[POLSAT] Idol (2002-2005, 2017)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
vissi
x 232

[POLSAT] Idol

Post autor: vissi » 29 paź 2016, 10:26

Owszem-przykład Madonny to znakomity przykład. Nie każdy musi śpiewać jak Whitney Houston przecież ;)
W Polsce uważam są i tak większe beztalencia od Margaret jak np. Jula czy Markowska-które mają problemy z samym trafianiem w dzwięki, Margaret czasem się udaje ;)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2666
x 1133

[POLSAT] Idol

Post autor: Trzeciak » 29 paź 2016, 18:48

W życiu co do Markowskiej się nie zgodzę. Może się nie podobać jej barwa głosu, rockowy styl, ale nie to, że jest słabą wokalistką.
vissi pisze:Margaret nie jest wybitną wokalistką(nigdy nie słyszłam jej na żywo-to fakt)ale często występuje w TV i niestety często słychać braki-pamiętny wystep przed preselekcjami - wtedy wszystkie podłapały temat i jechały po niej. Jej piosenki to nie moja bajka-ale jest na taką muzykę zapotrzebowanie-więc mi nie wadzą szczególnie, natomiast mówię Margaret wokalnie jest przeciętna.
A czy Rihanna jest wybitną wokalistką? Także nie, a jakoś jej piosenek śpiewa cały świat. Zresztą Margaret może i ma wybitnej techniki śpiewania, ale nie tak żenującą jak niektórzy wokaliści disco-polo. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
vissi
x 232

[POLSAT] Idol

Post autor: vissi » 29 paź 2016, 19:07

Nie piszę o barwie Markowskiej -bo barwa to mi się nie podoba,ale Steczkowskiej-jednak ta śpiewać potrafi-a że barwa drażni moje ucho to nie słucham. Markowska najbardziej fałszujaca "artystka" w tym kraju, każdy kto ma słuch Ci to powie. A jak przypomnę sobie jej tegoroczny występ w Opolu-to mnie śmiech ogarnia, dzieci na apelach w szkole lepiej potrafią zaspiewac -dla mnie ktoś kto fałszuje-nie potrafi trafić w dzięwki to jest słaby i powinien zajac się czymś innym (fajnego ma kolesia w zespole w chórku-który na koncertach wyciąga za nią długie dzięki ) -ale mamy czasy jakie mamy-i jest jak jest. Wracajac do talent show-właśnie Markowska "wielka jurorka' oceniajaca Sikore czy Osińską była groteskowa- matko ona do pięt nie dorasta-i to ona od nich powinna zaczerpnąć jakiejś podstawowej (bo od takiej powinna zaczać) wiedzy-dla mnie osobiście największa pomyłka angażu do tego typu programów to właśnie Markowska, no chyba ze Nina przebije to Kwiatkowskim ;)
A i Markowska ten rockowy styl to ma chyba tylko w wyglądzie-bo "spiewa" nie oszukujmy się typowy sieczkowy popik-dlatego radia ją tak chętnie grają !
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2666
x 1133

[POLSAT] Idol

Post autor: Trzeciak » 30 paź 2016, 0:52

vissi pisze:Nie piszę o barwie Markowskiej -bo barwa to mi się nie podoba,ale Steczkowskiej-jednak ta śpiewać potrafi-a że barwa drażni moje ucho to nie słucham. Markowska najbardziej fałszujaca "artystka" w tym kraju, każdy kto ma słuch Ci to powie.
Chyba jednak nie każdy. Poza tym jednak artystka i to bez cudzysłowia skoro wylansowała kilka przebojów i współpracowała z Arturem Gadowskim. Chyba nie powiesz, że nie znasz kto to jest. ;)
vissi pisze:A jak przypomnę sobie jej tegoroczny występ w Opolu-to mnie śmiech ogarnia, dzieci na apelach w szkole lepiej potrafią zaspiewac -dla mnie ktoś kto fałszuje-nie potrafi trafić w dzięwki to jest słaby i powinien zajac się czymś innym (fajnego ma kolesia w zespole w chórku-który na koncertach wyciąga za nią długie dzięki ) -ale mamy czasy jakie mamy-i jest jak jest.
Przesłuchałem wspomniany przez Ciebie występ i tu słychać jednak nie braki warsztatowe, a problemy z gardłem, które często u Markowskiej się pojawiają (słychać to po spłaszczonej barwie głosu).
vissi pisze:Wracajac do talent show-właśnie Markowska "wielka jurorka' oceniajaca Sikore czy Osińską była groteskowa- matko ona do pięt nie dorasta-i to ona od nich powinna zaczerpnąć jakiejś podstawowej (bo od takiej powinna zaczać) wiedzy-dla mnie osobiście największa pomyłka angażu do tego typu programów to właśnie Markowska, no chyba ze Nina przebije to Kwiatkowskim. :)
Tak. Bardzo to była wielka "pomyłka". Tak szczególna, że to spod jej skrzydeł Natalia Nykiel "wypłynęła" na szerokie wody polskiego rynku muzycznego. Przypomnę tylko, że jeden z występów Nykiel podczas etapu "Live" "TVoP" został pochwalony przez samą Selah Sue (przy okazji proponuję przypomnieć sobie występ Nykiel z "Przesłuchań w ciemno", by zobaczyć jak daleko się rozwinęła).
vissi pisze:A i Markowska ten rockowy styl to ma chyba tylko w wyglądzie-bo "spiewa" nie oszukujmy się typowy sieczkowy popik-dlatego radia ją tak chętnie grają !
Radia grają, bo słuchacze ją lubią, i to dlatego. Sam Tadeusz Sołtys przyznał, że w jego radiu puszczane jest to, co słuchaczom się podoba. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 623
x 162

[POLSAT] Idol

Post autor: Lupus28 » 30 paź 2016, 1:01

Nie rozumiem tej nagonki na Markowską. @vissi, chyba nigdy nie słyszałaś kogoś kto naprawdę fałszuje. Słyszałem wiele jej występów na żywo i jakoś nie dosłyszałem się tych fałszów, a uważam, że mam słuch muzyczny. O występie w Opolu się nie wypowiadam, bo nie jestem w temacie.
0 x
Stilic
Obserwator

[POLSAT] Idol

Post autor: Stilic » 30 paź 2016, 1:05

Kiedyś pojawiła się plotka, że w reaktywowanym Idolu w jury ma zasiąść Peja. Wtedy nie było na to szans, a dzisiaj kto wie czy by się nie zgodził. Natomiast wrzucanie tam mdłych wokalistek raczej nie jest dobrym kierunkiem.
0 x
vissi
x 232

[POLSAT] Idol

Post autor: vissi » 30 paź 2016, 8:49

Trzeciak to nie jest temat o Markowskiej-więc szkoda czasu i energii na nią -zwłaszcza dla mnie-ale pisać ze jest wielką artystką bonnagrywa z Gadowskim to śmiech na sali-wiesz czemu nagrywa z Gadowskim-bo od lat mają jednego menagera ;) Z ojcem tez nagrywa (który akurat dla mnie jest jednym z najlepszych wokalistów w Polsce) -ale nie czyni to w moim odczuciu z niej wielkiej artystki. Akurat numer z Gadowskim jest dobry-ale na żywo już strach go słuchać!
Dajcie linka z jakimś jej dobrym występem-a przyznam zmienie choć minimalnie zdanie-ale z dobrym-gdzie nie fałszuje-taka podstawa!
Nykiel wyrosła na gwiazdę-pomimo tego ze w programie Markowska tak bardzo faworyzowała Żanetke-o której słuch zaginął-tu brawa dla Natalii że pokazała kto naprawdę dał sobie radę ;) Wiesz to ze ktoś pochwalił Natalkę( zresztą słusznie) -to raczej zasługa jej samej a nie Markowskiej..
Druga edycja TVOP była jedną z najlepszych-więc każdy trener miał u siebie znakomitych wykonawców-w przypadku Patrycji nawet lepszych od siebie ;) .
Ok-ja odpuszczam Panią Markowską-bo to nie ten temat-i ogólnie skupiam się na artystkach które mają coś do powiedzenia i których przekaz do mnie trafia :)
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 78
x 190

