Wybory w TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Dominik » 21 maja 2015, 21:17

Zgor pisze:
Dijon pisze:Sonda SMS w programie "Jan Pospieszalski: Bliżej" z 14 maja:
Do tej pory nie wiem co jest niestosownego w tym pytaniu. Marek Dukaczewski były szef WSI sam powiedział: "Bronisław Komorowski ma mój głos i środowiska WSI", więc pytanie jak najbardziej zgodne z prawdą, ciekawy jestem czy podobny szum byłby gdyby np. zadano pytanie Czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez Radio Maryja
Tak, jestem przekonany, że wywołało by to duży szum.
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wybory w TV

Post autor: kamico7 » 21 maja 2015, 21:26

Pierwszą debatę wygrał zdecydowanie Bronisław Komorowski. Prezydent był w ofensywie a Andrzej Duda przegrał tym że był za grzeczny. Dzisiaj mamy sytuacje odmienną i mam wrażenie że Bronisław Komorowski gdyby ta debata trwała jeszcze dłużej to by się obraził i wyszedł ze studia. Andrzej Duda strzelał wszędzie i prawie zawsze celnie. Komorowski oddający flagę PO Monice Olejnik ! bezcenne :D Mocny cios zadała Komorowskiemu również Pochankę "Gong a nie gołąb Panie prezydencie". Coś czuje że dzięki TVN i jej debacie Andrzej Duda został Prezydentem ale poczekajmy do niedzieli. Na twitterze jest jest dużo porównań do słynnej debaty Kwaśniewski- Wałęsa, czyli jak młody nowy kandydat rozwalił urzędującego Prezydenta
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Wybory w TV

Post autor: N-O-R-O-N » 21 maja 2015, 21:31

"Gołąb" i argumenty o średniowieczu to była, jak dla mnie, żenada dzisiaj. Jeszcze to wtrącanie się: "Panie pośle!!". Mógł sobie darować, Duda tak nie przeszkadzał, jak on mówił... :rolleyes: Dalej czytanie z kartki ze strony Komorowskiego konsekwetnie... pfff.. Duda częściej utrzymywał kontakt wzrokowy z widzami, czyli był bardziej pewny siebie, niż przy poprzedniej debacie.

Ale debata dość wyrównana, obaj kandydaci byli mocni w wielu obszarach, a z prowadzących na mocny plus - Rymanowski i Pochanke. Olejnik - pominę... :rolleyes:
#TVPZaMurem :twisted:
Johnny
Obserwator

Wybory w TV

Post autor: Johnny » 21 maja 2015, 21:40

Olejnik to zakała polskich mediów a kto będzie prezydentem nie poznamy chyba w niedzielę bo czuję, że wynik będzie na styku i trzeba będzie poczekać do oficjalnych wyników bo czuję, że to będzie prawie remis. Dlatego moim zdaniem takiego czegoś co w niedzielę co podają co 10 czy coś tam sondażowo to w ogóle nie powinni podawać tylko wstrzymać się aż do ostatecznych wyników.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Conan
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Conan » 21 maja 2015, 22:08

Ci co zamierzają głosować na Komorowskiego powiedzą, że debatę wygrał Komorowski, a ci co na Dudę, powiedzą, że wygrał Duda. Taka prawda.

Sama formuła i realizacja dużo lepsza od debaty TVP i Polsatu. Zgadzam się również co do dziennikarzy - Rymanowski i Pochanke na plus (Rymanowskiego zawsze szanowałem najbardziej z dziennikarzy TVN-u, więc się nie dziwię, ale Pochanke mnie pozytywnie zaskoczyła). Olejnik na ich tle wypadła żałośnie.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: mateusz_71 » 21 maja 2015, 22:27

Formuła debaty o wiele lepsza niż na Polsacie i TVP. Bardzo dynamicznie, nie usypiająco. Rymanowski i Pochanke- genialne prowadzenie. Monika Olejnik nie przerywała kandydatom- jedyny plus jej prowadzenia ;) .

