Żałoba w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Żałoba w polskiej TV

Post autor: TiM » 18 wrz 2009, 20:54

Heh, ''świetny'' ruch. Widać, że decyzję zmienili w ostatniej chwili, bo nie dawno w trakcie ''Na dobre i na złe'' widziałem ozdobnik ''Jeszcze dzisiaj w Dwójce'' w którym zapowiadano premierę ''Kocham cię, Polsko!). Zmiany widać w telegazecie.
0 x
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 12
x 24
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Kamil » 18 wrz 2009, 20:56

Ale na EPG tak i nie. Ok. 20 po NINZ widziałem "Przystań" teraz ponownie figuruje w programie "KCP".

Telewizja TVS i jej relacja to dno. Tyle mam do dodania w tej sprawie. Puszczanie w przerwie programu informacyjnego spod kopalni, muzyki rozrywkowej z Radia Silesia to totalne przegięcie.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2846
x 1217

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Trzeciak » 18 wrz 2009, 21:44

Co ciekawe póki co zmiany w ramówce TVP są wprowadzone na okres do dnia jutrzejszego do godz. 17:00. Nadal w ramówce TVP figurują takie programy jak m.in. "Gotowi na ślub" czy "Festiwal Kabaretowy".

Tymczasem jak potwierdził szef przezydenckiej kancelarii - Władysław Stasiak - prezydent skłania się do ogłoszenia żałoby narodowej, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

A co do żałobnego logotypu TVS, to nic dziwnego. Kiedy miała miejsce katastrofa polskiego autokaru we Francji w lipcu 2007 roku, to już tego samego dnia ok. 18.00 TVP3 Szczecin (dziś TVP Szczecin) nadawał swój program lokalny z żałobym logotypem ekranowym, podczas, gdy reszta stacji TVP wprowadziło żałobne oznaczenie następnego dnia rano. Natomiast na temat wprowadzenia żałoby nie będę się wypowiadał, tym bardziej, że jest to forum medialne.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wenter13
Użytkownik
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: wenter13 » 18 wrz 2009, 22:14

Huh, nasz prezio troszeczkę przesadza z tą żałobą... Miejmy nadzieje, że nasze stacje TV nie urządzą wyścigu na żałobne logo.
0 x
Powiedz dwa razy, zanim pomyślisz - moje motto.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Direct » 19 wrz 2009, 12:18

Ja rozumiem, że to tragedia, że zginęli ludzie, i że dla ich rodzin jest to bardzo smutna chwila, jednak moim zdaniem żałobą narodową (szczególnie 3-dniową) nie powinno się tak "szastać na lewo i prawo". Ciekawe, ile trwała by żałoba, gdyby zginęło np. 100 albo więcej osób? Dwa tygodnie, miesiąc, a może jeszcze dłużej? Rozumiem 1 dzień żałoby, ale 3 powinno się ogłaszać po jakiejś naprawdę wielkiej tragedii.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2846
x 1217

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Trzeciak » 19 wrz 2009, 14:39

Prezydent RP Lech Kaczyński podjął decyzję o ogłoszeniu żałoby narodowej. Zacznie się ona w poniedziałek o 6.00 i potrwa dwa dni. Oznacza to, że jeszcze dziś możemy spodziewać się zmian w ramówkach stacji telewizyjnych na dziś, jutro, poniedziałek i wtorek (oczywiście ze względu na czas trwania żałoby w przypadku dnia dzisiejszego i jutrzejszego zmiany wcale nie muszą nastąpić).
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Kazik
Obserwator

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Kazik » 19 wrz 2009, 15:07

No po prostu : Mr. President - Mr.Żałoba.
Nie wiem czy on chce tym zdobyć głosy rodzinny tych ludzi co zginęli w tej tragedii?
Tak naprawdę to są jaja żeby robić tak często żałobę.
Pomyślmy co by się stało gdyby zginęło około 50-100 osób, mielibyśmy cały tydzień żałobny.
0 x
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Ice » 19 wrz 2009, 15:29

A ja myślę, że jest to zbyt delikatny temat, aby się wypowiadać. Ale skoro już.

Myślę, że ogłoszenie dwudniowej żałoby w tym wypadku - jest w sumie rozsądne. Szkoda tylko, że nasz prezydent już wcześniej przegiął nieco z wykorzystywaniem tego prawa... choć i tak zmian w ramówce - jeśli nie byłoby żałobnego logo - musielibyśmy się spodziewać.

