[POLSAT] Super Dzieciak (2015)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 01 lis 2015, 22:04

Po ostatnim odcinku eliminacyjnym listę 21 półfinalistów zamknęli gimnastyczka Olivia Skassa (zdobywając 196 punktów - nie zdziwię się, jak będzie w pierwszej trójce tej edycji obok Marty Wrzeszcz i Marceliny Dąbek), muzycy Filip Optołowicz i Kuba Kowaliszyn oraz tancerze Zuzanna Mielczarska i Tobiasz Kubik oraz Julia Rogowska, która uzyskała ten sam wynik, co para tańca towarzyskiego. Od kolejnego odcinka startują półfinały, gdzie wyłaniali będą już finaliści polskiej edycji programu.

Wczorajszy odcinek pokazał, że format ma spory potencjał, tylko (co pokazały wyniki oglądalności) został on dość nieodpowiednio wykorzystany. Jestem pełen wrażenia opraw występów - w szczególności Julii Rogowskiej i Olivii Skassy. Dały one odpowiedni klimat, czasem magie, a mam wrażenie, że czasem mój wzrok został oszukany.
Nina pisze:Reakcja Michalczewskiego bezcenna :O Przypomina mi słynną reakcję Leppera w kwestii prostytutek (bez skojarzeń z prostytutkami). Od początku nie podobał mi się pomysł z tym panem :/
W ogóle Reakcja Michalczewskiego wzbudziła u mnie spory niesmak, i to tym bardziej w programie z udziałem dzieci. Całe szczęście, że ten moment ucięto podczas odcinka, gdzie pokazano bardzo ucięty fragment z Gąsiorowską, która wspomniała o swoim trudnym okresie nastoletnim z baletem.

P. S.: Wiem, że to mała "głupotka", ale nareszcie jakiś program z udziałem dzieci w prime-time bez "12" w lewym górnym rogu - tylko z "uśmiechniętą buźką". :D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Nina » 01 lis 2015, 22:42

Wydaje mi się, że produkcja ma trochę "gimnastyki" z montowaniem wypowiedzi Michalczewskiego, myślę że podobnych wpadek mogło być więcej, również językowych, pan bokser czasami się zapomina i używa języka rodem z ringu, w innych programach pewnie nie byłoby sprawy, wiadomo bokser, ale w tym programie razi i to mocno, niestety :/
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 01 lis 2015, 22:58

Wojewódzki w "MG" używał jeszcze bardziej ostrzejszego i - można by tak rzec - pikantnego języka. Wpadki zdarzają się nawet w - i tak dość - delikatnym jury "AA". Cóż, gdyby te programy były na żywo i jurorzy by się tak nie pilnowali, to dopiero w polskiej prasie rozpętałaby się ogromna dyskusja nad zasadnością emisji tego typu programów, i to o większej sile rażenia, niż wiosną tego roku dotycząca "Małych Gigantów".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Nina » 01 lis 2015, 23:33

No tak, nie ma się co czepiać, wystarczy wejść na przerwę do gimnazjum, a pewnie nawet podstawówki, żeby rozgrzeszyć z języka i Wojewódzkiego i Michalczewskiego :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 02 lis 2015, 11:12

Akurat języka jakiego się używa w podstawówce i gimnazjum nie pochwalam, ale Michalczewskiemu do niektórych wyrażeń Wojewódzkiego w "MG" jeszcze brakuje i to bardzo. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Ama18 » 02 lis 2015, 17:24

Oglądałem program w sobotę i muszę przyznać, że nie przypominam sobie drugiego tak dziwnie zmontowanego/wyreżyserowanego. Katarzyna Ankudowicz ulatniająca się w sekundę od uczestnika, wypowiedzi jury idealnie przycięte i wstawki rodziny czy tam kogo dosyć ostre i wypowiedziane w idealnym momencie... to subiektywne odczucie, ale akcja programu dzięki takiej realizacji jest szarpana, wszystko się tak ostro kończy, nienaturalnie.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: pulkownik » 03 lis 2015, 22:30

Do występów w półfinale uczestników przygotowywać będą m.in. Igor Herbut, Adam Sztaba i Michał Malitowski.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 04 lis 2015, 22:23

Na Polsacie jest także emitowana zapowiedź programu, gdzie jedną z tancerek wspierać będzie zespół Enej. Jak widać "mustbethemusico-gottodancowa" rodzinka się wspiera. :D Warto dodać, że jedna z par tanecznych była także w studio programu "Dancing With The Stars - Taniec z Gwiazdami".

