[POLSAT] Super Dzieciak (2015)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Poland » 10 paź 2015, 22:18

Mi ten program bardzo się podoba - na pewno ma większe szanse na utrzymanie się w ramówce niż takie "Celebrity Splash" choć nie wiadomo w jakiej częstotliwości program "Super Dzieciak" miałby mieć swoje edycje.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 10 paź 2015, 22:21

Właśnie, że trudniej, bowiem "Celebrity Splash!" miał jednego konkurenta mniej. Ale fakt, że "SuperDzieciaka" trudno nawet równać do gwiazdek i celebrytów taplających się w wodzie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Medyk24 » 10 paź 2015, 22:36

Jeśli już tutaj nawiązujemy do TVoP to biorąc pod uwagę wysoki poziom uczestników pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest to takie "The Voice of Poland" wśród programów o talentach dzieci w Polsce :)
POZDRAWIAM, Medyk24
#zostanwdomu #nieklammedyka
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: N-O-R-O-N » 10 paź 2015, 22:46

"SuperDzieciak" jakościowo znacznie bije skoczków do wody. Ja bym się też pokusił o stwierdzenie, że jest też lepszy od - jak dla mnie - gniotowatego AA i śpiewających tam par.
#TVPZaMurem :twisted:

2020.

#ZOSTANWDOMU
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Medyk24 » 10 paź 2015, 22:56

Formuła SD jak dla mnie jest ciekawsza niż AA, ponadto tam bardziej chodzi o całą otoczkę występu niż stricte talent, dlatego jest to trochę nijakie.
POZDRAWIAM, Medyk24
#zostanwdomu #nieklammedyka
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 10 paź 2015, 23:25

Też w "AA" (jak dobrze powiedziała Rusowicz) chodzi o relacje rodzinne. Stąd niektórzy wysuwają dość odważne stwierdzenia, że to nie jest talent-show (choć ja w dużej mierze się z tym nie zgodzę, także z tym, że "AA" to gniot). Też nic dziwnego, że format w Meksyku poniósł porażkę, a w Hiszpani nie był takim sukcesem jak "Mali Giganci".
Medyk24 pisze:Jeśli już tutaj nawiązujemy do TVoP to biorąc pod uwagę wysoki poziom uczestników pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest to takie "The Voice of Poland" wśród programów o talentach dzieci w Polsce :)
Stwierdzenie jak najbardziej słuszne. Nawet kiedyś przy rozmowie, gdzie część stwierdziła, że "SD" jest kopią "MG" miałem użyć stwierdzenia, że porównywać oba te programy, to jak porównywać "The Voice of Poland" do "Bitwy na Głosy". :)

A trochę już na chłodno co do poziomu pierwszego odcinka, to rzeczywiście był całkiem dobry (gimnastyczka, wokalistka operowa i wiolonczelistka, która moim zdaniem była dziś najlepsza. to mocni uczestnicy dzisiejszego odcinka), i chyba nie ma wątpliwości, że pod względem talentów, tu było najlepiej. Natomiast w porównaniu premiery polskiej edycji z premierą holenderskiej (którą mocno obserwowałem) to wypadliśmy trochę gorzej, ale to był dopiero pierwszy odcinek na taką "rozgrzewkę". Licze, że kolejni uczestnicy pokażą jeszcze więcej, a półfinaliści się rozwiną. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: N-O-R-O-N » 10 paź 2015, 23:32

Ja liczę na odcinki by utrzymywały one równie wysoki poziom. Większość talentów super - minimum 177 punktów z 200 trzeba było mieć, żeby przejść dalej. Dobra alternatywa to dla mnie jest, możliwe, że będę chętnie oglądał.

W następnych epach będą, mam nadzieję, znów dobrze imponować różnorodnymi talentami. Bardzo dobry pierwszy odcinek.
#TVPZaMurem :twisted:

2020.

#ZOSTANWDOMU
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: pulkownik » 11 paź 2015, 14:05

Oglądam właśnie ten program i jestem bardzo miło rozczarowany! Ankudowicz jest świetna, ogromnie mnie cieszy, że ktoś mądry wreszcie postanowił wykorzystać jej potencjał. Łozo daje radę, jurorzy w porządku, poza pewnym młodym panem, ale przymykam na to oko ;) Natomiast największą siłą są dzieciaki, genialne młode talenty.
Reasumując - bardzo dobry, ośmielę się powiedzieć - nieco misyjny program, pozytywne emocje, nie ma napompowanego baloniku ze sztucznością jak w wiosennym formacie TVNu z dziećmi.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: SzymonNP » 11 paź 2015, 14:09

Też właśnie oglądam SuperDzieciaka i pomimo wielu obaw co do składu programu, to przez dzieciaki, ale i też to, że jury oraz prowadzący się sprawdzają bardzo przyjemnie ogląda się go. Przekonuje mnie od początku, nie tak jak to było z MG, gdzie dopiero po pewnym czasie regularnie zacząłem go oglądać.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Jordi
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Jordi » 11 paź 2015, 14:23

Właśnie też oglądam robiąc przy tym obiad ;)

Wielgachnym plusem jest Ankudowicz, ale to było wiadome jeszcze przed premierą. Łozo na pewno lepszy niż jako juror w MTBM, ale i tak mam do niego awers, więc wolałbym, żeby go nie było.

Jury póki co żenua totalna dla mnie. Ani charyzmy, ani konkretów, tylko "ślicznie, pięknie, wspaniale", a już po 2 występach nie kumam tego, jak oceniają. Ta loża 100 jest niebo bardziej sprawiedliwa...

Michalczewski słabo, Roma jako tako daje radę i jest póki co najlepsza. Stużyńska przesłodzona do bólu ciocia klocia (a myślałem, że w słodzeniu nikt Bujakiewicz z MG nie pobije), a Kwiatek tragedia po prostu totalnie nic ciekawego do powiedzenia nie ma, a te "groźne" spojrzenia to kabaret w moich oczach :lol:

Produkcyjnie jest bardzo dobrze, co jak na Jake Vision jest dużą pochwałą. Śmiem twierdzić, że po 30 minutach to najlepiej wyprodukowane przez nich szoł. Bardzo fajne studio, świetne efekty z tyłu podczas występów i o dziwo naprawdę niezłe "tempo" odcinka.

Talenty takie sobie póki co. Dziewczynka tancerka to dla mnie meganijactwo. Popląsała sobie w tę i z powrotem. Ładne, ale bez polotu...
Chłopak reggae jeszcze słabszy... A Kwiatek mu maks notę dał jezu...
Justyna super! Coś nowego i zaskakującego jak na "talent-szoł", a jury z lożą... 170pkt i za tą nijaką tancereczką po prostu ręce mi opadły.
Para towarzyska dobrze, ale też nie jakoś genialnie. W MT którymś była lepsza para dzieciaków moim zdaniem.

Później zedytuję posta jak całe obejrzę XD
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: pulkownik » 11 paź 2015, 14:52

Mam nadzieję, że w przyszłych odcinkach powycinają te żenujące fragmenty z rodziną - matka śpiewającego "Feeling good" chłopaka jest tragiczna! :o
Jordi
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Jordi » 11 paź 2015, 15:02

Baletnicę skrzywdzono i to bardzo. Może sporo technicznie jej brakowało, ale nie tyle, żeby aż prawie 40 punktów mniej otrzymała od tego cieniastego chłopczyka reggae...
Piotr bardzo dobry występ, ale faktycznie mamusia koszmar... I tu pod względem rodziny MG jest lepsze, bo nie wstawiają "gadania" mamusi i tatusia. Ta kobita to powinna do lekarza pójść moim zdaniem...
Na razie występy na "5" to Piotrek i Justyna, na "4" para towarzyska. Reszta słabiej, a najsłabszy Wojtek i to ewidentnie...

Trio skrzypaczek dobrze, choć nie ustrzegły się błędów.
Daria to trzeci bardzo dobry występ, momentami "zjawiskowy", ale... dwa tygodnie temu w MT była dziewczynka jeszcze lepsza od niej moim zdaniem :) Powinni do niej zadzwonić i do reprezentacji brać od razu. Niemniej zasłużenie prowadzi to pewne.

Dwie takie gimnastyczki i mamy same złote medale xD

Gabrysia też bardzo dobrze, ale miała jeden moment słabości. Niemniej zasłużenie przeszła.

No i na koniec obok Justyny i Piotra trzeci najlepszy moim zdaniem występ. Wspaniała, magiczna gra Kornelii :)

Co do wyników, to wymieniłbym parę towarzyską na Justynę. Szkoda mi jej bardzo, bo była TOP3 tego odcinka.

Plusy formatu:

- bardzo dobra produkcja (studio, efekty, ekrany, podkłady muzyczne)
- Ankudowicz (choć Chajzer jako prowadzący MG jest jeszcze lepszy)
- loża ekspertów
- dobry poziom talentów pierwszego odcinka

Minusy:

- słabiutkie jury (no prócz Gąsiorowskiej, która jako tako się ratuje)
- wnerwiające komentarze rodziców
- momentami dziwny montaż

Ani plus, ani minus:

- Łozo

Ogólnie program jest całkiem dobry. Ma swoje minusy, ale większość dzieciaków wystąpiła naprawdę dobrze. Loża nieco "koryguje" megadziwne momentami głosowania jury. Jednakże pod względem "czystej" rozrywki bardziej do mnie przemawia MG. SD jest bardziej misyjne (stypendia dla wszystkich), ale i tej rozrywki się tak nie czuło przez jury, które niestety jest od czapy raczej...

Co do tego, że dzieci nie płaczą, to Wojtek się poryczał jak odpadł i jeszcze jedno dalej też, więc... A w MG wcale tego płaczu też dużo nie było...

