Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

Maciek23 pisze:Nie dość, że dopiero niedawno zaczęli emitować oznaczenia wiekowe to właśnie w tej chwili leci program z oznaczeniem wiekowym... od 14 lat :lol:
Trwam emitował znaczenia wiekowe już dwa lata temu w filmach dokumentalnych :)
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Maciek23 pisze:Panie i panowie, mamy kolejny hit w telewizji Trwam! Nie dość, że dopiero niedawno zaczęli emitować oznaczenia wiekowe to właśnie w tej chwili leci program z oznaczeniem wiekowym... od 14 lat :lol:
Zastanawiałem się, która telewizja jako pierwsza zamiast np. znaczka "16" (czyli dany program może być emitowany dopiero od godz. 20:00) zapoda znaczek "15" bądź "14" żeby ominąć to ograniczenie.

Swoją drogą w USA to właśnie znaczek "14" jest najpopularniejszy i pozwala na emitowanie programu w day-time jak i w prime-time. Powyżej tego to dopiero po 23, albo w telewizjach kodowanych.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Pawel pisze:Zastanawiałem się, która telewizja jako pierwsza zamiast np. znaczka "16" (czyli dany program może być emitowany dopiero od godz. 20:00) zapoda znaczek "15" bądź "14" żeby ominąć to ograniczenie.
Polsat w zapowiedziach daje inny znaczek niż jest w rzeczywistości.Np. film czy serial jest od 16 lat a w zapowiedzi jest od 12.Nawet w telegazecie jest czasem coś takiego.Oczywiście po 20 leci reklama danego fimu z normalnym znaczkiem w wersji ''bez cenzury''.Robią to po to by reklamować programy przed dwudziestą.TVN też robi coś takiego, ale w zapowiedziach nie dają znaczka.

W TVP Poznań ''16-ki'' lecą przed dwudziestą.Właśnie leci Telekurier z tym znaczkiem.Oprócz tego leci przed 20-tą z tym oznaczeniem program ,,Na sygnale''
Awatar użytkownika
person253
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 23 maja 2008, 14:27
Lokalizacja: Polska
x 4
Kontakt:

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: person253 »

Może dlatego, że w zapowiedzi tak za bardzo może nie widać, że dana pozycja jest dla widza od np. 16 roku życia. Ale moim zdaniem to tak nie powinno być, bo to azchęca młodsze osoby do obejrzenia danej pozycji.

P.S.W ogóle nie powinno być oznaczeń wiekowych bo nikomu nie zabronisz oglądać danej pozycji programowej, mimi tego iż nie jest dla niego przeznaczona ;)
Pozdrawiam.
www.media2.pl
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:15
Lokalizacja: Igristoje
x 1
x 1
Kontakt:

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: projektor.ols »

Mam takie jedno pytanie na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi (googlarka czasem też musi zawieść): od której godziny mogą być emitowane programy z czerwonym kółkiem? Nie byłoby z mojej strony takiego pytania, lecz po obejrzeniu tak oznaczonego programu ("Raport Kryminalny" TVP Olsztyn) przed 20:00 zdziwiło to moją osobę.

Pozdrawiam. ;)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15
x 1

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krewetka »

Ja kiedyś widziałem na Kino Polska o około 16:00 film z czerwonym kółkiem. Dziwne :/
Wracając do tematu: Wydaje mi się, żę o tej porze można nadawać programy z tym oznaczeniem, byle, żeby to nie zawierało treści erotycznych czy coś w tym stylu.
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak dobrze pamiętam to filmy od 16 lat mogą być emitowane od godz. 20:00, a filmy od lat 18 (czyli z czerwonym kółkiem) dopiero od godz. 23:00.
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Tak
od 16 od 20
a od 18 od 23
Ale mi się wydaje że dotyczy to szczególnie stacji ogólnodostępnych tak przynajmniej było kiedyś np: na Canal + od 16 leciały filmy około 12.
No i dam przykład serial Californication leci już od 22 na CC ale na TVN będzie z czerwonym kółkiem dopiero po 23.
Chyba dlatego że CC nie jest na polskiej licencji i nie potrzebuj oznak wiekowych.
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Właśnie są stacje, które nie dają tych oznaczeń wiekowych. Również na Universal Channel Californication leciało bez problemu z pikantnym polskim tłumaczeniem o godz. 22:00. Są także inne stacje nie dające oznaczeń wiekowych, lub posiadające własne oznaczenia np. HBO. Na tym kanale z tego co widziałem filmy od 18 lat lecą po 22:00.

Inną sprawą jest Kino Polska, które daje te różne trójkąciki i kółeczka a często można trafić na film z oznaczeniem od 16 lat w czasie dnia, przed godz. 20:00.
Czaja
Obserwator
Posty: 643
Rejestracja: 17 maja 2008, 12:34
x 1

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Czaja »

Na przykład na Kino Polska ok. godz. 13.00 leciał kiedyś film z czerwonym kółkiem.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No ale czerwone kółko nie oznacza scen przemocy czy seksu w filmie. Chodzi po prostu o treści przeznaczone dla dorosłych, np. o narkotykach itp.
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Karol pisze:No ale czerwone kółko nie oznacza scen przemocy czy seksu w filmie. Chodzi po prostu o treści przeznaczone dla dorosłych, np. o narkotykach itp.
Co nie zmienia faktu że filmy z takim oznaczeniem powinny być emitowane dopiero po 23:00 :D.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Odznaczenia wiekowe to największa głupota w polskiej (i nie tylko) telewizji. Przecież te znaczki i tak nie odstraszą dzieci sprzed telewizora... W końcu to co zakazane najbardziej kusi i ciekawi ;) Zajmują tylko miejsce i są nieestetyczne. Według mnie jeśli już chcą koniecznie te znaczki - powinni powrócić do poprzednich ( tamte nie były emitowane przez cały czas trwanie programu.
2008-2023
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Najlepsze są w USA (i Kanadzie zresztą też). Pojawiają się na kilka sekund na początku programu/serialu i po każdej przerwie reklamowej. Zawsze jedynie na kilka sekund. Zupełnie to nie przeszkadza, w przeciwieństwie do tego co jest m.in. w Polsce.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15
x 1

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krewetka »

Nie tylko tam. Dotyczy to Anglii, i Australii też. Poza tym, na niektórych kanałach nie tylko te znaczki znikają, ale też logo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości