[TVN] Agent - Gwiazdy (2016-2019)

Archiwalne programy TVN.
vissi

[TVN] Agent-Gwiazdy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vissi »

W zapowiedzi odcinka jest "Walcza o bilet na Bali" czy to znaczy ze po tym odcinku już bedzie zmiana lokalizacji?
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 2463

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: wiatriwoda »

Jutro kończy się ankieta, jak ktoś ma ochotę jeszcze zagłosować:

http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... it=ankieta
Awatar użytkownika
spillerix
Użytkownik
x 24
x 15

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: spillerix »

vissi pisze:W zapowiedzi odcinka jest "Walcza o bilet na Bali" czy to znaczy ze po tym odcinku już bedzie zmiana lokalizacji?
Zgadza się w opisie też jest info "Ostatnie chwile uczestników w Hongkongu". W czwartym odcinku będziemy już na Bali ;)
me-now
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: me-now »

Sashenka pisze:Tylko czy jeśli ktoś mówi, że kogoś podejrzewa, to faktycznie podejrzewa czy tylko mówi – żeby odwrócić uwagę, żeby zamieszać widzom w głowach, żeby powiedzieć cokolwiek?
Wydaje mi się, że na setkach mówią podejrzewam tego a tamtego, bo to i tamto, A glosowalem/am na tego. Nam puszczają pewnie to, co montażowi najbardziej pasuje.
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: krejzolekk »

Dzięki, Adrri. Będę się starał po każdym odcinku zebrać do kupy wszystkie wypowiedzi uczestników pod kątem ich typowań i przypuszczeń. Setki mogą być wypuszczane po to, by mieszać nam w głowie. Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet pochodziły z innych odcinków. Kojarzę sytuację sprzed roku, gdzie któryś forumowicz zauważył, że uczestnicy wypowiadają się w innych ubraniach, mają inny zarost itd. Nie mniej jednak wydaje mi się, że analiza typowań uczestników może w dużym stopniu ułatwić odkrycie tożsamości agenta, co pokazała poprzednia edycja. Montaż wygląda lepiej, ale nie wierzę w to, że wypowiedzi uczestników tak pięknie zmontują, że nie będzie można z nich nic wywnioskować. :)

Adrri, ciekawa sprawa z tą wypowiedzią psycholog. Można to gdzieś w sieci zobaczyć? Przed programem miałem 5 kandydatów. Ilonę, Tomka, Michała i ze względu na powiązania z TVN-em Karolinę i Beniamina. Ilona i Tomek - już w momencie potwierdzenie ich udziału w programie, wyglądali mi na dobry materiał na agenta. Michała zupełnie nie kojarzyłem, ale po obejrzeniu zapowiedzi programu wydawał mi się jakiś taki podejrzany. :) Dodatkowo cała trójka jest związana z aktorstwem, co na pewno ułatwiłoby im grę. Beniamina nie biorę już raczej pod uwagę - jest zbyt nachalnie sugerowany przez montaż. Podobnie jest z Piotrkiem, który jutro też będzie mieszał, co pokazuje fragment z "przedpremierowo". Czytając Twoje dwie poprzednie, bardzo dobre analizy, utwierdzasz mnie w przekonaniu, by skupić się na tej czwórce. Nie czytałem tego, co kryje się pod spoilerem, bo nie chcę sobie psuć zabawy z oglądania, ale reszta tekstu naprawdę bardzo fajnie napisana. :) Co do Karoliny, rzeczywiście podejrzanie wygląda to co zauważyłeś, mianowicie Julka wyraźnie podkreśla, że na nią głosuje, co nie pasuje do poprzednich edycji. Rok temu montaż ewidentnie sugerował nam Darię. Jestem bardzo ciekaw, kogo jutro będą obstawiać uczestnicy. Podejrzewam, że kilka osób będzie głosować na Piotrka lub Beniamina, co będzie mylnym tropem.

Moje za i przeciw odnośnie podejrzanej trójki:

1) Tomek:

za

- "nikt z nas nie wie, jak się poczuje na górze", kierowane do grupy, co miałoby przekonać grupę, by jednak nie podnosili ręki
- podejrzewanie kilku osób na agenta, kierowanie podejrzeń w setkach na inne osoby
- zawala zadanie na targu, a niepowodzenie zwala na Jaśka, który rzekomo wybrał zła drogę. Myślał, że tylko pieniądze z ich koperty traci grupa, co może wydawać się podejrzane.
- jest jedną z bodajże 3 osób (obok Ryśka i Anki S.), która zgłosiła się do pójścia na górę do Kingi, mógłby wtedy wybierać pary
- poszedł na targ jako 10. osoba i mimo to znalazł jokera

przeciw

- słusznie poprawia Peję, gdy ten myli się w dodawaniu wzrostu przy zadaniu z karuzelą
- wsiada na karuzelę z Iloną i dobrze wykonuje swoją część zadania

2) Michał:

za

- częste wypowiedzi w stylu: "agent musi wtopić się w tłum, wzbudzać zaufanie", "gdybym był agentem, wykonałbym to zadanie, zrobiłbym wszystko, by na metę dobiec z kopertą"
- pomaga Julce na rowerze

przeciw

- "kto wpisał w ankiecie lęk wysokości, niech się zgłosi"
- Julka mówi, że mało kto mu ufa - montaż sugeruje, że sporo osób może go podejrzewać
- neguje zdanie Mai, która powiedziała, że im szybciej dojadą na metę, tym więcej zarobią
- Maja twierdzi, że Michał czasem spowalniał Julkę w zadaniu na rowerze
- mówi do Majki, by ta zastopowała Beniamina
- poszedł od razu na test, więc nie mógł zwinąć pieniędzy z targu

3) Ilona:

za

- podejrzewanie kilku osób na agenta, kierowanie podejrzeń w setkach na inne osoby
- jest w pokoju z Julką, przy zadania na targu od razu łapie ją za rękę, by być z nią w parze. Być może ze względu na wiek uważa ją za naiwną i najmniej inteligentną, nie chce dopuścić do siebie starszych i bardziej doświadczonych osób
- w zadaniu na targu biega jakoś tak chaotycznie, nerwowo, pogania co chwilę Julkę
- podczas zadania z rowerami mówi: "nie kombinujmy, moim zdaniem to jest proste zadanie", czyli dojedźmy jak najszybciej do mety

przeciw

- proponuje, by Jasiek szedł na rower (wydaje mi się, że łatwiejsze dla niego byłoby wspinanie)
- pod koniec zadania z rowerami mówi, że nie muszą się spieszyć, bo muszą dojechać wszyscy razem, a za nimi byli wtedy Michał z Julką
- zauważa laser

Karoliny póki co za mało na ekranie.
mortimer
Obserwator
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: mortimer »

me-now pisze:
Sashenka pisze:Tylko czy jeśli ktoś mówi, że kogoś podejrzewa, to faktycznie podejrzewa czy tylko mówi – żeby odwrócić uwagę, żeby zamieszać widzom w głowach, żeby powiedzieć cokolwiek?
Wydaje mi się, że na setkach mówią podejrzewam tego a tamtego, bo to i tamto, A glosowalem/am na tego. Nam puszczają pewnie to, co montażowi najbardziej pasuje.
Zgadza sie, a co brakuje dogra się w studiu.

A najbardziel debilne w setkach jest to ze mieszaja je z innych odcinków czy też pierwszego odcinka gdzie wyraźnie widać brak zarostu, opalenizny itd. To juz lepiej nie dawaliby ich wcale.
vissi

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: vissi »

@ krejzolekk ,ale czy Huberta albo Odety było jakoś szczególnie dużo w pierwszych odcinkach?
Na Tomka faktycznie wskazuje najwiecej-i dlatego moim zdanie-to nie on...
Pozostaje przy Michale (ankieta) ale włąsnie i Karolina też zaczyna byc brana pod uwagę. Czekam na odcinek-może w końcu Agent zacznie działać
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

Odeta coś pochrzaniła w zadaniu z królami, ale nie pamiętam, czy było to od razu widoczne, czy dowiedzieliśmy się o tym dopiero w finale. Karoliny jak na razie jest za mało, by móc wyciągać jakieś większe wnioski (poza pomyleniem drogi przy wspinaczce), co też może być podejrzane. Z drugiej strony nie pasuje mi to, co zauważył Adrri, czyli wiemy, że od pierwszego odcinka typuje ją Julka. Jutro chyba będzie jej trochę więcej.

