[TTV] Dzień, w którym pojawiła się forsa (2017)

Archiwalne programy TVN.
dida12314
Junior

[TTV] Dzień, w którym pojawiła się forsa

Post autor: dida12314 » 19 lut 2017, 17:13

No powiedzmy ze nie dadza kazdej rodzinie na odcinek 80 tysiecy. Ale program na +, daje duzo do myslenia. Tak jak Wellmann powiedziala : mozna ujrzec zachowania ludzi, ktorym z dnia na dzien spada zloty deszcz.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 19 lut 2017, 19:24

Obejrzałem premierę o 16:00. Odczucia mam ambiwalentne. Bohaterowie, choć słowo "bohater" chyba nie jest tu najwłaściwsze, pokazali tylko swoją, za przeproszeniem, głupotę i niedojrzałość. Rozumiem, że oni mają po 20 lat, ale w ich położeniu powinni skupić się na dzieciach i niewyremontowanym mieszkaniu, tymczasem kupują głównie zabawki dla siebie jak dziecko za pierwsze kieszonkowe. Telewizor "na wysięgniku", konsola, smartfon, włosy, paznokcie. W 10 dni rozpierdzielili 1/4 pieniędzy praktycznie na nic. Zobaczymy, co będzie dalej.
Pozdrawiam, Direct
Konspiracja
Użytkownik

Post autor: Konspiracja » 19 lut 2017, 21:30

Masakra, nawet nie wiem, jak to skomentować... Rozumiem, że można spełnić jakieś swoje drobne zachcianki, ale wydać prawie 20 koła na pierdoły mieszkając w spelunie bez dostępu do ciepłej wody?? No naprawdę, nie rozumiem, jak można mając tak obskurne mieszkanie, w pierwszej kolejności kupować duży telewizor i ekspres do kawy... Szkoda, ze jeszcze samochodu nie kupili :P Ale ciekawe swoją drogą, że często mieszkania rodzin biednych i patologicznych wyglądają właśnie w ten sposób: obskurna nora ze starymi meblami, a w środku duży panoramiczny telewizor, jako najważniejszy mebel. To chyba też jest kwestia biedny umysłowej, która jak widać, nieraz idzie w parze z tą finansową. Końcówka odcinka niestety okazała się prorocza: znalazłam konto Kasi na FB, i wynika z niego, że już jest w związku z innym chłopakiem( dokładnie w tym miesiącu dodała informację o związku z jakimś Mateuszem)... Masakra.
Jordi
VIP Expert

Post autor: Jordi » 19 lut 2017, 23:00

Jestem po pierwszym odcinku.

Powiem tak. Format jest sensowny i pasuje bardzo do TTV. Wellmanowa niby prowadząca, ale jej praktycznie nie ma, a jak była to chociaż próbowała "nakierować" tych młodych co jest najbardziej istotne. Pierwszy odcinek pokazał, jak pieniądze niestety w sekundę zmieniają ludzi i robią z nich aroganckich typów...

Oboje zupełnie źle do tego podeszli, ale o wiele bardziej kuł mnie w oczy idiotyzm chłopaka. Widać, że dziewczyna jest mu dość uległa, ale gadanie, że on z pracy zrezygnował, bo ona chora, ale już wyzdrowiała, a ten do pracy nie wraca, "bo po co?". Wydać w spożywczaku 2,800 to trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem.

Telewizor kupił 43 cale "bo Jacek ma 42, to on jest lepszy". Ekspres na kapsułki, gdzie 10 sztuk kosztuje 15 złotych - oni w ogóle nie myślą co będzie dalej, tylko "HURA kasa jest to sobie wydam na zachcianki typu smartfon, najdroższy fryzjer i kosmetyczka, xbox one..." - w ogóle tekst do 3-letniego syna, że kupił mu xbox mnie rozwalił - bo takie dziecko będzie wiedziało co z tym zrobić. Dla siebie kupił, a nie dla dziecka. To też pokazuje, że dzieci mu są obojętne tak naprawdę. Kobicie zresztą chyba też. Telewizor na podnośniku też mnie rozbroił.

Jedyna normalna osoba to matka bohaterki, ale jak ją skwitował zięciu? "Ona ma swoje za uszami i nie będzie mnie pouczać". Dziewczyny godzinę w domu nie ma to ten w szał wpada, "bo mu się nudzi". No tak dzieciaki w przedszkolu to można się byczyć i nic nie robić, bo praca po co? Tej kasy wystarczy na pół roku (w tym tempie to na miesiąc ledwo wystarczy)...

