Wybory w mediach (dawniej: Wybory w TV)

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Jestem w szoku po obejrzeniu fragmentu Wieczoru w TVP. Jak mogli coś takiego zepsuć? Oczywiście chodzi mi o Cholewińskiego i greenbox Wiadomości. Prowadzący jest nienaturalnych rozmiarów, łączenie studia Wiadomości i wirtualnego jest źle dopasowane (różnokolorowa podłoga, budynek wchodzący w ledowe panele), a ponadto oświetlenie jest fatalne (Cholewiński zanika). Nie wygląda to dobrze, jak greenbox sprzed kilkunastu lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Właśnie widać jak byk (jeszcze po krawędziach przy Cholewińskim), że sam Wieczór Wyborczy jest realizowany na Pl. Powstańców. Jedynie obraz do grafik jest realizowany na żywo z dziedzińca Wieży Babel z Woronicza. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Crash
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:13
x 17
x 64

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Crash »

Chyba nieźle się bawią w TVP :DD Bardziej robią show niż wieczór wyborczy, ale mnie się podoba
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 658
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2127
x 474

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

Mi się strasznie podoba wieczór wyborczy Polsatu. Szczególnie podoba mi się graficznie - czarny i pomarańczowy w ich wykonaniu wygląda genialnie.
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

O ile wieczory wyborcze w wyborach samorządowych i europarlamentarnych w Polsat News były nieco sztywne i nijakie, o tyle teraz należą im się owacje - kolorystyka nietypowa, ale jak na Polsat jest nieźle. Osobiście fajerwerki w wykonaniu TVP mnie nie przekonują, taki swoisty przerost formy nad treścią.
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

W TVP niestety brakuje pokory. I to niestety widać.
Myśleli, że zrobią super wieczór wyborczy, a wyszedł przerost formy nad treścią. Niestety, ale chyba Polsat News wypada całkiem Dobrze, choć widziałem tylko zapy.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Taki show jest, że są kłopoty z dźwiękiem w studio TVP Info.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Włączyłem TVP Info w momencie wizualizacji Sejmu na placu na Woronicza. O ile ten przezroczysty kontur jest ok, to wizualizacja sali plenarnej... Polsat jednak zrobił to lepiej wsadzając Kurka w sam środek sali.

Co do problemów z zegarkiem w PN to grafika ekranowa jest o ok. sekundę szybsza w porównaniu do studia.

TVP Info buduje atmosferę show bo czekają na ogłoszenie wyników i wtedy pewno radości nie będzie końca. Taka forma odegrania się na szoku w studiach wyborczych 4 lata temu.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Polsat News, czapki z głów. Był już wywiad z Morawieckim, teraz ze Schetyną. U konkurencji przede wszystkim relacje ze sztabów, w Info etatowi komentatorzy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Przed chwilą helikopterem z głównego studia na Ostrobramskiej do studia publicystycznego z udziałem publiczności na Łubinowej w Warszawie przyleciał Bogdan Rymanowski. Dziś - mimo, że i tak odstaje lekko od konkurencji - Polsat News przechodzi samego siebie i zasługuje to na pochwałę. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Goście Info gniotą się przy bocznym stoliku.
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Czy na antenie TVP Info podali do której godziny ma być wieczór wyborczy?
Według EPG ma trwać aż do 5:34 rano, czyli do początku Info Poranka. :o
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Myślę, że do 2:00 w nocy góra. Aż tak to na pewno nie będą produkować kontentu na żywo. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Ciekawy tweet, który po debacie wyborczej w tvn24 umieścił publicysta Łukasz Warzecha. Była cisza wyborcza, więc zamieszczam to dopiero dzisiaj. Interpretację pozostawiam Wam samym. https://twitter.com/lkwarzecha/status/1 ... 2105428993
2008-2023
szymą
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2011, 16:57
x 4

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymą »

Trafiłem kilka dni temu na "Wiadomości", które chwaliły się najnowocześniejszym wieczorem wyborczym i "czymś czego w Polsce jeszcze nie było", ale podszedłem do tematu z dystansem, bo już raz to słyszeliśmy - przy starcie nowej oprawy i studia "Wiadomości". Dla mnie to jest tanie efekciarstwo, które mogło robić wrażenie w latach 90., raczej mariaż Power Pointa z ClipArtem. Może i kosztowało to sporo kasy (brawa dla firmy, która ją zgarnęła), ale nie jest to po prostu ładne, spójne, estetyczne. Zwracam na to uwagę, na czcionki, dobór wielkości liter, kolorów, sposób pojawiania się napisów, ich znikania, krawędzie grafik i tak dalej i to wszystko jest takie na odwal się zrobione. Sam fakt, że w czołówce "Wiadomości" pojawia się belka z wymienionymi po przecinku (!) "Polska, Europa, świat" już kłuje mnie w oczy, jakby to były składniki jakiegoś menu... ale mniejsza... dlatego też nie spodziewałem się WOW podczas tego wieczoru wyborczego, co już widać po screenach wyżej i po fragmencie, który oglądałem w TV. Akurat udało trafić mi się na to szeroko zapowiadane prezentowanie treści z placu przed budynkami TVP i przez, jeżeli się nie mylę, 3 minuty były słupki z sondażem. Napis nad nimi nie był nawet w całości widoczny na ekranie telewizora, bo operator kamery tego nie dopilnował i zjadało kreski i kropki nad polskimi znakami (po jakimś czasie się zreflektował i przesunął ujęcie nieco w górę, żeby wirtualne literki jednak były w całości). W tym czasie nic na ekranie się nie działo, a prezenter, którego też nie było widać porównywał wyniki do tych sprzed 4 lat zachęcając widzów, żeby sami sobie wizualizowali to, co on mówi i mogli w głowie porównać (!!! :D) - myślałem, że to będzie w formie jakiejś dynamicznej zmiany na wykresach, ale nie. Cały czas był dzisiejszy IPSOS. Później pojawiła się mapa Polski z województwami zaznaczonymi na niebiesko i pomarańczowo, a prezenter znowu mówił o tym, jak to było 4 lata temu, przy czym opowiadał na tyle chaotycznie, że ktoś kto nie pamiętał tamtego podziału, raczej sobie go w głowie nie odtworzył, a na ekranie - rzecz jasna - też tego nie zobaczyliśmy. Tak, że tyle moich wrażeń z nadawania z podwórka TVP, może przy innych wejściach było lepiej. W studio grafiki wyglądają już lepiej, jak teraz sobie patrzę, ale faktycznie jest wrażenie, ze się cisną przy małym stoliku.

Polsat News kolory fajne, ale ja średnio oceniam Dorotę Gawryluk jako konferansjera, prezentera (i rozmówcę w sumie też, taki dość przeciętny z niej dziennikarz), więc trochę irytowało mnie, jak się zacinała i sprawiała ciągle wrażenie takiej niepewnej, zwłaszcza, jak się przeskoczyło z Pochanke w TVN24, której zdolnościom prezenterskim naprawdę nawet najzłośliwsi nie powinni móc nic zarzucić. To studio, w którym była Gawryluk wydawało mi się dość małe, ale widziałem też, że Bogdan Rymanowski rozmawiał już z gośćmi w porządniejszym. :)

Moment ogłoszenia wyników oglądałem w TVN24 i - co już wspomniałem - Justyna Pochanke czuje się moim zdaniem w roli prezentera jak ryba w wodzie i to po prostu widać, super przyjemnie się ją ogląda i jej słucha - nawet jak mieli problem techniczny z dźwiękiem to błyskotliwie nawiązała do ciszy wyborczej. TVP może opowiadać, że ma najnowocześniejsze i najdroższe bajery, ale tego po prostu nie widać, jeżeli nie dba się o szczegóły. W TVN24 mieli wszystko dopięte na ostatni guzik, płynne przejścia graficzne, kamerowe, a odliczanie ostatnich 16 sekund w formie konturów województw naprawdę pomysłowe. Mnie się najprzyjemniej oglądało wieczór tam, ale moja ocena może być nieco zachwiana, bo oglądałem może pół godziny TVN24 i po kwadransie Polsatu i TVP.

Raczej chciałem opisać moje wrażenia po kolejnych bombowych zapowiedziach TVP, a okazało się też, ze mam tu konto od 10 prawie lat. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości