[TVN] X Factor (2011-2014)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2678
x 1139

Post autor: Trzeciak » 21 maja 2013, 17:52

Jutro o 21:00 w Radiu Pin w swoim autorskim programie Adam Sztaba przeprowadzi rozmowę z reżyserem i producentem programu - Wojciechem Iwańskim. Daję to, jako ciekawostkę.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2678
x 1139

Post autor: Trzeciak » 24 maja 2013, 12:07

http://xfactor.tvn.pl/wideo,2103,v - zapowiedź niedzielnego finału 3 edycji "X Factor".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 32
x 96

Post autor: matik » 26 maja 2013, 19:49

Warto zaznaczyć, że każdy finalista zaśpiewa dziś swojego pierwszego, własnego singla. Od jutra rozgłośnie radiowe jak tylko będą chciały, będą mogły je emitować.
0 x
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: zesepo » 26 maja 2013, 21:37

III edycję "X Factor" wygrała Klaudia Gawor.
Wygrała 100.000PLN, auto, kontrakt płytowy, oraz realizację teledysku przez MTV :)
Niezła pula nagród.

Czyżby wygrała z powodu towarzyszki, tj. Edzi Górniak? ;)
0 x
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 9
x 21

Post autor: brk » 26 maja 2013, 21:53

I bardzo dobrze. Lepsza była od Hyżego, co do Wojtka miałem wątpliwości.
0 x
9 lat minęło jak jeden dzień... ^-^
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2678
x 1139

Post autor: Trzeciak » 26 maja 2013, 22:31

Wszystko to podsumujmy.

Zwyciężczyni X Factor 2013: Klaudia Gawor - 100 000 PLN + kontrakt płytowy + samochód + nagranie teledysku przez MTV
2 miejsce: Grzegorz Hyży
3. miejsce: Wojciech Ezzat

Wyniki dla mnie są niespodzianką, choć nie sensacją (mimo, że stawiałem na Ezzata, to jednak finał był wyrównany). Jednak z nich się cieszę, bowiem już na castingach widziałem w niej bardzo duży potencjał. Tym samym pierwszy raz w "X Factor" triumfowała kobieta. Pierwszy raz wygrała podopieczna Kuby, no i Klaudia Gawor jest dotąd najmłodszą ze wszystkich zwyciężczynią programu. I po raz drugi z rzędu wygrała osoba zdająca maturę (rok temu Dawid Podsiadło także zdawał maturę). Potwierdza się także pewna zasada dotycząca brania udziału w programach TVN-u, bowiem Gawor jesienią ubiegłego roku brała udział w "Mam Talent".

Ogólnie bardzo udany finał - chyba najlepszy z dotychczasowych - bardzo dobra gra świateł i świetne animacje na ekranach. Żałuję tylko, że finał nie skończył się dziś po 22:00 - dużo pośpiechu było w realizacji i produkcja nieco się gubiła.

Finał odbył się tym razem w trzech rundach. W pierwszej - uczestnicy śpiewali utwory, które wykonywali podczas odcinków na żywo. W drugiej - uczestnicy śpiewali własne single (które naprawdę mi się podobały - były lekkie, choć słychać było, że utwory Hyżego i Ezzata brzmiały podobnie), a w trzeciej - występowali z gwiazdami. Grzegorz Hyży wystąpił z Reą Garvey, Wojciech Ezzat z Tanitą Tikaram, a Klaudia Gawor z Edytą Górniak (która pod sam koniec programu weszła na scenie gratulując dzisiejszej zwyciężczyni). Warto też dodać, że Kuba Wojewódzki zapowiedzał, że utwory Grzegorza Hyży będa grane w radiu Eska Rock - dając koszulkę z logo radia w którym pracuje sam Wojewódzki.

Podsumowując całą edycję - była ona nieco gorsza pod względem uczestników od ubiegłorocznej, i nieco inna ze względu na nową prowadzącą, która spisała się znakomicie. Szkoda tylko, że było trochę zanudzania przy programach na żywo, ale dzisiejszy finał pokazał, że w Polsce nie ma słabych widowisk rozrywkowych. Na tle Europy chyba nie mamy się naprawdę niczego wstydzić. Nie ma sensu porównywać się np. do Wlk. Brytanii, czy USA, bo to jednak kraje, gdzie budżety producenckie są dużo większe, bo dzisiejszy finał "X Factor" był realizowany na naprawdę wysokim poziomie.