Co oni o życiu wiedzą mając 20 lat? Ta chodzi po salonach urody (też w Radomiu płacić za balejaż i uczesanie ponad 300 złotych pokazuje, że ona nie liczy kasy tylko "chce się czuć jak bogata"), ten do pracy nie chce iść, bo mają 500+ i MOPS... Mnie już w połowie odcinka opadły ręce patrząc w jaką stronę poszli...

Już pomijam totalny bajzel w tym mieszkaniu i psa jedzącego szynkę i warzywa dopiero co kupione.

Także pod tym względem program jest wartościowy - pokazuje, że pieniądz robi z człowieka idiotę po prostu (choć nie zawsze oczywiście). Przykre, ale prawdziwe. W tej dwójce rozsądku za grosz...

A na serio to liczę, że kolejna para będzie rozsądniejsza i przywróci mi wiarę w ludzi, których życie jest "pod górkę".
Memorex_94
Poster

Post autor: Memorex_94 » 19 lut 2017, 23:11

Pierwsze co bym zrobił to... pomógł najbliższym. Mnie osobiście nigdy nie ciągnęło i nie ciągnie do luksusu, ale to jak rozrzutni byli Ci bohaterowie to naprawdę, aż szkoda mówić.

Ogółem koncepcja programu na mój gust całkiem znośna, nie oglądało mi się tego z wielkim zachwytem, ale było ok. Ciekawe jak potoczą się kolejne odcinki.
vissi

Post autor: vissi » 20 lut 2017, 10:29

W 10 dni rozpieprzyli prawie 20 tysięcy, nie robiąc czy nie kupując nic konkretnego...BRAWO!
Ja rozumiem zakupy spożywcze-żeby zapełnić lodówkę-ale wydać prawie 3 tysiące na raz -szok.... Jak w jakimś amoku brali-nie patrzyli na nic.
Jestem w stanie zrozumieć dziewczynę-że chciała kupić sobie jakiegoś ciucha czy nowe nowe buty-ok, ale zabrała siostrę-wydała chyba 1200 zł-z tego ponad 700 na siostrę-gdzie naprawdę ma 1000 innych potrzeb -dzieci mieszkanie w tragicznym stanie-ona wydaje na ciuchy siostrzyczki tyle kasy. Przemilczę już te xboxy-czy fryzjera za 300 zł ( wybrała chyba najdroższy możliwy salon-bo ja we Wrocławiu płace połowe mniej) -bo to w ogóle ręce opadają...
O remoncie mieszkania, kursie na prawo jazdy-było tylko gadanie-nic nie zrobili w tych sprawach-które mogły by im pomóc, oddali dzieci do przedszkola, i z głowy.....'
Na FB TTV w komentarzach można przeczytać że
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 21 lut 2017, 1:53

Jordi pisze: Powiem tak. Format jest sensowny i pasuje bardzo do TTV. Wellmanowa niby prowadząca, ale jej praktycznie nie ma, a jak była to chociaż próbowała "nakierować" tych młodych co jest najbardziej istotne. Pierwszy odcinek pokazał, jak pieniądze niestety w sekundę zmieniają ludzi i robią z nich aroganckich typów...
Tak - tu - przynajmniej w pierwszym odcinku - Wellman była jednym ze "słabszych" punktów programu - przynajmniej ma się takie wrażenie, jakby nic konkretnego nie powiedziała. Za to w drugim odcinku skutecznie da pewnemu panu w kość.

Za to nawet tu Lidia Kazen musiała wcisnąć Kossakowskiego, mimo, że nic konkretnego tak naprawdę nie zrobił. ;)

Co do eksperymentu, to po pierwszym odcinku miałbym spore wątpliwości, czy tego typu eksperyment nadaje się do telewizji publicznej - to tak propo pierwszych postów w tym wątku. Druga sprawa - czy 80 tys. złotych na raz, to nie jest po prostu za dużo, bo było widać, że para na widok takiej kasy dostała małpiego rozumu. Przez fakt w jaki sposób i na co wydali kilkanaście tysięcy złotych, to aż mnie głowa zabolała. Rozumiem, że takie rzeczy jak pralka, czy czajnik były niezbędnie potrzebne, ale ubrania rodem z najnowszych pokazów mody, czy różnego rodzaju głupotki? Fakt, ze później zaczęli zajmować się remontem, (choć na miejscu pana wynajął bym ekipę remontową, niż robił to na własną rękę) i pan chce zrobić prawo jazdy, ale pominę tu spoilery, i mimo wszystko poczekam do kolejnego odcinka jak to wszystko się skończy. Fakt, że pani jest niesłowna i nie szczera wobec swojego, skoro mówi, że będzie za godzinę, i mimo tego kolejne godziny poświęca temu, by przy makijażu plotkować z koleżanką. Rzeczywiście - muszę się zgodzić z Wellman, że osoby muszą się nieco przyzwyczaić i ochłonąć, że mają tak dużo pieniędzy.

