Kamil Durczok

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
kamil2505
VIP Expert
x 8
x 262

Kamil Durczok

Post autor: kamil2505 » 28 lip 2019, 23:27

Pawel pisze:
28 lip 2019, 19:33
Frontowiec pisze:
27 lip 2019, 20:36
Swoją drogą ciekawe, że w dzisiejszych ''Faktach'' i ''Wydarzeniach'' nie wspomnieli o tym.
Bo to jest właśnie ichnia wolność słowa. Gdyby Durczok krytykował PO i był bardziej kojarzony z TVP to Fakty zrobiły by z tego news dnia.
"Wiadomości" informacje przekazały tylko zapomniały, że sam przez wiele lat był znaczącą częścią ich zespołu. No, ale to już nikogo nie dziwi. :lol:

Poza tym "Faktów" podobno nie oglądasz, a wiesz jakby to przedstawili. :lol:

Z resztą czy "Fakty" lub "Wydarzenia" zajmowały się kiedykolwiek tego typu aferkami? Nie kojarzę, ale może ktoś coś więcej pamięta?
2 x
Frontowiec
VIP Expert
x 41
x 153
Kontakt:

Kamil Durczok

Post autor: Frontowiec » 28 lip 2019, 23:32

@Trzeciak co do materiału Węża, to wczoraj się wypowiadał Manasterski, zaś dzisiaj wypowiadał się stały bywalec TVP Stankowski.
0 x
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
wislok
Obserwator
x 22
x 99

Kamil Durczok

Post autor: wislok » 28 lip 2019, 23:47

Kłopoty Durczoka są na jego własne życzenie. Znam ludzi, stykam się z osobami których spotkało wielkie nieszczęście, bardzo poważna choroba,niepełnosprawność , śmierć w rodzinie itd. Trudno mi współczuć osobie, która się nawaliła i wsiadła za kółko stwarzając realne zagrożenie dla życia innych osób. Gdyby był to zwykły Kowalski wszystkie media by o tym trąbiły jako o przykładzie brawury,nieodpowiedzialności, mówiono by o piracie drogowym i nikt by nie zastanawiał się czy ta osoba ma jakieś kłopoty czy nie i pewnie słusznie- bo nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jazdy po pijaku .
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Kamil Durczok

Post autor: Tomek » 28 lip 2019, 23:55

Trzeciak pisze:Skoro zdobył nagrodę Grand Press oraz niemało statuetek Wiktorów i Telekamer (w czasach, kiedy te nagrody rzeczywiście jednak budziły szacunek), z czego te ostatnie to nagrody widzów, to gdzieś jednak zaskarbił ich sympatię.
Masz rację... "widzów" i to nie wszystkich.

Resztę może to nie interesować i krytykować próby jego obrony przez Hartmana, też w zacytowanym przez ciebie zdaniu:
"Może jego problemy to nie całkiem jego wina?".
Jest różnica między pomaganiem/zrozumieniem człowieka w kryzysie, a wybielaniem jego winy, bo ta jest - przynajmniej z relacji - oczywista. Wsiadł kompletnie pijany za kierownicę.

Tak jak nie jestem fanem mówienia codziennie o Durczoku w TVP, tak zwalanie jego winy o sytuację prywatne uważam za przestrzelone i hipokryzję. Jakoś nikt nie zastanawia się szerzej na celowością redakcji Gazety Polskiej z plakietkami czy życiem bandytów z Białegostoku. Wszyscy zgodnie, przynajmniej z pewnej strony - brak tolerancji, a przecież oni też mają życie, też mogli zrobić w życiu wiele "dobrego" na boku, więc to też nie musiała być do końca ich wina :P.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Kamil Durczok

Post autor: Trzeciak » 29 lip 2019, 0:05

A gdzie w tym wpisie, a konkretnie w zdaniu jest mowa o zwalaniu winy? Po coś podkreśliłem pewną część zdania, która jasno kształtuje jej kontekst.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Kamil Durczok

Post autor: Tomek » 29 lip 2019, 0:26

A widzisz tam może nowy akapit (nową myśl)? Nie odnosiłem się w nim do Hartmana, ale sytuacji z GP i bandytami z Białegostoku, w której nikt nie zastanawia się nad intencjami winowajców w mediach i nikt tego nie czepia się, a nagle wszyscy mają codziennym problem z jechaniem po Durczoku w TVP (tak jakby jego przewinienie nie było poważne).

Co do Hartmana jak już mówiłem - wyjaśnij mi, po co zadawać pytania, na którą każdy zna odpowiedź? :D.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Kamil Durczok

