[TVN7] Big Brother (2019)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 133
x 263

[TVN/TVN7] Big Brother

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

annawoj1104 pisze: 26 lis 2019, 23:40 Czy bliźniaczki miały na myśli że fajnie potrafi Malwina dogadać czy podsumować miały na mysli skomentowanie wejscia Ewy :lol:
Może miała na myśli sytuację, kiedy nie mieli zbyt wiele produktów i Malwina powiedziała "można by bliźniaczki przerobić na smalec, to by było czym smarować chleb"... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
PrzyczajonaSurykatka
Użytkownik
x 109
x 393

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: PrzyczajonaSurykatka »

semperadastra pisze: 26 lis 2019, 23:39 Dzisiejsi goście reprezentują typową "urodę" feministek... :lol: :lol: :lol:
Powinieneś za to dostać po łapkach od @Karola. A może sam zgłoś się do następnej edycji BB? Będziemy mieli okazję zrecenzować tu na forum twoją urodę i inteligencję. :rolleyes:
"Never put in writing something you wouldn't say out loud."
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Karol »

@PrzyczajonaSurykatka ja już dziś nie mam siły 🙂
bustram
Activist
x 84
x 1535

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bustram »

Karol pisze: 26 lis 2019, 23:39 @bustram powiedziała coś dziwnego?
No tak, przecież po to wnosi, aby z niej wszyscy korzystali :o Nie rozumiem sensu tego akurat przykładu... Szczerze uważam, iż problem jest wydumany - przecież kobiety mogą być kim tylko zechcą tak samo jak mężczyźni. Tak samo każda płeć ma przywileje - jest to ustalone odgórnie przez naturę. Po co szukać na siłę problemu ? Pamiętajmy, że feministkami zwykle szostają kobiety nieszczęśliwe w życiu zarówno uczuciowym jak i zawodowym - szczęśliwej kobiecie nigdy podobne myśli nie przyjdą do głowy, gdyż problem dla niej nie istnieje. Tym bardziej dziwię się Gabi, bo nie wygląda mi na feministkę - za to bliźniaczki i ta pani w skórzanej kurtce aż za nadto :rolleyes:
annawoj1104
VIP Expert
x 224
x 775

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: annawoj1104 »

A tymczasem w gazetce pewnego marketu;
https://www.aldi.pl/content/dam/aldi/po ... l5.html#42
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

[TVN/TVN7] Big Brother

Akurat argument z lodówką to słowa mężczyzn kpiących z kobiet walczących o swoją godność, więc dodanie do niego tekstu o równouprawnieniu korzystania z niej był na miejscu.

Kobieta może ubiegać się o jakie stanowisko chce, prawo nie broni jej niczego, ale stereotypy i podejście społeczeństwa już owszem. Kobieta wyobrażana jest jako kasjerka w sklepie, pracownik sortowni ubrań, ewentualnie pracownik biurowy, ale rzadko kiedy jako prezes firmy, premier czy prezydent. Ot takie mamy zaufanie do nich 🙂

Nawet od dobrych znajomych słyszę teksty jak to kobiety są glupsze. Gdy pytam "dlaczego?", dowiaduję się tylko, ze po prostu nie myślą tymi samymi kategoriami co faceci. Tylko może to faceci są urodzonymi debilami i trudno się zniżyć do ich poziomu? 🙂

Nie będę się rozwijać w tym temacie, bo po co?
balarion
Junior
x 421
x 568

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: balarion »

Niektorzy moga sie zdziwic, skad dzis w Sandrze tyle jadu wobec Kamila, znajac go chwile. Odpowiedz:
Anka i Sandra, znaja sie prywatnie, jest to potwierdzone. A powiazania ich wygladaja tak, iz obie sa w firmie/grupie/sekcie/czy jak to nazwac-Joanny Przetakiewicz- Era Nowych Kobiet. I Anka i Sandra sa liderkami, czy jak je zwal w swoich okreagach, stad znajomosc i stad nienawisc do Kamila.

Obrazek

Oby Anke spotkal jeszcze wiekszy pojazd po wyjsciu niz Mateusza. Az takich rzeczy nikomu jeszcze nie zyczylem, ale ona na nic innego nie zasluguje.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, 0:06 przez balarion, łącznie zmieniany 1 raz.
lukiluki
Obserwator
x 223
x 284

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: lukiluki »

Nie wiem, kto w dzisiejszych czasach, w naszym kraju, nie wyobraża sobie kobiety w roli prezesa, premiera, czy prezydenta. Czy może prezeski, premierki, prezydentki? Bo niektóre feministki znęcają się dodatkowo nad naszym językiem tworząc żeńskie odpowiedniki zawodów / stanowisk / tytułów. Mam wrażenie, że te krzyki feministek są najgłośniejsze w krajach, gdzie jest to niepotrzebne, a tam gdzie naprawdę by się przydały, to ich nie ma.