Najbardziej podejrzanymi osobami wydają mi się Tomek i Ilona, z większym wskazaniem na tego pierwszego.

Montażyści też grają w swoją grę. Przy zadaniu z karuzelą nagle zamazany jest tekst na tablicy dotyczący imion zaczynających się na kolejne litery alfabetu. Nie wiem po co ten zabieg, skoro tekst był widoczny wcześniej. :)
me-now
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: me-now »

krejzolekk pisze:
Moje za i przeciw odnośnie podejrzanej trójki:
No właśnie, tak ja w przypadku Odety zwracam uwagę bardziej na to przeciw. Czyli jeżeli ktoś ma wielokrotnie działania i rady, których efektem jest zdobycie pieniędzy. Na pewno nie jest agentem. Pomijam Huberta opinie, gdy mowil grupie, do którego punktu mapy lepiej jechać bo wtedy wiedzial, że zrobią mu na przekór.

Karolina jako Agent zdobylaby dla grupy 5000 tyś, po co? Tylko dla niepoznaki? To antyagentowe działanie. Nie, nie sądzę, aby była agentem.

Tak też się zastanawiam. Czy jeśli agent był na rowerze to miałby informacje, że nie ma sensu się spieszyć bo juz pozamiatane po to, aby nie być podejrzanym. Tak jak Hubert dostał info, aby złapać worek.
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

To podniesienie ręki przez Karolinę właśnie wyraźnie nie pasuje. Trochę za wysoka kwota do ryzykowania dla zmyłki.

Odnośnie zadania z rowerem, to tak to zadanie psuł holenderski agent:

https://youtu.be/XDHe1CEJ7P0?t=774

tak zadanie z kolejką:

https://youtu.be/-PeEiPlRJig?t=1047

a tak zadanie na targu:

https://youtu.be/xhQ2ROO9iss?t=1127

Nie wiem czy reszta zadań również była obecna w Wie is de Mol, ale chętnie bym obejrzał, jeśli ktoś pamięta edycje.
Awatar użytkownika
Adrri
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Adrri »

krejzolekk
Widzę bardzo dobrze rozkminiasz. Zbierasz wszystkie najdrobniejsze wydarzenia do kupy i świetnie je porządkujesz. Jest to bardzo czytelne i uwydatnia jeszcze bardziej te przemyślenia. Wiele z nich kołatało się we mnie, lecz nie zawsze wszystko potrafiłem w 100% ująć to tak dobrze jak Ty. Dlatego w pełni podpisuje się z tymi wszystkimi odniesieniami "za" i "przeciw". Zaledwie tylko kilka z nich mi uciekło chociażby to, że Michał negował zdanie Mai podczas zadania rowerowego. Trochę za dużo jest tych "przeciw" dla Michała. Podkreślę raz jeszcze, wygląda mi on na mega bystrego, inteligentnego chłopaka, z którego może być na prawdę dobry gracz i może się okazać czołową postacią w programie.

W dodatku jakoś mocno nie wbiło mi się w pamięć, że słowa "nikt z nas nie wie, jak się poczuje na górze" - wypowiedział właśnie Ciachorowski. A tak przynajmniej mam kolejne przekonanie, że faktycznie on może tym agentem być.

Ktoś tutaj napisał na forum, że za dużo się nazbierało na Tomka. A ja powiem, że oczywiście jest to racja, sporo się nazbierało, ale jest to też wynik dobrych analiz, ponieważ nie wszystko odgórnie jest takie oczywiste. Widać to przede wszystkim w forumowej ankiecie, w ktorej to wcale nie przoduje (Piotrek i Ilona biją go na głowę) Tomek nie należy też do osób, które TV wyraźnie promuje na agenta i nie uwydatnia aż w tak perfidny sposób jak innych. Mianowicie nie rozwala totalnie zadania, po którym 5-6 osób pastwi się nad nim przez pół odcinka w setkach. Póki co najbardziej nachalnie starają się wcisnąć Piotrka i Beniamina.
Adrri, ciekawa sprawa z tą wypowiedzią psycholog. Można to gdzieś w sieci zobaczyć?
Niestety nie spotkałem się z tym materiałem na stronie DDTV. Trafiłem przez przypadek na tą rozmowę budząc się ledwie włączając tv na ten program i widziałem tylko ten główny fragment, w którym mówi jak istotne w tym programie są setki, mimika twarzy, zachowania itp. Pamiętam, że była ubrana na żółto i była jakimś tam znanym psychologiem. Ot tyle :D
Co do Karoliny, rzeczywiście podejrzanie wygląda to co zauważyłeś, mianowicie Julka wyraźnie podkreśla, że na nią głosuje, co nie pasuje do poprzednich edycji
Tutaj mocno w punkt. Również zauważyłem pewną zależność, w której to produkcja wysuwa 1-2 kandydatury, które są wymieniane przez konkretnych uczestników "że to na nią wyraźnie głosują". Ani razu nie było takiego spostrzeżenia w kierunku agenta w pierwszych odcinkach.

