Strona 1 z 54

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 23 maja 2008, 22:53
autor: telefan
Ten problem dotyczy większości polskojęzycznych stacji telewizyjnych:oznaczenia wiekowe,od ilu lat jest dany program.Co o tym myslicie,czy to jest potrzebne.

Moim zdaniem NIE,ponieważ:

a)jeśli ośmiolatek będzie chciał obejrzeć ,,Władców much"(od lat 16,tudzież 18)to i tak obejrzy i ch*j
b)przecież na TVN-ie Polsacie w szczególności,a kiedyś w TVP kantują z oznaczeniami wiekowymi w zapowiedziach.Przykład z dzisiejszego dnia:Kill Bill jest od 16 lat,a są spoty podają w lewym gówrnym logu liczbę 12.(takie obejście,żeby pokazywali reklamy przed 20.Na takich zasadach to powiem,że,,South Park"to super bajka dla dzieci:) )
PS.Dziś przed losowaniem LOTTO o 21.59 Polsat puścił reklamę filmu,,Sliver",który będzie w środę o 23.05.Problem w tym,że to film z ,,czerwonym znaczkiem".Nawet bym sobie tego nie wyobraził.Oj,KRRiT będzie miała na co nakładać kary.We wrześniu 2005 leciał na Polsacie,,Janosik"i tam było cos takiego:normalnie to był film od 12 lat.Nastąpiły reklamy,a po reklamach był już znaczek,,od lat 16".I tak przez pół godziny,aż leciało LOTTO i dali normalne oznaczenie.Takich sytuacji na TVP było parę.
c)w wielu krajach nie ma znaczków,a telewizja jest tam taka sama jak w Polsce.

Kiedy nie było znaczków,było lepiej w tv.Mówię o okresie sprzed 2002.Były już znaczki,ale nie przesadzali jak dziś.

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 23 maja 2008, 23:02
autor: nedved
Dokładnie, normalne dziecko skacze po kanałach. Zauważy czerwone kółeczko i powie sobie " O to coś dla mnie".
To działa na zasadzie "zakazany owoc lepiej smakuje".Dodatkowo znaczki zaśmiecają ekran

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 23 maja 2008, 23:07
autor: majkel
mnie też drażnią te oznaczenia, nie dość że polskie stacje mają stosukowe duże swoje loga to jeszcze te oznaczenia wiekowe, ktore każda stacja nadaje wg własnego widzimisie...

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 23 maja 2008, 23:12
autor: telefan
tak jest kiedyś Polsat miał takie znaczki, jak teraz Polsat Zdrowie i Uroda,a teraz jedno wielkie g***o.W USA oznaczenia wyglądają tak:na początku filmu i po reklamach przez 3-5 sekund jest kwadracik z napisem,,TV:PG 14"na przykład i tyle.

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 23 maja 2008, 23:19
autor: majkel
kiedyś u nas też oznaczenia byly pokazywane tylko na początku filmu i tuż po przerwie na reklamę (wtedy były tylko żółte trójkąty i czerwone kółka :P)

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 7:33
autor: Evil
Jest oznaczenie wiekowe - od lat 12. Czy coś się stanie, jak program obejrzy 10-latek? Bez sensu.

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 8:24
autor: Karol
majkel pisze:kiedyś u nas też oznaczenia byly pokazywane tylko na początku filmu i tuż po przerwie na reklamę (wtedy były tylko żółte trójkąty i czerwone kółka :P)
W tym wypadku stacje komercyjne mimo podpisanego wspólnego zobowiązania nie wywiązywały się z emisji tych znaczków. A znaczek miał być emitowany nie tyle po przerwie reklamowej tylko co 15 minut, a akurat tak się składało, że bloki reklamowe pojawiały się w takich odstępach czasu. HBO dla porównania znaczki emitowało na początku, w środku i co najlepsze na koniec filmu podczas napisów końcowych :D

Moim zdaniem najlepiej robił aby informacja w jednakowym stylu pojawiała się przed każdą audycją, tak jak robi(ł) to Canal+.

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 9:48
autor: ARTUR B.
Czy nie ma jakiejś możliwości zlikwidowania tych znaczków? Argument KRRiT jest śmieszny, że to narzuca im UE. Wystarczy włączyć chociażby ZDF...

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 10:06
autor: person253
zgadzam się z wami, te oznaczenia wiekowe są wcale nie potrzebne w polskiej telewizji...mój sześcioletni siostrzeniec z chęcią ogląda włatcy móch, bądź kryminalnych...nikt prawie nie zwraca na to uwagi...a poza tym jeśli film jest dla widzów od 16 lat, to osobę w młodszym wieku bardziej kusi to i zachęca do obejrzenia danej pozycji programowej ;)

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 10:09
autor: telefan
ARTUR B. pisze:Czy nie ma jakiejś możliwości zlikwidowania tych znaczków? Argument KRRiT jest śmieszny, że to narzuca im UE. Wystarczy włączyć chociażby ZDF...
Zapomniałeś np.o czeskiej telewizji,bądż duńskiej.Tam czegoś takiego nie ma i nie jest potrzebne

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 10:19
autor: Karol
Scooby doo, myślę, że każdy o tym wie.

Co do "Włatców móch" to zgadzam się, że tą bajkę (mimo, że fajna ale dla starszej młodzieży) oglądają dzieci. Ostatnio w autobusie słyszałem, jak dzieci z zerówki, które wracały z wyjścia na miasto rozmawiały między sobą na temat tego, które z nich oglądało ostatni odcinek "wlatcuf muh"

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 10:27
autor: telefan
ups,pomyliłem się.

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 24 maja 2008, 10:28
autor: Evil
Scooby doo, zielone nie jest DO 7 lat, tylko dla wszystkich :)

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 25 maja 2008, 13:36
autor: Pawel
Jak dla mnie to najlepiej jakby zrobili oznaczenia jak w amerykańskiej tv. Czyli znaczek widoczny jest tylko przez kilka sekund na początku danego programu i potem po każdej reklamie. Do tego oprócz ograniczenia wiekowego mogą pojawić się cztery literki: DLSV, które oznaczają że program zawiera sceny z odpowiednio: używkami (narkotyki itp), wulgaryzmami, sexem, przemocą.

Na całe szczęście stacje, które oglądam najczęściej (AXNy, Sci Fi, Universal, Filmbox HD) nie pokazują tych badziewnych trójkącików.

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

: 25 maja 2008, 19:43
autor: lukin
Evil:
Scooby Doo nie jest zielone,(nie jest dla wszystkich)do 7lat,tylko dla wszystkich.
Nie rozumiem tego posta,ale jeżeli chodziło ci ze Scooby Doo jest dla wszystkich,to w tvn jak był latem to było od 7lat(Co nowego u Scooby Doo to było)