Dla kogo Orange Ekstraklasa?

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
sport323
Użytkownik

Post autor: sport323 » 06 gru 2007, 12:04

Zalozylem ten temat poniewaz niebawem (10 albo 11 grudnia) ma pasc decyzja ktora platforma wygrala przetarg o pokazywanie OE. Jak wiekszosc fanow polskiej ligi twierdzi ze wygra zdecydowanie cyferka , to ja mam ciagla nadzieje ze jednak podwinie sie jej noga i OE bedzie w platformie N. A wy co sadzicie na ten temat gdzie waszym zdaniem trafi OE ?
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Post autor: Karol » 06 gru 2007, 15:00

Przenoszę do działu "Polskie stacje telewizyjne", ponieważ wtedy temat będzie bardziej uniwersalny.
0 x
Animal
Użytkownik

Post autor: Animal » 06 gru 2007, 15:04

Kol.SPORT323 przecież ostatnio n-ka musiała wydać kupę forsy by np.zdobyć nowe kanały i to na własność tez ją musiało nieźle kosztować/wystarczy przypomnieć sprawę kupna Disney CH.tam 2mln.abonentów przeważyła nad 200tys.platformą a więc tu musiała nieźle zapłacić aby wyrównać straty/ a do tego dochodzi dopłata za n-kę która nie jest dochodowa.Przecież w n-ce nie mają woreka z forsą bez dna.A jeżeli chodzi o OE to gra będzie ostra więc jestem spokojny.Pamiętaj kto narzuci za duże tempo to prędzej czy później dostanie zadyszki.Pozdrowienia
0 x
Awatar użytkownika
_Kamilos_
Użytkownik

Post autor: _Kamilos_ » 06 gru 2007, 15:17

Mam nadzieje że wygra Polsat. Gdyby wygrał Polsat było by najlepiej dla kibiców poniewaz ze wszystkich stacji sportowy ma najwiekszy zasieg. Takze jak to pokazuje Polsat duzo transmisji sportowych puszczaja na Polsacie otwartym lub na Czwórce. Ale słyszałem Ekstraklasa S.A chce stworzyć własny kanał sportowy i tam transmitowac wszystkie spotkania Orange Ekstraklasy był o tym reportaz w Magazynie Orange Ekstraklasa na TVN
0 x
Evil
Junior
x 1

Post autor: Evil » 06 gru 2007, 16:49

_Kamilos_ pisze:. Ale słyszałem Ekstraklasa S.A chce stworzyć własny kanał sportowy i tam transmitowac wszystkie spotkania Orange Ekstraklasy był o tym reportaz w Magazynie Orange Ekstraklasa na TVN
Też o tym słyszałem, ale chyba ten kanał dostępny był by tak samo, jak TVP Sport...
Ja jestem za Polsatem.
0 x
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Hubert » 06 gru 2007, 18:54

sport323 pisze:Zalozylem ten temat poniewaz niebawem (10 albo 11 grudnia) ma pasc decyzja ktora platforma wygrala przetarg o pokazywanie OE.
Ogłoszenie zwycięzcy przetargu będzie dokładnie 19 grudnia ;)
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Post autor: Karol » 06 gru 2007, 22:22

Może nie jestem zwolennikiem Polsatu, ale moim zdaniem tym razem jednak Polsat Sport powinien dostać te prawa. Mimo wszystko Canal+ Sport jest dostępny w Cyfrze+ i tylko niektórych sieciach kablowych, a dla mnie - mieszkańca Starachowic - nie jest możliwe opłacanie kablówki i dodatkowo Cyfry+. To ja już wolę Polsat Sport, który jest w Vectrze. Poza tym prawo do oglądania Ekstraklasy powinni mieć wszyscy, a nie wybrańcy Cyfry.
0 x
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Hubert » 07 gru 2007, 9:49

Oto pakiety:
LIGA W TELEWIZJI SZEŚĆ PAKIETÓW

Pakiet I

Tzw. pakiet głównego nadawcy. Uprawnia on (a zarazem zobowiązuje) m.in. do pokazywania w telewizji kodowanej magazynu ligowego oraz wszystkich meczów ligowych (wybrane mecze na żywo, pozostałe w formie retransmisji) z wyłączeniem czterech meczów w sezonie, które należą do pakietu II

Pakiet II

Oferta dla telewizji otwartej - prawo do transmisji na żywo czterech dowolnie wybranych meczów na żywo (m.in. inauguracji rundy jesiennej i wiosennej); taki pakiet obowiązuje m.in. w Niemczech w stosunku do Bundesligi

Pakiet III

Prawo (i obowiązek) do pokazywania magazynu ligowego w telewizji otwartej (obecnie posiada go TVN - magazyn pokazywany jest w niedziele około północy, teraz będzie istniał wymóg wcześniejszej emisji)

Pakiet IV

Prawo do pokazywania tzw. newsów, czyli migawek z wybranych meczów (kilka kluczowych sytuacji, ewentualnie gole) w ramach programów informacyjnych - także w telewizjach otwartych

Pakiet V

Transmisje internetowe. Na oficjalnej stronie internetowej dany klub będzie mógł retransmitować ligowy mecz z udziałem swojej drużyny na koniec dnia, w którym się odbył - nie wcześniej niż o północy.

