Wybory w TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Gumowy ninja
Użytkownik

Wybory w TV

Post autor: Gumowy ninja » 18 lis 2010, 21:50

Kuźniarowi wyraźnie odbija sodówka
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 19 lis 2010, 16:32

Aż taki sceptyczny, jeśli chodzi o prowadzenie Kuźniara. Bardziej czepiał bym się tego, że uczestnicy debaty przerywali sobie w pół zdania, przez co trochę chaotyczna była dyskusja i było dość mało konkretów.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... ,2203.html - zapis wczorajszej debaty kandatów na prezydenta Warszawy. Debata odbyła się w studiu programu "Twój wybór" emitowanego od 11 października w TVN Warszawa.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... ,2725.html - tuż po debacie w TVN Warszawa w tym samym studiu odbyło się specjalne wydanie programu "Twój wybór". Podczas dyskusji komentowano ostatnią telewizyjną debatę kandydatów na prezydenta Warszawy. Program prowadził Igor Sokołowski, a do studia zostali zaproszeni eksperci.

http://www.tvp.pl/publicystyka/galeria/ ... vp/3377112 - to relacja zdjęciowa z wczorajszej "Debaty Samorządowej 2010" w TVP1. Czołówka graficznie niemalże indentyczna, jak podczas Audycji Komitetów Wyborczych - więcej jest koloru żółtego i morskiego i jest nieco ciemniejsza. Oprawa muzyczna bardzo podobna - w tej samej aranżacji. Nieco inny jest motyw muzyczny.

A już w niedziele po raz trzeci w tym roku wieczór wyborczy. TVP promuje na antenie TVP1 swój wieczór wyborczy. Czołówa graficznie taka sama, jak podczas wczorajszej "Debaty Samorządowej 2010" - (w tytule jest "Wieczór wyborczy" i pod nim napis "Samorządy 2010"). Prowadzą go Diana Rudnik i Piotr Kraśko, a wyniki tradycyjnie przedstawi (doświadczony w tym fachu) Michał Adamczyk.

TVN24 po zakończeniu specjalnego wydania programu "Czas decyzji" (które rozpocznie się o 22:00) po 0:10 będzie przez całą noc na bieżąco aktualizowała wyniki wyborów i je omawiała, a o 5:55 w poniedziałek specjalne, powyborcze wydanie "Poranka TVN24 - Wstajesz i wiesz".

W programie "Twój wybór" w TVN Warszawa, który rozpocznie się o 21:50 prowadzony przez Igora Sokołowskiego i Małgorzatę Prokopiuk o 22:00 zostaną podane sondażowe wyniki wyborów. Będą relacje ze sztabów wyborczych, a w gośćmi w studiu będą byli prezydenci Warszawy - Marcin Święcicki,
Paweł Piskorski i pełniący funkcję komisarza Kazimierz Marcinkiewicz.

O 21:50 rozpocznie w Polsat News rozpocznie się wieczór wyborczy "Wybory samorządowe", który poprowadzi Magda Sakowska. A wnim rozmowy ze znanymi politykami i ekspertami. Program potrwa do 23:50.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 19 lis 2010, 18:16

3q33 pisze:Aż taki sceptyczny, jeśli chodzi o prowadzenie Kuźniara. Bardziej czepiał bym się tego, że uczestnicy debaty przerywali sobie w pół zdania, przez co trochę chaotyczna była dyskusja i było dość mało konkretów.
U Kuźniara denerwowały mnie jego teksty:
"A teraz Pan Bielecki i 60 sekund, albo i nawet minuta bo to lepiej brzmi i wydaje się że jest więcej czasu"
"Przed chwilą dzwoniła Pani Teresa z Pragi Północ, a teraz dzwoni Pani Teresa z Pragi Południe. Coś szybko się Pani Teresa przemieszcza".
Jeżeli to miało być śmieszne to Kuźniarowi nie wyszło. To było żenujące.
To że uczestnicy debaty sobie przerywali to też było denerwujące. Najczęściej to chyba P. Gronkiewicz - Waltz przerywała P. Bieleckiemu, ale z tej trójcy to P. Olejniczak mnie irytował i często odpowiadał wymijająco na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 21 lis 2010, 15:34