Wiele na ten temat można dyskutować, temat jest naprawdę dość specyficzny i zbyt dużo róznych opinii kręci się wokół tego wątku. Choć najbardziej żałobę powinno się nosić w sercu. I tego trzymajmy się najbardziej.
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Poland » 19 wrz 2009, 15:55

Bez obrazy dla górników i ich rodzin oraz pana prezydenta ale :
1. To jest celowe - kopalnie bawią się metanem po to aby je zauważono
2. Prezydent nieco przesadza - 12 osób to za mało na żałobę. Przypadkowo tyle osób zginie w jednym autobusie w Polsce (bo jak za granicą to już robią żałobę) - i co ogłoszą żałobę ?? Chyba nie. A poza tym są ono za często. Jak już coś to niech żałobę ma miasto a nie całe państwo. Państwo mogłoby na to przeznaczyć góra 1 dzień. Czy też jedną minutę ciszy np: w Sejmie a nie 2 dni.
Dzisiaj czy też w piątek zmiany nie powinny być robione - nie ma jeszcze żałoby a zmiany powinny być od momentu jej ogłoszenia. Nie zdziwię się jak zamiast Kiepskich czy Sabriny - nastoletniej czarownicy w poniedziałek zobaczę koncert Rubika.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: wojt.20 » 19 wrz 2009, 18:04

Te żałoby są na tyle absurdalne, jak czasem zachowania naszej głowy państwa. Przez to będzie bardziej zapamiętany jako Prezydent od żałób i katastrof. Gratulacje, a nasze tv powinny przestac robic te śmieszne zmiany w swoich ramówkach. Jedyne dwa wydarzenia, które póki co miały na prawde słusze usprawiedliwienie to: śmierc papieża (bezapelacyjnie) i zawalenie się dachu w hali wystawowej w katowicach. Pozostałe powinny byc co najwyżej wspomniane w dziennikach tv i minutą ciszy np. w radiu i sejmie tyle. Jednak nasz prezydent zawsze najmądrzejszy i swoje wie. Tytuł Prezydenta od żałób i katastrof i tak już ma więc nie wiem co chce więcej osiągnąc w tej kwestii.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2846
x 1217

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Trzeciak » 19 wrz 2009, 18:08

Jak na razie program ze zmienioną ramówką emitują tylko stacje TVP - np. na TVP1 zamiast teleturnieju "Gotowi na ślub" jest emitowany odcinek serialu "Ojciec Mateusz", a na TVP2 zamiast programu kabaretowego będzie koncert "Trudno nie wierzyć w nic".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Paweł Ciupak » 19 wrz 2009, 18:57

kisiel205 pisze:1. To jest celowe - kopalnie bawią się metanem po to aby je zauważono
Kisiel, jesteś śmieszny. I żałosny. Za przeproszeniem.

Myślisz, że kopalnie by ryzykowały śmierć kilkunastu ludzi, którzy jednocześnie są ich pracownikami tylko po to, by zdobyć poklask? Za przeproszeniem, czasami pomyśl, zanim cokolwiek powiesz.
2. Prezydent nieco przesadza - 12 osób to za mało na żałobę.
A od kiedy to celowość żałoby się mierzy ilością osób? Tzn. jakby np. teraz umarł Prezydent RP to też nie powinno się ogłaszać żałoby, bo przecież 1 < 12?
zobaczę koncert Rubika.
Ekhm.

„Żałoba narodowa – żałoba ogłaszana przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobistości (najczęściej związanej z krajem jej ogłoszenia) lub z powodu wielkiej katastrofy. […] Na czas jej trwania odwołuje się zazwyczaj imprezy masowe i widowiska rozrywkowe (koncerty, rozgrywki sportowe)”

Tak więc nie, zapewne nie zobaczysz.
0 x
Obrazek
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: sziraczek17 » 20 wrz 2009, 12:17

kisiel205 pisze:1. To jest celowe - kopalnie bawią się metanem po to aby je zauważono
Dziwie się, że jak masz takie informacje nie podasz ich do prokuraturu, bo to dość poważny zarzut. Jak niby kopalnie można zobaczyć. Przecież gdyby naprawdę tak było to pokazywaliby, że kopalnie są tak niebiezpieczne?? Że ich czujniki nie działają??? Co ty za bzdury piszesz. Nie wiem natomiast jak można takie rzeczy pisać w obliczu tego, że 13 osób nie żyje. Jak dla ciebie to mało, to pomyśl, że tyle osób z twojej rodziny zginie, i może zmienisz zdanie. Pisanie takich rzeczy jest brakiem szacunku dla tych ofiar i ich rodzin. Żałoby nigdy nie liczyło się od ilości ofiar.
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Poland » 20 wrz 2009, 12:44

Miałem na myśli w tym punkcie to że tej żałoby by nie było gdyby ktoś wiedząc o wysokim stężeniu metanu nie wysyłał górników na dół.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 395
x 2171

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Karol » 20 wrz 2009, 12:47

Oczywiście, że żałoby nie liczy się od ilości ofiar, ale należy wziąć pod uwagę, że nie ogłasza się jej jeśli w wypadku ginie jedna, nieznana w Polsce osoba. Wiadomo przecież, że żałoba narodowa tak naprawdę tyczy się albo większej ilości zabitych osób albo pojedynczych osobistości, które były poważane na świecie (np. Karol Wojtyła). Myślę jednak, że wystarczy jeden dzień żałoby i to w każdym przypadku, tak jak w innych państwach. Jak już ma być często, to niech będzie krótko.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”