Pakiet VI

Prawa do pokazywania meczów polskiej ligi poza granicami naszego kraju.
@Karol dlatego stworzono II Pakiet oferujący transmisję 4 wybranych spotkań na żywo.Chociaż to prawie nic w porównaniu wszystkimi 240 spotkaniami w sezonie.Ale sądzę ,że Polsat wcale nie jest bez szans jeszcze zobaczymy ;)
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Post autor: Karol » 07 gru 2007, 10:42

Moim zdaniem wszystko powinno wyglądać tak:

Pakiet I - Polsat Sport
Pakiet II - Polsat, ew. TVN
Pakiet III - TVN
Pakiet IV - wszyscy nadawcy
Pakiet V - któryś z portali...
Pakiet VI - iTVN
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 7
x 89
Kontakt:

Post autor: Poland » 07 gru 2007, 10:54

A według mnie tak :
Pakiet I - Polsat Sport
Pakiet II - Polsat lub TVP
Pakiet III - TVN lub Polsat (choć TVP też potrafi)
Pakiet IV - Wszyscy (konkurs o ten pakiet jest według mnie niepotrzebny)
Pakiet V - któryś z portali...
Pakiet VI - iTVN,Polsat 2 lub TVP Polonia
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 42
x 101

Post autor: Pawel » 07 gru 2007, 11:17

FanTIVI pisze:
_Kamilos_ pisze:. Ale słyszałem Ekstraklasa S.A chce stworzyć własny kanał sportowy i tam transmitowac wszystkie spotkania Orange Ekstraklasy był o tym reportaz w Magazynie Orange Ekstraklasa na TVN
Też o tym słyszałem, ale chyba ten kanał dostępny był by tak samo, jak TVP Sport...
Ja jestem za Polsatem.
To mialo być inaczej. Miało bo już wiadomo że tak nie będzie. A ten kanał Orange Ekstraklasy miał tylko produkować sygnał z meczów OE (wszystkich) i sprzedawać go zainteresowanym telewizjom.

Co do przetargu to myślę że pakiet wszystkich meczów OE trafi ponownie do Canal+.
W każdym razie ten co go nabędzie, słono przepłaci.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Post autor: Karol » 07 gru 2007, 12:31

I to jest moim zdaniem żenujące, bo żeby oglądać polską piłkę trzeba być abonentem ostatnio bardzo zubożałej Cyfry+ albo kablówki, która oferuje Canal+ Sport jako kanał premium. To jakaś paranoja.
0 x
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Post autor: Grzesiek.17 » 07 gru 2007, 12:43

A czy mozlieiwe jest ze np polsat lub tvn badz tvp pokaze np wszytskie mecze bdz polowe. i mam jescze jedno pytanie jaki jest wymg o ktorej ma byc magazyn ligowy bo teaz jest stanowczo za pozno
0 x
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Post autor: Axel » 07 gru 2007, 12:44

Już kiedyś o tym pisałem ale wiadomo, że prawa do pokazywania Orange Ekstraklasy powinna nabyć TVP. Wtedy było by jak dawniej. Realizacja transmisji z meczów była by moim zdaniem bardziej fachowa i bardziej przyjazna dla widza niż na Canal+ gdzie według mnie relacje są bardzo sztywne i sztuczne. Jednak ciekawe czy jeśli TVP by kupiła prawo do OE to czy mecze były by pokazywane na ogólnopolskiej antenie czy tez na TVP Sport :) a wiec na pewno idealnie by to nie wyszło w dzisiejszych czasach.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 42
x 101

Post autor: Pawel » 07 gru 2007, 12:54

Karol pisze:I to jest moim zdaniem żenujące, bo żeby oglądać polską piłkę trzeba być abonentem ostatnio bardzo zubożałej Cyfry+ albo kablówki, która oferuje Canal+ Sport jako kanał premium. To jakaś paranoja.
Paczkę Canal+ możesz teraz wziąć bez Cyfry.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”