Żałoba w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

Żałoba w polskiej TV

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jest tylko obowiązek dostosowania oferty programowej do żałoby. Nic nie ma o logtypach i oprawach graficznych. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
m1992
Obserwator
x 1
x 29

Żałoba w polskiej TV

Post autor: m1992 »

Mogą wyciągać konsekwencje za emisję programów rozrywkowych albo muzyki tanecznej?
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 556
x 102
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: SzymonNP »

Taki obowiązek spoczywa jedynie na TVP, a reszta, to dobra wola nadawców komercyjnych i też wyczucie chwili i zachowań społecznych. Nie było tak nawet po katastrofie smoleńskiej, czy po śmierci Jana Pawła II i taki Polsat bez żadnych konsekwencji prawno-finansowych mógłby wtedy emitować do woli Kiepskich, czy programy rozrywkowe, jednak w odbiorze społecznym byłoby to już widziane bardzo źle i takie medium straciłoby wizerunkowo. Żałoby narodowej po tragedii w Karwinie raczej nie dało się odczuć, bo to i dzień przed Wigilią i takie tragedie raczej nie łączą tak bardzo Polaków, ale już po morderstwie Adamowicza faktycznie w narodzie było czuć czas zadumy i refleksji i myślę, że emisja Jak rozpętałem II Wojnę Światową w trakcie żałoby w Polsacie była lekkim strzałem w stopę (podejrzewam niezbyt dobre wyniki), stąd decyzja Polsatu o rezygnacji z filmu Kogel-mogel dzisiaj.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
polajt2
Użytkownik
x 20

Żałoba w polskiej TV

Post autor: polajt2 »

SzymonNP pisze:
15 lut 2019, 14:57
(...) ale już po morderstwie Adamowicza faktycznie w narodzie było czuć czas zadumy i refleksji (...)
Ja nie czułem i nie widziałem. Byłem ze znajomymi w klubie i jakoś nikt się tym nie przejmował. ;/
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

Żałoba w polskiej TV

@SzymonNP pisał o ogóle, a nie o Twoim prywatnym życiu.
Pozdrawiam, Trzeciak
polajt2
Użytkownik
x 20

Żałoba w polskiej TV

Post autor: polajt2 »

Ja też piszę ogólnie. A co ogólnie myśli się o Adamowiczu można zobaczyć i poczytać na YouTubie. Ogólnie. Co to w ogóle znaczy ogólnie? Ogólnie to co pokazuje telewizja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Według TVN Polacy na ulicach powinni wyglądać jakby ogólnie bali się PiS-u... :lol:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

Żałoba w polskiej TV

Jeśli dla Ciebie inspiracją są pewne prostackie racje z YouTuba, to "gratulacje" za wrzorzec.

Co by nie mówić o Adamowiczu - w żaden sposób nie zasłużył na tak barbarzyńską śmierć. I chyba o to chodziło ludziom, żeby sprzeciwić się bezsensownej śmierci. Zginął polityk, ale następnym razem mogą to już być niewinne zwykłe osoby - w liczbie mnogiej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 80
x 2124

Żałoba w polskiej TV

Post autor: wiatriwoda »

Ludzie są wściekli, że nie ma Kogla-mogla na Polsacie, wielu nie wie kto umarł i jest żałoba...

Mam wrażenie, że doszło do jej deprecjacji i wyszło gorzej, niż był zamysł.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 224
x 835

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Manieq »

To jest właśnie argument za tym, żeby ogłaszać żałobę narodową tylko wtedy kiedy naprawdę zachodzi taka potrzeba. Jak już pisałem niejednokrotnie tutaj - Olszewski był wybitną osobistością, ale żałoba w tym przypadku jest lekkim nadużyciem.
POZDRAWIAM | MANIEQ
28 VI zagłosowałeś mądrze? 12 VII zagłosuj jeszcze mądrzej! ✌️🇵🇱
.
tv_fan
Obserwator
x 17
x 43

Żałoba w polskiej TV

Post autor: tv_fan »

Matko... Przecież "Kogel-mogel" był kilka tygodni temu w Polsacie, niektórzy ludzie mogliby się puknąć w głowę.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 576
x 734

Żałoba w polskiej TV

Post autor: N-O-R-O-N »

Chyba bym zwariował, gdybym o takie rzeczy miał się wściekać :lol: A poza tym zobaczą sobie w następny piątek 250 powtórkę tego filmu ;)
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 80
x 2124

Żałoba w polskiej TV

Post autor: wiatriwoda »

Manieq pisze:
15 lut 2019, 21:02
To jest właśnie argument za tym, żeby ogłaszać żałobę narodową tylko wtedy kiedy naprawdę zachodzi taka potrzeba. Jak już pisałem niejednokrotnie tutaj - Olszewski był wybitną osobistością, ale żałoba w tym przypadku jest lekkim nadużyciem.
Chyba najrozsądniej byłoby ogłosić w dniu śmierci i 24 godziny, ale nie wymagać by były odwoływane imprezy.

Nie rozumiem wściekania, ale że ludzie już nie łapią tej żałoby jestem w stanie zrozumieć.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 21:05 przez wiatriwoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 222
x 247
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: kacper3100 »

Niech sobie obejrzą ten film w Internecie, jak im nie pasuje.
Nie oglądam kłamliwej, ohydnej i obrzydliwej propagandy TVP.
RADIO NETKA Nowe radio na Discordzie
m1992
Obserwator
x 1
x 29

Żałoba w polskiej TV

Post autor: m1992 »

Ja także jestem zniesmaczony dewaluacją żałoby narodowej. Trzeba jednak pamiętać, że ta po Olszewskim w żadnym wypadku nie jest jedyną żałobą, której sens można podważać. To samo można powiedzieć (jeśli nie tym bardziej) o żałobach po różnego rodzaju wypadkach jakich wiele było w ostatnich latach.
W zasadzie jedynymi żałobami na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, których sensu nikt nie podważa są te po Janie Pawle II i po Smoleńsku. Ewentualnie jeszcze ta po Adamowiczu, bo tutaj był pewien szok, jak mogło dojść do takiego zdarzenia, choć tu by się należało zastanawiać.
Nie wypowiadam się na temat sensu żałób sprzed 2005 r., tam były takie po ważnych wydarzeniach jak powódź z 1997 r. czy zamachach na WTC w 2001 r. Byłem wtedy jeszcze dzieckiem i nie do końca pamiętam nastrój społeczeństwa po tych wydarzeniach.
tv_fan
Obserwator
x 17
x 43

Żałoba w polskiej TV

Post autor: tv_fan »

Jeszcze zasadna była ta po zawaleniu się hali w Katowicach - tam zginęło bodajże 65 osób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”