Telekamery

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Czaja
Obserwator

Telekamery

Post autor: Czaja » 03 lut 2009, 12:14

Co do Iwańskiego to nie wiem. Smokowski to tak jak pisałem wcześniej jest z Canal+ a stamtąd dziennikarzy w Telekamerach nie ma. A Szpakowski? On już raczej do takich nagród nominowany nie będzie, a są lepsi np. Zawacki, który rok 2008 miał bardzo udany.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Telekamery

Post autor: Tomala » 03 lut 2009, 12:27

Tak i chyba doszliśmy do tego o czym pisał Alfernando, że jest to plebiscyt popularności i jeżeli by tak na to patrzeć to rzeczywiście Kurzajewski i Borek są najbardziej "popularnymi" no dziennikarzami - komentatorami...
Co do Borka i Iwańskiego to ci panowie są dla mnie przegrani za chłodzenie super nastrojów polskich kibiców podczas EURO...
Dla mnie najlepszym komentatorem jest Iwański... ale on rzeczywiście nie jest tak popularny jak np. Borek...
Zawacki to rzeczywiście też świetny komentator...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Telekamery

Post autor: Ice » 03 lut 2009, 13:14

Pozwólcie, że zamieszczę swoje zdanie na temat ''Telekamer'' z innego Forum gdyż doskonale przekazuje to co myślę w tym temacie.

Gala stała na wysokim poziomie, prowadzący jak zwykle nie zawiedli.

Co do nagród i nominacji - największą klasę pokazała Justyna Pochanke, bardzo zaimponowała mi słowami odnośnie Jarka Kuźniara. Przyznaję, że wybór widzów był jednak słuszny. Mimo, że pan od Poranka TVN24 jest jednym z moich ulubionych prezenterów sądzę, że na taką nagrodę jest jeszcze za wcześnie. Zgodzę się natomiast, że sama nominacja to już duża nagroda, patrząc na jego dwu letni pobyt w telewizji. To jest ''coś'' i rzadko można coś takiego spotkać.

Muszę skomentować Lisów. Wiem, że na tym jak i na innych forach znajdują się ich fani i anty-fani. Ja Tomka Lisa ceniłem za czasów ''Faktów''. Można go chwalić za to, że wprowadził nową jakość do informacji. Ale przepraszam - jeśli ktoś krytykuje TVP a potem do niej przechodzi? Przecież on mógł na ''klęczkach'' pójść do TVN. W zasadzie g*wno interesuje mnie co było powodem takiej decyzji, ale patrząc na wszystkie informacje w tym temacie - dla mnie jest to nienormalne. Chyba jeśli chodzi o pieniądze.... a nie ważne. Poniekąd uważam, że to dzięki niemu Polsat odnosi teraz porażki na tego typu polach. Chciał stworzyć telewizję wielkomiejską dla ludzi wykształconych z pozycją. Poniekąd się udało. Ale nie na dłuższą metę. Teraz trzeba będzie długo czekać aż jedna z największych stacji telewizyjnych będzie odnosić jakiekolwiek sukcesy.
Gwiazdorzenie też mu za dużo nie pomogło. Tomasz już dawno stracił wiele w moich oczach i dla mnie nie jest już tak znaczącym dziennikarzem.

Odnośnie Hanny - to samo. Lisowie przede wszystkim charakteryzują się tym, że to oni są ''najlepszymi''. Co zostało już w tym wątku powiedziane. Prym przejęli inni. W sumie po części podzielam zdanie Karola co do Hanny i ''Wiadomości''. Tomasz Lis nie skomentował swojej nominacji; nie była to usterka techniczna...

Bogdan Rymanowski - świetna riposta. Każdy kto oglądał wie do kogo skierowana. Może to trochę nauczy niektórych pokory i zastanowienia.

Jeśli chodzi o Maćka Kurzajewskiego - sorry, ale powinien się zdecydować co chce konkretnie robić. Zgodzę się natomiast z nim, że to Babiarz powinien odebrać statuetkę. Bo powinien. Kurzajewski ostatnio złapał faza na rozrywkę i chciałbym, aby w niej pozostał. Mam nadzieję, że tak będzie, bo jest jedną z twarzy szklanego ekranu, którą naprawdę lubię.

No i Szymek - Szymek zgarnął nagrodę, ale w zasadzie nie wiem dlaczego... może dlatego, że jego 'show' już mnie totalnie nudzi. Przydałaby się jakaś zmiana. Owszem szoł znakomite to on wczoraj zrobił, ale myślę, że nagrodę powinien zgarnąć ktoś inny.

