Strona 1 z 2

[POLSAT/TV4] Dwa Światy (2001)

: 20 lip 2014, 23:02
autor: Poland
W tym temacie powspominamy sobie pierwszy reality show całkowicie polskiej produkcji a mianowicie program "Dwa Światy" o którym możecie szerzej poczytać pod tym linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dwa_światy_(reality_show)
Program był emitowany przede wszystkim w stacjach Polsat i TV4 ale był też dostępny w stacjach Info i Komedia będących w Polsacie Cyfrowym.
Wspomniana w artykule piosenka tytułowa dostępna jest tutaj: www.youtube.com/watch?v=Z-fVFWG2tHQ
Jako ciekawostkę dodam jeszcze że pierwsze wydanie na żywo prowadzili Marzena Kipiel-Sztuka i Bartosz Żukowski czyli serialowi Halina i Waldek z "Świata według Kiepskich" natomiast patronem prasowym programu był tygodnik Kurier TV.
A wy jak wspominacie ten program? Zapraszam was do dyskusji na jego temat :)

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 21 lip 2014, 13:52
autor: DAWIDKI
Na początku prowadził to Jacek Radziński (prowadził w TVN "Zwariowaną forsę") ale z powodu choroby na koniec jedynego sezonu prowadził Ibisz.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 21 lip 2014, 14:16
autor: Poland
Prowadzących właściwie było dwóch bo wyniki głosowań widzów w niedziele prezentował najpierw Piotr Najsztub a po odejściu Jacka Radzińskiego pani Katarzyna Obara.
Dodatkowo pamiętam że w finale programu dwoje uczestników programu (Wojtek Łuszczykiewicz i jakaś dziewczyna) prezentowali "rapowane" wierszyki na temat każdego z uczestników które w podkładzie zawsze kończyły się odgłosem uderzającego w coś hamującego samochodu.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 21 lip 2014, 21:51
autor: Direct
DAWIDKI pisze:Na początku prowadził to Jacek Radziński (prowadził w TVN "Zwariowaną forsę") ale z powodu choroby na koniec jedynego sezonu prowadził Ibisz.
Miałbym wątpliwości, czy aby na pewno zmiana prowadzącego nastąpiła z powodu choroby tego pierwszego.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 0:54
autor: Axel
Nie pamiętam o co chodziło, ale faktycznie pokazywali wtedy, ze Radzińskiemu badali krew. Prowadziła wtedy ten program jeszcze Łucja Kryńska. Oboje odeszli i zastąpił ich Ibisz.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 1:38
autor: Trzeciak
W środku sezonu nawet zmieniono czołówkę programu. Swoją drogą podobna sytuacja ze zmianą prowadzącego miała miejsce w innym tego typu programie Polsatu pt. "9 niezwykłych tygodni", w którym rywalizowały ze sobą dwie rodziny. Początkowo program prowadził Janusz Weiss, ale ze względu na konflikt interesów (m. in. partnerowanie programu przez RMF FM, czyli bezpośredniej konkurencji "Zetki", gdzie pracował Weiss) w późniejszym czasie program prowadziła aktorka Małgorzata Potocka (będąca przez pewien czas dyrektorem TVP Łódź).

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 6:59
autor: tvferdex97
Ja w ogóle nie pamiętam tego programu "9 niezwykłych tygodni" - bodajże to emitowali wiosną czy jesienią 2003, w niektóre dni oglądalność miała tragiczną a wszystko przez konkurencję z TVP2 (w tym przypadku serial "M jak miłość"). W związku z tym wycofali emisję w dni wtorek, środa. I to nie poskutkowało, nie było II serii.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 8:30
autor: Poland
Odnośnie programu "9 niezwykłych tygodni" to pamiętam że rodzin biorących udział w programie byli Hennerowie.
Wspomniany program ponadto promowała piosenka Alicji Janosz i Szymona Wydry pt. "To co w nas dobre" którą to możecie przypomnieć pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=x3v3sqM_UAM
W czołówce (będącej odliczaniem do dziewięciu) pojawiała się I zwrotka i refren z tej piosenki.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 21:55
autor: Direct
Trzeciak pisze:Swoją drogą podobna sytuacja ze zmianą prowadzącego miała miejsce w innym tego typu programie Polsatu pt. "9 niezwykłych tygodni", w którym rywalizowały ze sobą dwie rodziny. Początkowo program prowadził Janusz Weiss, ale ze względu na konflikt interesów (m. in. partnerowanie programu przez RMF FM, czyli bezpośredniej konkurencji "Zetki", gdzie pracował Weiss) w późniejszym czasie program prowadziła aktorka Małgorzata Potocka (będąca przez pewien czas dyrektorem TVP Łódź).
Doprecyzuję, że RMF FM nie było partnerem od początku. Program słabo sobie radził, dlatego celem jeszcze szerszej promocji nawiązano ścisłą współpracę z krakowską rozgłośnią i wówczas Janusz Weiss zrezygnował z prowadzenia. Jak widać - zawirowania specjalnością Polsatu ;).

Innym wielkim niewypałem Polsatu był program "Uwaga! Hotel!" prowadzony przez Skibę.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 22:03
autor: Trzeciak
Tylko "Uwaga Hotel" był produkcją z dużo mniejszym rozmachem, niż "9 niezwykłych tygodni", "Bar", czy "Dwa Światy" - bardziej to był program rozrywkowy o zabarwieniu humorystycznym.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 22:10
autor: Direct
Ciekawe, czy jakaś stacja kiedyś wróci do pomysłu "Dwóch Światów". To był w gruncie rzeczy ciekawy program, ale powstał jakby w cieniu "Big Brothera" TVN. W tej chwili polegam tylko na swojej pamięci, ale wydaje mi się, że wystartował ok. 3 tygodnie po BB i już przez to był na gorszej, żeby nie powiedzieć - straconej pozycji.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 23:43
autor: Trzeciak
Tutaj też Polsat popełnił taki błąd, że sama formuła programu dość bardzo przypominała BB - nawet jeśli program Polsatu był lepiej zrealizowany. Co do reaktywacji - znając realia wydaje się to jednak mało prawdopodobne, choć fakt, że widowiska talent-show powoli odchodzą w cień - przesyt "czystymi" programami reality-show minął, więc można spróbować.

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 22 lip 2014, 23:44
autor: TajemniczyONE
Podobno, co do Radzińskiego to było tak: któryś uczestnik przedziurawił rurę strzelając do karpia, zalało cały kompleks, prowadzący przeżył załamanie nerwowe, a na 2h przed emisją programu był telefon z Polsatu czy wszystko OK. Posklejano na szybko z resztek poprzedniego dnia materiał i dosłano.
Coś mogłem pomylić (rura czy oczko wodne?), w sierpniu pojadę w pewne miejsce na stare śmiecie, to upewnię się jak to było.

A w "9 niezwykłych tygodni" brała udział rodzina Dobrusi z "Baru".

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 23 lip 2014, 9:39
autor: Dejmian
Warto dodać, że w dawnym kompleksie "Dwóch Światów" i późniejszych reality show jest teraz przedszkole. Przerobiono oba domki:
Obrazek

[POLSAT/TV4] Dwa Światy

: 23 lip 2014, 10:00
autor: DAWIDKI
Dom wiejski to sala gimnastyczna :P