Pod koniec programu Patrycja Kazadi zaprosiła na kolejną - czwartą edycję "X Factor", która odbędzie się w przyszłym roku (najpewniej wiosną 2014). Jesienią tego w roku w miejsce "X Factora" będzie emitowana szósta edycja "Mam Talent".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Jordi
VIP Expert
x 1239
x 1423

Post autor: Jordi » 26 maja 2013, 22:34

BRAWO!!! Najrówniejsza w lajwach, w finale ewidentnie z najlepszym wokalem - widownia jednak jeśli chodzi o zwycięzców XF nie zawodzi - Gienek, Dawid, a teraz Klaudia - cała trójka z prawdziwym talentem :) Hyży co prawda dziś naprawdę dobrze sobie radził, ale to Klaudia tak naprawdę ani razu nie miała wtopy na lajwach - Ezzatowi zaszkodziła pani od jednego przeboju, która postękała sobie na scenie, a Edzia z Klaudią dały popis wokalny i to mocny - dawno Edzi w tak dobrej formie nie widziałem...

Fajnie, że MTV też się dołożyło, czyli pula nagród tak naprawdę razem wyniosła prawie 300.000, bo samochód ma mieć wartość koło 90-100 tysięcy, 100 tysięcy w gotówce, nagranie płyty to dobre kilkadziesiąt tysiaków no i klip też nie jest najtańszy.

PS. No i zapowiedziano kolejną edycję - oby z jakimiś zmianami, bo bez nich może być krucho z oglądalnością, która w tej serii mocno odstawała od 1 i 2 sezonu.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2678
x 1139

Post autor: Trzeciak » 26 maja 2013, 22:40

Bardziej od pierwszej edycji, bo znając życie - ta edycja zanotuje podobną oglądalność do ubiegłorocznej. Cały bilans poznamy we wtorek w podsumowaniu Wirtualnych Mediów.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 32
x 96

Post autor: matik » 27 maja 2013, 6:18

Jordi pisze:Ezzatowi zaszkodziła pani od jednego przeboju
Dokładnie - gdyby nie to co zrobiła Tanita, to Ezza na pewno miałby więcej głosów.
0 x
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 640
x 246

Post autor: Dejmian » 27 maja 2013, 9:28

Jestem zawiedziony że dalej będą to ciągnąć. Miałem nadzieję że po tej edycji z marnymi wynikami w końcu to zniknie raz na zawsze, cóż...
0 x
10 lat na forum! :)
pablos2654
Użytkownik

Post autor: pablos2654 » 27 maja 2013, 11:22

Finał X Factor 2013 !
Najlepszego show muzycznego w Polsce !

Na wstępie zaznaczam zdecydowanie że to był najlepszy finał z tych trzech edycji. Bardzo fajny podział na trzy rundy. Uczestnikom towarzyszyła w występach orkiestra.W pierwszej rundzie finaliści zaśpiewali piosenki, które zdobyły największą popularność. Jak dla mnie w tej rundzie zwyciężyli wszyscy uczestnicy. Widać było że nie znaleźli się w finale przypadkowo. Bardzo fajny był gest Wojewódzkiego, który zapowiedział, że w Eska Rock będzie leciał jakikolwiek kawałek Hyżego bez względu na zwycięstwo.
Druga runda to premierowe single uczestników. W każdej z tych piosenek widać było że uczestnicy dobrze się czują. Najbardziej wpadła mi w ucho "Lekkość życia bez słów". Jej kawałek naprawdę fenomenalny. Na drugim miejscu singiel Wojtka czyli "Ilu". doskonale dobrany głos Ezzata do tego utworu. Najmniej podobał mi się singiel Hyżego "Pragnienie". Choć kawałek lekki i przyjemny dla mnie zdecydowanie najsłabszy z pozostałych uczestników.
Ostatnia runda czyli wykony z gwiazdami. Tutaj zdecydowanie powaliła wszystkich i niemal znokautowała pozostałych rywali Klaudia Gawor. Jej występ z Edytą Górniak to był zdecydowanie coś fenomenalnego. DOSKONALE Uważam, że właśnie że ten przepiękny duet zapewnił jej zwycięstwo. Edyta Górniak jak zwykle pokazała pełną klasę. A wyglądała znakomicie Biedna Klaudia popłakała się bo Edyta zaszczyciła jej występ a to było jej marzenie.
Jak dla mnie drugie miejsce zajął Grzegorz Hyży w duecie z Rea Garvey. Ale energia, co za power w tym występie. Gdyby nie to, że Gawor zmiotła scenę naprawdę miał duże szanse.
Wojtek Ezzat i jego duet z tą gwiazdą to dla mnie porażka Ezzata. To on był dla mnie gwiazdą w tym duecie a nie ta cała Tanita Tikaram. O rany ta baba zniszczyła mu występ tym swoim chrypiącym głosem.
Kiedy przyszedł czas na ogłoszenie wyników emocje sięgnęły zenitu.
Trzecie miejsce zajął WOjtek Ezzat
Walka stoczyła się między Grzegorzem Hyży a Klaudią Gawor.
Zwyciężczynią III Edycji X Factor została:
Klaudia Gawor