Wynik oglądalności może być wysoki- liczę na ok. 5-6 mln. Warszawa udostępniła wykres zużycia wody- podobny do tego z 17 maja:
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wybory w TV

Post autor: kamico7 » 21 maja 2015, 22:51

http://www4.rp.pl/artykul/1203057-List- ... ejnik.html Ciekawe czy Monika Olejnik się do tego odniesie. W internecie wrze o tym liście i dużo publicystów poparło Dominika Zdorta
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Dijon » 21 maja 2015, 23:29

Polsat News, chyba na fali dzisiejszej debaty w TVN albo tego, że mniej więcej jutro już o tej porze rozpocznie się cisza wyborcza, teraz od 23:30 emituje powtórkę niedzielnej debaty TVP/Polsat.
Johnny
Obserwator

Wybory w TV

Post autor: Johnny » 22 maja 2015, 0:27

Najbardziej opiniotwórcza i bezstronna gazeta w Polsce potwierdza, że Olejnik to moralne dno
http://www.rp.pl/artykul/1203057.html

Ja uważam, że Olejnik to archetyp zgnilizny moralnej TVNu.

Zdania zaczynamy od wielkiej litery. Podany przez ciebie link pojawił się już 2 posty wyżej. [Lord_info]
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: SNOL » 22 maja 2015, 2:43

Mądre słowa padły ze strony dziennikarza "Rz". Trzeba przyznać, że prowadzący debaty w zdecydowanej większości zostali dobrze dobrani. Moment, kiedy prezydent stawia chorągiewkę na pulpicie Olejnik - rozbraja. Freud by się uśmiał!
Johnny pisze:Dlatego moim zdaniem takiego czegoś co w niedzielę co podają co 10 czy coś tam sondażowo to w ogóle nie powinni podawać tylko wstrzymać się aż do ostatecznych wyników.
Pomijam to, że nie do końca rozumiem zacytowane zdanie, ale uspokoję Cię: jeśli różnica między kandydatami w wynikach sondażowych będzie większa niż setne czy dziesiąte procentu, można im uwierzyć. Tak realizowane badania powyborcze, zlecone przez trzy duże stacje, są na tyle drogie i dzięki temu szczegółowe, że można być spokojnym.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: AtoMan » 22 maja 2015, 7:18

Zgor pisze:
Dijon pisze:Sonda SMS w programie "Jan Pospieszalski: Bliżej" z 14 maja:
Do tej pory nie wiem co jest niestosownego w tym pytaniu. Marek Dukaczewski były szef WSI sam powiedział: "Bronisław Komorowski ma mój głos i środowiska WSI", więc pytanie jak najbardziej zgodne z prawdą, ciekawy jestem czy podobny szum byłby gdyby np. zadano pytanie Czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez Radio Maryja
Samo pytanie nie jest aż takim ciosem jak sam program. Czytałem relacje z tej ustawki i wyszło na to, że Pospieszalski cały program dość bezczelnie atakował PBK, zaprosił też gościa o raczej prawicowych poglądach... ale ten nie chciał dać się wciagnąć w coś takiego, ku niezadowoleniu prowadzącego ;)
dość
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Lord_info » 22 maja 2015, 10:33

Dziś o 12 w TVN24 powtórka wczorajszej debaty prezydenckiej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
matti
Obserwator

Wybory w TV

Post autor: matti » 22 maja 2015, 14:16

http://www.tvp.info/20160333/pierwsze-w ... i-tvp-info
Wygląda na to, że wieczór wyborczy po drugiej turze odbędzie się już w studiu w środku siedziby TVP.
Obrazek
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Wybory w TV

Post autor: N-O-R-O-N » 22 maja 2015, 15:09

Olejnik słusznie krytykowana za wczorajsze prowadzenie debaty: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mo ... orowskiemu
#TVPZaMurem :twisted:
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Dijon » 22 maja 2015, 16:55

matti pisze:http://www.tvp.info/20160333/pierwsze-w ... i-tvp-info
Wygląda na to, że wieczór wyborczy po drugiej turze odbędzie się już w studiu w środku siedziby TVP.
Dziennikarze TVP będą ponadto w trzech miejscowościach: Wiśle, Kuleszach Kościelnych na Podlasiu oraz w Osiecznej. Miejscowości te wybrane są nieprzypadkowo. W Wiśle zdecydowanym wygranym I tury wyborów był Bronisław Komorowski, w Kuleszach Kościelnych ? Andrzej Duda, a w Osiecznej ? był niemal idealny remis. Relacje z tych trzech miejsc przygotujemy wspólnie z dziennikarzami RMF FM.
Widać TVP Info nie porzuciło całkowicie współpracy z RMF FM.

Tutaj informacje o wieczorach wyborczych innych mediów: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... Internecie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”