Dziś od 8:00 do 22:00 trwają wybory samorządowe. W stacjach informacyjnych na bieżąco relacje na żywo z przebiegu wyborów. Oprawa ekranowa wzbogaciła się o specjalne ozdobniki w związku z wyborami:
*TVP INFO - na kwadraciku biały napis "WYBORY" a pod dołem "2010" na tle biało-czerwonej flagi w lewym dolnym rogu
*TVN24 - z lewej strony obracająca się urna wyborcza z prawej strony biały gruby napis "WYBORY", a pod nim cienki czarny "SAMORZĄDOWE", który zmienia się co 10 sekund na napis "GŁOSOWANIE" białą grubą czcionką, a pod nim napis "8:00-22:00" cienką czarną czcionką. Całość jest na tle biało-szarym gradientowym i znajduje się z prawej strony belki
*Polsat News - nad logiem ekranowym czerwony prostokąt z zaokrąglonym jednym rogiem, a w nim biały napis "WYBORY", a pod nim biały napis "SAMORZĄDOWE". Z tego prostokąta na górze wystaje urna wyborcza.

Jeśli chodzi o czołówkę programu "Czas Decyzji" na TVN24, to graficznie będzie niemalże identyczna, jak podczas wyborów prezydenckich. Na ostatnich kilku sekundach zamiast Pałacu Prezydenckiego będzie mapa Polski podzielona na 16 województw, no i logo "Czas Decyzji". Muzyka ta sama.

Dziś o 22:15 na Superstacji specjalne wydanie magazynu "Finał dnia" poświęcone wyborom samorządowym. Potrwa ono do północy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: TiM » 22 lis 2010, 15:18

To ja się wypowiem jak to wyglądało wizualnie. TVN24 wypadło najgorzej (studio wirtualne strasznie statyczne wyglądające jak ''regionalne''. Polsat News lepiej, bo przed videowallem, ale animacja flagi na ekranie strasznie się zacinała (tak samo tło z animacją nazw miast). TVP wypadła zdecydowanie najlepiej. Realne, duże studio i wirtualne elementy graficzne to świetne połączenie. Nigdy nie sądziłem, że graficznie TVP przegoni TVN :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Direct » 22 lis 2010, 15:53

TVP rzeczywiście wypadło najlepiej. Jedyny szczegół, który mi się nie podobał, to te wyniki zapisywane np. 07,2% zamiast po prostu 7,2%. Ale poza tym wszystko bardzo ładne i eleganckie.
Pozdrawiam, Direct
wislok
Junior

Wybory w TV

Post autor: wislok » 22 lis 2010, 16:12

Jeśli chodzi o rzetelność sondaży to powiem,.że w przypadku sejmiku woj. świętokrzyskiego się nie sprawdziły.Śledziłem wieczór wyborczy tylko w TVP,bo oni jako jedyni mieli zamówione sondaże.Inne stacje widać potraktowały te wybory po macoszemu.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 22 lis 2010, 18:25

Teraz czas na moją notę dotyczącą wieczorów wyborczych w TV:
*TVP - wieczór wyborczy rozpoczął się w studiu TVP Info o 21:45. W studiu TVP Info prowadzili go Edyta Lewandowska, Adrian Klarenbach i Piotr Chęciński. 10 minut później wieczór przeniesiono do TVP1 - całość można zobaczyć pod linkiem : http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka ... zy/3359218. Podczas ostatnich 10 minut wieczoru wyborczego w TVP1 i TVP Polonia w TVP Info trwało specjalne wyborcze pasmo lokalne. Scenografia wieczoru wyborczego została trochę odświeżona w stosunku do wyborów prezydenckich. O 23:20 zakończył się wieczór wyborczy w Jedynce i TVP Polonii, a na TVP Info wrócono do emisji wieczoru wyborczego ze studia TVP Info. Były w niej kolejne wyniki i komentarze polityków. Całość potrwała do 1 w nocy, po czym nadano specjalne - 15-minutowe wydanie "Serwisu Info". O 1:15 noc wyborcza w TVP Info została zakończona.

*TVN24 - Program "Czas decyzji" rozpoczął się tuż po 22:00. Pierwszą godzinę prowadził Andrzej Morozowski, a drugą Małgorzata Łaszcz. Podczas programu była (za przeproszeniem) "gadka" z politykami w studiu wirtualnym i relacje ze sztabów wyborczych. O 0:10 rozpoczęła się noc wyborcza w TVN24, która trwała do 5:55. Podczas niej aktualizowano na bieżąco wyniki wyborów. Poprowadził ją Marcin Żebrowski. O 5:55 rozpoczęło się specjalne wydanie "Poranka TVN24 - Wstajesz i wiesz", które prowadził Jarosław Kuźniar z wirtualnego studia (wciąż używano grafiki "Czasu decyzji", a w tle w wirtualnym studiu były nazwy miast.

*Polsat News - O 21:50 rozpoczął się wieczór wyborczy "Wybory samorządowe". Prowadziła go Magda Sakowska. Oglądając ten program w internecie zauważyłem przynajmniej lekką niedyspozyjność zarówno samej prowadzącej, jak i części ekipy. W pierwszej części (prezenterka stała przed stolikiem z samego przodu podawane były wyniki oraz prowadzone relacje ze sztabów wyborczych (była nawet taka sytuacja, że na antenę nie wpuszczono aktorki Katarzyny Łaniewskiej, która poparła w wyborach Czesława Bieleckiego). Druga część (od 22:55) to rozmowy z ekspertami, którzy komentowali wyniki - odbyła się na głównym stole Polsat News. Całość skończyła się dość wcześnie, bo o 23:25. Jeśli chodzi o oprawę wieczoru, to w czołówce były widoczne wrzucane do urny wyborczej karty do głosowania, a po obu stronach (z lewej i prawej) były niebieskie trapezy. Na całym ekranie były półprzezroczyste nazwy miejscowości. Na koniec tworzył się dwuwersowy wyrównany po prawej napis "WYBORY SAMORZĄDOWE" (przy pierwszym napisie z prawej strony widniały dwie ukośne grube kreski tworzące flagę narodową). Na videowallu na niebieskim tle także widniały półprzezroczyste nazwy miejscowości.

Swoje wieczory wyborcze przeprowadzały także lokalne stacje prywatne. TVS o 22:00 nadało specjalne wydanie "Silesia Informacje" poświęcone wyborom. A w niej relacje ze sztabów wyborczych.
Poznańska telewizja WTK przeprowadziła własny wieczór wyborczy. Trwał on od 21:50 o 0:15. Stacja przedstawiła własne sondażowe wyniki dotyczące Poznania przygotowane przez instytut badań Gemius.

W tej chwili (od godz. 13:00) TVN24 zwykły pasek zastąpiła czarno-żółtym paskiem z podpisem "WYBORY", gdzie są na bieżąco informacje o wyborach.

http://media2.pl/badania/71505-wieczory ... idzow.html - to dane o oglądalności wieczorów wyborczych. Jak widać oglądalność w TVP jest rewelacyjna.

A za tygodnie (5 grudnia) druga tura wyborów. Już wiadomo, że TVP1 wspólnie z TVP Polonia i TVP Info znów organizuje wieczór wyborczy. Wystartuje on o 21:55. Na TVP1 potrwa on dłużej, bo do 23:55.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: matik » 22 lis 2010, 18:51

3q33 pisze:O 5:55 rozpoczęło się specjalne wydanie "Poranka TVN24 - Wstajesz i wiesz", które prowadził Jarosław Kuźniar z wirtualnego studia (wciąż używano grafiki "Czasu decyzji", a w tle w wirtualnym studiu były nazwy miast.
A oglądałeś początek, że jesteś pewien, że o tej godzinie się rozpoczął Poranek TVN 24? TVN 24 od wczorajszego wieczora, na reklamach zapowiadało Poranek TVN 24 od 5:00 rano. Wspominał o tym także Marcin Żebrowski.

Wczoraj TVN Warszawa przeprowadziła swój pierwszy Wieczór Wyborczy. Tragicznie nie było, chociaż za dużo rozmów z komentatorami tak jak w TVN 24. Wczoraj na żywo również zostało zaprezentowane Wirtualne Studio TVN Warszawie, mieszczące się w siedzibie przy ul.Kawalerii 5. Pomysł grafiki studia był świetny, lecz niedopracowany, przy zbliżeniu na Małgosię Prokopiuk była straszna pikseloza! Ale to w końcu ich pierwsze wirtualne studio, bo wstawek Rytmu Miasta z początków istnienia stacji nie liczę, bo tło było statyczne i z wirtuala zapowiadali wtedy tylko imprezy kulturalne.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: SNOL » 22 lis 2010, 19:47

3q33 pisze:... W studiu TVP Info prowadzili go Edyta Lewandowska, Adrian Klarenbach i Piotr Chęciński...
Słyszałem, że nie prowadził Piotr Chęciński, a Mariusz Pietrasik. Potwierdzić na 100% nie mogę, ponieważ właśnie wtedy zaczynałem liczyć głosy, a w lokalu wyborczym nie było telewizora (wielka szkoda) ;)
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
michal
VIP Expert

