Telemetria

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Telemetria

Post autor: N-O-R-O-N » 08 gru 2014, 18:43

Świetna oglądalność MBR i Wydarzeń, Miss Polski też świetnie - nie pozwoliło Masterchefowi na więcej niż 3,5 mln. MT poszybował w górę, a to trochę jest zaskoczenie, że blisko 4 miliony. Polsat zasłużenie mocnym liderem zeszłego tygodnia, mimo finałów MT i MC.
"Avengers" mimo iż nie znalazł się w top20, nie mógł mieć tragicznego wyniku raczej. Skoki cały czas nieźle.
#TVPZaMurem :twisted:

2020.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert

Telemetria

Post autor: CaptainMorgan » 08 gru 2014, 19:12

W przypadku "Avengers" dubbing mógł zrobić swoje :p Niejednego na pewno odstraszył
Jordi
VIP Expert

Telemetria

Post autor: Jordi » 08 gru 2014, 19:13

Powtórkowy rating OMSNM potwierdza, że serial jest bardzo dobrze przyjęty. Powtórki niedzielne o 19:00 zbierały milion widzów. Wczoraj oba epy 1,25 średnia. Liczę, że wiosną każdy odcinek będzie mieć 2,5 i więcej, bo na to zasługuje jak żaden inny program w piątkowy wieczór :D

Miss Polski jakiś żart chyba... MBR i Wydarzenia jak zwykle ten 1 raz na 365 wydań w roku liderem :P (całe szczęście, bo tyle wpadek żaden inny serwis nie ma). Emka już 7,20 - żaden odcinek wiosną nie miał takiej oglądalności, czyli serial trzyma się mocno. Jeszcze z 20 lat z Mostowiakami spędzimy coś czuję...

No i Cisza udowadnia, że chyba warto zimą dawać premiery... 3,5mln to świetny wynik, chociaż ja widziałem raptem 2 odcinki 1 serii i mnie tak wynudziły, że rzuciłem...

Można obstawić na podstawie 16-49, że Anioły i Demony miały 2,5-2,6mln, natomiast Avengers przy konkurencji podejrzewam wynik około 2 milionów. Na pewno nie więcej bo to film dla 16-49 niż dla starszych osób... No i VOP myślałem, że jednak do 2,5 dociągnie, ale MT za to zaskoczyło prawie 4 milionami.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Telemetria

Post autor: N-O-R-O-N » 08 gru 2014, 19:15

"Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" był z lektorem, a również nie miał 1,1 mln widzów w 16-49. :P

MBR raz na rok powoduje, że Wydarzeniom wzrasta widownia tego dnia... to akurat prawda. Co nie zmienia faktu, że to telewizję Polsat stać na taki gest jak MBR by zbierać pieniądze na chore dzieci - nie jak konkurencja. :P

2020.
Kainróg
Obserwator

Telemetria

Post autor: Kainróg » 08 gru 2014, 21:54

Taka ciekawostka, że właśnie jest kręcony drugi sezon OMSNM. Info z Facebooka Katarzyny Ankudowicz która gra w serialu nieznośną sekretarkę w kancelarii. Dodała dzisiaj foto z planu.
cfcpoland
Poster

Telemetria

Post autor: cfcpoland » 08 gru 2014, 22:11

Podobnie jak MBR działa "Reklama Dzieciom" w TVP1 w Boże Narodzenie ;)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Telemetria

Post autor: AtoMan » 09 gru 2014, 7:12

Morgan94 pisze:W przypadku "Avengers" dubbing mógł zrobić swoje :p Niejednego na pewno odstraszył
Raczej przyciągnął. Marka wśród Januszy kompletnie nieznana, za to spotkałem wiele osób, które zainteresował fakt, że słyszą znany głos - jak choćby Stelmaszyka czy Przybylskiego. Swoją drogą Polsat ponownie dał ciała z promocją (szeroko reklamowano poranne animacje, a wieczorny film ledwo-ledwo, i to dostarczonym przez dystrybutora klipem z lektorem), a mogli chociażby Przybylskim ugrać trochę widzów.

Finał "Mam Talent!" też zrobił swoje. W ogóle w TOP20 znalazł się tylko jeden film, więc o czym my tu mówimy...
dość
Msciciel
Obserwator

Telemetria

Post autor: Msciciel » 09 gru 2014, 12:28

Jak taki wynik wyborów Miss Polski to Zwykły Bohater został wręcz zmiażdżony. Przypomnę,że cz.3 wyborów Miss miała 3 mln,a to wtedy pokrywało się ze Zwykłym Bohaterem.

I jeszcze mam dwa pytania:
1. Dlaczego ludzie (ogólnie i na profilu FB Polsatu) tak najeżdżają na dubbing w "Avengers"? Przecież w filmach Marcela on wręcz powinien być na pierwszy miejscu,a nie lektor. Tak samo byłem w kinie na "Strażnikach Galaktyki" z dubbingiem (polecam!) i Jacek Braciak powalił mnie (pozytywnie) na łopatki swoimi tekstami i interpretacją.
2. Dlaczego Wydarzenia mają ponad 1 mln widzów mniej niż Fakty i Wiadomości? Wiadomości jeszcze rozumiem,że maja taką oglądalność,bo to "dziennik" tv publicznej i nie manipulują i też je oglądam tak jak Wydarzenia,ale Fakty??
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telemetria

Post autor: Trzeciak » 09 gru 2014, 13:03

Na oba pytania odpowiedź trzeba by było znaleźć odpowiedź u kilku milionów widzów. Chyba jedynym wyjaśnieniem jest to, że "Wydarzenia" są nadawane równolegle z "Faktami", a "Wiadomości" nie. Stąd nie trudno zauważyć, że ktoś z tej dwójki musi stracić.

Zresztą, liczność widowni nie zawsze świadczy o jakości pozycji, a popycie na niego.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Telemetria

Post autor: AtoMan » 09 gru 2014, 14:11

Kwestia pewnych przyzwyczajeń? Fakty zbudowały sobie markę na początku historii stacji jako coś nowego i świeżego, Wydarzenia nigdy nie miały tak dobrej prasy (ich poprzednik wydawał się dość siermiężny). No i fakt, że "nachodzą" na Fakty, więc nawet jak ktoś chce śledzić wszystkie 3 dzienniki, to musi wybierać między tymi dwoma. Ja osobiście wolę Wydarzenia, ale to już kwestia gustu.
Msciciel pisze:Dlaczego ludzie (ogólnie i na profilu FB Polsatu) tak najeżdżają na dubbing w "Avengers"? Przecież w filmach Marcela on wręcz powinien być na pierwszy miejscu,a nie lektor. Tak samo byłem w kinie na "Strażnikach Galaktyki" z dubbingiem (polecam!) i Jacek Braciak powalił mnie (pozytywnie) na łopatki swoimi tekstami i interpretacją.
Ogólnie? Ci narzekający to głośna grupka krzykaczy która wcale nie stanowi jakiejś wiarygodnej reprezentacji, w przeciwnym wypadku nikt nie wydawałby na to takiej kasy. Co do profilu Polsatu - masz tam 5 multikont jednego trolla, znanego m.in. z działalności na forum Satkuriera czy komentarzy na media2. Na filmwebie też co 2 tygodnie zakłada nowe konto...
dość
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Telemetria

Post autor: N-O-R-O-N » 09 gru 2014, 19:02

Co do programów informacyjnych...
Mogliby w Wydarzeniach zrobić nowoczesne studio, tak jak 2 lata temu TVN zrobił to z Faktami. Powinni wprowadzić jakieś zmiany zdecydowanie.

2020.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Telemetria

Post autor: N-O-R-O-N » 11 gru 2014, 8:26

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ta ... mam-talent
"Taniec z gwiazdami" I "Mam talent!", wśród liderów programów rozrywkowych tej jesieni.

2020.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Telemetria

Post autor: N-O-R-O-N » 12 gru 2014, 7:37

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/na ... tni-raport
Jeśli chodzi o seriale cotygodniowe, "Na dobre i na złe" prowadzi zdecydowanie. "Czas honoru" słabiej oglądany, i na ostatniej pozycji.

2020.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Telemetria

Post autor: N-O-R-O-N » 15 gru 2014, 17:27

http://media2.pl/media/116099-Tydzien-T ... itami.html
6,5 mln widzów MJM. Odpowiednio 3,2 i 2,9 mln widzów skoków w Niżnym Tagile. Premierowa "Cisza..." z bardzo dobrymi wynikami, ale "Jeniec" w TVN z 1,1 mln w grupie komercyjnej. Jeszcze powtórki filmów Ja robot, czy też Łzy słońca są obecne. Kabarety w Polsacie z dobrą widownią.

2020.
Kainróg
Obserwator

Telemetria

Post autor: Kainróg » 22 gru 2014, 11:56

Świat Seriali opublikował tylko 5 najpopularniejszych seriali w ubiegłym tygodniu i wygląda to tak:

1. M jak miłość 6.52 mln
2. Na dobre i na złe 5.64 mln
3. Ojciec Mateusz 4.21 mln
4. Barwy szczęścia 3.98 mln
5. Cisza nad rozlewiskiem 3.68 mln

Mam jednak wątpliwości czy to sa nowe dane bo nie róznia się one znacząco od tych które w zestawieniu najchętniej oglądalnych programów ogólnie w tv opublikowały w ubiegłym tygodniu media2.pl

źródło http://www.swiatseriali.pl/ogladalnosc,date,2014-12-22
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”