[POLSAT] Surprise, Surprise! (2016)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
bustram
Activist

[POLSAT] Surprise, Surprise!

Post autor: bustram » 31 sie 2016, 13:55

Po ile chodzą reklamy w trakcie ostatniego odcinka o godz 1.20 ? Bo mam 50 zł i tak się zastanawiam, czy nie wykupić sobie 30 sekund w tym jakże prestiżowym paśmie... :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 31 sie 2016, 14:16

Moim zdaniem, to Polsat powinien każdemu widzowi, który obejrzy ostatni odcinek programu zapłacić za kiepską porę emisji i niewystarczającą jak na ten format jakość (choć w minionych wydaniach z wykonaniem jest jednak nieco lepiej). ;)

@bustram - 30 sekund spotu przy programie kosztuje od 1000 do 2300 zł. Im później, tym cena niższa. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 02 wrz 2016, 1:25

Jak widać nie tylko ja nie śpię tej nocy. :): https://www.facebook.com/surprisesurpri ... 68/?type=3

Zgodnie z tradycją Polsatu nawet o tej porze odcinek się opóźnia. :)

Program bez napisu "premiera" pod logo, bo czym się chwalić o 1:30. :D

A to ostatnie w historii polskiej edycji programu "Niespodzianki":
1. Historia krawcowej, która pomogła Polakom, którzy uciekli z Jemenu, gdyż tam wybuchła wojna i uszyła im ubraniom.Poza tym bohaterka szyje i przygotowuje paczki także dla osób potrzebujących, w tym biednym, pogorzelcom, czy niepełnosprawnym. Niespodzianką jest nowy, nowoczesny sprzęt krawiecki (nowa maszyna do szycia) oraz zestaw masaży leczniczych, ponieważ bohaterka jest już w sile wieku.
2. "Znaleziono SuperBohatera": Maszynista, który nie tylko wychował czwórkę kochanych dzieci, ale także w trakcie pracy znalazł torbę wraz ze 195 złotymi, 5 funtami, telefonem komórkowym, dokumentami i biletami lotniczymi i natychmiast zwrócił torbę studentce. Gdyby nie reakcja maszynisty - studentka nie doleciałaby na czas do Londynu, i co za tym idzie - automatycznie zawaliłaby rok na tamtejszej Akademii Policyjnej. Oprócz tego, że bohater spotkał się z właścicielką torebki w studio. Sam także dostał torebkę ale także voucher na bilety lotnicze.
3. "Mikrochirurgia - Innowacje i Trendy 2016 :D" - profesor doktor medycyny, który przyszył nogi wtedy 2,5-letniej dziewczynce obciętej w wyniku tego, że dziecko znalazło się niefortunnie pod kosiarką i sam ze zespołem chirurgów rzeprowadził rehabilitację i nieco "wychował" tą dziewczynkę. Dziś dziewczyna ma 25 lat i może normalnie chodzić, a zabieg był niemalże pionierski. Oprócz tego że bohater spotkał osobę w studio, której pomógł - Agnieszka Twardowska zaśpiewała piosenkę Anny Jantar pt. "To co mam" (przy tej piosence poszkodowana się żeniła, a doktor był obecny). Ponadto otrzyma także kolejną niespodziankę, ale o tym po przerwie. :)

No i po przerwie. A tą niespodzianką jest... ławeczka miłośći która znajdzie się na działce oraz nowoczesny aparat fotograficzny.

Polsat chyba tego nie ogląda. Mamy odcinek pożegnalny, a wciąż pojawiają się informacje o zgłoszeniach na... wiadomy adres e-mailowy. :D

4. Społecznik niewidomy, który poprzez swoją postawę - zachęca innych nie tylko na wycieczki górskie, ale także na wspinaczki. Ponadto sam chce zdobyć koronę szczytów Europy. Sam bohater spotkał się z Kingą Baranowską i rozmawiają na ściance wspinaczkowej. Od niej bohater otrzymał kask dzięki któremu Baranowska zdobyła jeden ze szczytów w Himalajach.
5. "Fireball": Nagrodami są zestaw do makijażu (z którego chłopak raczej nie skorzysta) i podróż w postaci 500 km koleją w dowolnym kierunku.
6. Bohater nieznany, który uratował życie osobie, która nieprawidłowo otwierając zawór doprowadziła do wypopmpowania ciśnienia, które spowodowało wybuch butli gazowej, i co za tym idzie - zawalenie domu. Starszy pan w obliczu pożaru samodzielnie podjął się wydobycia jej spod gruzów i udzielił jej pierwszej pomocy, a dziewczynki, które były w przedpokoju - wyprowadził. Później doszło jeszcze do drugiego wybuchu. Bohater dotarł do studia i spotkał się z poszkodowaną i w nagrodę przejechał się terenówką, ale z ogromnymi kołami i pokonywał górki
7. Gimnazjalista, który uratował swoją starszą siostrę, która za bardzo wypłynęła nad wodę i zaczęła tonąć. Od razu dopłynął do niej i ściągnął na brzeg. W niespodziankę Grzegorz Krychowiak nie tylko pozdrowił go przez wideo, ale także zaprosił bohatera na obóz piłkarski w wakacje oraz konsolę do gier. Dla uratowanej przygotowano kurs pływacki.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist

Post autor: bustram » 02 wrz 2016, 2:11

Ja też nie śpię, bo trudno o sen gdy tak emocjonująca premiera leci w telewizji :) A tak na serio to zapomniałem o tej premierze ale po wejściu na forum zobaczyłem twój wpis i mnie olśniło, że to dzisiaj jest ta noc... Włączyłem sobie na chwilę videostream (nie mam dostępu do telewizora) i oczywiście po obejrzeniu 2 wstępnych reklam natknąłem się na kolejne reklamy na Polsacie... nawet w środku nocy męczą widzów reklamami :) No ale w końcu pierwszy raz zobaczyłem sobie fragment tego arcydzieła... to kompletna porażka. Błach akurat zapraszał na niespodziankę jakiegoś faceta z młódką a tą niespodzianką jest Terrazino wjeżdżający na ławce ogrodowej z aparatem w ręku i mówi, że sobie może zdjęcie zrobić ! No jaja kompletne ! Nigdy się tak nie ubawiłem :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 02 wrz 2016, 2:32

A teraz wyobraźmy sobie finał talent-show i decydujące głosowanie o tej porze. :D

Reklamy rzeczywiście długie, ale skoro reklamodawcy rzucili się na ofertę 1000 złotych za 30 sekund spotu, to nic dziwnego, że reklamodawcy tak się rzucili jak na oferty w dyskontach. W końcu tysiak dla dużej firmy, to co to jest. ;)

A teraz finałowa niespodzianka. Bohaterem jest trener boksu, który poprzez swoje zajęcia pomógł wielu młodym osobom wyjść z patologii - szczególnie tym, którzy popołudnia przesiadują przy piwie lub papierosie, albo demolują w mieście. Jeden z bohaterów przestał brać narkotyki oraz mieć konflikty z policją dzięki tym treningom i sam zaczął pomagać innym osobom. Dwie osoby, którym także pomógł trener boksu - śpiewając i rapując chciały podziękować trenerowi boksu. Nagrodą są rodzinne wakacje w Hiszpanii.

No i przynajmniej prowadzący nie zaprosili na odcinek, tylko wychodząc obok słupów - niejako podsumowali ten program i zakończyli jego polską historię. Nie mam zamiaru pisać kolejnego długiego postu, szczególnie, że pora jest jaka jest, a wszyscy już tu wszystko powiedzieli. Powiem tylko tyle - szkoda, że Polsat z Rochstarem (a szczególnie Nina) zmarnowali tak bezlitośnie tak wartościowy format brytyjskiej ITV. Pocieszające jest tylko to, że zaczyna się nowy sezon i czas się wyspać - szczególnie, że za niecałe 17 godzin premiera szóstej w Polsacie edycji "Tańca z Gwiazdami".

P. S.: Wróżka, która prowadzi nocny program w Polsacie także nie widziała ostatniego odcinka programu "Surprise, Surprise". Wręcz przeciwnie. Minionego wieczoru była aż na 4 imprezach i spokojnie przyszła przed transmisją swojego programu, który został opóźniony. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist

Post autor: bustram » 02 wrz 2016, 11:06

Trzeciak pisze:Polsat chyba tego nie ogląda. Mamy odcinek pożegnalny, a wciąż pojawiają się informacje o zgłoszeniach na... wiadomy adres e-mailowy. :D
Akurat natknąłem się na tę belkę z emailem i wydaje mi się, że była ona wgrana w materiał, więc w takim przypadku nie mieli jak tego usunąć ;)
A jeśli chodzi o sam program, to jest bardzo chaotyczny, zalatujący nudą, do bólu sztuczny (np. pytanie czy ktoś na sali chce kogoś zgłosić i podstawieni ludzie - taka sztuczność w dobie naturalnego internetu nie przejdzie), momentami groteskowy (np. akcja z tą ławką ogrodową), to już bardziej atrakcyjne niespodzianki otrzymują nieraz uczniowie na zakończenie roku niż w tym programie. Brakowało tylko, aby komuś wręczyli lizaka jako nagrodę. Formuła programu jest do bólu infantylna (na początku czytając twoje opisy dziwiłem się jak można tyle osób "obrobić" w jednym odcinku), po obejrzeniu fragmentu dzisiejszej nocy już wiem, bo to działa mniej więcej w ten sposób : "mój kolega nie widzi ale robi więcej niż zdrowi ludzie", pytanie Błacha do kolegi "czy to prawda ?", odp. "nie wiem, sami oceńcie" prowadz. "no to zobaczmy materiał", potem króciutko fragmencik jak się wspina na ściance, wręczenie jakiejś drobnostki i NASTĘPNY, bo czas goni. "Przeprowadziłeś staruszkę przez ulicę ?", "no to super masz tu lizaka" NASTĘPNY !. To jest infantylizm, zdziecinnienie. Naprawdę czymś takim Terentiew chciała zawojować prime-time ?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 02 wrz 2016, 12:19

Biorąc pod uwagę to jak jest produkowana "Akcja Wakacje" w Jedynce, a także fakt, że w latach 90. i na początku XXI wieku TVP pokazywała program "Zwyczajni niezwyczajni", to mam wrażenie, że taki format dużo bardziej sprawdziłby się na antenie publicznego nadawcy. A promocję szlachetności i dobrych rodzinnych emocji możnaby było tutaj spokojnie podpiąć pod pojęcie "misji publicznej". ;)

Jeśli ktoś po słabej wiośnie sprzed dwóch lat dla TVN-u powiedział o Miszczaku, że stracił wyczucie rynku i uważa się za cudotwórcę telewizyjnego, to te same zdanie można powiedzieć zdecydowanie bardziej o Ninie. Zresztą względnie słaba jesienna ramówka Polsatu tylko to potwierdza.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist

Post autor: bustram » 02 wrz 2016, 14:13

Tylko zastanawiam się jak muszą się czuć bohaterowie, którzy wystąpili w ostatnim odcinku. Emisja o godz 1.30 to dla nich tylko policzek a nie uhonorowanie zasług... Myślę, że Polsat choćby ze względu na charakter programu (nagradzanie bohaterów) powinien ten ostatni odcinek wyemitować o normalnej porze czuwania ludzi, choćby np. z rana w weekend. No wiadomo, że to nie prime-time ale ktoś by to przynajmniej obejrzał przy porannej kawce, żeby to było tak normalnie po ludzku a nie po cichu w środku nocy...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 02 wrz 2016, 14:22

Już nie przesadzajmy z tym parciem na szkło. Większość bohaterów jest tak skromna, że samo przyjęcie w ich w studio znaczyło już dla nich bardzo wiele, co nie oznacza, że niespodzianki jakie dostali w programie były zrozumiałe. Wręcz przeciwnie.

Jeśli można typować kto dostał w policzek - to przede wszystkim produkcja, która musiała promować swój program, i to o takiej porze, gdzie telemetry praktycznie "zerują się", a największy dostał Polsat rano 14 marca, gdy nieoczekiwanie program, który stacja zapowiadała na wielki hit telewizyjny okazał się jeszcze większą klapą niż "SuperSTARcie" Dwójki.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist

Post autor: bustram » 02 wrz 2016, 14:57

Trzeciak pisze:to przede wszystkim produkcja, która musiała promować swój program, i to o takiej porze, gdzie telemetry praktycznie "zerują się"
Myślę, że na noc czwartek/piątek na godz. 1.30 trudno byłoby wypromować nawet mecz Polska-Niemcy (bo najzwyczajniej w świecie ludzie idą rano do pracy lub szkoły) a co dopiero marnej jakości show :)
Tu nie chodzi nawet o parcie na szkło, bo o nie uczestników nie podejrzewam. Ale jednak mimo wszystko do programu TV idzie się po to, by ktoś Ciebie zobaczył, obejrzał, zapoznał się z tym co masz do przekazania (zwłaszcza, że ten program po to właściwie powstał). Emisja o godz. 1.30 nijak się ma do tej idei.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 02 wrz 2016, 16:02

Tyle, że do tego programu to nie bohaterowie siebie zgłaszali, a ci, którzy mają za co im podziękować.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”