Oto lista uczestników pierwszego półfinału:
*Marcelina Dąbek
*Appassionato
*Kamil Pyrek
*Zuzanna Rosa
*Zuzanna Krupa
*Viktoria Zielonka i Dominik Sopoćko
*Julia Rogowska
*Olivia Skassa
*Piotr Zubek
*Amelia Dessauer
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 07 lis 2015, 19:51

Wśród gwiazd, które pomogą uczestnikom programu znajdą się także Grażyna Łobaszewska i Grupa MoCarta. I za zaproszenie tych dwóch gwiazd (przede wszystkim świetnej piosenkarki śpiewającej ponadczasowe piosenki i jedną z lepszych dwóch kabaretowych) "SD" ma u mnie ogromny plus. Aż szkoda, ba, przykro będzie się żegnać za dwa tygodnie z tym formatem, bo już przyznaję, że nawet jeśli z całym szacunkiem druga edycja "Małych Gigantów" będzie lepsza od pierwszej, to jednak szczególnie pod względem produkcji i formuły widowisko TVN-u nie jest w stanie przebić nowości Polsatu: http://www.flesik.pl/lobaszewska-herbut ... am-robili/

A to przedpremierowy fragment z Michalczewskim skaczącym na skakance: http://www.telemagazyn.pl/artykuly/dari ... 46418.html
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 08 lis 2015, 22:19

Do Wielkiego Finału przeszli Olivia Skassa, Victoria Zielonka i Dominik Sopoćko, Kamil Pyrek, Zuzanna Rosa i Marcelina Dąbek. Zwyciężczyni tego odcinka zdobyła 195 punktów, a 170 punktów wystarczyło, by przejść do Wielkiego Finału, gdzie wspomniani wyżej wykonawcy powalczą o 30, 50 i 100 tys. zł.

Jak widać zarówno eksperci, jak i jurorzy w związku z połfinałem byli bardziej wymagający, choć moim zdaniem i Marcelinę Dąbek, i Julię Rogowską oceniono zbyt surowo. Rozumiem, że program ma charakter rozrywkowy, ale rozumiem, że obie wykonawczynie wykonują dość trudny, i to szczególnie dla komercyjnego odbiorcy rodzaj sztuki.

Warto dodać, że część wizytówki Zuzanny Krupy została przygotowana w wirtualnym studiu, gdzie nałożono w tle grafikę z miasta. Miło, że w polskich produkcjach zaczyna się stosować takie zabiegi, szkoda tylko, że kiepsko zostało to wykonane (aż było widać piksele przy krawędziach zdjęcia uczestniczki).

Za tydzień występy zapowiadają się jeszcze bajkowo, no i na wyższym poziomie. Bardzo mocno liczę na Martę Wrzeszcz. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 11 lis 2015, 20:33

Skład drugiego półfinału, który liczyć będzie 11 uczestników (konsekwencja pierwszego odcinka, z którego do półfinału awansowało 6 wykonawców):
*Kornelia Szydło
*Filip Optolowicz
*Kuba Kowaliszyn
*Gabrysia Świerczek
*Tomek Chorzelewski
*Zuzanna Mielczarska i Tobiasz Kubik
*Marta Wrzeszcz
*Maja Pastuszko
*Natalia Kozioł
*Daria Kowalska
*Mikołaj Plak

Uczestników w przygotowaniach do półfinałów wspierać będą m. in. Małgorzata Walewska, Agnieszka Kaczorowska i Waldemar Malicki: https://www.facebook.com/SuperDzieciakP ... 425143431/
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 12 lis 2015, 22:07

Wśród gwiazd, które pomogą uczestników przygotować się do półfinału będą także Dorota Czaja, Krzysztof Lenczowski, Leszek Blanik, a nawet Anna Filipowska: http://tvdzis.pl/agnieszka-kaczorowska- ... ze-pojawi/
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 14 lis 2015, 14:48

Nina 1 listopada pisze:Wydaje mi się, że produkcja ma trochę "gimnastyki" z montowaniem wypowiedzi Michalczewskiego, myślę że podobnych wpadek mogło być więcej, również językowych, pan bokser czasami się zapomina i używa języka rodem z ringu, w innych programach pewnie nie byłoby sprawy, wiadomo bokser, ale w tym programie razi i to mocno, niestety :/
Jak się okazało nie tylko przy Michalczewskim, ale także przy... Romie Gąsiorowskiej
[ Spoiler ]
:): https://www.youtube.com/watch?v=jmrpxHP5cGo
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Nina » 14 lis 2015, 15:31

Trzeciak pisze:Jak się okazało nie tylko przy Michalczewskim, ale także przy... Romie Gąsiorowskiej
[ Spoiler ]
:): https://www.youtube.com/watch?v=jmrpxHP5cGo
No tak, aktorka :rolleyes: Wygląda to na przesadnie zagrany orgazm :D W Celebrity Splash nawet by przeszło, nie takie rzeczy tam się działy (Stenka, Bilgun), ale w tym programie młoda zawodniczka miała prawo pomyśleć, że pani jurorce rozum odebrało :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 14 lis 2015, 19:15

Rozumiem, że listopad jest dość depresyjnym miesiącem, i jedyne na co się ma ochotę jest właśnie to, ale Gąsiorowska zagrała to tak świetnie, że koniecznie powinna się pojawić np. w jednym z programów kabaretowych TVP2. :D Jak dotąd pod tym względem przodowała chyba Maria Sadowska w "TVoP", ale Gąsiorowska ją mocno przebiła. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”