Wybory w TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: waldus_5 » 26 sie 2011, 22:49

Polsat powinien poważnie przemyśleć sobie dzisiejsze zdarzenie, albo pokazujecie debatę, albo nie, to jest jak mecz, jak można pokazać tylko połowę meczu.

Debaty nie oglądałem, uważałem, że PO kontra PSL to musi być nudne, obie partie rządzą, nie wytkną sobie błędów, zniechęciło mnie też zachowanie reporterów Polsat News którzy nachalnie piłowali Tuska czy się pojawi dziś w PN, robili to chyba ze sto razy, tak żeby wszyscy słyszeli, podobnie zapraszali pozostałych.

Co do debat, to myślę, że gdyby tylko partie się dogadały, stacje też mogłyby się dogadać, tak jak kiedyś wspólnie realizując przekaz, jeżeli sprawę debaty dogadał by tylko tvn24, to nie wykluczam, że reemisja mogłaby być na tvn lub tvn7, ale to gdybanie.

To debatowanie o debatach... cóż PiS wzywa do siebie ministrów- a kim oni są Brucem Wszechmogącym, są śmieszni, takie rzeczy powinny się odbywać na gruncie neutralnym, PO PSL są siebie warci, liczę, że ktoś ich jednak przyszpili.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 26 sie 2011, 23:16

Tektura pisze:Kurcze, za późno przełączyłem na Polsat :( Też nie mam Polsatu News. Dobrze, że i tak Polsat pokazał tych kilka minut tej debaty, bo wcale nie musiał tego robić. Pewnie nie było przez to sportu i pogody...
Po pierwsze - Sport i Pogodę wyemitowano normalnie z kilkuminutowym opóźnieniem, a po drugie - Polsat zwykle retransmituje sygnał PN, gdy emitowana jest rozmowa np. z premierem, czy prezydentem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 27 sie 2011, 8:24

Nic nie straciliście z tej debaty. To była zwykła rozmowa dwóch przyjaciół. Co do debaty, to TVN24 również o niej wspominał.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 30 sie 2011, 12:46

http://www.newsweek.pl/polska/beda-deba ... 0,1,1.html - jak ustaliły wszystkie kluby parlamentarne z wyjątkiem PiS-u od najbliższego piątku 2 września między tymi klubami odbędą się debaty, które transmitować będą mogły wszystkie zainteresowane stacje. Problem w tym, że prawdopodobnie żadna główna antena nie będzie zainteresowana debatą, tymbardziej, że w najbliższy weekend stacje ruszają ze swoimi jesiennymi ramówkami.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Dijon » 30 sie 2011, 13:05

Tja, znowu jedyną ogólnopolską stacją będzie pewnie TVP Info, bo na pewno nie zobaczymy debat w TVN ani w Polsacie - te stacje pokażą je w swoich kanałach informacyjnych. I znowu dekoder będzie potrzebny :(
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: waldus_5 » 30 sie 2011, 13:46

Nie jestem przekonany czy nikt nie będzie chciał transmitować, zależy o której i kiedy taka debata miała by się odbyć. Poza tym takie rzeczy lubi pokazywać TVP1, nie wykluczone, że pokażą i te debaty, zamiast np. Teatru Telewizji.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
skubi
Obserwator

Wybory w TV

Post autor: skubi » 30 sie 2011, 16:18

Po pierwsze jeśli debaty będą na TVP1 to napewno nie pierwsza z nich dlatego że TVP1 miała zaplanowaną na ten dzień transmisje meczu piłkarskiego Polska-Meksyk.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 31 sie 2011, 11:09

Podobnie, jak w poprzednich wyborach wszystkie główne stacje telewizyjne (TVP, Polsat i TVN) wspólnie zorganizują debaty wyborcze.
Więcej: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... y-wyborcze.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Dijon » 31 sie 2011, 13:11

Idealnie. Poprzednie debaty były bardzo dobrze zrealizowane przy udziale tych trzech nadawców. W takim razie debaty zobaczymy zapewne w TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsacie News.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 31 sie 2011, 20:07

Pierwsza przedwyborcza debata w najbliższy piątek o 19:25 w TVN24, TVP INFO i polsat news. Z ramienia TVN24 debatę poprowadzi Katarzyna Kolenda - Zaleska. W debacie wezmą udział PO, SLD, PSL i PJN. Zaproszenie zostało również wysłąne do PiS. Tematem debaty będzie ZDROWIE i POLITYKA SPOŁECZNA.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 31 sie 2011, 21:57

Gdziesz na TVN24.pl czytałem, że debata odbędzie sie studiu TVN24, które zwykle służy do programu "Fakty po Faktach", ale nie jestem w stanie tych informacji potwierdzić.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: Dijon » 31 sie 2011, 23:25

http://www.tvn24.pl/0,1715868,0,1,pierw ... omosc.html

Ciekawe, kto pojawi się z ramienia TVP i Polsatu. W TVP obstawiałbym Marka Czyża, a z Polsatu News Magdę Sakowską.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: waldus_5 » 31 sie 2011, 23:44

Tam jest napisane, że debata odbędzie się w studiu po "faktach" czyli o 19:25, a miejscem będzie studio tvn24, przed nami dość dużo debat, może każda będzie gościła u kogoś innego (w innym studiu), na razie też nigdzie nie przeczytałem, aby debaty prowadzili przedstawiciele wszystkich stacji, choć wydaje się to być jasne samo przez się.

Może z PN zobaczymy Gugałę, to on chyba ostatnio brał w tym udział obok Kolendy-Zaleskiej i tej której nazwiska nie jestem w stanie sobie przypomnieć, wiem, że chyba prowadzi teraz w tvp info minęła 20
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 01 wrz 2011, 6:29

Okazuje się, że za organizację debaty odpowiada tylko TVN24 i tylko w TVN24 będzie transmitowana.
[quote=""Wirtualnemedia""]Piotr Radziszewski kierujący komitetem ds. kampanii wyborczej w TVP powiedział, że "ta debata jest inicjatywą TVN24, a TVP nie włączy się w jej organizację, gdyż stoi na stanowisku, że powinny wziąć w niej udział wszystkie komitety wyborcze, które zarejestrowały listy w całym kraju (a takich jest sześć, poza partiami parlamentarnymi, także Ruch Palikota - red.)".[/quote]
To zdanie podziela również polsat, który wyraża nadzieje, że kolejne debaty będą już wspólnie realizowane.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: waldus_5 » 01 wrz 2011, 13:26

Popieram TVP i Polsat (który ma podobne zdanie), nie znam powodu dla którego ktoś powinien być wykluczany, partie z parlamentu się boją Palikota bo on jeden może wytknąć błędy każdemu, do tego jest nieprzewidywalny, błąd, że nie wysłano zaproszenia dla Ruchu Poparcia, podczas gdy wysłano dla PiS-u. Argument, ze Palikot zbombardował by merytorycznie debaty jest chybiony, bo tylko ostatnia debata będzie z liderami Partii a i tak mogło się okazać, że on byłby najbardziej Merytoryczny.

UAKTUALNIENIE
Jutro o godz. 19:05, Jarosław, prezes PiS będzie debatować z dziennikarzami PolsatNews i TVP Info, powiem szczerze, to żenujący pomysł którego nie popieram, albo debatują wszyscy albo nikt, robiąc takie przekręty obie stacje tracą w moich oczach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”