Żałoba w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Mario98 » 13 kwie 2009, 11:03

Dla mnje to nic nie zmienia i mam nadzieję, ż estacje nie zmienią swych ramówek w związku z tym.
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
Kazik
Obserwator

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Kazik » 13 kwie 2009, 11:34

Sorry ale jestem trochę nie w temacie z jakiej racji jest ta żałoba?
0 x
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
x 1
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Alfernando » 13 kwie 2009, 11:37

21 osób zginęło w pożarze w Kamieniu Pomorskim.
0 x
Kazik
Obserwator

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Kazik » 13 kwie 2009, 11:41

Okej może wyjdę na jakiegoś bezdusznika, ale no kurde 21 osób zginęło a tu od razu żałoba, oczywiście to jest tragedia dla rodzin ofiar, lecz to nie jest taka liczba, ani tak wielka tragedia aby od razu żałobę robić, cóż albo odpocznę od TV, albo odświeżę swoje seriale i filmy z kolekcji DVD.
0 x
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Ice » 13 kwie 2009, 11:55

Niektórzy to są uzależnieni od telewizji. To jest tragedia i zgadzam się, że żałoba narodowa powinna być. Co do żałoby w mediach to nie zmieniałbym tylko ramówek, ale znowu co to za uczczenie pamięci gdzie w telewizji i radiu prezentuje się programy rozrywkowe...? Tak poza tym Kaziku - mógłbyś obejrzeć serwisy informacyjne, chociażby w TVP INFO i dowiedziałbyś się co naprawdę się stało ze wszystkimi faktami. Jeśli dla Ciebie 21 osób to mała liczba to serdecznie gratuluję...
0 x
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 12
x 21

Żałoba w polskiej TV

Post autor: PPM » 13 kwie 2009, 12:00

Kazik pisze:21 osób zginęło a tu od razu żałoba, oczywiście to jest tragedia dla rodzin ofiar, lecz to nie jest taka liczba, .
Człowieku, co Ty piszesz!! Jestem tego samego zdania co Ice. Żałoba powinna być, i ramówki zmienione. Aby uczcić pamięć ofiar.

Ja dziś miałem iść na imprezę na rynek główny. Ale nie idę, bo nie potrafił bym się bawić po północy wiedząc że jest żałoba narodowa.
0 x
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Żałoba w polskiej TV

Post autor: TiM » 13 kwie 2009, 12:14

Pierwsze zmiany w ramówce. Nie obejrzymy dzisiaj Garbi - super bryka, lecz moja rodzina i inne zwierzęta. O 13.45 - specjalne wydanie Wiadomości.
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Mario98 » 13 kwie 2009, 12:24

na drogach w te swięta zginęło 25 osób, ale to nie koniec.... czemu z tego powodu nie ma żaloby narodowej? Zwykkla pozywka dla brukowych stacji takich jak TVN24....
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Ice » 13 kwie 2009, 12:31

Tylko, że tu za jednym razem zginęło 21 osób i to w zupełnie innych okolicznościach. Porównywać śmierć 25 osób z każdego z osobna z tym wydarzeniem jest dla mnie trochę dziwne. Ale ile ludzi tyle opinii.
0 x
Sigi
Użytkownik

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Sigi » 13 kwie 2009, 12:32

Zgadzam się z tobą Mario98, oraz z Kazikiem.
3 Dni żałoby to przesada można uczcić minutą ciszy.
Ja na przykład mam w piątek impreze i nie zamierzam jej odoływać, jak by to się stało komuś z moich bliskich to po prostu był nie poszedł nigdzie się bawić, ale ponieważ tak nie jest to mam tą żałobę w 4 literach.
Codziennie tyle osób ginie na drogach, umiera w szpitalach.
We Włoszech okej tyle osób zgineło i to jest tragedia i żałoba powinna być, ale w takiej sytuacji. A wszystko to to polityczne gierki Premier-Prezydent oni walczą o image.
0 x
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 7
x 73

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Kryterium0 » 13 kwie 2009, 12:33

Ice pisze:Niektórzy to są uzależnieni od telewizji. To jest tragedia i zgadzam się, że żałoba narodowa powinna być.
Tu nie chodzi o uzależnienie od telewizji. Chodzi po prostu o to, że Kaczyński od kiedy objął urząd prezydenta wprowadził więcej okresów żałoby niż jego poprzednicy na przestrzeni kilkunastu lat.
21 ofiar - ok współczuje, ale czy aby to na pewno dobry powód, żeby cała Polska przez to nie miała żadnych imprez, nie było żadnych programów rozrywkowych w tv ? Żałoba może być ogłoszona na terenie Kamienia Pomorskiego, a nie ogólnokrajowa. Wątpię, aby uczciwie pracujący ludzie, którzy chcą w święta odpocząć w domu opłakiwali śmierć alkoholików, którym się nie chciało pracować, nie mieli pieniędzy na opłacenie czynszu i trafili do tego hotelu socjalnego. Za dużo pili, zaprószyli ogień i stąd taka tragedia. Na opłacenie mieszkania ich nie było stać, a na alkohol oczywiście tak.
Jak dla mnie powód ogłoszenia żałoby jest zbyt banalny (w porównaniu z prawie 300 ofiarami trzęsienia we Włoszech, którzy zginęli przez żywioł, a nie przez głupotę pijaków). Od piątku na polskich drogach zginęło 25 osób - więcej niż w tym pożarze, a jednak Kaczyński żałoby nie ogłosił z tego powodu.
Niestety, ale coraz bardziej żałoba narodowa staje się rzeczą pospolitą - i na pewno nie będzie ona wyglądać tak, jak po śmierci Jana Pawła II.
Mam też nadzieję, że telewizje (przynajmniej komercyjne) oprócz wprowadzenia ciemnego logotypu nie zmienią swoich ramówek.
0 x
Kazik
Obserwator

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Kazik » 13 kwie 2009, 12:38

Właśnie myślicie że oprócz rodzin tych bliskich ktoś będzie o tym rozmyślał po prostu nie obejrzy swoich ulubionych programów w telewizji. Ale z drugiej strony to i tak tych programów rozrywkowych nie ma dużo do oglądania w TV, a zawsze jest Comedy Central.
Ramówki raczej się zmienią, w końcu żałoba ma trwać aż 3 dni.
0 x
ARTUR B.
x 232

Żałoba w polskiej TV

Post autor: ARTUR B. » 13 kwie 2009, 12:52

Niestety muszę się zgodzić z Kazikiem i Mario98. To jest tragedia rodzin i przyjaciół, a nie nasza. Informację tą przyjąłem jak normalną tragiczną wiadomość o śmierci człowieka, która się pojawia w serwisach informacyjnych prawie każdego dnia. Może kwestia sumienia. Nie wiem, Ni będę się z nikim kłócil
Wątpię by telewizje aż tak gwałtownie zmieniły swoje ramówki, bo jak się na nie spojrzy, to nie ma co zmieniać w ciągu tych 3 dni. TVN pewnie nie zrezygnuje z You cand Dance, a Polsat z Momentu Prawdy. Jedynie jakieś komedie mogą być zlikwidowane, ale zawsze jest DVD czy kanały tematyczne
0 x
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Żałoba w polskiej TV

Post autor: TiM » 13 kwie 2009, 13:17

Bałem się to napisać, ale widzę że nie tylko ja tak sądzę że ta 3 dniowa żałoba to bezsens. Czemu 3 dni? Nie wystarczy wtorek? Co chwila jakaś żałoba, to ma być coś wyjątkowego, a nie coś, co co chwile się ogłasza. Niestety pewnie TVN odwoła YCD, Polsat widocznie nie zamierza odwołać emisji swojego show, bo przed chwilą leciała zapowiedź Momentu Prawdy. Ja sam na swoim profilu ustawiłem żałobne kolory, ale to tylko do jutra.
0 x
mks
Obserwator

Żałoba w polskiej TV

Post autor: mks » 13 kwie 2009, 13:24

To jest tragedia. Tragedię nalezy odpowiednio uczcić. Ja się miałem za cynika, ale widzę, że są jeszcze gorsi ode mnie. Może dzięki tej żałobie chociaż na chwilę kilka osób się zatrzyma i przemyśli pewne sprawy, bo święta które teoretycznie powinny do tego nawoływać straciły sens.

Niektórym szczerze gratuluje inteligencji i rozwagi. Głupia żłoba, bo odwołają You Can Dance.. jakim trzeba być płytkim człowiekiem żeby mieć taki punkt widzenia.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”