Dżingle na święta

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Jingle na święta

Post autor: Trzeciak » 22 gru 2009, 15:48

Z tego co ja zauważyłem, to Polsat jednak będzie miał prawie takie same belki jak w tamtym roku (nieco inna będzie czcionka), zamiast spadających prezentów jest spadające logo Polsatu - no i po bokach pada śnieg. Polsat Cafe ma specjalny logotyp ekranowy do którego dodano bombki wiszące na choince, a TV Puls pokazał jingiel "Polecamy" wzorowany na jinglu reklam (nieco większe jest logo w kształcie prezentu, które leży na lodzie - widać nawet ślady), napis "Polecamy" jest nad logiem. Jest też jingiel "Wesołych świąt", który znajduje się na końcu zapowiedzi na stronie http://pulstv.pl/.

A co do oprawy TVP1 na święta, to zmienili tylko jingiel reklamy - reszta bez zmian. Ale to i tak dobrze. Dużo lepszy od bazowych jingli reklam - przynajmniej jakieś oderwanie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
gregor6
Użytkownik
Kontakt:

Jingle na święta

Post autor: gregor6 » 23 gru 2009, 10:55

Mi się za to nie podoba oprawa TVN. Jest taka ............. nie pasująca do tej stacji ;|
Awatar użytkownika
Daguchna
Użytkownik
Kontakt:

Jingle na święta

Post autor: Daguchna » 23 gru 2009, 20:05

Mi się w tym roku też chyba najbardziej podoba pomysł Dwójki - znaczy dżingle ze szklanymi kulami, miło się na to patrzy ;)
Awatar użytkownika
gregor6
Użytkownik
Kontakt:

Jingle na święta

Post autor: gregor6 » 23 gru 2009, 23:21

A Dwójka jak najbardziej spoko !
michal
VIP Expert

Jingle na święta

Post autor: michal » 23 gru 2009, 23:45

A mnie jednak bardziej się podoba świąteczna oprawa TVN niż TVP2. Wprawdzie obydwie są według mnie dobre, ale jakoś bardziej do gustu przypadła mi TVN-owska oprawa. Mam pytanie, czy ośrodki regionalne TVP które mają własną oprawę wprowadziły ich świąteczne wersje?
Tak się składa że TVP Kraków który ma tylko własne identy reklamowe niestety nie wprowadził ich świątecznej wersji.
Awatar użytkownika
gregor6
Użytkownik
Kontakt:

Jingle na święta

Post autor: gregor6 » 23 gru 2009, 23:58

TVP Warszawa też :(
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Jingle na święta

Post autor: Kpc21 » 24 gru 2009, 0:01

Jeśli chodzi o TVP Łódź, kanał ten nie zmienia oprawy graficznej na święta. Czołówka reklamy jest z TVP Info. Podczas przełączania programu z ogólnopolskiego na regionalny i odwrotnie czasem używają pętli TVP Info, a czasem swojej. Zdarza się też, że na początku programu lokalnego najpierw puszczą - już z Łodzi - pętlę TVP Info, a potem zmienią na swoją (odwrotnie pod koniec programu lokalnego). Nie wiem, jaki to ma cel. Jest jeszcze belka zapowiedzi (zupełnie niespójna z resztą oprawy), która również nie uległa zmianie - Kościuszko jest cały czas odsłonięty, choć tego prawdziwego zaczęli już zasłaniać. No i ŁWD - jedyną zmianą jest to, że na stole prowadzącego w studiu wydania głównego i wieczornego stoi stroik "100 lat ZHP" ze świecą Caritasu.

Jedyny akcent świąteczny w TVP Łódź (poza tym stroikiem w głównym studio ŁWD) to świąteczna reklama sklepu ArtDom, która jest taka sama, jak w ubiegłych latach.

