Telemetria

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Telemetria

Post autor: wiatriwoda » 26 maja 2014, 11:34

Ogólnie słabe te wyniki przez cały sezon , ciągle jakaś konkurencja , a to eurowizja a, to mecz , a po za tym te programy się przejadają już.
Lex

Telemetria

Post autor: Lex » 26 maja 2014, 12:08

By się przydała taka roczna przerwa bez tych wszystkich talent show. Szczególnie jeśli chodzi o muzykę.
A jak to wszystko się przełożyło na udziały w rynku?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telemetria

Post autor: Trzeciak » 26 maja 2014, 13:07

Wyraźnie nasycenie rynku widowisk muzycznych, bądź jak kto woli - ich przesyt, bądź jak kto inny woli - ich wyczerpanie formuł wbrew pozorom to nie jest tylko zjawisko występujące w Polsce. W minionym właśnie tygodniu - tak jak w Polsce - w Stanach Zjednoczonych miały miejsce finały szóstego sezonu "The Voice" i trzynastego "American Idol". Pierwszy raz "American Idol" przegrał z "The Voice" i stracił swoją widownię aż o 2/3. "The Voice" co prawda wygrał, ale stracił ok. 1/4 widowni, jednak niektórzy amerykańscy analitycy twierdzą, że schemat wielkich muzycznych widowisk telewizyjnych łowiących talenty się wypalił.

Co nie zmienia faktu, że wyniki ostatniego weekendu pokazały który muzyczny program przynajmniej jako jedyny trzyma świetną formę. "The Voice of Poland" jako jedyny z programów muzycznych zyskał aż 200 tys. widzów, i nie dziwię się, bo to kolejna świetna edycja, a finał pełen niesamowitych emocji. "X Factor" stracił aż 150 tys. widzów i przegrał z "The Voice" pierwszy tak tak wyraźnie, bo o aż 300 tys. widzów. Mimo, że w programie TVN-u zapowiada się na całkiem dobre zakończenie sezonu (ostatni półfinał był świetny), to jednak od pierwszej edycji chyba widać było dość nieudolną promocję i nieudolne odwzorowanie brytyjskiego formatu, przez co program odniósł sukces, ale go nie uniósł. Przegranie "MBTM" z "Projectem Runway" (i prawie z "The Voice") notując najgorszy wynik w historii to wręcz zasługuje na miano ośmieszenia. Nie dziwię się - finał nie wzbudził prawie żadnych emocji, a sam program chyba jest w stanie agonalnym, bo nie wierzę, by w ósmej edycji program jeszcze się wybił.
Pozdrawiam, Trzeciak
mediaf
Obserwator
Kontakt:

Telemetria

Post autor: mediaf » 26 maja 2014, 13:11

Lex pisze:By się przydała taka roczna przerwa bez tych wszystkich talent show. Szczególnie jeśli chodzi o muzykę.
A jak to wszystko się przełożyło na udziały w rynku?
Średnia widownia całej edycji "TzG" to 3 mln 585 tys. widzów. Średnia oglądalność w grupie 4+ wyniosła 23,8% SHR (w finale aż 27,4%), a w grupie (16-49) 18,8% SHR (w finale 20,6%). Źródło: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=6173.
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

Telemetria

Post autor: Dejmian » 26 maja 2014, 13:13

"X Factor" tragedia po raz kolejny. Mam nadzieję, że to już naprawdę koniec. "Taniec z Gwiazdami" tradycyjnie ładny wynik, aczkolwiek myślałem, że finał przyciągnie 4 miliony widzów. :)
"Must Be The Music" koniecznie powinno iść teraz na przerwę, jeśli chcą jeszcze kilka edycji zrobić. Genialnym posunięciem Polsatu byłoby wrzucenie na jego miejsce np. "Got to Dance".
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontakt:

Telemetria

Post autor: [email protected] » 26 maja 2014, 13:21

Udziały w rynku finałowego odcinka "Tańca z Gwiazdami" wyniosły 27,4% w grupie 4+, oraz 20,6% w grupie 16-49 :)
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

Telemetria

Post autor: Lord_info » 26 maja 2014, 13:22

Wyniki oglądalności wczorajszych wieczorów wyborczych
http://media2.pl/badania/111555-Ponad-3 ... czych.html
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Jordi
VIP Expert

