Wywiady po meczach LM

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Rafal020
Użytkownik

Wywiady po meczach LM

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal020 »

Witam.
Mam pytanie do tych, którzy znają się na technologii, z której korzystają stacje TV. Otóż bardzo zastanawiają mnie wywiady po meczach ligi mistrzów w TVP i nc+ (głównie po meczach BVB z polakami). Te wywiady są przeważnie pokazywane w "Skrótach Ligi Mistrzów", około godzinę po zakończeniu meczu.
Oto kilka przykładów tego typu wywiadów:
http://www.youtube.com/watch?v=XodqbFHK9cU
http://www.youtube.com/watch?v=NJbP5rK3s7M
http://www.youtube.com/watch?v=SXNzQrtBiHc

Rozumiem, że te wywiady nie są transmitowane na żywo, tylko są nagrywane i po jakimś czasie puszczane z odtworzenia.
Moje pytania są następujące:
1. W jaki sposób reporter, który jest na stadionie i przeprowadza wywiad (np. Jacek Kurowski) przesyła je do Warszawy? Przecież TVP chyba nie wysyła na stadion wozu transmisyjnego.
2. Dlaczego dziennikarze nie korzystają z mikrofonów z kostkami TVP, tylko mają mikrofony z logiem ligi mistrzów. Jest to jakiś wymóg UEFA, czy może korzystają ze sprzętu stadionowego?
3. Czy wysłanie na stadion wozu transmisyjnego i przeprowadzanie wywiadów na żywo, jak to robi np. brytyjska telewizja ITV to duże koszty?
http://www.youtube.com/watch?v=ShIHb3kY3CI

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
tvp2
Użytkownik

Wywiady po meczach LM

Post autor: tvp2 »

1.jak telewizja dodatkowo zapłaci UEFA to oni to załatwiają
2.wymóg UEFA
3.to samo co pierwsze, używają skyboxów albo studio w plenerze trzeba zapłacić UEFA.
TAK DLA HD W DVB-T
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

Wywiady po meczach LM

Post autor: Spooky »

Tak, no postaram się odpowiedzieć swoją wiedzą, którą głównie mam z doświadczeń z lokalnymi i regionalnymi nadawcami.
Nie znam się na piłce nożnej i zasadach panujących w UEFA, tutaj chyba bardziej Peter_DC by się wypowiedział na ten temat.

1. W erze wszechobecnego internetu i szybkich łączy większość nagrań tego typu przesyłane jest światłowodami do telewizji, ogółem to nagranie mogło nawet zostać nagrane przez samo TVP w Warszawie, a producent transmisji jedynie wysłał transmisję specjalnym odrębnym przekazem w świat.
2. Zapewne korzystają ze sprzętu dostępnego na stadionie.
3. Wysłanie wozu transmisyjnego to dodatkowe koszta, śmiem wątpić czy iTV wysyła wóz transmisyjny, czy czasem nie korzysta z łącz UEFA. Wysłanie wozu transmisyjnego to zwykle koszt dojazdu na dane miejsce, opłaty za paliwo, jakieś opłaty autostradowe, opłacić trzeba ekipę która składa się z 5-20 osób itp,
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 563
x 2763

Wywiady po meczach LM

Post autor: Karol »

Rafal020 pisze:1. W jaki sposób reporter, który jest na stadionie i przeprowadza wywiad (np. Jacek Kurowski) przesyła je do Warszawy? Przecież TVP chyba nie wysyła na stadion wozu transmisyjnego.
Do Sejmu też nie wysyła się wozów transmisyjnych.
Rafal020
Użytkownik

Wywiady po meczach LM

Więc jeżeli nie przez wozy transmisyjne to w jaki sposób stacje TV transmitują np. wywiady po zakończeniu posiedzenia sejmu?

Obrazek

Bo rozumiem, że transmisja z samego posiedzenia sejmu nie jest realizowana przez TVP, tylko przez jakąś firmę, która dostarcza sygnał do poszczególnych stacji TV takich jak TVP Info czy TVN 24. Ale wywiady każda telewizja robi już "na własną rękę". Tak mi się przynajmniej wydaje. Podobnie jak przy transmisji meczów. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 563
x 2763

Wywiady po meczach LM

Post autor: Karol »

Światłowody. No przecież nie ciągnie się kabli do wozów transmisyjnych przed gmach na Wiejskiej :)
Rafal020
Użytkownik

Wywiady po meczach LM

Już rozumiem. Dzięki za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”