Program rozrywkowy - tutaj od razu wiedziałem jaka produkcja zwycięży, nie wiedziałem natomiast jak rozłożą się głosy na drugie i trzecie miejsce. Choć uważam ''Tak to leciało'' za jeden z najlepszych programów rozrywkowych w telewizji ogólnie jak i w Telewizji Publicznej, myślę, że nagroda została przyznana w dobre ręce.

W serialach doskonale królowało TVP. Uważam, że ich produkcje są jednymi z najlepszych. W rozrywce również sobie radzą, ale w tym TVN ma siłę przebicia. Jednak publicznej życzę jak najlepiej, bo porównując jakość, która królowała tam nie dawno do dzisiejszej mogę powiedzieć, że stoją na bardzo dobrym poziomie - zarówno programowym, ale nie tylko.

Feel - tolerowałem ten zespół. Zaznaczam - tolerowałem. Przykro mi, ale po incydencie związanym z WOŚP życzę Feelowi jak najgorzej, a Piotrowi życzę pokory. ''Zdemoralizowane h*je'' - jak by to powiedział Hołdys.

Cenię Karolaka za świetne, młode aktorstwo - ''Mamuśki'', ''Kryminalni'', ''39 i pół'' (nie trawię tego serialu, sorry). Ale, że dostał nagrodę - nie małe zaskoczenie dla mnie...

To samo z Martą Żmudą - Trzebiatowską. Przepraszam. Nie skomentuję. Lubię Martę, ale nie chcę niektórych obrazić. Zostanę chyba przy Jandzie i Stence.

Gala zorganizowana na pewno z rozmachem, TVP po raz kolejny pokazało również swoją pozycję wśród organizowania takich programów. Brawo. Jeszcze raz muszę pochwalić Torbicką i Żmijewskiego. Świetne prowadzenie, świetny luz, świetna klasa.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Telekamery

Post autor: Tomala » 03 lut 2009, 13:24

Z innej beczki... Czy Szymon Hołownia rzeczywiście był na tej gali? Jeżeli tak to ciekawe czemu nie poszedł odebrać Telekamery za MT z Porkopem... Może dlatego, że Torbicka zapowiedziała go jako Krzysztof Hołownia...;)
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

Telekamery

Post autor: Peter Parker » 03 lut 2009, 15:21

Wydaje mi się, czy fragment z ripostą Rymanowskiego został wycięty w powtórce, która aktualnie jest nadawana w TVP2?
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Telekamery

Post autor: Tomala » 03 lut 2009, 15:41

No właśnie nie było tego fragmentu... Specjalnie czekałem, żeby to jeszcze raz usłyszeć... Ach ta cenzura w TVP;)
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Telekamery

Post autor: Ice » 03 lut 2009, 15:43

Myslisz, że w innej stacji byś takie coś zobaczył? Jesteś w grubym błędzie. Cenzurę możesz zobaczyć także w innych telewizjach, mnie jakoś to nie dziwi, że to usunęli.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

Telekamery

Post autor: pop » 03 lut 2009, 16:39

Ice pisze:Cenzurę możesz zobaczyć także w innych telewizjach, mnie jakoś to nie dziwi, że to usunęli.
A czy tu było co cenzurować? Rymanowski powiedział mniej więcej tak: "Dziękuję tym, którzy jednak uważają mnie za dziennikarza". Słusznie, świetna riposta - krótko i na temat. Naprawdę usunięto to w powtórce?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Telekamery

Post autor: Ice » 03 lut 2009, 17:02

A czy tu było co cenzurować? Rymanowski powiedział mniej więcej tak: "Dziękuję tym, którzy jednak uważają mnie za dziennikarza". Słusznie, świetna riposta - krótko i na temat.
Oczywiście, że świetna. Powtórki nie oglądałem. Może kolegom coś się, że się delikatnie wyrażę - pomyliło? Całkiem możliwe, bo niektórzy chcą usłyszeć to co by usłyszeć chcieli. :)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

Telekamery

Post autor: Kamil » 03 gru 2009, 15:28

A więc chyba już wiemy gdzie odbędą się tegoroczne Telekamery (w sensie w jakiej stacji):
http://www.plejada.pl/3,27034,news,1,1, ... tykul.html
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

Telekamery

Post autor: Peter Parker » 11 gru 2009, 17:27

Transmisję Telekamer Tele Tygodnia 2010 transmitować będą mogły wszystkie zainteresowane stacje. Dziwne, że media2.pl nie zajęły się jeszcze tym tematem...