Oczywiście wstrzymałbym się z generalizowaniem tego typu biedniejszej grupy społecznej, bo co widać na co dzień - i w polityce, i w show bizie - także te osoby zwariowałyby na widok, a krzywdzone są osoby, które poważnie potrzebują pomocy, bo nie mają pieniędzy na życie (wystarczy spojrzeć na statystyki ile osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, czyli poniżej minimum socjalnego), ale jednak przy forsie trzeba mieć trochę oleju w głowie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Jordi
VIP Expert

Post autor: Jordi » 21 lut 2017, 11:11

Trzeciak pisze: Tak - tu - przynajmniej w pierwszym odcinku - Wellman była jednym ze "słabszych" punktów programu - przynajmniej ma się takie wrażenie, jakby nic konkretnego nie powiedziała. Za to w drugim odcinku skutecznie da pewnemu panu w kość.
Moim zdaniem ona w 1 epie tak "delikatnie" próbowała ukazać młodym, co chyba w ich sytuacji jest najważniejsze i na co najpierw wydać kasę, a że oni to olali i zaślepieni byli kasą to już inna sprawa...

Ciekawe ile odcinków będzie jedna para tak swoją drogą...
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 21 lut 2017, 12:01

W sumie ma być 6 odcinków całości, trudno powiedzieć, jak to podzielą.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 26 lut 2017, 21:20

Jesteśmy po drugim odcinku. Więcej dramaturgii, mniej szastania pieniędzmi. Żeby nie zdradzać za wiele, bo być może ktoś obejrzy dopiero o 22:00, powiem tylko, że zaczyna to mieć ręce i nogi.

Na końcu znów pojawił się na siłę wciśnięty Kossakowski, któremu Wellman sprawozdawała, co tam u rodziny. Groteski dopełnia fakt, że Dorota mówi do niego per ty, a on do niej per pani ;).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

Post autor: Medyk24 » 26 lut 2017, 21:25

Dodatkowo w napisach Kossakowski wymieniany jest jako "gość specjalny".

Dorota Wellamn bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, delikatnie naprowadza uczestników na prawidłowe tory, ale też nie narzuca na siłę swojego zdania, jak trzeba potrafi również przemówić do rozsądku :)
POZDRAWIAM, Medyk24
#zostanwdomu #nieklammedyka
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 26 lut 2017, 22:47

Tymczasem na pasku pojawiła się informacja o zgłoszeniach do nowych odcinków programu na adres [email protected]

I chyba wszystko się wyjaśniło - bohaterka znalazła pracę jako ekspedientka przy kasie, szkoli się jako kosmetyczka i nie widzi już szans na związek miłosnego z bohaterem, które przez wiadome problemy jest w ośrodku terapeutycznym. A kilkanaście tysięcy została na koncie bankowym bohaterki na czarną godzinę. Sama z dziećmi i jej matką są bardzo szczęśliwi.

"Powiem pani, pani Doroto..." rzeczywiście brzmią bardzo zabawnie. :)

Za tydzień nowi bohaterowie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Jordi
VIP Expert

Post autor: Jordi » 27 lut 2017, 0:24

Okazało się, że kobita weszła w związek z typowym "problematycznym" chłopakiem... Musiała otrzymać silnego bodźca, żeby zacząć działać. Najważniejsze, że chyba jednak wszystko skończy się pozytywnie.

Wellman dobitnie w 2 odcinku im powiedziała, co myśli o ich wydatkach i dobrze. Ten Kossakowski totalnie zbędny...

Oby kolejni bohaterowie byli "normalniejsi", że tak to ujmę ;)
lukaa
Junior

Post autor: lukaa » 01 mar 2017, 0:19

Dopiero zobaczyłem że taki program jest.. Szok po tym co czytam.. Niezłe dzikusy ;) Dobrze ze mozna nadrobić http://player.pl/programy-online/dzien- ... inki,5055/
xyz
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 04 mar 2017, 9:00

Trzeciak pisze:Za tydzień nowi bohaterowie.
Chyba jednak nie. Programu nie ma w niedzielę ani o 16:00, ani o 22:00, ani o innej godzinie.
Pozdrawiam, Direct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”