Dla kogo Orange Ekstraklasa?

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Hubert » 07 gru 2007, 13:10

Grzesiek.17 pisze:A czy mozlieiwe jest ze np polsat lub tvn badz tvp pokaze np wszytskie mecze bdz polowe. i mam jescze jedno pytanie jaki jest wymg o ktorej ma byc magazyn ligowy bo teaz jest stanowczo za pozno
1) pytania nie rozumiem.
2)Magazyn musi być puszczony po magazynie z bramkami w telewizji ,która posiada główny pakiet.W tym wypadku Canal+Sport po magazynie Liga+Extra.A w najnowszym przetargu to nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało ,ale chyba tak samo.
0 x
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator

Post autor: Pawop » 07 gru 2007, 13:42

Axel pisze:Już kiedyś o tym pisałem ale wiadomo, że prawa do pokazywania Orange Ekstraklasy powinna nabyć TVP. Wtedy było by jak dawniej. Realizacja transmisji z meczów była by moim zdaniem bardziej fachowa i bardziej przyjazna dla widza niż na Canal+ gdzie według mnie relacje są bardzo sztywne i sztuczne. Jednak ciekawe czy jeśli TVP by kupiła prawo do OE to czy mecze były by pokazywane na ogólnopolskiej antenie czy tez na TVP Sport :) a wiec na pewno idealnie by to nie wyszło w dzisiejszych czasach.
Jest to absolutnie nierealne. TVP nigdy nie wyłoży takich pieniędzy.

@Karol, chyba nie sądzisz, że w przypadku wygrania przetargu przez CP, mecze byłyby na Polsacie Sport, czy nawet na PS Extra. Poza tym Liga krajowa to produkt ekskluzywny i w większości cywilizowanych krajów jest kodowany. Kto powiedział, że każdy musi mieć do niej dostęp? Chcesz oglądać to płać, takie są prawa rynku.

@Pawel, biorąc sam pakiet C+ Multiplex, też zostajesz abonentem Cyfry (niedotyczy kablówek)
0 x
Awatar użytkownika
iSiO
Użytkownik

Post autor: iSiO » 07 gru 2007, 16:12

Według mnie prawa powinien nabyć Polsat. Ich relacje zawsze bardzo mi sie podobają. Canal + będzie zapewne ostro walczył o OE ale kupno praw po raz kolejny przez nich odbije się na kibicach.
W ostateczności TVN mógłby sie postarać o lige, myśle ze jeden mecz kolejki mieli byśmy albo na TVN/TVN7/TVNTurbo a pozostałe na nSport.
Stanowczo mówie NIE takim nadawcom jak TVP czy Telewizja Puls. TVP zawsze coś spartoli, pamietam jak kiedyś mieli prawda do ligi i puszczali tylko druga połowe jednego meczu w niedziele przed familiada. Było to wrecz żenujące.
TV Puls również odpada, jakość transmisji w tego kanału to dno, poziom merytoryczny transmisji przypominał by pewnie te z Tele5 i Polonii 1 kiedy to transmitowali ten rosyjski puchar.
0 x
Evil
Junior
x 1

Post autor: Evil » 07 gru 2007, 16:49

TVP nie wyłoży takich pieniędzy, będzie się starać o inne pakiety, np. 4 mecze w sezonie albo bramki do serwisów informacyjnych.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 41
x 99

Post autor: Pawel » 07 gru 2007, 17:46

Pawop pisze:@Pawel, biorąc sam pakiet C+ Multiplex, też zostajesz abonentem Cyfry (niedotyczy kablówek)
Ale bierzesz sam Canal+. To jest szczególnie dobre dla abonentów np. pakietu Familijnego w Polsacie (że o mini nie wspomnę) albo jak masz zwykłego nboxa i dwa pakiety (32zł) w Nce.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
_Kamilos_
Użytkownik

Post autor: _Kamilos_ » 07 gru 2007, 18:53

TVP by nawet nie wykorzystała tych praw gdyby nawet je zdobyla. Pokazywali by jeden mecz w kolejce. Polsat od tego sezonu transmituje prawie kazde spotkanie PLS mysle ze przy Orange Ekstraklasie bylo by podobnie. Mam nadzieje ze nie bedzie takiego samego przekretu jak przed trzema laty gdy firma Sporfive przyznawala prawa do transmisji. Czy teraz tez Sportfive bedzie przyznawac prawa
0 x
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Post autor: Grzesiek.17 » 07 gru 2007, 20:52

czy możliwie cze telewizja otwata pokaze wszytskie mecz albo polowe??
0 x
Evil
Junior
x 1

Post autor: Evil » 08 gru 2007, 7:55

Grzesiek.17 pisze:czy możliwie cze telewizja otwata pokaze wszytskie mecz albo polowe??
Trochę Cię nie zrozumiałem... jeśli jakaś telewizja otwarta zakupi prawa do transmisji, no to jasne, że je pokaże... ;]
0 x
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Post autor: Grzesiek.17 » 08 gru 2007, 10:14

a jest jakis wymog o ktorej najpozniej ma byc pokazywany magazyn ligowy bo teraz jest za pozno
0 x
Evil
Junior
x 1

Post autor: Evil » 08 gru 2007, 10:21

Nie wiem, czy jest taki wymóg... Magazyn ligowy w C+ jest o dogodnej porze, ale na TVN rzeczywiście przesadzony. Może to tylko załatanie dziury programowej... :P
0 x
Spooky
VIP Expert
x 1

Post autor: Spooky » 08 gru 2007, 10:51

Tyllko to co leci na TVN jest wcześniej na TVN24.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 41
x 99

Post autor: Pawel » 08 gru 2007, 12:29

Zdaje się że ktoś z Ekstraklasy SA mówił że teraz ma być wymóg aby magazyn w telewizji otwartej był emitowany o bardziej dogodnej porze niż to aktualnie jest na TVN. A jak będzie to zobaczymy :D.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Post autor: Grzesiek.17 » 09 gru 2007, 15:50

A kiedy roztrzygniecie przetargu?? Jestem prawie pewien ze prawa znow nabedzie canal
+ Czytałem kiedys wywiad z kims waznym z canal +polska i mowil ze to ich flaogowa propozycja dla potancjalych klijentów.
0 x
Evil
Junior
x 1

Post autor: Evil » 09 gru 2007, 15:57

Grzesiek.17 pisze:A kiedy roztrzygniecie przetargu?? Jestem prawie pewien ze prawa znow nabedzie canal
+ Czytałem kiedys wywiad z kims waznym z canal +polska i mowil ze to ich flaogowa propozycja dla potancjalych klijentów.
Grzesiek...
Wystarczy spojrzeć parę postów do góry. Rozstrzygnięcie przetargu 19-20 grudnia.
Co do C+ - gdyby stracili OE, upadli by. To ich flagowa propozycja.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Post autor: Karol » 09 gru 2007, 22:30

Upaść to by nie upadli. W końcu to kanał premium. Jeśli nie OE, to inne propozycje sportowe.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”