@Karol Dziś mi kilka razy padło forum i co chwilę mnie samo wylogowuje. Wcześniej tego nie było. Kolejny problem poza serduchami? ;)
balarion
Junior
x 421
x 568

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: balarion »

@lukiluki kierowczyni, chirurgini, fizyczka;D
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

[TVN/TVN7] Big Brother

@lukiluki jesli forum dzisiaj padało, to tym razem z przyczyn niezależnych. Wczoraj wieczorem mieliśmy update skryptu, na którym stoi cały board oraz próbę naprawy wtyczki, która finalnie kładła cały serwer - stąd wieczorne przerwy :lol:

Dziś jednak nic nie zauważyłem. 🙂
bustram
Activist
x 84
x 1535

[TVN/TVN7] Big Brother

@Karol
Bez przesady - niewykształcona kobieta jak i niewykształcony mężczyzna będą brani do prostych prac. Natomiast wykształceni z powodzeniem mogą robić kariery, wszystko zależy od samozaparcia. Okej, na mężczyzn patrzy się przychylniej, bo oni nie zachodzą w ciążę, nie karmią piersią, nie biorą urlopów macierzyńskich itp. ale tutaj wracamy do punktu wyjścia: natura. Ja tutaj muszę napomknąć, iż wszelkie problemy na linii kobieta-faceci biorą się od nieudanych związków - ludzie nie potrafią dobierać się w pary lub robią to na tyle niechlujnie, że potem powstaje masa problemów różnorakich, które nie zaistniałyby gdyby w związku była miłość.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

[TVN/TVN7] Big Brother

bustram pisze: 27 lis 2019, 0:09 @Karol
Okej, na mężczyzn patrzy się przychylniej,
[ Spoiler ]
tinsel
VIP Expert
x 618
x 1208

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel »

A ja nie widzę problemu ;) Wczoraj była bardzo długa i rzeczowa rozmowa dziewczyn na streamie o tym feminizmie. Podawały bardzo konkretne przykłady przesady niektórych kobiet w tym temacie. Rozmawiały o rzeczach istotnych jak prawo wyborcze i mnie istotnych jak noszenie spodni ;) A że w większości kobiety w domu WB są jednak bardziej za tradycyjnym modelem rodziny, gdzie kobieta wychowuje dzieci i jest na macierzyńskim, a mężczyzna w tym czasie pracuje - ich prawo. Feminizm ma w końcu wiele nurtów i jest pojęciem dość szerokim. Nie widzę nic złego w tym, że mieszkanki domu WB są przeciw jego radykalnym odmianom i nie oznacza to, że nie rozumieją one tego pojęcia ;)

@balarion
Czy naprawdę uważasz, że jeśli dziewczyny są lokalnymi liderkami w ogólnopolskiej akcji, to muszą się znać? :lol:
bustram
Activist
x 84
x 1535

[TVN/TVN7] Big Brother

@Karol
A może napisz ile kobiet pracuje w media2.pl i ile jest moderatorek, adminek na forum ? :P

Ania odleciała po całości... Ona chyba rządzi w tym związku i stąd takie a nie inne zachowanie Piotrka :rolleyes: On ma ją po tym wszystkim jeszcze bardziej doceniać ? :o

Awatar użytkownika
PrzyczajonaSurykatka
Użytkownik
x 109
x 393

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: PrzyczajonaSurykatka »

@lukiluki
Akurat tzw. feminatywów nie ma się co czepiać. To zupełnie normalne, że język ewoluuje i dostosowuje do zmieniających się realiów i zapotrzebowania jego użytkowników. Swego czasu nie było takich słów jak "lekarka", "dyrektorka" czy "kierowniczka", a teraz są dla nas zupełnie normalne. Nie mniej jednak, nikomu nie powinno się ich narzucać na siłę (vide casus M. Wassermann i określenia "marszałkini"), bo to kwestia osobistych preferencji, czy woli się być "panią poseł" czy "posłanką". Mnie osobiście np. słowo "prezydentka" nie razi, ale już "ministra" brzmi dla mojego ucha dziwnie (za bardzo kojarzy mi się z ministrantem ;) ).
"Never put in writing something you wouldn't say out loud."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”