[POLSAT] Hugo (2000-2009)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Dziwi mnie to, że w wątku ''Archiwum programów'' nie ma tematu o kultowym programie ''Hugo'', który był emitowany od 3 września 2000 roku do 28 lutego 2009 roku na Polsacie (początkowo był emitowany w niedzielne poranki, później przesunięto na sobotę). Program prowadzili Wojciech Asiński i Andrzej Krucz (2000-2005) oraz Piotr Galus (2005-2009), natomiast głosu ''Hugo'' użyczali Andrzej Niemirski (2000-2005) i Mariusz Czajka (2005-2009).

Był to rodzinny teleturniej, w którym brano udział przy użyciu tzw. telefonu tonowego (który miał opóźnienie). Do wygrania był duży i mały koszyk nagród oraz komputer.

Powstały także spin-offy programu takie jak ''Hugo Family'' prowadzony przez Aleksandrę Woźniak (był emitowany w sobotnie poranki), czy ''Hugo Express'' (emitowany w dni powszednie o godz. 17:30). Sukces programu spowodował wydanie piosenek jak np. ''Hugo. To właśnie ja!'' (piosenka ta często kończyła program) oraz miesięcznika ''Świat Przygód z Hugo'', chipsów czy jogurtów.

''Hugo'' został zdjęty w 2009 roku ze względu na słabą oglądalność, wygaśnięcie licencji oraz niską sumę pieniędzy na kolejne odcinki. Szkoda że takiego programu jak ''Hugo'' już nie ma w telewizji.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 618
x 773

Post autor: N-O-R-O-N »

To piękna rzecz z dzieciństwa :) Bardzo miło wspominam ten program.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Sidżej
Użytkownik

Post autor: Sidżej »

To była obowiązkowa pozycja w te niedzielne poranki :) Trochę mnie zdziwiło, że to było emitowane aż do 2009 roku, wydawało mi się, że zdjęli to dużo wcześniej. Jako ciekawostkę dodam, że udało mi się tam dodzwonić ale były jakieś problemy i rozłączyło. Więcej razy już takiej szansy nie trafiłem :P
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator

Post autor: Jaccob »

Szczerze mówiąc - takiej pozycji to do 2000 jeszcze u nas nie było :)
Dzwonienie telefonów, ten głos Hugo, fajne gry... ach, szkoda że nie wróci. Za to na Androidzie są polskie wersje dwóch gier: Hugo Retro Mania i Hugo Troll Race 2, czyli już nieco nowszych.
Poza tym były często problemy z telefonami - jak się ściskało jakiś klawisz np. 4 lub 6 to było opóźnienie i przez to gracz często musiał przegrywać...
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Damianou18
Activist
x 271
x 50

Post autor: Damianou18 »

To były piękne czasy :D jedna z obowiązkowych pozycji mojego dzieciństwa. Tego się nie da zapomnieć :D
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 238
x 858

Post autor: Manieq »

Pamiętam, że wtedy oglądając Hugo moim obiektem westchnień (i chyba większości) był komputer, który można było wygrać ;D
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 15
x 40

Post autor: brk »

Zdecydowanie program dzieciństwa. Pamiętam, że będąc dzieckiem bałem się, że Hugo pukając w ekran telewizora rozwali tenże. :-D
Już 10 rok tutaj.. jak ten czas leci ;D
Awatar użytkownika
Christianus
Junior
x 196
x 206

Post autor: Christianus »

Wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa! Pamiętam doskonale pierwsze odcinki i próby dodzwonienia się do programu. Miałem dosyć dzielenia z bratem komputera, dlatego chciałem go wygrać właśnie w "Hugo". Do dziś mam gdzieś na płytce jedną z gier dołączonych do gazety ;)

Czy Wy też niecierpliwiliście się, jak gracz źle wciskał klawisze lub w ogóle ignorował wskazówki prowadzących? Masa błędów wynikała niestety z opóźnienia sygnału w telewizorze, czego oczywiście wtedy się nie rozumiało. Lepiej było wkurzać się na inne dzieciaki i wrzeszczeć, że gdybym to ja był na jego miejscu, oczywiście doszedłbym do finału! Z niego najbardziej pamiętam to szybkie mieszanie eliksirów przez małpę i próby nadążania wzrokiem za jej ruchami. Ach, co to była za radość, jak Scylla z krokodylem wypijali truciznę, a Hugo uwalniał dzieci i żonę, od której na koniec dostawał buziaka :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3095
x 1368

Post autor: Trzeciak »

Już za czasów Piotra Galusa - pamiętam jak jednocześnie w polskim ITV (dziś TO!TV) prowadził program "Moje Logo News", i w pewnym piątkowym wydaniu tego programu o telefonach komórkowych mówił, że następnego dnia czeka go spotkanie z pewnym trollem. Trudno tu nie było wyczuć kontekstu. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Grzelich1996
Junior

Post autor: Grzelich1996 »

Ja wielce wspominam program Hugo, jak również i jego odsłony. Hugo Family najpierw prowadziła Woźniak, potem pp. Asiński i Krucz, a w końcu (2005-2 września 2006) - Piotr Galus. Z kolei Hugo Express prowadził... sam Hugo (któremu głosu użyczył wówczas p. Niemirski).

Nawet w 2002 roku ukazała się składanka z piosenkami o Hugonie (było o niej powiedziane w programie), nie wiem jakiej wytwórni (chyba Universal Music Polska). Z tej płyty powstały dwa teledyski. Jeden z nich powstał do piosenki Hugo, to właśnie ja (śpiewanej przez Bartosza Wronę), a drugi powstał do innej piosenki (też śpiewanej przez Wronę), a w której było widać fragmenty gier granych w tym programie (pamiętam, że była w tonacji d-moll). Oba teledyski były emitowane (promocyjnie) w Polsacie właśnie w 2002 roku (pamiętam), a podkład muzyczny tej pierwszej piosenki był puszczany - po cichu - w tle studia programu od 2002 roku.

Teledysk do utworu Hugo (zaśpiewanego przez Bartosza Wronę) znajduje się na YT pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=r6VFVz97LLc. Szczególnie mi się podobało: chłopiec będący sobowtórem - wówczas bardzo popularnego - Harry'ego Pottera, oraz scena kręcona na placu miejskim.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator

Chyba "o Hugo", a nie "o Hugonie".
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 254
x 282
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Może być "o Hugo", jak i "o Hugonie":
http://sjp.pwn.pl/slowniki/Hugonie.html
Nie oglądam kłamliwej i obrzydliwej propagandy TVP.
Awatar użytkownika
pamk22
Użytkownik
x 12

Post autor: pamk22 »

Zawsze marzyłem, aby zagrać w tę grę, w której Hugo będąc w wulkanie musiał uciekać przed lawą :)

Pamiętam też chipsy, a pisząc konkretniej zabawki do nich dodawane: dwa kartoniki złączone od dołu taśmą i połączone gumką-recepturką, tak, że po odgięciu na drugą stronę ten gadżet podskakiwał :D
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator

Poniżej urwany na początku odcinek "Hugo Family" z soboty, 16 kwietnia 2005.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 181
Kontakt:

Post autor: Poland »

Grzelich1996 pisze: Nawet w 2002 roku ukazała się składanka z piosenkami o Hugonie (było o niej powiedziane w programie), nie wiem jakiej wytwórni (chyba Universal Music Polska). Z tej płyty powstały dwa teledyski. Jeden z nich powstał do piosenki Hugo, to właśnie ja (śpiewanej przez Bartosza Wronę), a drugi powstał do innej piosenki (też śpiewanej przez Wronę), a w której było widać fragmenty gier granych w tym programie (pamiętam, że była w tonacji d-moll). Oba teledyski były emitowane (promocyjnie) w Polsacie właśnie w 2002 roku (pamiętam), a podkład muzyczny tej pierwszej piosenki był puszczany - po cichu - w tle studia programu od 2002 roku.

Teledysk do utworu Hugo (zaśpiewanego przez Bartosza Wronę) znajduje się na YT pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=r6VFVz97LLc. Szczególnie mi się podobało: chłopiec będący sobowtórem - wówczas bardzo popularnego - Harry'ego Pottera, oraz scena kręcona na placu miejskim.
Kojarze ten drugi teledysk. W nim to Asiński i Krucz w formie rapu przedstawiali zasady gry. W odróżnieniu o "Hugo to właśnie gra" ta piosenka chyba się nie zachowała.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”