Takie 4 z minusikiem za start. Format ma przyszłość i jest całkiem zgrabny. Powinni to dać w niedziele za MTBM. AA nuży i mogli ten format bez problemu pokonać.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: matik » 11 paź 2015, 17:23

Trzeciak pisze:Należy jednak przyznać, że tych "100 sprawiedliwych) ma do przyznania trzy możliwe noty, podczas gdy jurorzy - 25.
No raczej nie do końca - Kasia Ankudowicz na początku powiedziała, że jury może dać tylko noty 10, 15 i od 20 do 25.
Trzeciak pisze:Co do jurorów - mam wrażenie, że póki co najcelniej oceny przyznaje... Dawid Kwiatkowski.
Dawid Kwiatkowski jest najlepszy z całego jury. Ma najwięcej do powiedzenie i przede wszystkim ciekawie mówi. Kto twierdzi inaczej to jest raczej uprzedzony, ale wiele osób na tym forum już to udowodniło w temacie TzG.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 11 paź 2015, 21:58

Jordi pisze:Produkcyjnie jest bardzo dobrze, co jak na Jake Vision jest dużą pochwałą. Śmiem twierdzić, że po 30 minutach to najlepiej wyprodukowane przez nich szoł. Bardzo fajne studio, świetne efekty z tyłu podczas występów i o dziwo naprawdę niezłe "tempo" odcinka.
Trudno się dziwić, bowiem tutaj Talpa firmie Jake Vision na realizację własnych pomysłów dużego pola manewru nie dała.
pulkownik pisze:Mam nadzieję, że w przyszłych odcinkach powycinają te żenujące fragmenty z rodziną - matka śpiewającego "Feeling good" chłopaka jest tragiczna! :o
To cię muszę rozczarować. Tego nie wytną - to też element tego formatu (jak właśnie w "The Voice of Poland"), ale rozumiem. Niektóre wypowiedzi rzeczywiście wydawały mi się irytujące, ale inne pokazały też jak bliscy uczestników kibicują swoim "SuperDzieciakom".
Jordi pisze:Talenty takie sobie póki co. Dziewczynka tancerka to dla mnie meganijactwo. Popląsała sobie w tę i z powrotem. Ładne, ale bez polotu...
Chłopak reggae jeszcze słabszy... A Kwiatek mu maks notę dał jezu...
O ile do dziewczynki się zgodzę - tu oceny zdecydowanie były zawyżone (choć pewnie to był taki występ na "dobry początek"), o tyle nie rozumiem krytyki, co do chłopaka reagge, którego występ był całkiem dobry.
Jordi pisze:Baletnicę skrzywdzono i to bardzo. Może sporo technicznie jej brakowało, ale nie tyle, żeby aż prawie 40 punktów mniej otrzymała od tego cieniastego chłopczyka reggae...
Problem w tym, że występ nie tyle był techniczne zły, ile nijaki artystycznie, a już szczególnie na balet połączony z elementami tańca nowoczesnego.
Jordi pisze:Minusy:
- słabiutkie jury (no prócz Gąsiorowskiej, która jako tako się ratuje)
Jurorom jednak dałbym jeszcze czas. Ze względu - jak wcześniej mówiłem - na formułę programu, ale także to, że żadna z tych osób dotąd nie jurorowała i stąd nie jest to jeszcze tak zgrany skład, jak w innych programach.
matik pisze:
Trzeciak pisze:Należy jednak przyznać, że tych "100 sprawiedliwych) ma do przyznania trzy możliwe noty, podczas gdy jurorzy - 25.
No raczej nie do końca - Kasia Ankudowicz na początku powiedziała, że jury może dać tylko noty 10, 15 i od 20 do 25.
Ku woli ścisłości - te słowa powiedziała nie Katarzyna Andukowicz, a Roma Gąsiorowska przy pierwszej uczestniczce. Zapomniałeś też dodać notę 18 punktów, ale raczej te poniżej 20 będą rzadko padać w programie, a chyba poniżej 15 - nie padnie wcale. ;)
matik pisze:
Trzeciak pisze:Co do jurorów - mam wrażenie, że póki co najcelniej oceny przyznaje... Dawid Kwiatkowski.
Dawid Kwiatkowski jest najlepszy z całego jury. Ma najwięcej do powiedzenie i przede wszystkim ciekawie mówi. Kto twierdzi inaczej to jest raczej uprzedzony, ale wiele osób na tym forum już to udowodniło w temacie TzG.
Tak samo nie rozumiem zbytniej krytyki dotyczącego Dariusz Michalczewskiego. Może i wiele nie mówi, ale przynajmniej jest dość zdystansowany, ale za razem ciepły w stosunku do uczestników.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: pulkownik » 11 paź 2015, 22:09

Kwiatkowski faktycznie, rozczarował in plus, bo komentarze miał dość trafne, tyle że jest totalnie niewiarygodny w swojej roli, do tego jego punktacja w niektórych przypadkach była wzięta z kosmosu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”