Telemetria

Post autor: Jordi » 26 maja 2014, 21:31

Mnie zabija jak niektórzy piszą wiecznie tylko o porażce XF - prawda jest taka, że w porównaniu nawet do jesiennego sezonu, to i XF, i MBTM i VOP straciły dość sporo widzów. Tyle że oglądalność VOP zadowala TVP, więc ciężko tu rozpatrywać to jako zły wynik plus finał LM to potężna konkurencja jak i XF (TVP ogólnie mnie zadziwia czasami, no ale fakt taki, że akurat VOP w miarę się broni poziomem produkcji, bo MTBM ten sezon dla mnie totalnie niczym się nie broni). MTBM wątpię żeby Polsat skakał z radości z ratingu poniżej 2 milionów. Tvn też wiadomo że liczył na sporo więcej, ale nie tylko XF jest porażką... Dla mnie ogólnie widać powolne "wyczerpywanie się" materiału muzycznych szoł...

Mam nadzieję, że finał XF chociaż te 2 miliony osiągnie - konkurencja będzie jednak mimo wszystko mniejsza.

PR najlepszy wynik na finał - ponad 2 miliony z czego w komercyjnej naprawdę dobry wynik. Chyba zadziałało to, iż TVP dało 20 minut wcześniej Ranczo, a masa ludzi nie chciała oglądać nudnych strasznie wieczorów wyborczych...

TzG dobrze, choć myślałem, że 2 raz padnie bariera 4 milionów... a tu gorzej niż półfinał nawet... nie mniej ta edycja ma najniższą średnią widownię i to wyraźnie pomimo szczerze niewielkiej konkurencji - może i minęły 3 lata od ostatniej edycji tvn i rynek trochę się zmienił, ale i tak przy dość słabej konkurencji (byle jakie miniseriale TVP1, cieniasty i mający słabą oglądalność Baron24, no i nieźle radzące sobie Superkino tvn, ale też nie jakoś spektakularnie). Wydaje mi się, że tvn miał mocniejszą konkurencję w niedziele z swoim TzG... Choć nadal TzG jako "odcinkowy" program rozrywkowy jest nr.1 w tym sezonie, bo ogólnie szoł Polsatu w rankingu wiosennym zlał finał Eurowizji na TVP1.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontakt:

Telemetria

Post autor: [email protected] » 26 maja 2014, 22:36

Jordi pisze:Mam nadzieję, że finał XF chociaż te 2 miliony osiągnie - konkurencja będzie jednak mimo wszystko mniejsza.
W najbliższą sobotę o 20:00 Polsat będzie transmitował Sopot TOPtrendy Festiwal z Największymi Przebojami Roku, tak więc szczerze wątpię, aby "X Factor" podwyższył swój tragiczny rating i tutaj chyba nawet finał nie pomoże. Chociaż kto wie. W każdym bądź razie nawet te ewentualne 2 mln widzów nie będą żadnym sukcesem. Przy okazji warto wspomnieć, że X Factor" kolejny już tydzień z rzędu nie załapał się do Top 20 programów w grupie komercyjnej 16-49, o zestawieniu Top 20 grupy 4+ nawet nie wspomnę, bo nigdy w niej nie był.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telemetria

Post autor: Trzeciak » 28 maja 2014, 0:02

Jordi pisze:Mnie zabija jak niektórzy piszą wiecznie tylko o porażce XF - prawda jest taka, że w porównaniu nawet do jesiennego sezonu, to i XF, i MBTM i VOP straciły dość sporo widzów.
Akurat "TVoP" zyskał - wprawdzie tylko ok. 30 tys., ale zawsze coś. Wzrost byłby bardziej znaczący, gdyby nie cztery "trudne" weekendy pod rząd (Wielkanoc->Kanonizacja->Majówka->Eurowizja).
Jordi pisze:PR najlepszy wynik na finał - ponad 2 miliony z czego w komercyjnej naprawdę dobry wynik. Chyba zadziałało to, iż TVP dało 20 minut wcześniej Ranczo, a masa ludzi nie chciała oglądać nudnych strasznie wieczorów wyborczych...
Kolega @Lord_info wyżej umieścił link, z którego wynikało, że wieczór wyborczy w TVP1 i TVP Info oglądało włącznie prawie 2,9 mln widzów. A biorąc pod uwagę, że nie są to najpopularniejsze wybory oraz, że to pierwsze od 3 lat wybory w Polsce - wynik jest naprawdę dobry.
Jordi pisze:Mam nadzieję, że finał XF chociaż te 2 miliony osiągnie - konkurencja będzie jednak mimo wszystko mniejsza..
Finał to finał, więc widownia powinna wzrosnąć, ale nawet jeśli nie przekroczy on pułapu 2 mln - myślę, że TVN bez problemu zdecyduje się na piątą edycję.
[email protected] pisze:Przy okazji warto wspomnieć, że X Factor" kolejny już tydzień z rzędu nie załapał się do Top 20 programów w grupie komercyjnej 16-49, o zestawieniu Top 20 grupy 4+ nawet nie wspomnę, bo nigdy w niej nie był.
Mówisz oczywiście o tym roku, bo w 2011 roku "X Factor" musiał bez problemu załapać się w Top 20 4+, skoro program oglądało 4,5 mln widzów, a w słynny 10 kwietnia 2011 roku - nawet ponad 5 mln. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Telemetria

Post autor: wiatriwoda » 02 cze 2014, 11:42

Wyniki oglądalności:

XF-1,85 mln
Top Trendy -ok 2 mln (sobota)

Średnio 2,4 mln
Kabareton -3,11 mln

Tym samym Finał XF -straszna porażka .Średnia oglądalność wyniosła niewiele ponad 2 mln. To utrata miliona widzów w stosunku do poprzedniej edycji!

Interia
Kasacz
VIP Expert
Kontakt:

Telemetria

Post autor: Kasacz » 02 cze 2014, 11:46

Jaka jest oglądalność Piątkowego Harrego Pottera na TVN?
usagi12
Użytkownik

Telemetria

Post autor: usagi12 » 02 cze 2014, 12:51

Najpopularniejsze seriale w TV w tygodniu 26 maja - 1 czerwca 2014

1. M jak miłość TVP2 6.45 mln

2. Na dobre i na złe TVP2 5.42 mln

3. Ojciec Mateusz TVP1 4.25 mln

4. Barwy szczęścia TVP2 3.90 mln

5. Komisarz Alex TVP1 2.99 mln

6. Klan TVP1 2.75 mln

7. Szpital TVN 2.57 mln

8. Na Wspólnej TVN 2.54 mln

9. W-11 Wydział Śledczy TVN 2.48 mln

10. Piaty Stadion TVP1 2.42 mln

11. Dziewczyna z indyjskim szmaragdem TVP1 2.18 mln

12. Prawo Agaty TVN 2.12 mln

13. Przyjaciółki Polsat 2.07 mln

14. Pierwsza miłość Polsat 2.06 mln

15. Świat według Kiepskich Polsat 2.02 mln

16. Malanowski & Partnerzy Polsat 1.87 mln

17. To nie koniec świata Polsat 1.55 mln

18. Zdrady Polsat 1.54 mln

19. Ukryta prawda TVN 1.53 mln

20. Sama słodycz TVN 1.45 mln
Ranking na podstawie NAM dla światsreriali.pl
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

Telemetria

Post autor: Dejmian » 02 cze 2014, 14:15

wiatriwoda pisze:Wyniki oglądalności:
XF-1,85 mln
"X Factor" to jakaś miazga! Mam nadzieję, że mimo zapowiedzi nowej edycji nie będzie już nigdy. To jest możliwe, bo w przypadku "Tańca z Gwiazdami" mimo, że zapowiedzieli czternastą edycję w tvn, to się nie odbyła.
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telemetria

Post autor: Trzeciak » 02 cze 2014, 17:02

XF-1,85 mln
Top Trendy -ok 2 mln (sobota)

Średnio 2,4 mln
Kabareton -3,11 mln

Tym samym Finał XF -straszna porażka .Średnia oglądalność wyniosła niewiele ponad 2 mln. To utrata miliona widzów w stosunku do poprzedniej edycji!

Interia
"Top Trendy" i słaba ramówka TVN-u zrobiła swoje. Polacy kochają swoją własną muzykę, a finał "X Factora" w większości śledziły te osoby, co oglądały program z tygodnia na tydzień.
Dejmian pisze:
XF-1,85 mln
"X Factor" to jakaś miazga! Mam nadzieję, że mimo zapowiedzi nowej edycji nie będzie już nigdy. To jest możliwe, bo w przypadku "Tańca z Gwiazdami" mimo, że zapowiedzieli czternastą edycję w tvn, to się nie odbyła.
Tylko "TzG" nie tyle TVN przerwał, co po prostu nie zakupił licencji na kolejne edycje, bo na trzynastej się ostatnia licencja kończyła. Nie sądzę, żeby Miszczak przerwał "X Factor" po czwartej edycji. Oferta programowa TVN-u z sezonu na sezon słabnie, a sam program muzyczny dzięki całkiem dobrym udziałom w 16-49 i świetnej sprzedaży reklam wciąż zasila budżet TVN-u o kilkadziesiąt milionów złotych.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”