[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
DAWIDKI
Obserwator

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: DAWIDKI » 28 wrz 2014, 11:19

Moim zdaniem dobrze by było gdyby ten teleturniej wrócił.

Co do legendarnych "arcymistrzów" to mam pewne podejrzenia, że ich całe to osiągnięcie było ustawione tak jak milioner z "Milionerów".

Dlaczego ?

Poprzednią drużyną mistrzów była drużyna z Dobrowolskim, Piaseckim - wyjadacze teleturniejowi z lat 90.
Niezależnie od etapu wyjadacze dostawali trudne pytania za śmieszne kwoty a hiper trudne za wysokie. W dodatku (nie jestem pewien) jako pierwsi wyszli z 1 etapu z maksymalną kwotą - producenci obawiali się że zdeklasują wszystkich.

Zazwyczaj Ibisz dowalał na koniec finału coś do puli i dzięki temu "mistrzowie" zazwyczaj wygrywali finał. Wtedy podczas pojedynku wyjadaczy z arcymistrzami nie dowalił. To był tylko podstęp by wywalić wyjadaczy a dać kogoś innego i zrobić z nich legendę. W dodatku wyjadaczom walił zaporowe ceny za podpowiedzi lub też nie sprzedawał im wcale bo nie chciał.

Widać było że "arcymistrzowie" są faworyzowani w cholerę na kilometr.

Legenda arcymistrzów obalona. Bardziej lubiłem ekipę pana Mieczysława, czy też tych co zrzekli się mistrzostwa (oprócz tej baby).
Awatar użytkownika
murao22
Użytkownik

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: murao22 » 28 wrz 2014, 11:36

Na pewno ustawiane były losowania kategorii z pytaniami wideo i występami (Polskie seriale i Rozmaitości ze świata). Moja ulubiona drużyna mistrzów grała koło 130. odcinka. Pani kapitan niedawno zagrała w 1 z 10 :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: Trzeciak » 03 paź 2014, 13:57

DAWIDKI pisze:Co do legendarnych "arcymistrzów" to mam pewne podejrzenia, że ich całe to osiągnięcie było ustawione tak jak milioner z "Milionerów".
Tylko to, że milion w "Milionerach" był ustawiony jest bezpodstawnym podejrzeniem.
Poprzednią drużyną mistrzów była drużyna z Dobrowolskim, Piaseckim - wyjadacze teleturniejowi z lat 90.
Niezależnie od etapu wyjadacze dostawali trudne pytania za śmieszne kwoty a hiper trudne za wysokie. W dodatku (nie jestem pewien) jako pierwsi wyszli z 1 etapu z maksymalną kwotą - producenci obawiali się że zdeklasują wszystkich.

Zazwyczaj Ibisz dowalał na koniec finału coś do puli i dzięki temu "mistrzowie" zazwyczaj wygrywali finał. Wtedy podczas pojedynku wyjadaczy z arcymistrzami nie dowalił. To był tylko podstęp by wywalić wyjadaczy a dać kogoś innego i zrobić z nich legendę. W dodatku wyjadaczom walił zaporowe ceny za podpowiedzi lub też nie sprzedawał im wcale bo nie chciał.

Widać było że "arcymistrzowie" są faworyzowani w cholerę na kilometr.
Czytałem jeden z wywiadów z Włodzimierzem Piaseckim (na co dzień uczy on matematyki w jednym z techników w małopolsce), i przyznał, że także to zauważył i był zniesmaczony zachowaniem produkcji. Ci sami mistrzowi występowali ponad 25 razy później w programie osiągając rekordową nagrodę ponad ćwierci miliona złotych i 7 samochodów.

