Wybory w TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: waldus_5 » 04 sie 2011, 23:09

http://www.tvn24.pl/12690,1712916,0,1,s ... omosc.html

Polecam w szczegółach informują o zmianach. Lokale na pewno będą otwarte od 7-21 (do tej pory istniała swoboda w decydowaniu o porze otwarcia).

Będą bilbordy (bez Tuska bo zapowiedział, że nie da się wydrukować), będą spoty, będą bloki prezentujące audycje komitetów wyborczych.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 05 sie 2011, 9:16

waldus_5 pisze:Polecam w szczegółach informują o zmianach. Lokale na pewno będą otwarte od 7-21 (do tej pory istniała swoboda w decydowaniu o porze otwarcia)..
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Do tej pory lokale musiały być otwarte od 6 do 20
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 05 sie 2011, 11:42

@waldus_5 chodzi o ten fragment:
tvn24.pl pisze:W kodeksie ujednolicono godziny głosowania we wszystkich rodzajach wyborów, również dwudniowych; zatem lokale wyborcze podczas tegorocznego głosowania będą otwarte w godz. 7-21.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 10 sie 2011, 15:37

Polsat News jako pierwsza stacja wprowadziła audycję poświęconą tegorocznym wyborom parlamentarnym. Od 8 sierpnia codziennie o 22:15 emitowany jest cykl "Polska wybiera". Więcej: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=3273. Tak sobie myślę, że dobrze by było, gdyby tak był nazwany wieczór wyborczy Polsat News.

Ponadto biura reklamy TVP i Polsatu ogłosiły możliwość kupna czasu antenowego na ogłoszenia wyborcze, które w tych stacjach mogą być emitowane od 4 sierpnia aż do 7 października br. Więcej na stronach tych biur reklam.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: waldus_5 » 10 sie 2011, 16:10

matik pisze:
waldus_5 pisze:Polecam w szczegółach informują o zmianach. Lokale na pewno będą otwarte od 7-21 (do tej pory istniała swoboda w decydowaniu o porze otwarcia)..
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Do tej pory lokale musiały być otwarte od 6 do 20
Tak się zdarza, że czasem wiem o czym piszę. Nie raz byłem w komisji wyborczej. Ostatnimi laty często były różnego rodzaju przesuwy w godzinie otwarcia, w zależności od pory roku/rodzaju wyborów. Niejedno ci mogę powiedzieć o rzeczach o których ty nie masz bladego pojęcia, zwłaszcza w tych sprawach. Następnym razem przeanalizuj za nim napiszesz "chyba nie wiesz o czym piszesz".

Czyli kampania wyborcza wkracza w decydujące starcie, nic dziwnego wbrew pozorom zostało mało czasu. Najgoręcej będzie po wakacjach.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 10 sie 2011, 16:25

Trzeciak3q33 pisze:Polsat News jako pierwsza stacja wprowadziła audycję poświęconą tegorocznym wyborom parlamentarnym.
A "Widzę i sprawdzam" w TVN24 jest od 18 lipca ...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 10 sie 2011, 17:05

Ale "Widzę i sprawdzam" nie jest osobną audycją, tylko cyklem w ramach magazynu "Dzień po dniu".

Przy okazji dziś TVN rozpoczął sprzedaż czasu antenowego poświęconego na ogłoszenia wyborcze.

A TVP już rozpoczął puszczanie ogłoszeń wyborczych. Oprawa tych ogłoszeń taka sama, jak podczas wyborów parlamentarnych w 2005 i 2007 roku (z granatową planszą z mało widocznym budynkiem parlamentu polskiego) i muzyką na pianinie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 10 sie 2011, 20:15

Może to szczegół, ale TVN wczoraj, a nie dziś rozpoczął sprzedaż czasu antenowego na ogłoszenia wyborcze.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 23 sie 2011, 14:07

Od 3 września w związku z kampanią wyborczą - dodatkowe wydanie "Panoramy" w TVP2 o 20:50.

A od 7 września w każdą środę o 22:10 - debaty wyborcze pod nazwą "Wybory Polaków" w TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 23 sie 2011, 14:29

Trzeciak pisze:Od 3 września w związku z kampanią wyborczą - dodatkowe wydanie "Panoramy" w TVP2 o 20:50.
Tylko w soboty i żeby puścić jeszcze reklamy w trakcie The Voice of Poland.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 24 sie 2011, 23:05

W ostatnią sobotę gorącym tematem było publiczne zaproszenie PiS-u do debat przez PO. Sprawa wywołała kontrowersje - chodziło o to, że w debatach miałyby uczestniczyć dwie największe partie w polityczne w Polsce. Dziś wiadomo, że PO zaprasza także inne partie polityczne.

Jak się okazało cała sprawa została wywołana prawdopodobnie przez ... TVN - więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3.

Już wiadomo, że pojutrze o 12:00 odbędzie się pierwsza debata z Ministrem Edukacji Narodowej - Katarzyną Hall zaproponowana przez PiS.

Na koniec - oświadczenie TVP: http://mediafm.net/telewizja/32651,TVP- ... czych.html
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 26 sie 2011, 21:08

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ZYWO_.html - dziś odbyła się pierwsza debata wyborcza Polsat News. Na nią zostali zaproszeni najważnejsze osoby 5 parlamentarnych partii politycznych w Polsce - PO, PiS, SLD, PSL i PJN. Przyszły tylko dwie osoby - premier Donald Tusk i wicepremier - Waldemar Pawlak.

Przez kilka minut debatę transmitowal Polsat, który brutalnie przerwał transmisję emitując zapowiedzi i blok reklamowy. Trochę mnie wkurzyło (nie posiadam dostępu do PN), bo skoro wiedzieli, że debata będzie trwała ponad 40 minut, to Polsat zdecydował się emitować. Mogli już z tej retransmisji zrezygnować, i nie byłoby problemu. Warto dodać, że o debacie wspomniało nawet konkurencyjne TVP Info.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Dijon » 26 sie 2011, 22:32

Kurcze, za późno przełączyłem na Polsat :( Też nie mam Polsatu News. Dobrze, że i tak Polsat pokazał tych kilka minut tej debaty, bo wcale nie musiał tego robić. Pewnie nie było przez to sportu i pogody...

Moim zdaniem powinno być tak jak powiedział Grzegorz Napieralski, że debaty powinny być dostępne dla wszystkich, a nie tylko dla tych, którzy mają dekoder.
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: TomaszGasior » 26 sie 2011, 22:40

Dodam jeszcze, że debatę przerwano w połowie zdania, przerwał ja ident oczywiście w 4:3 i jeszcze z emitowanym logotypem, choć zwykle Polsat na oprawie logotypu nie nadaje (pewnie przez przypadek).
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że debatę przerwano identem z parą młodą jadącą po schodach ruchomych, a przecież tego identu już nie mogą używać. Mam rację, czy tylko mi się zdawało?
Obrazek
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Peter Parker » 26 sie 2011, 22:45

Kto im zabroni go używać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”