A jeszcze niedawno (już po ujednoliceniu jingli reklamowych w TVP3) na święta Łódzka Trójka wprowadzała swoje jingle reklamy...
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
gregor6
Użytkownik
Kontakt:

Jingle na święta

Post autor: gregor6 » 24 gru 2009, 0:08

A info też nie wprowadziło na święta jinglu chyba ?
michal
VIP Expert

Jingle na święta

Post autor: michal » 24 gru 2009, 12:47

Z ośrodków regionalnych świąteczne jingle wprowadziła TVP Katowice. W poniższym pliku można zobaczyć jeden świąteczny ident oraz świąteczne belki. http://ww6.tvp.pl/video/2009/12/23/225878/film.asf
Kpc21 pisze:Jedyny akcent świąteczny w TVP Łódź (poza tym stroikiem w głównym studio ŁWD) to świąteczna reklama sklepu ArtDom, która jest taka sama, jak w ubiegłych latach.
Podobnie jest w TVP Kraków tyle że w odróżnieniu od Łodzi można w TVP Kraków poczuć świąteczną atmosferę tylko i wyłącznie po spotach w których prezenterzy TVP Kraków składają widzom życzenia. A oto te spoty:
http://www.youtube.com/watch?v=UJSJMhg_S0A
http://www.youtube.com/watch?v=qOcoJiZsiRg
Awatar użytkownika
gregor6
Użytkownik
Kontakt:

Jingle na święta

Post autor: gregor6 » 24 gru 2009, 14:17

Znaczy na TVP Warszawa jest w studio dużo choinek jedna na stole i pare w studiu rozstawionych.A tak to nic :(
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Jingle na święta

Post autor: Trzeciak » 26 gru 2009, 14:15

Nikt jeszcze nie napisał o tym, że także pasmo Junior TV ma także swoją oprawę zimową świąteczną (do zwykłej oprawy został dodany śnieg i zielone choinki), natomiast pasmo dla kobiet i mężczyzn używają oprawy świątecznej TV Puls.

Świąteczne jingle mają też inne stacje np. TVN24 (te same jingle, co od kilku lat (bodajże od 2007) z świątecznymi krajobrazami miast i logiem TVN24 - na jednym z jingli logo jest pokazane jakby z projektora, czy TV Trwam(kolorystyka świąteczna - jingiel jak z kartki elektronicznej - nocny krajobraz zimowy z dodanymi bombkami). Kanały sportowe Polsatu do swoich logotypów dodały choinkę ośnieżoną na dole. TVP Historia w prawym górnym rogu logotypu ekranowego dodała gwiazdę betlejemską z płatkami śniegu narysowaną białymi liniami. VIVA Polska w swoim logotypie ekranowym podczas "kwadratów" służących do zmiany koloru loga pokazuje symbole związane ze świętami w kolorze białym (bombka, prezent, choinka, gwiazdka, płatek śniegu). Natomiast TV Biznes ma także swój świąteczny jingiel - tradycyjna choinka z prezentami na białym śniegu i błękitnym niebie (pada śnieg).

Stacje zaczęły też już puszczać zapowiedzi na Sylwester i Nowy Rok. Na razie widziałem tylko zapowiedź TVP2 z Jurkiem Owsiakiem na Sylwester. Krajobrazy takie same, z tym, ze na górze wybuchają petardy.
Pozdrawiam, Trzeciak
bartex9
Użytkownik

Jingle na święta

Post autor: bartex9 » 27 gru 2009, 22:50

Ma ktoś może na komputerze nagraną pętlę podkładu muzycznego z nowej oprawy TVP2? Chodzi mi o to, co jest puszczane np. podczas rozmów z gośćmi w studiu czy jak leci program na cały dzień. Zależy mi tylko, żeby była ona w dość dobrej jakości. Jeżeli ktoś by miał coś takiego to prosiłbym o kontakt :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Jingle na święta

Post autor: Karol » 27 gru 2009, 23:23

http://www.youtube.com/watch?v=m_-DlOsogkQ
O to chodzi? Zajebista ta muzyczka.
bartex9
Użytkownik

Jingle na święta

Post autor: bartex9 » 27 gru 2009, 23:29

Dokładnie o to. Ale wydaje mi się, że tutaj jest dźwięk trochę jakby przytłumiony. Jakby miał ktoś to w jeszcze lepszej jakości to byłbym wdzięczny :)

A wiecie może kto tą oprawę wraz z muzyką przygotował? Jakaś zewnętrzna firma czy TVP się tak postarało?
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

Jingle na święta

Post autor: Peter Parker » 27 gru 2009, 23:41

Proszę bardzo: http://www.mediafire.com/download.php?mjzz12k2tme
Nie wiem czemu uważasz, że dźwięk jest przytłumiony, ale ok - następnym razem użyję innego ustawienia przy renderowaniu filmiku ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”