Zresztą to nie jedyny "kwiatek" w tego typu produkcjach ATM-u. Swego czasu słyszałem od znajomej, która brała udział w "Życiowej Szansie", że "gracz telefoniczny", który brał udział razem z uczestnikiem w grze - to był gracz, który się znajdował za ścianą studia.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
murao22
Użytkownik

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: murao22 » 03 paź 2014, 16:20

Warto wspomnieć, że mija tej jesieni 10 lat od wprowadzenia edycji studenckiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: SNOL » 04 paź 2014, 2:13

Trzeciak pisze:Swego czasu słyszałem od znajomej, która brała udział w "Życiowej Szansie", że "gracz telefoniczny", który brał udział razem z uczestnikiem w grze - to był gracz, który się znajdował za ścianą studia.
To akurat niegłupie - dzięki temu mieli pewność, że znajomy nie siedzi przed komputerem albo encyklopedią i nie sprawdza odpowiedzi.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: Trzeciak » 04 paź 2014, 3:11

Ale trochę to było (mówiąc brzydko) robienie uczestników w konia. Gracz na mapie znajdował się w np. Szczecinie, a był znacznie, znacznie bliżej. :) Ponadto gracz telefoniczny (w przeciwieństwie do tego w studio) miał tylko 20 sekund na odpowiedź. Wśród nich padła ta najsłynniejsza, że miast w Polsce powyżej 3 milionów jest... 100. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Chmurka
Użytkownik

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: Chmurka » 14 sie 2016, 18:55

Oprawa muzyczna z czołówki oraz w trakcie losowania pytania. ;)
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: Jaccob » 26 lut 2017, 15:48

Obecnie powtórki tego teleturnieju są pokazywane od pn do pt: w Polsacie 2 o 7:55/8:00, oraz w ATM Rozrywka... niestety o 3:00 w nocy.
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert

[POLSAT] Awantura o kasę

Post autor: Manieq » 26 lut 2017, 16:07

Dobrze, że o takich porach - poza tym przez kilka ładnych lat ATM Rozrywka katowała "Awanturę o kasę" w przedziale czasowym między 9 a 20. I basta - wystarczy ;)
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Post autor: wiatriwoda » 03 kwie 2017, 12:21

Teleturniej pojawił się o bardziej eksponowanej porze, a mianowicie o 11.25 na Polsat 2.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 08 kwie 2017, 22:35

Dla mnie to gorsza pora, w południe Polsatu 2 na pewno nie włączę :P

Awantura o kasę to był dosyć dobry do oglądania teleturniej. Pod kątem wiedzy - mydło i powidło, w sumie jak teraz w Milionerach :P . Niemniej program oglądało się przyjemnie. I Krzysiek Ibisz trzymał poziom, a jednocześnie nie miał takiej maniery, jaką sobie wyrobił teraz.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 08 kwie 2017, 22:57

Oglądało się przyjemnie i wg mnie ogląda się przyjemnie nadal. Ta formuła się nie zestarzała, a i realizacja jest niczego sobie. Ten długi lot na początku każdego odcinka - coś pięknego :).

Aczkolwiek już w czasie premierowej emisji zastanawiałem się, czy kategorie na kole naprawdę są losowane, bo usytuowanie koła w taki sposób, że widzi je tylko Ibisz (reszta osób w studiu ma podgląd tylko na ekranach - tak było w obu wersjach scenografii) oraz dziesiątki przypadków, kiedy np. czarna skrzynka losowała się jako ostatnia kategoria w finale poddają to w wątpliwość. Przy czym oczywiście zdaję sobie sprawę, że manipulacja kategoriami nie była potrzebna, bo i tak reżyser mógł dać łatwiejsze lub trudniejsze pytanie w ramach faktycznie wylosowanej kategorii :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
jekyll
Junior

Post autor: jekyll » 09 kwie 2017, 17:49

Nie widzę sensu powtarzania tego programu na dziesięciu kanałach, w ogóle nie rozumiem samej idei wałkowania powtórek "AoK". Mogliby nagrać nowe odcinki, puszczać je niekoniecznie na Polsacie, ale na Polsacie 2 lub TV4, ludzie na pewno chętnie obejrzeli by ten program po latach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 09 kwie 2017, 20:12

Po porażce "Idola" z pewnością tym bardziej nie wrócą do "AoK".Zresztą na dzisiejsze warunki teleturniej wyglądałby trochę biednie. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 09 kwie 2017, 20:31

Niewykluczone, że Polsat odpowie jakoś na "Milionerów". Zrobił to przy I edycji ("Życiowa szansa"), powtórzył przy II edycji ("Strzał w 10"), więc można się spodziewać, że i tym razem Nina coś wymyśli ;).
Pozdrawiam, Direct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”