kelnera i striptizera i jest OK.

Niektóre kwestie WMA są śmieszne np. "Cztery łososie?"
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 23 kwie 2014, 14:25

Niestety również zauważam regres z odcinka na odcinek, nie umieją dobrze pociągnąć tego formatu.
DAWIDKI
Obserwator

Post autor: DAWIDKI » 23 kwie 2014, 19:11

Realizacyjnie się trochę poprawili. Przed wytypowaniem osób są wstawki w sepii które dotyczą osób które spisały się słabo podczas serwisu. Amaro nie wychodzi już drzwiami restauracji tylko idzie do swojego biura.(Przy finale tam będzie BARDZO MAŁO miejsca dla zwycięzcy)
mediaf
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mediaf » 24 kwie 2014, 14:50

Jordi pisze:Jest kilka znanych postaci, ale nie.... "celebryta da oglądalność" - tylko z nią z epa na ep jest coraz gorzej... 1 miał 1,7, a średnia 3 odcinków to ledwo 1,51...
Te dane to chyba z księżyca wziąłeś. Średnia trzech odcinków to 1,7 mln widzów: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... w-Polsacie. Widownia jest w miarę stabilna.
DAWIDKI
Obserwator

Post autor: DAWIDKI » 25 kwie 2014, 15:29

FB HK ujawniło że gościem specjalnym następnego odcinka będzie Halejcio i Barański (na zdjęciu z Halejcio był też Adamus).
No cóż - zamiast zaprosić gwiazdy na odcinki po połączeniu w "czarnych" lub na sam finał to zapraszają każdego co odcinek. Ciekawe kto w finale będzie miał wpływ na decyzję WMA - powinni to być załoga Atelier, goście i WMA.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 25 kwie 2014, 16:40

DAWIDKI pisze:Nawet dwóch najstarszych w historii tego formatu - z kobiet w US HK była Polly (48) a z mężczyzn Ray (51)

Dzisiejszy challenge jak na HK był słaby. I ta "nagła" zmiana planów - bardzo realistyczne. Torty ? To już nie lepszy byłby challenge na starter/on-tray/deser ?

Co będzie następne - krojenie cebuli czy słynny "blind taste"?

Nagrody i kary w naszym HK to porażka. Jeśli dzisiejsze zadanie polegało na tortach to czemu WMA nie wprowadził zwycięskiego tortu do karty i kazał przegranym go zrobić do serwisu. Nagroda dla pań była lipna - o ile pamiętam w US HK Gordon zawsze brał udział w nagrodach z drużyną (czasami nawet brał udział z maitre'd) to u nas WMA tylko się pojawił gdy nagrodą był kolacja w Atelier.

I te przygotowania do serwisu zamiast sami przygotować sobie serwis to mają durne odliczanie przez sous chefów.

Co odcinek jakiś celebryta ? Może jakiś challenge z szefem kuchni np. Sową lub Okrasą ?
Jeśli mówimy o drugim odcinku (trzeciego jeszcze nie zdążyłem zobaczyć), to jako pierwsze wyzwanie uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie steków w odpowiednim stopniu wysmażenia. Sylwia i Rafał filetowali steki i podzielili na 6-7 kawałków, a uczestnicy mieli je wysmażyć. Każdy wysmażony odpowiednio stek oznaczał punkt dla drużyny. 3:2 wygrała drużyna niebieskich i to ona poszła na plan "TzG", przegrane "czerwone" musiały przygotować panów do wyjścia, co więcej - musiały wypić jakiś niesmaczny napój, a później miały święty spokój, który świetnie się przydał w serwisie, bowiem one zrobiły progres (szczególnie Agata, która zrobiła pysznego wg Nowaka śledzia). Obsługa niebieskich znów skończyła się porażką - stolik Radia Zet, któremu przewodził Kamil Nosel nie doczekał dań.

Przyszedł czas na nominację - tym razem drużyny niebieskiej. Łukasz nominował Michała i Arka, jednak szef Amaro wyeliminował ostatecznie wyeliminował Grzegorza, który tym samym pożegnał się z "Piekielną Kuchnią".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 26 kwie 2014, 12:25

W trzecim odcinku zaczęło się od Arka, który nie mógł przeboleć, że został nominowany do opuszczenia "Piekielnej Kuchni" - prawie zamknął się w sobie, za to reszta była zadowolona. Następnego dnia rano kucharzy obudzili Cyganie. Jednak nie dla wszystkich był to radosny poranek. Carmelo zachorował na grypę - przyszła pomoc medyczna, po której uczestnik zdecydował o kontynuacji przygody w programie.

Pierwszą konkurencją było zrobienie tortu (z kupnego biszkoptu!) dla Izabeli Janachowskiej, która niedługo wychodzi za mąż. Uczestnicy mieli 2,5 godziny - najpierw każdy robił własną koncepcję tortu, a na godzinę przed końcem czasu - Wojciech Modest Amaro poinformował, że drużyny mają zrobić tylko po 2 torty. Przyszedł czas na oglądanie i degustacje tortów. Oba torty mężczyzn i jeden kobiet (który przygotowały m. in. Agata i Sylwia), mimo, że smakowały całkiem dobrze - wizualnie bardziej nadawały się na urodziny. Jedynie tort, który przygotowała Paulina (mimo fioletowego lukru na wierzchu) nadawał się na ślub i to dzięki niemu czerwone wygrały konkurencję, a mężczyźni odbywali karę. Uczestniczki poszły do specjalnego busa na przejażdżkę i przeżyły coś w rodzaju wieczoru panieńskiego. Była impreza, był alkohol - był i gość specjalny, co zdejmował ubrania pokazując klatę z kaloryferem. Niebieskich czekał paintball, ale ponieważ to miała być kara - najpierw przebrali się za kurczaczków (idealne ubranie po Wielkanocy :D ), a później do nich strzelał gość specjalny - Alan Andersz (miło, że mój ulubieniec z "Got to Dance" odwiedził ten program :D ). Dostać kulką od paintballa, to jednak czasem ból.

