Strona 1 z 6

[POLSAT/TV4] Bar (2002-2005)

: 19 lip 2014, 15:08
autor: Poland
Obrazek
W tym temacie porozmawiamy sobie chyba o najbardziej popularnym reality show emitowanym przez Telewizję Polsat i TV4 którego to logo widzicie powyżej. Ostatnio na Youtube znalazłem czołówkę programu Bar: www.youtube.com/watch?v=j-vgJazYiz4
Moim zdaniem to był najlepszy program w historii Polsatu i ATM Grupy - szkoda niestety że już takich rzeczy się nie produkuje.
A czy wy pamiętacie ten program i co wam w nim najbardziej się podobało ? Zapraszam do rozmowy na temat tej jednej z kultowych audycji Polsatu.

[POLSAT/TV4] Bar

: 19 lip 2014, 22:11
autor: Direct
Jeśli chodzi o "Bar", to mam w głowie pierwszą emitowaną na Polsacie przez wiele tygodni zapowiedź, na której końcu jakiś łysy gościu mówił do Ibisza "very good swedish", a Ibisz do niego "very good polish". Bo "Bar" to format stworzony w 2000 r. w Szwecji.

Tak naprawdę nie widziałem ani jednego odcinka w całości. Mimo to kojarzę I edycję, w której uczestnik o imieniu Grzegorz złamał sobie rękę, a potem w czasie trwania show wziął ślub z inną uczestniczką, z której to uroczystości obfita relacja znalazła się w programie. Nie można też zapomnieć o prezencie z tej okazji od Polsatu w postaci nowego Seata.

[POLSAT/TV4] Bar

: 19 lip 2014, 22:13
autor: Grzelich1996
Tymi dwoma uczestnikami byli: Grzegorz Markocki (występował w Szansie na sukces oraz prowadził Hitmanię w Polsacie w latach 2002-2003) oraz Izabela Kowalczyk.

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 10:10
autor: cfcpoland
doskonale pamiętam ten program, głównie za sprawą prowadzącego program - Krzysztofa Ibisza. Nawet w "Świecie według Kiepskich" kiedyś był odcinek w którym był "Bar" ;)

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 12:35
autor: Poland
Wychodząc na przeciw twoim wspomnieniom drogi przedmówco przedstawiam ci moment "Baru" w ramach 153 odcinka serialu "Świat Według Kiepskich" gdzie na skutek zamiany z Ibiszem program prowadził Arnold Boczek czyli grający go pan Dariusz Gnatowski: www.youtube.com/watch?v=mW_YeV6UDVE
Fragment ten sparodiował bodajże czwartą edycje programu.
Ja z kolei odwołanie do "Baru" widziałem w serialu "Tancerze" gdzie w scenie mającej miejsce w szatni była naklejka z logo programu.
Co do samego programu to najlepsze było jak zawodnicy tłumaczyli się Ibiszowi z afer w ramach emitowanych na żywo dwóch spotkań a mianowicie "Plus-Minus" w środy oraz "Gorących Krzeseł" w soboty.
Tak poza tym najbardziej przełomowym momentem w historii pogramu była mająca w drugiej edycji programu wizyta rosyjskiej grupy T.A.T.U w ramach której jedna z wokalistek obchodziła swoje urodziny. Na Wrzucie i Youtubie są chyba nawet do tej pory nagrania z tego programu.

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 12:41
autor: cfcpoland
ooo tak, o ten odcinek chodziło, dzięki! pamiętam jeszcze kiedy w "Barze" był Modern Talking, to było chyba w 2002 roku, jeszcze był cały skład zespołu: Thomas Anders i Dieter Bohlen i był występ na żywo

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 13:15
autor: Poland
W Barze pojawiało się sporo gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej - na Youtubie są nagrania między innymi z występów wspomnianej grupy Tatu ale też na przykład Oddziału Zamkniętego czy Alicji "Alex" Janosz.
A pamiętacie jak było z godzinami emisji tego programu? Ja pamiętam że podstawą tego programu były wydania w dni powszednie o 17:20 a potem bodajże 18 (lub o 17:55) i 20. Oprócz tego w środy o 20 były spotkania "Plus-Minus" a w soboty o 20 spotkania w ramach "Gorących Krzeseł" które to tak jak "Plus-Minus" prowadzone były na żywo. Oprócz tego uzupełnieniem były wydania nocne i dwa wydania poranne które chyba jednak były powtórkami z wieczoru. Dodatkowo przez pewien czas (bodajże od drugiej edycji) były wydania "Night Super Coctail" w niedziele o 16:30 - tutaj relacjonowana była wizyta grupy Tatu.
Poza tym były też wydania poranne (chyba od trzeciej edycji) ale one chyba były powtórkami z wieczora.
Dodatkowo już od czasów "Dwóch Światów" swój rozkład emisji bloków miała też Czwórka - z tego co wiem godziny były układane w jej przypadku tak by nie nachodziły na emisje w Polsacie. Podobnie było także w przypadku "Baru" gdzie Czwórka przewidziała w swojej ramówce kilka dużych wejść wspomnianego programu.