Wybory w TV

Post autor: michal » 22 lis 2010, 22:09

A ja mogę na 100% potwierdzić, że ten wieczór współprowadził Mariusz Pietrasik, a nie Piotr Chęciński. Wiem to, ponieważ widziałem i nagrałem ten wieczór, który w ciągu kilku dni postaram się zamieścić.
wislok
Junior

Wybory w TV

Post autor: wislok » 23 lis 2010, 10:55

Uważam,że wieczór wyborczy w TVP INFO po zakończeniu wieczoru wyborczego w TVP1 był beznadziejny,myślałem,że pokażą wyniki z innych miast ,a oni pokazywali cały czas te same wyniki ,zresztą jak widać bardzo nieprecyzyjne,bo PiS jak się okazuje wygrał tylko w dwóch sejmikach wojewódzkich,a PO w 13 , wyniki z Krakowa w ogóle im się nie sprawdziły.. Nie jest to wina TVP,tylko OBOP-u. Ale fakt jest faktem. Zresztą te sondaże to o kant rozbić,robią je tylko w miastach,a są jeszcze mniejsze ośrodki.
Wieczór wyborczy prowadził Pietrasik,a nie Chęciński.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 02 gru 2010, 20:11

Już w najbliższą niedzielę (5 grudnia) odbędzie się duga tura wyborów. Oto jak będą wyglądały stacje telewizyjne w czasie wieczoru wyborczego:
*TVP - właściwie tak samo, jak dwa tygodnie temu. O 21:45 wieczór wyborczy rozpocznie się w TVP Info, a od 21:55 także w TVP1 i TVP Polonia. Ok. 22:40 wieczór wyborczy zakończy się na antenach TVP1 i TVP Polonia. Tradycyjnie będzie przerwa dla oddziałów terenowych, a całość w TVP Info potrwa conajmniej do 0:30.
*TVN24 - o 22:00 dłuższe wydanie serwisu informacyjnego, a o 23:00 specjalne wydanie magazynu "Dzień po dniu", gdzie będą łączenia ze sztabami wyborczymi
*Polsat News - o 22:00 specjany program "Wybory samorządowe - II tura", a w nim rozmowy z ekspertami i łączenia ze sztabami wyborczymi. Program potrwa do 22:45 i poprowadzi go Magda Sakowska.
*WTK - o 21:50 stacja rozpocznie swój własny wieczór wyborczy, który potrwa do 0:15. Program poprowadzi m. in. Roman Wawrzyniak. Stacja tuż po 22:00 pokaże własne sondaże przygotowane przez instytut badań Gemius SA.

A w tej chwili w telewizji WTK trwa debata wyborcza kandydatów na prezydenta Poznania, którzy biorą udział w II turze wyborów.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wybory w TV

Post autor: Trzeciak » 06 gru 2010, 17:31

Wczorajsze wieczory wyborcze wyglądały bardzo podobnie, niż dwa tygodnie temu, były jednak drobne ciekawe zmiany. Podczas ogłaszania sondaży o 22:00 w TVP. Ogłaszano wyniki jednak dla Łodzi, Krakowa i Lublina. Przed 23:00 wieczór zakończył się w TVP1 i TVP Polonia i później przeniósł się na antenę TVP Info. (Między 23:00 a 23:20 było oczywiście pasmo lokalne). A od 23:25 do 1:05 wieczór trwał w TVP Info, a w nim na bieżąco aktualizowane dane i rozmowy w politykami, publicystami i ekspertami. Co ciekawe podczas trwania wieczoru wyborczego pokazano nagraną wcześniej rozmowę Mariusza Pietrasika z Rafałem Ziemkiewiczem, która odbyła się w nowym budynku TVP.

Polsat News emitował specjalny program "Wybory Samorządowe - druga tura", który trwał do ok. 22:50. Drobne zmiany zaszły w czołówce, a właściwie w ostatnim kadrze - pod logiem "WYBORY SAMORZĄDOWE" był dopiskiem "DRUGA TURA".

Ostatnie wybory w tym trudnym roku już za nami. Następne jesienią przyszłego roku - czyli wybory parlamentarne.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Wybory w TV

Post autor: SNOL » 06 gru 2010, 18:58

3q33 pisze:(Między 23:00 a 23:20 było oczywiście pasmo lokalne)
Nieprawda. Pasma lokalne były wcześniej zapowiedziane na 22.45 i tak też się stało - regiony połączyły się 15 minut wcześniej niż 2 tygodnie temu. À propos regionów TVP: dolnośląski ośrodek reklamował na Facebooku specjalne wydanie serwisu taką grafiką: http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 2480_n.jpg (podobnie jak przed I turą: http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 2801_n.jpg ).
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”