[POLSAT] Idol

Post autor: Pawel » 30 paź 2016, 9:51

Trzeciak pisze: Dla ciekawostki dodam jak wyglądało jury reaktywowanej holenderskiej edycji programu, gdzie tam także format w pierwszej erze trwał tylko cztery sezony:
-zwycięzca tamtejszej pierwszej edycji programu
-prowadzący program z pierwszej ery
-piosenkarka
-DJ i producent muzyczny.

Biorąc pod uwagę polskie realia, to raczej taki model się nie powtórzy. ;)
No u nas to by musiało wyglądać tak:
Alicja Janosz
Maciej Rock
piosenkarka - tutaj można sobie wstawić dowolną osobę
a jako DJ, oczywiście DJ Adamus ;)
Stilic pisze:Kiedyś pojawiła się plotka, że w reaktywowanym Idolu w jury ma zasiąść Peja. Wtedy nie było na to szans, a dzisiaj kto wie czy by się nie zgodził. Natomiast wrzucanie tam mdłych wokalistek raczej nie jest dobrym kierunkiem.
Lepiej od razu dać Popka. Przy okazji reklamowali by gale KSW.
0 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
Parowka09
VIP Expert
x 404
x 32

[POLSAT] Idol

Post autor: Parowka09 » 30 paź 2016, 11:36

Od razu Popka i Pudzianowskiego,jak szaleć to szaleć :D.
0 x
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 86
x 329

[POLSAT] Idol

Post autor: Rektor » 30 paź 2016, 12:46

Parowka09, ale jeśli już to Krystiana P. :D
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 12
x 146
Kontakt:

[POLSAT] Idol

Post autor: Poland » 30 paź 2016, 14:27

Pawel pisze:
Trzeciak pisze: Dla ciekawostki dodam jak wyglądało jury reaktywowanej holenderskiej edycji programu, gdzie tam także format w pierwszej erze trwał tylko cztery sezony:
-zwycięzca tamtejszej pierwszej edycji programu
-prowadzący program z pierwszej ery
-piosenkarka
-DJ i producent muzyczny.

Biorąc pod uwagę polskie realia, to raczej taki model się nie powtórzy. ;)
No u nas to by musiało wyglądać tak:
Alicja Janosz
Maciej Rock
piosenkarka - tutaj można sobie wstawić dowolną osobę
a jako DJ, oczywiście DJ Adamus ;)
Stilic pisze:Kiedyś pojawiła się plotka, że w reaktywowanym Idolu w jury ma zasiąść Peja. Wtedy nie było na to szans, a dzisiaj kto wie czy by się nie zgodził. Natomiast wrzucanie tam mdłych wokalistek raczej nie jest dobrym kierunkiem.
Lepiej od razu dać Popka. Przy okazji reklamowali by gale KSW.
Lukę piosenkarki w tym przypadku wypełniałaby ogłoszona jakiś czas temu Beata Kozidrak.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
R_321
Obserwator
x 3
x 32

[POLSAT] Idol

Post autor: R_321 » 30 paź 2016, 15:27

Ale to mógłby być całkiem dobry skład. Alicja Janosz jako zwyciężczyni byłaby wsparciem dla uczestników, Maciej Rock prowadził Idola, Must be the Music , muzyka nie jest mu obca, DJ Adamus jako juror TTBZ spisał się całkiem dobrze, z muzyką związany od kilkunastu lat i jakaś piosenkarka ze sporym doświadczeniem ( Kozidrak, Rodowicz, ) ewentualnie jakiś trener wokalny ( Hekiert, Chmielnik )
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2666
x 1133

