[TVN7] Big Brother (2019)

Archiwalne programy TVN.
marekforrester
Użytkownik
x 12

[TVN7] Big Brother

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marekforrester »

To zależy jak na to patrzeć. To właśnie Big Brother i Zakochani po uszy pomogły Siódemce w odnowieniu pozycji na rynku. Ale fakt, moim zdaniem czas działa na niekorzyść formatu.
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 373
x 1374

[TVN7] Big Brother

Post autor: Abbott »

Powtórzę się. Ja nie wierzę w programy zagranicą dopóki lepiej nie poznamy Covida-19. Produkcje w sezonie telewizyjnym 2020/2021 będą realizowane tylko w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 25
x 286

[TVN7] Big Brother

Post autor: Kryterium0 »

kamol pisze: 01 cze 2020, 18:53 Ja mam poczucie, że nie zrobią trzeciego sezonu BB. Hotel Paradise jest prostszy w produkcji, w odbiorze i mniej było skandali w porównaniu z Wielkim Bratem. Kolejną kwestią jest oglądalność, która chyba zawiodła nieco „Siódemkę” w przypadku Big Brothera.
Prostszy w produkcji? Poziom trudności podobny (oczywiście z domu, bo w BB dochodzi cotygodniowe podsumowanie), ale przede wszystkim Hotel Paradise jest droższy...
Nie mamy dostępu do tabelek excelowskich, które najlepiej obrazują Siódemce, co się bardziej opłaca...
Marcin128
Użytkownik
x 2
x 17

[TVN7] Big Brother

Post autor: Marcin128 »

Szanse ze w tym roku jeszcze bedzie BB są nie oszukujmy sie -marne ale dopòki nie ma ofcjalnego info jeszcze sie łudze. Tak wiem pandemia, ale z drugiej strony, to nie wiadomo ile czasu to wszystko potrwa. Za rok w marcu może byc powtòrka. Jakby sie spieli to by zrobili. W domu nie musi byc nie wiadomo jakich luksusòw i wielkich zmian. Castingi mozna skròcic, na siłe moze w ogòle ich nie być, a arena to dla mnie przez wiekszosc czasu zbedne piotolenie i przeciaganie. Zwykla szopka. Mnie to nie interesuje. A juz argument ze tvn 7 nie stac na dwa relity show bo bedzie HP? Wtf?Po pierwsze co to za reality show, nie na zywo, sorry. Nagrane kilka miesiecy wczesniej.Po drugie nie beda tego pokazywac przez cały tydzien tylko pewnie 5 dni.Po trzecie nawet im sie to opłaci dwa reality show bo przez 2 h a nie tylko 1 h moga miec calkiem niezla ogladalnosc jak dadza te dwa programy jeden po drugim. Pewnie tego w tym sezonie nie zorganizuja glownie przez krytyke ktòra sie pojawi a nie ze nie da sie tego zrobic.

Ludzie siedzieli w domach przez korone to ogladali HP Trafili w gusta typowego widza tvn bo byl to bardzo wygładzony program to ogladlnośc byla dobra. Ja dotrwalem tylko pierwszy tydzień. Dla mnie nuda. A co do bb wiosenne edycja miala dobra ogladalnosc druga nie.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2020, 15:29 przez Marcin128, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Spiderman0409
Poster
x 932
x 470

[TVN7] Big Brother

Post autor: Spiderman0409 »

Wiosenna miała lepszą oglądalność od jesiennej, bo była pierwszą po bardzo długiej przerwie.
Jordi
VIP Expert
x 2145
x 2070

[TVN7] Big Brother

Post autor: Jordi »

Kryterium0 pisze: 01 cze 2020, 22:30 Prostszy w produkcji? Poziom trudności podobny (oczywiście z domu, bo w BB dochodzi cotygodniowe podsumowanie), ale przede wszystkim Hotel Paradise jest droższy...
Ciekawe, bo ja mam informacje, że sezon HP mimo wyjazdu dalekiego nie był wyraźnie droższy od trwającego 100 dni BB :o

Przypominam, że oni w 50 dni nakręcili dwa sezony HP, którego starcza na 4 miesiące. Prócz wyjazdu było tam coś naprawdę drogiego? Ekipa w napisach końcowych była krótsza niż w BB. Tu też nie było nagród dodatkowych, randki też nieszczególnie wyszukane i drogie. Najdroższy był ten spływ chyba przedfinałowy. W BB jeszcze była kwestia namiotu, wynajmu domu ponoć nietaniego skoro cena na sprzedaż mówmy szczerze była kosmiczna...

Kolejna rzecz, o której słyszałem niedawno to taka, że jak HP2 utrzyma wyniki HP1, to na wiosnę raczej byłoby HP3, a nie BB3... Choć tutaj życzenie stacji może być trudniejsze do spełnienia zważywszy na to co się dzieje i może być różnie. Ale to co zasłyszałem, to póki co BB ma niewielkie szanse żeby w przeciągu najbliższego roku powrócić. Wszystko zależy od HP2 i jego wyników.

No i na koniec. BB2 średnia 423.000 udział 2.93% i 5.20%. HP średnia 704.000, udział 4.50% i 7.72%. Dodajmy, że BB2 jeszcze zawyżają Areny, a HP tylko w roboczym primetime leciał.

Nawet jak produkcja byłaby droższa (w co niespecjalnie wierzę, że to spora różnica o ile faktycznie HP jest droższe, bo mam inne info) to po wynikach chyba się opłaciła...
Ostatnio zmieniony 03 cze 2020, 20:26 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
x 21
x 229

[TVN7] Big Brother

Post autor: Captain_M »

TVN chyba też na dobre zrezygnował z wynajmu tego domu - mieliśmy tam przecież nie tylko 2 edycje BB, ale i 1 sezon Pułapki i 7 edycję Top Model. Wiosną rezydował tam już Polsat z show Lipińskiej.
Jordi
VIP Expert
x 2145
x 2070

[TVN7] Big Brother

To swoją drogą. Dodajmy, że chałupa po tych wszystkich programach wymagalaby jednak jakiegoś wkładu porządniejszego, bo w programie Blanki mimo zmian, to specjalnie lepiej od BB2 to to nie wyglądało...
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 1019
x 394

[TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian »

Czyli ogólnie rzecz biorąc możemy zapomnieć o Big Brotherze?
12 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 654
x 3396

[TVN7] Big Brother

Post autor: Karol »

Nie ma podstaw, by tak sądzić. Nikt nigdy nie powiedział, że program nie wróci, a że Polsat się tam wprowadzi, TVN zapewne wiedział dużo wcześniej 🙂 Po pierwsze to nie wyklucza powrotu, po drugie wcale nie musiałby być to Gołków.

Jesienią było pewne, że program nie wróci wiosną. Ptaki śpiewały o jesieni 2020, jednak mamy jak mamy i ten termin też odpada. Na dodatek wyniki oglądalności pierwszego sezonu "Hotelu Paradise" również zamieszały. Teraz pytanie co ma większą siłę przebicia: pieniądze czy COVID-19 🙂

@Jordi creditsy w "HP" były krótsze, jednak pamiętajmy, że Bali nie leży pod Warszawą. Przelot ludzi i sprzętu, wynajem bardzo drogiego hotelu, jego obsługi, obiektów na potrzeby "randek", pokoi dla mieszkańców, którzy wchodzili lub wychodzili, pokoi dla ekipy produkcyjnej, itd. To kosztowało pewnie niemało 🙂 A i pobyt na Bali po drugim sezonie niektórym trochę się przedłużył.
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 1019
x 394

[TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian »

Nawet nie jesień 2021?! To kiedy oni zamierzali ewentualnie wrócić? Wydawało mi się, że jeśli nie jesień 2020, to wiosna 2021 jest realna.
12 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 654
x 3396

[TVN7] Big Brother

Post autor: Karol »

Shit. Przejęzyczenie - chodziło mi o jesień 2020 🙂 Ale tylko śpiew ptaków.

Wszyscy mówili, że program potrzebuje przerwy po sezonie z Kamilem i dwóch z Chajzerem. Mamy minęło pół roku i już jakie tęsknoty 😛
Jordi
VIP Expert
x 2145
x 2070

[TVN7] Big Brother

Wszystko zależy od HP2 i tego jak świat będzie wyglądać po Nowym Roku.

Ja po prostu piszę co wiem na ten temat. Wychodzi na to, że są dwa warunki:

- HP2 musi w miarę utrzymać bardzo dobre wyniki z 1 serii.
- Sytuacja z Covid-19 pozwalająca na przelot zimą 2021.

Jeśli te dwa warunki nie będą spełnione, to szanse na BB są ;) Jeśli będą moim zdaniem za rok wiosną będzie HP3. Aczkolwiek są to bardzo wczesne plany to też trzeba zaznaczyć.

Także róbcie kampanię w necie, jaki to siet żeby lud nie oglądał :P

Oficjalnie też DC nie zrezygnowało z BB, więc szansa jest na 2021. Do przyszłego roku wiele może się zmienić :)

Natomiast jeśli BB ma wrócić tak nieudolnie jak wróciło, bo fakt jest taki, że więcej mieliśmy byków niż dobrych rzeczy, to jednak nie wiem czy na pewno chcę kolejny sezon z beznadziejnym castingiem, koszmarnymi decyzjami produkcji, okropnym tableciarzem, cały czas dość smutnym betonowym domem itd... Tak naprawdę szkoda mi tylko Gabi, bo dano jej szansę, wykorzystała ją świetnie i cisza od jesieni wróciła do wywiadów w DDTVN :(

@Karol ja znam wyniki z Playera i faktycznie myślę, że wraz z emisją TV spokojnie koszty się zwróciły :)
Marcin128
Użytkownik
x 2
x 17

[TVN7] Big Brother

Post autor: Marcin128 »

Jak nie zrobia w tym roku BB to na dobrych kilka lat mozemy sie pozegnac z tą produkcja. Druga edycja HP by musiała zanotowac jakis dramatyczny spadek ogladalnosci wlasnie jak BB. Niestety takie wygładzone ,show z atrakcyjnymi ludzmi, bez wiekszych kontrowersji sie sprzedaje nawet jak emocji to tam bedzie jak na grzybach .i wszysytko bedze krecic sie wokòl jednego.Szkoda... . Niedlugo zaczne pisac do Polsatu by bb wykupili :D
jeremi
Użytkownik

[TVN7] Big Brother

Post autor: jeremi »

Co do emisji Hotel, to oni pierwotnie chcieli puścić drugi sezon trzy dni po pierwszej edycji żeby zrobić miejsce dla Big Brother. Gdyby nie korona, to już na dniach mielibyśmy oficjalne zgłoszenia do castingów. Jak się ta - powoli robiąca - szopka z covid uspokoi i zaczniemy żyć normalnie, to pewnie dadzą nam tego Big Brothera a Hotel puszczą dwie edycje z rzędu w okresie wiosennym lub (mam nadzieje) w okresie jesiennym. Są nam winni jeszcze jedną edycje, chociaż ja się łudzę, że będą robić po jednej edycji w roku nieprzerwanie przez lata, jak tylko rynek stanie na nogi. Jak czytałem wirtualne media po drugiej edycji, to tvn był zadowolony z wyników BB wiosna/jesień 2019, dlatego też chcieli kontynuować to dalej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”