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 14:50
autor: piotrekzgr
W niedzielę nie było skrótu z całego tygodnia? A plusy i minusy wydawało mi się, że w czwartek były :D Nie mniej jednak to był mój ulubiony reality show :D Poza 1 edycją Big Brothera, pozostałe bił na głowę. Moją ulubioną edycją była II z Dobrusią i Ericiem :D Osobiście kibicowałem Dobrusi :D

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 20:28
autor: Grzelich1996
kisiel205 pisze:Wychodząc na przeciw twoim wspomnieniom drogi przedmówco przedstawiam ci moment "Baru" w ramach 153 odcinka serialu "Świat Według Kiepskich" gdzie na skutek zamiany z Ibiszem program prowadził Arnold Boczek czyli grający go pan Dariusz Gnatowski: www.youtube.com/watch?v=mW_YeV6UDVE
Fragment ten sparodiował bodajże czwartą edycje programu.
Po pierwsze, to nie był 153., tylko 158. odcinek Świata według Kiepskich. A po drugie, nie była to parodia czwartej, tylko trzeciej edycji programu, bo we fragmencie byli dwaj uczestnicy tej edycji. Byli to Agnieszka (Maja) "Frytka" Frykowska i Damian Zegarski (ten ostatni był finalistą tej edycji). Ta pierwsza odpadła z programu w ostatnim tygodniu edycji. Stało się to 17 grudnia 2003.

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 20:35
autor: tvferdex97
A pamiętacie VI edycję "Baru" która była jako jedyna w całości emitowana w TV4 jesienią 2005 roku?

[POLSAT/TV4] Bar

: 20 lip 2014, 22:47
autor: Poland
Ja niestety jej nie pamiętam z tej racji że TV4 po prostu u mnie nie szło. Co do sytuacji z Kiepskich to wychodzi na to że zaprezentowany przeze mnie filmik jest niczym innym jak mix'em czołówek z trzeciej i czwartej edycji podpisanymi jako "Bar 4" lecz posiadającą muzykę z wcześniejszej odsłony.
Co do uczestników to ja najbardziej pamiętam koreankę Tingting Liu która była bodajże w drugiej bądź trzeciej edycji programu :D

[POLSAT/TV4] Bar

: 21 lip 2014, 15:39
autor: Grzelich1996
Tingting Liu wystąpiła raczej w trzeciej edycji. Odpadła po szóstym tygodniu edycji. Stało się to 25 października 2003.

[POLSAT/TV4] Bar

: 21 lip 2014, 17:14
autor: Poland
I tutaj chyba masz rację. W każdym razie miło się na Tingting Liu patrzyło w Barze :D
Swoją drogą gratuluje ci tak dużej wiedzy na temat reality show o którym to tutaj rozmawiamy - mam nadzieje że wypływa ona z głowy a nie innych stron internetowych :D

[POLSAT/TV4] Bar

: 22 lip 2014, 1:05
autor: Axel
Oglądałem Bary wyrywkowo. W pamięci utkwiło mi:
1) wspomniany ślub w 1 edycji
2) spalenie drzewka chyba w 2 edycji
3) Erica i jego rodzinę
4) afera z seksem i telefonem do żony uczestnika
5) masaż cycek u dziewczyny w 6 edycji na tv4
7) tekst "jesteś wrednym chujem" podczas programu na żywo, chyba plusy i minusy
8) Gulczasa z Big Brothera
...i inne pierdoły, które powinienem raczej zapomnieć :D

[POLSAT/TV4] Bar

: 22 lip 2014, 1:26
autor: Trzeciak
A ja do dziś pamiętam spot, gdzie w ramach promocji zgłoszeń do 4 edycji programu pokazano wszystkie awantury i sceny demolowania mieszkania uczestników, a na końcu pokazano napis, który czytał lektor ("Nie wysyłaj SMS-a na numer (bodajże) 7943 o treści "Bar"). Z tego spotu miałem niezłą polewkę. :D Z innych takich ciekawostek - przypomina mi się, jak jedna z uczestniczek 3 edycji programu dzień przed którymś "Gorącymi Krzesłami", po którym była eliminowana jedna z osób - zdobyła mistrzostwo świata w boksie jednej z federacji. Polsat tą walkę także pokazał na żywo.
kisiel205 pisze:I tutaj chyba masz rację. W każdym razie miło się na Tingting Liu patrzyło w Barze :D
Swoją drogą gratuluje ci tak dużej wiedzy na temat reality show o którym to tutaj rozmawiamy - mam nadzieje że wypływa ona z głowy a nie innych stron internetowych :D
Ewidentnie trzecia edycja, która była ostatnią, gdzie "Bar" znajdował się jeszcze w starym miejscu - do dziś pamiętam tą dość mroczną scenografię. W kolejnych edycjach "Bar" znajdował się już w innym miejscu - z widokiem na miasto z rzeką. Zresztą Polska była jedynym krajem, gdzie program doczekał się aż 6 edycji - zaraz po Szwedzkim oryginale, gdzie tam program doczekał się pięciu edycji. Nawet, gdy startował Bar w Polsce - prowadzący szwecką edycję programu - Robert Aschberg - przyjechał do Polski, by wraz z Krzysztofem Ibiszem promować Polską edycję programu.