Komunikat prasowy:
CEREMONIA TELEKAMER TELE TYGODNIA OTWARTA DLA WSZYSTKICH STACJI TV

Wydawnictwo Bauer postanowiło zorganizować ceremonię wręczenia TELEKAMER TELE TYGODNIA 2010 zapraszając do współpracy wszystkie zainteresowane nią stacje telewizyjne i rezygnując z transmisji w którejś z nich.

„TELEKAMERY TELE TYGODNIA to od lat wielkie święto Telewizji, całej telewizji, a nie poszczególnych stacji. W tym roku rozszerzyliśmy nasz plebiscyt o nowe kategorie, między innymi o kanały tematyczne, cieszące się coraz większą popularnością widzów.

Chcemy także, żeby ceremonię wręczenia nagród czytelników Tele Tygodnia mogły relacjonować wszystkie zainteresowane nią stacje telewizyjne, a nie tylko , jak dotychczas, jedna.” powiedział Tomasz Namysł, wiceprezes Wydawnictwa Bauer.

Ceremonia wręczenia TELEKAMER TELE TYGODNIA 2010 odbędzie się 25 stycznia w Warszawie. Szczegóły uroczystości zostaną podane na początku stycznia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telekamery

Post autor: Trzeciak » 11 gru 2009, 22:03

Trochę przekręciłeś informacje. Gala "Telekamer 2010" nie będzie w tym roku transmitowana przez żadną stację telewizyjną - będą mogły tylko zdać co najwyżej nakręcić z jej własny materiał. Natomiast transmisja "na żywo" będzie tylko na portalu Interia.pl.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Telekamery

Post autor: Kpc21 » 11 gru 2009, 23:13

Jeśli chodzi o Telekamery, to w zestawieniu kandydatów w TT, Jarosław Kret otrzymał podpis mówiący, że zanim pojawił się w TVP1, pracował w TVP Info. Nie jest to technicznie możliwe, bo w TVP1 pojawił się, kiedy kanał TVP Info jeszcze nie istniał (wg Wikipedii pracował w WO-cie).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telekamery

Post autor: Trzeciak » 11 gru 2009, 23:40

Trochę w tym prawdy jest - zanim przeszedł do "Wiadomości" pracował jako prezenter pogody w TVP3 (dzisiejsze TVP Info). Ale wyraźnie nie chciało się temu, co to pisał tej informacji zaznaczyć.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telekamery

Post autor: Trzeciak » 25 sty 2010, 20:02

Już za kilka minut rozpocznie się Gala Telekamer 2010, które w tym roku poprowadzą Robert Gonera i Katarzyna Pakosinska. Wśród wręczających będą : Kamil Durczok, Agnieszka Dygant, Marcin Daniec, Anna Seniuk, Witold Pyrkosz, Teresa Lipowska, Paweł Wawrzecki, Włodzimierz Szaranowicz, Andrzej Zalewski, Darek Maciborek, Wojciech Pijanowski, Tomasz Raczek, Otylia Jędrzejczak, Dorota Zawadzka, Beata Pawlikowska i Andrzej Turski. Wiadomo także, że w tym roku Złotą Telekamerę otrzyma m. in. Szymon Majewski (za zwycięstwo w latach 2006, 2007 i 2009). Transmisję z gali prosto z Hotelu Hilton przeprowadzi w tym roku tylko portal Interia.pl, jednak będę na bieżąco podawał wyniki w tym wątku.

Edit z 20.15 : Gala została rozpoczęta występem Andrzejem Piasecznego. Tanecznym krokiem widownię powitali Katarzyna Pakosinska i Robert Gonera.

Edit z 20:25 : Wyniki w kategorii "Osobowość - informacje i publicystyka"

III miejsce - Maciej Orłoś
II miejsce - Michał Olszański
Telekamera 2010 - Anita Werner

Telekamerę wręczał Kamil Durczok.

Wyniki w kategorii "Prezenter Pogody":
III miejsce - Jarosław Kret
II miejsce - Tomasz Zubilewicz
Telekamera 2010 - Dorota Gardias-Skóra

Telekamerę wręczał Andrzej Zalewski.

Edit z 20:35

Wyniki w kategorii "Kanał Sportowy"

III miejsce - TVP Sport
II miejsce - Polsat Sport
Telekamera 2010 - Eurosport

Telekamerę wręczała Otylia Jędrzejczak. Odebrał ją Krzysztof Świergiel - dyrektor Eurosport Polska.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”