[TVN] You Can Dance - po prostu tańcz! (2007-2012, 2015-2016)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

[TVN] You Can Dance - po prostu tańcz!

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Z Michałem Kalcowskim jest ten problem że ma wiele fanek i jest ulubieńcem jury a szczególnie Agustina który w paru wywiadach typuje go na zwycięzce :( Po openingach widać że produkcja również go stawia jako główną wizytówkę odcinków live bo w każdym występie grupowym jest wystawiany jako ten główny. Wydaje mi się że Michał dojdzie do finału mimo że w nieswoich stylach sobie kompletnie nie radzi co widzieliśmy tydzień temu :( Okey jego solówki choreografie w jego stylu mu wychodzą ale YCD to jest program dla uniwersalnych tancerzy i pod tym względem przegrywa z resztą chłopaków. Jeżeli chodzi o dziewczyny to ja głównie im kibicuje. Liczyłem na Klaudie ale teraz to mi obojętne kto wygra. Ogólnie w tym sezonie jakoś trudno mi wytypować mojego ulubieńca
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3284
x 1455

Post autor: Trzeciak »

Z tymi uniwersalnymi tancerzami, to jest trochę utopia, bo to, że np. ktoś świetnie tańczy jazz, a kiepsko radzi sobie w hip-hopie nie znaczy, że jest kiepskim tancerzem. Dodatkowo trzeba byłoby dodać jeszcze balet teatralny, tańce folkowe, czy taniec na rurze (choć bardziej to już jest akrobatyka). Po prostu dla mnie jako widza wkurzające jest nieco to, że jego partnerki dają z siebie nawet więcej niż 100 procent i na próbach, i podczas występów, a on nie do końca, i tylko dlatego one trafiają do dogrywki.

Trochę szkoda, że nie odwrócono kolejności rozstrzygania werdyktów w odcinków, gdzie to widzowie wskazywali by pary do dogrywki, a jurorzy decydowaliby kto odpada. Być może wtedy byłoby to o wiele bardziej sprawiedliwe.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 20

Post autor: Tradycja »

Trzeciak pisze:
Trochę szkoda, że nie odwrócono kolejności rozstrzygania werdyktów w odcinków, gdzie to widzowie wskazywali by pary do dogrywki, a jurorzy decydowaliby kto odpada. Być może wtedy byłoby to o wiele bardziej sprawiedliwe.

No wlasnie to by mialo sens przynajmniej jury musialoby wziac na siebie kto odpada, a tak to wiecznie ubolewaja nad decyzja wynikow z smsow.
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Regulamin obecnej edycji został tak zawile napisane że można go interpretować we wszelaki sposób i taki był chyba plan twórców bo wydaje mi się że TVN do ostatniej chwili nie wiedział jak będzie program wyglądał. Kazadii już w pierwszym odcinku castingowym zapowiedziała zmiany w odcinkach live potem bodajże Miszczak o nich mówił. Są też fragmenty w których Kazadi zaprasza widzów do korzystania z aplikacji. Oczywiście te materiały nie znalazły się w gotowych odcinkach a sama aplikacja nie została uruchomiona. Mimo że na ekranie wszystko jest dosyć spójne to jednak jak się popatrzy na kulisy to jest chaos i kształt tego programu widać że się kształtował aż do pierwszego live a nawet dalej bo w pierwszym odcinku na żywo są elementy starej grafiki ekranowej a w kolejnych odcinkach już z nich zrezygnowali. Ciekawe czemu tak chaotycznie produkcja działa. Wydaje mi się że pierwotnie miał być w odcinkach na żywo podział na tancerzy scenicznych i streetowców ale potem z tego zrezygnowali
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1024
x 3019

Post autor: pulkownik »

Duety dziś:
Hania - Mateusz Sobecko
Ola - Brian Poniatowski
Stefano - Paulina Figińska
będzie też m.in. Roofi.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3284
x 1455

Michał Kalcowski odpadł z programu. Czyli wśród mężczyzn na pewno będziemy mieć finalistę obcokrajowca. :)

Z dziewczyn odpadła Anna Dowganowska, czyli będziemy mieć jedną Polkę, i jednego obcokrajowca w finale - na pewno. :)

Niemniej dzisiejsze werdykty widzów całkiem trafione. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1024
x 3019

Post autor: pulkownik »

Jojo urodził się i wychował w Poznaniu, więc nie nazwałbym go obcokrajowcem.
MoonSwan
Obserwator
x 4
x 2
Kontakt:

Post autor: MoonSwan »

No właśnie, nie stawiałabym Joja na równi ze Stefano albo Anią, oni są imigrantami, a Jojo urodził się i wychował w Polsce, ma polskie obywatelstwo, biegle włada naszym językiem, więc jest Polakiem.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3284
x 1455

Czym innym obywatelstwo, a czym innym narodowość, skoro nawet w samym YCD przyjęto go za obcokrajowca, ale nie chcę już toczyć jakiś dyskusji na ten temat. Jednakże jeśli przyjąć, że narodowość idzie po stronie matki, to Joachim Uetake rzeczywiście jest Polakiem.

Najważniejsze, że wygrał dziś taniec. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 20
x 192

Post autor: CaptainMorgan »

Liczę, że w finale znajdą się Ola i Stefano, ale niestety mam wrażenie, że będziemy mieli miłosny finał Hani z Jojo na miarę dogrywki Hyżych w X Factorze... Jakoś podnieść oglądalność będzie trzeba.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3284
x 1455

Ola Borkowska - zgadzam się w 100 procentach, ale u chłopaków jest już mi obojętne kto wejdzie do finału. Obaj panowie reprezentują bardzo wyrównany wysoki poziom.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Genialny był ten wczorajszy odcinek :) Tak się robi programy rozrywkowe, ale też to jest dowód na to że formuła odcinków live YCD jest chyba najlepszą z jaką się spotkałem. Ani na moment nie ma nudy a do tego program jest luźny. Co do werdyktu to faktycznie trafiony. U chłopców wręcz w 100% a u dziewczyn to cała trójką była dobra ale chyba jej odpadnięcie to był najlepszy wariant. Dla mnie finał to Ola i Stefano a kto wygra to obojętne
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 20

Post autor: Tradycja »

Ja przeczuwam final Jojo i Ola .Powodzenia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3284
x 1455

pulkownik pisze:Duety dziś:
Hania - Mateusz Sobecko
Ola - Brian Poniatowski
Stefano - Paulina Figińska
będzie też m.in. Roofi.
Uzupełniając:
Michał - Alissa Floryńska
Anna - Natalia Madejczyk
Joachum - Rafał "Roofi" Kamiński

Co do Kalcowskiego - ewidentnie po duecie (który średnio przypominał taniec) i solówce (która dobra, choć nie na miarę półfinału) zasłużył na to by odpaść z programu. Piróg i Gleba powiedzieli dokładnie to, co pisałem ostatnio, że "ściąga każdy duet w dół", a występ z Floryńską tylko to potwierdził. Z kolei wśród dziewczyn szkoda, że Anna Dowganowska pożegnała się z programem, szczególnie, że odpadła w dniu swoich urodzin. Pomimo, że nie przypada mi do gustu styl Hani Szychowicz, to muszę tu docenić to, co powiedziała do decyzjach widzów, by szanować, bo "taniec to nienawiść".
kamico7 pisze:Genialny był ten wczorajszy odcinek :) Tak się robi programy rozrywkowe, ale też to jest dowód na to że formuła odcinków live YCD jest chyba najlepszą z jaką się spotkałem. Ani na moment nie ma nudy a do tego program jest luźny. Co do werdyktu to faktycznie trafiony. U chłopców wręcz w 100% a u dziewczyn to cała trójką była dobra ale chyba jej odpadnięcie to był najlepszy wariant. Dla mnie finał to Ola i Stefano a kto wygra to obojętne
Jednak wyjście wszystkich tancerzy w openingu wyszło słabo. Poza tym zgodzę się, że zresztą opinii. "YCD" jest świetnym przykładem na to, że nawet pomimo dość specyficznej formuły i klimatu można realizować format nawet nie w 100, a w 200-300 procentach, gdzie taki "MBTM" Polsatu obecnie jest wykorzystywany w 60, może 70 procentach.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3284
x 1455

Zgodnie z naszymi przewidywaniami Ola Borkowska i Stefano Silvino finalistami dziewiątej polskiej edycji "YCD". Finał zasłużony. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”