Wygrała 100 000 PLN + kontrakt płytowy + samochód + nagranie teledysku przez MTV. Więc pula nagród w tej edycji była naprawdę imponująca.
Na zakończenie finałowa 9 uczestników programów live wykonała "One way or another". Tym akcentem zakończyła się 3 edycja Factora.

Kazadi zaprosiła na castingi do 4 edycji już niebawem. Czyżby TVN planował kolejną edycję jeszcze jesienią?Szczerze to wydaje mi się, że kolejna edycja będzie za rok.

Reasumując to mój ulubiony muzyczny show i nic się do niego nie umywa. Można zapoznać się z uczestnikami i patrzeć na ich ewolucję przez kilkanaście tygodni ( a nie jak w Voice gdzie wszystko dzieje się tak szybko a uczestników traktuje się jak towar) Formuła programu i dzisiejszy finał pokazały doskonale że Polska edycja ma genialny budżet i naprawdę świetnie realizuje ten show. Czytałem ostatnio notkę, że twórca X Factor -Simon Cowell. Powiedział, że Polski X Factor jest naprawdę rewelacyjnie prowadzony pod względem technicznym. Wszystkie live były tego doskonałym dowodem. Nie mamy się więc czego wstydzić.
Lubię Factora i tak już chyba zostanie. Kazadi w tej edycji pokazała naprawdę fajny styl i moim zdaniem odmieniła totalnie ten program Jury programu jest fajne i nie zmieniłbym go. Każdy lubi to co robi i słychać to było w ich wypowiedziach. Finałowa 9 była zdecydowanie najmocniejsza z tych wszystkich 3 edycji

No nic czekam na usłyszenie singla zwyciężczyni Klaudii Gawor w jakimś radiu i czekam na jej teledysk
0 x
Stilic
Obserwator

Post autor: Stilic » 27 maja 2013, 12:40

Wczorajszy finał ok, choć według mnie bardziej emocjonujący było zakończenie pierwszego sezonu. Niestety zamiana Sablewskiej na Okupnik sprawił że program stracił swoją początkową "iskrę". X-Factor nie tylko walka uczestników, ale także jurorów, a od przyjścia Okupnik bardziej to przypomina przysłowiową "Familiadę".
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2678
x 1139