Dla mnie zdobycie dla grupy 5 tys przez Karoline oraz to ujawnienie zdania, że Julia wyraźnie na nią głosuje jest już dla mnie spaleniem tej kandydatury na agenta. Trudno faktycznie wskazać kogoś sensownego poza tą trójką, ale warto iść dalej w te analizy. Może jutro dowiemy się znów czegoś ciekawego, a być może jeszcze bardziej utwierdzimy się w tym co sądzimy.
Zolcior
Użytkownik
x 11
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Zolcior »

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ ... 53798.html

Wydaje mi się że o to chodzi. Co prawda nie jest ubrana na żółto, ale treść wydaje się podobna.
Awatar użytkownika
Adrri
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Adrri »

Zolcior pisze:https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ ... 53798.html

Wydaje mi się że o to chodzi. Co prawda nie jest ubrana na żółto, ale treść wydaje się podobna.
O tak tak TAK...o tym wywiadzie mówiłem. Hmm te moje męskie postrzeganie i zapamiętywanie kolorów... :rolleyes: :lol:
P.S Dzięki za znalezienie tego materiału :)
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

Zolcior pisze:https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ ... 53798.html

Dzięki. Rzeczywiście pani psycholog mówi, że wypowiedzi między zadaniami są bardzo ważne. A Huberta rozgryzła już po 3 odcinkach.
Adrri pisze:W dodatku jakoś mocno nie wbiło mi się w pamięć, że słowa "nikt z nas nie wie, jak się poczuje na górze" - wypowiedział właśnie Ciachorowski. A tak przynajmniej mam kolejne przekonanie, że faktycznie on może tym agentem być.

To było chwilę po tym, jak Piotrek powiedział, że to wystarczy, że będą stać na dachu, 300 m nad ziemią i wykonywać jakieś ćwiczenie, a przed tym, jak Michał mówi, żeby osoby, które zaznaczyły w ankiecie lęk wysokości, podniosły ręce do góry. Co ciekawe, Tomkowi przytaknął Beniamin. :)

Ciekawe, gdzie się podział jeden joker. Może Majka znalazła 3 i 1 oddała Ance L.
mortimer
Obserwator
x 2

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: mortimer »

krejzolekk pisze:Odeta coś pochrzaniła w zadaniu z królami, ale nie pamiętam, czy było to od razu widoczne, czy dowiedzieliśmy się o tym dopiero w finale. Karoliny jak na razie jest za mało, by móc wyciągać jakieś większe wnioski (poza pomyleniem drogi przy wspinaczce), co też może być podejrzane. Z drugiej strony nie pasuje mi to, co zauważył Adrri, czyli wiemy, że od pierwszego odcinka typuje ją Julka. Jutro chyba będzie jej trochę więcej.

Najbardziej podejrzanymi osobami wydają mi się Tomek i Ilona, z większym wskazaniem na tego pierwszego.

Montażyści też grają w swoją grę. Przy zadaniu z karuzelą nagle zamazany jest tekst na tablicy dotyczący imion zaczynających się na kolejne litery alfabetu. Nie wiem po co ten zabieg, skoro tekst był widoczny wcześniej. :)
W finale powiedział o tym Niecik,który od 1odcinka przez to typował Odetę. I tak doszło do sytuacji, że typujący dobrze odpadł tak wcześnie. Mimo, że byli typujący źle lub tak tylko mówili na setkach, a głosowali inaczej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”