Następnego dnia przed serwisem odwiedził ich Kurt Scheler, który uczył jak rozbierać kurę (ostatnio - jak filetować rybę). Następnie przed serwisem obie drużyny przygotowały się w kuchni szykując bazę do potraw. Serwis się rozpoczął - posypał się deszcz zamówień (szczególnie od Izabeli Janachowskiej i stolika Radia Zet). Przez co kucharze mieli problem. Od początku problem z organizacją miały czerwone - co kilkadziesiąt minut zmieniał się kapitan, a Amaro wywalał kolejne uczestniczki do domu. U niebieskich też zaczęło się od problemu - raz zmienił się kapitan (swoją drogą słowa Amaro o "herbaciarni" w HK mnie rozbroiły :lol:) wywalony został Arek za źle wg szefa Amaro przyrządzone steki, po czym sam zainteresowany natychmiast chciał wrócić do kuchni, bo nie zgodził się, co do steków. Po wywaleniu trzeciej już uczestniczki - Arek wrócił do kuchni i w końcu dokończył swoje zadanie. Niebiescy zaczęły wydawać kolejne dania, za to czerwone miały problem z przyrządzeniem nawet startera. W końcu zamówień u czerwonych było tak dużo, a goście czekali tak długo, że dalsza praca w czerwonej kuchni była niedorzeczna i Amaro zamknął ją. Na dodatek - wszystkie musiały przeprosić swoich gości, po czym zostały wywalone do domów. Zamówienia czerwonych przejęli niebiescy - w formie przeprosin wydali także desery, po czym po wydaniu wszystkich dań przez niebieskich praca została zakończona.

W podsumowaniu - niebiescy pierwszy raz zakończyli serwis (nawet niewielkim, ale jednak) sukcesem, podczas, gdy praca czerwonych była totalną katastrofą. Dlatego też jedna z uczestniczek musiała opuścić program. Sylwia nominowała Agatę i Monikę do opuszczenia programu. Zagrożona była także Kasia, która sama siebie chciała nominować. Amaro zjechał wszystkie uczestniczki za brak szacunku i ambicji. Jego decyzją szans na 100 tys. zł i pracę w Atelier Amaro została pozbawiona Monika, a w kolejnym programie dołączy nowa uczestniczka.

http://www.youtube.com/watch?v=HYDXh9wZjUE - zwiastun kolejnego odcinka programu
Pozdrawiam, Trzeciak
olona
Obserwator
Kontakt:

Post autor: olona » 27 kwie 2014, 15:23

A oto zapowiedź nowej uczestniczki: http://www.youtube.com/watch?v=kzxoB73GLg0
P.S: Będzie gorąco :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 27 kwie 2014, 15:59

Coś pachnie mi "trickem" produkcyjnym. Mam nadzieję, że przynajmniej spora część sobie zdaje sprawę, że zachowania Amaro są wyreżyserowane (szczególnie ta słuchawka w uchu ;) ).
Pozdrawiam, Trzeciak
DAWIDKI
Obserwator

Post autor: DAWIDKI » 27 kwie 2014, 16:54

Co do "nowej uczestniczki" - już tak chwaliłem HK że nie kopiuje początków sezonów a tu kurde klops.
W 7 sezonie HK Tanę Ramsay też ucharakteryzowali na uczestnika HK. Tylko że tam to było podczas 1 odcinka.
W dodatku tej "nowej" brakuje podczas serwisu. I idealnie zrobili kalka w kalkę Tanę z HK. A żona WMA też blondynka tak jak Tana :)
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 27 kwie 2014, 17:08

Skopiowali czy nie, fajny motyw - Amaro całuje swoją żonę, ale uczestnicy raczej nie wiedzą, że to ona, więc reakcje mogą być ciekawe ;)
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator

Post autor: TapMadlFan » 27 kwie 2014, 17:49

Dzięki za info !!!
olona
Obserwator
Kontakt:

Post autor: olona » 27 kwie 2014, 21:27

Pojawiła się dłuższa zapowiedź tej nowej uczestniczki. Wiem, że to uczestnicy będą musieli przygotować DANIE OBIADOWE. A po pocałunku są komentarze Arka, Ewy i Pauliny. Mam nagraną tą zapowiedź :)
Oto komentarze:
Arek: Jak to?
Paulina: Ja przysięgam, że ja myślałam, że ja mam jakieś zaburzenia.
Ewa: Aż takie dobre to danie było?
Komentarze są w kolejności chronologicznej :)
Zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=me4isgv ... e=youtu.be
DAWIDKI
Obserwator

Post autor: DAWIDKI » 27 kwie 2014, 21:51

olona pisze:Oto komentarze:
Ewa: Aż takie dobre to danie było?
Reakcja Ewy identyko jak u Gordona w siódmym sezonie gdy do tego samego doszło :)
jajan
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: jajan » 29 kwie 2014, 12:50

Magia telewizji jak można wszystko posklejać już po. ukazane jest głównie to co nie wychodzi, ciągle problemy i ciągle napięta sytuacja jak podczas biegu Justyny Kowalczyk rywalizującej z nią Marit Bjørgen.
M.in. świadczy o tym komentarz jeden z uczestniczek, popełniłam tylko jeden błąd i zostałam wyrzucona z kuchni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”