[POLSAT] Idol

Post autor: Trzeciak » 30 paź 2016, 16:48

vissi pisze:Trzeciak to nie jest temat o Markowskiej-więc szkoda czasu i energii na nią -zwłaszcza dla mnie-ale pisać ze jest wielką artystką bonnagrywa z Gadowskim to śmiech na sali-wiesz czemu nagrywa z Gadowskim-bo od lat mają jednego menagera ;)
A jakie ma to znaczenie, że mają jednego menedżera? Poza tym, że łatwiej się dogadać (choć poza tym nie jest to wielką przeszkodą) - żadne. Jeśli ktoś nie chce z kimś nagrywać przeboju, to nie nagrywa. Zobowiązania nie ma.
vissi pisze:Dajcie linka z jakimś jej dobrym występem-a przyznam zmienie choć minimalnie zdanie-ale z dobrym-gdzie nie fałszuje-taka podstawa!
Może być taki?: https://www.youtube.com/watch?v=zHB_Ekdc3ew
Poza tym też obserwuje rynek muzyczny, w tym także słucham koncertów i nie znam ani jednego artysty, który by wszystkie nutki na koncertach zaśpiewał czysto. Można zarzucić Markowskiej tego, że nie wyciąga gór, ale to jeszcze nie jest fałszowanie.
vissi pisze: Nykiel wyrosła na gwiazdę-pomimo tego ze w programie Markowska tak bardzo faworyzowała Żanetke-o której słuch zaginął-tu brawa dla Natalii że pokazała kto naprawdę dał sobie radę ;) Wiesz to ze ktoś pochwalił Natalkę( zresztą słusznie) -to raczej zasługa jej samej a nie Markowskiej..
Wcale nie tak bardzo faworyzowała. Przypomnę, że w półfinale, gdzie trenerzy obdzielali punktami swoich podopiecznych Patrycja Markowska przyznała 51 punktów Żanecie Luberze, a 49 Natalii Nykiel (remisu w myśl zmodyfikowanych zasad 2 edycji programu nie mogła przyznać, tak jak to zrobiła Kayah w pierwszej edycji, gdzie Moniuszkę i Krautwursta obdzieliła po 50 punktów).
Oczywiście - trzeba przyznać, że pod względem muzycznym druga edycja była jedną z najlepszych w historii "TVoP", ale rolą trenera w programie jest także wypromować danego wokalistę/daną wokalistkę, sami trenerzy zresztą pracują z uczestnikami.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
vissi
x 232

[POLSAT] Idol

Post autor: vissi » 30 paź 2016, 17:24

Ja pamiętam że zachwyt Markowskiej nad Żanetą rodził się niemal w obsesje-oczywiście obiecała jej też załatwić najlepszych kompozytorów i tekściarzy :)
I przepraszam Trzeciak z całą sympatia do Ciebie (bo ją mam pomimo często odległych i innych zdań na różne tematy),ale przykład który podałeś tylko potwierdza słabość Patrycji jako wokalistki-ja mam świadomość że ludzie to kupują i mają prawo, ale dla mnie brzmi tu jak amatorka która po godzinach śpiewa sobie bo lubi- a nie artystka z kilkuletnim doświadczeniem. Ja wiem ze Patrycja brała lekcje śpiewu-a raczej technik śpiewu i to u samej Kasi Idzikowskiej - która jest obecnie bardzo na topie wśród polskich gwiazd-ale niewiele to pomogło niestety. Ja słyszę to co słyszę :)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2666
x 1133

[POLSAT] Idol

Post autor: Trzeciak » 30 paź 2016, 17:26

Ktoś kiedyś powiedział, że "mniej czasem znaczy więcej", i w przypadku Markowskiej raczej się to sprawdza. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”