Post autor: Trzeciak » 27 maja 2013, 17:03

pablos2654 pisze:Finał X Factor 2013 !
Najlepszego show muzycznego w Polsce !
Oczywiście według Ciebie, bo (nie tylko zresztą) ja mam zgoła odmienne zdanie.
Kazadi zaprosiła na castingi do 4 edycji już niebawem. Czyżby TVN planował kolejną edycję jeszcze jesienią?Szczerze to wydaje mi się, że kolejna edycja będzie za rok.
Oczywiste jest to, że programu nie będzie jesienią. Licencja nie pozwala na emisję programu częściej niż raz na rok. Poza tym na jesień wraca "Mam Talent!".
Można zapoznać się z uczestnikami i patrzeć na ich ewolucję przez kilkanaście tygodni ( a nie jak w Voice gdzie wszystko dzieje się tak szybko a uczestników traktuje się jak towar)
Akurat tutaj kompletnie się nie zgodzę. "The Voice" to inny rodzaj konkursu niż "X Factor", gdyż to nie jest konkurs amatorów, a profesjonalistów, czy nawet "najlepszych z najlepszych". Poza tym w tamtym programie padały o wiele bardziej rzeczowe i bardziej kulturalne komentarze, jak w "X Factor", gdzie wydaje mi się, że tam jak z rzeczą odnoszono się do uczestników. Przypomnę tylko występ "Gregiego Love" z pierwszego odcinka, który był po prostu żenujący.
Stilic pisze:Wczorajszy finał ok, choć według mnie bardziej emocjonujący było zakończenie pierwszego sezonu
Z tym się zgadzam w pełni.
Niestety zamiana Sablewskiej na Okupnik sprawił że program stracił swoją początkową "iskrę". X-Factor nie tylko walka uczestników, ale także jurorów, a od przyjścia Okupnik bardziej to przypomina przysłowiową "Familiadę"
Za czasów Sablewskiej odcinki na żywo to było typowe obrzucanie się błotem między jurorami, co było poniżej pewnego poziomu. Nawet w edycji w USA, gdzie też jest starcie jurorów i pewna stronniczość padały rzeczowe argumenty. Już nie wspomnę o tym, że Sablewska bardziej patrzyła na wygląd niż na talent wokalny.
Okupnik jest dla mnie najlepszą jurorką w polskim "X Factorze", co mówiłem już nie raz.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 32
x 96

Post autor: matik » 27 maja 2013, 18:23

Można zapoznać się z uczestnikami i patrzeć na ich ewolucję przez kilkanaście tygodni ( a nie jak w Voice gdzie wszystko dzieje się tak szybko a uczestników traktuje się jak towar)
Sądzę, że ten zarzut bardziej pasuje do MBTM, gdzie tak naprawdę uczestnika poznaje się tylko z najlepszej strony wedle samego siebie, a nie z prawie każdej możliwej, jak w przypadku cotygodniowej rywalizacji.
Dejmian pisze:Miałem nadzieję że po tej edycji z marnymi wynikami w końcu to zniknie raz na zawsze, cóż...
25 proc. udziałów to marny wynik? Śmiem wątpić.
Jakby program oglądało 300 tys. widzów przy udziałach 70 proc. to też uznałbyś, że to marny wynik, bo liczba widzów jest mniejsza? Nie tak to działa.
0 x
pablos2654
Użytkownik

Post autor: pablos2654 » 27 maja 2013, 18:41

Mimo, że "The Voice" ma kompletnie inne reguły co niesie ze sobą inny typ uczestników. Jak dla mnie to największy zarzut tego programu, że mamy patrzeć na występy profesjonalistów związanych z muzyką i jak jurorzy mają ich krytykować skoro uczestnicy są profesjonalistami. Wytłumacz mi więc proszę, czy ten element kradzieży to nie traktowanie się z uczestnikiem jak z towarem. W X Factor takiej sytuacji nie ma, widz poznaje uczestników bo są to zwyczajni amatorzy, juror ma jakieś prawo doo konstruktywnego krytyki gdzie w The Voice nie miało to miejsce ani razu. Fakt że występują tam profesjonalni muzycy wprowadza widza w szybkie znudzenie ( profesjonalny muzyk umie śpiewać, zna się na muzyce więc rola trenerów sprowadzała się w odcinkach na żywo jedynie do chwalenia i wychwalania co jest nużące bo nie wprowadza żadnego elementu zaskoczenia) w X Factor jest inaczej bo jak śpiewają amatorzy to i może coś nie wyjść, nie udać się tak jak powinno. Widz czuje zaskoczenie w Voice tego zdecydowanie nie ma. Tyle w tym temacie dla mnie.
----------
Okupnik i jej zamiana z Sablewską to zdecydowany plus stacji. Zagadza się Sablewską zwracała dużą uwagę na wygląd a nie na muzyczne elementy. Tatiana się odnalazła w swojej roli fenomenalnie. Jak często wspominała była często widzem odcinków live X Factor w Wielkiej Brytanii

Połączyłem posty. Na przyszłość użyj opcji "Edytuj". /Direct
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”