Post autor: Trzeciak » 29 lip 2019, 1:25

Myślę, że próbujesz odwracać kota ogonem.
Tomek pisze:
28 lip 2019, 23:55
Jakoś nikt nie zastanawia się szerzej na celowością redakcji Gazety Polskiej z plakietkami czy życiem bandytów z Białegostoku. Wszyscy zgodnie, przynajmniej z pewnej strony - brak tolerancji, a przecież oni też mają życie, też mogli zrobić w życiu wiele "dobrego" na boku, więc to też nie musiała być do końca ich wina :P.
Myślę, że nie ma co porównywać tych zdarzeń poza tym, że wszystkie zasługują na potępienie. Czym innym nieumyślny "wyczyn" osoby, która jest świetnie znana w mediach, mimo, że sama nieraz miała okazję napiętnować takie zachowania, czym innym rozróba osób, których tożsamości 99 proc. nie zna, a czym innym przemyślana akcja "Gazety Polskiej", która raczej pod wpływem alkoholu nie powstała, zresztą Sakiewicz nie raz pokazał co sądzi o rozwiązywaniu problemów za pomocą przemocy.
Tomek pisze:
Masz rację... "widzów" i to nie wszystkich.
W przypadku "Telekamer", których otrzymał maksimum - nikt jednak nie zabronił nikomu wzięcia udziału w plebiscytu za niewielką opłatą, tak więc nie ma co tu okazywać jakieś ignorancji.
Tomek pisze:
Jest różnica między pomaganiem/zrozumieniem człowieka w kryzysie, a wybielaniem jego winy, bo ta jest - przynajmniej z relacji - oczywista. Wsiadł kompletnie pijany za kierownicę.
Czy używając słowa "problemy" Hartman określił tylko kolizję Kamila D. na autostradzie? Dla mnie - szczególnie używając liczby mnogiej - nawiązał tu do innych wydarzeń, jak zamknięcie jego portalu, czy rozstanie z partnerką. Zresztą wynika to z wcześniejszej części wpisu.
Tomek pisze:
29 lip 2019, 0:26
[...]a nagle wszyscy mają codziennym problem z jechaniem po Durczoku w TVP (tak jakby jego przewinienie nie było poważne).
Wszyscy, czyli kto? Bo ja widzę - poza nielicznymi wyjątkami - jednoznaczne napiętnowanie występku, jaki na autostradzie popełnił dziennikarz.
Tomek pisze:
29 lip 2019, 0:26
Co do Hartmana jak już mówiłem - wyjaśnij mi, po co zadawać pytania, na którą każdy zna odpowiedź? :D.
Widocznie nie każdy, skoro niektórzy mają kłopot z poświęceniem kilku sekund na spokojne przeczytanie słowa po słowie i zadanie pytania "Co autor miał na myśli?", tylko od razu przystępują do hejtu wyjmując słowa z kontekstu. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Kamil Durczok

Post autor: Tomek » 29 lip 2019, 2:59

Trzeciak pisze:Myślę, że nie ma co porównywać tych zdarzeń poza tym, że wszystkie zasługują na potępienie. Czym innym nieumyślny "wyczyn" osoby, która jest świetnie znana w mediach, mimo, że sama nieraz miała okazję napiętnować takie zachowania, czym innym rozróba osób, których tożsamości 99 proc. nie zna, a czym innym przemyślana akcja "Gazety Polskiej", która raczej pod wpływem alkoholu nie powstała, zresztą Sakiewicz nie raz pokazał co sądzi o rozwiązywaniu problemów za pomocą przemocy.
Wszystkie zasługują na potępienie i są względnie szkodliwe społecznie. Jednak dla niektórych w Gazetę Polską można "napierdalać" całe dni, a w Durczoka już nie. Alkohol w tym wypadku to jakiś środek łagodzących winę?

Trzeciak pisze:W przypadku "Telekamer", których otrzymał maksimum - nikt jednak nie zabronił nikomu wzięcia udziału w plebiscytu za niewielką opłatą, tak więc nie ma co tu okazywać jakieś ignorancji.
Ignorancją jest uważać, że całą Polskę interesuje te denne nagrody, polska telewizja, czy tygodnik z programem i artykułami dla starych bab. Po prostu nie dla wszystkich są to "dobra". Dlaczego w takim wypadku ktoś miałby wysyłać jakieś sms-y i przejmować się wygraną kogokolwiek?

Trzeciak pisze:Czy używając słowa "problemy" Hartman określił tylko kolizję Kamila D. na autostradzie? Dla mnie - szczególnie używając liczby mnogiej - nawiązał tu do innych wydarzeń, jak zamknięcie jego portalu, czy rozstanie z partnerką. Zresztą wynika to z wcześniejszej części wpisu.
Gdzie napisałem, że wymienił tylko jeden problem? Skupiłem się tylko na tej jednej winie, którą Hartman też zawarł w swojej wypowiedzi.

Trzeciak pisze:Wszyscy, czyli kto? Bo ja widzę - poza nielicznymi wyjątkami - jednoznaczne napiętnowanie występku, jaki na autostradzie popełnił dziennikarz.
Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź w całości, zamiast ciąć i odnosić się do kawałka, bo kompletnie nie załapałeś sensu wypowiedzi. Nie mówię tu o stosunku do Durczoka, ale do TVP, które nie chce go przestać krytykować codziennie. Jednocześnie nie widzę na tym forum takiej samej lustracji innych mediów w przypadku gadania codziennie o bojówkarzach i plakietek. Jak rozumiem te tematy mogą być już ciągnięte do końca świata i dopasowywane do klimatów politycznych pod wybory?

To hipokryzja. Generalnie wszystkie te trzy sprawy są w toku, pojawiają się nowe informacje, ale najwyraźniej dla niektórych - o sprawie Durczoka można mówić tylko jeden dzień. Niektóre media nawet na tyle nie stać w głównych wydaniach (co idealnie pokazuje, kogo tak naprawdę gwiazdorem był Durczok - TVP miał rację :P).

Trzeciak pisze:Widocznie nie każdy, skoro niektórzy mają kłopot z poświęceniem kilku sekund na spokojne przeczytanie słowa po słowie i zadanie pytania "Co autor miał na myśli?", tylko od razu przystępują do hejtu wyjmując słowa z kontekstu. ;)
Nie wyjmuje sobie słów z kontekstu, raczej ty je dodajesz i przestawiasz według własnego uznania. Hartman napisał:
Może jego problemy to nie całkiem jego wina?
A nie:
Może nie wszystkie jego problemy to całkiem jego wina?
Tak trudne do odróżnienia?

I nie ma tu z mojej strony - odwracania kota ogonem. Nie przeszkadza mi to, że krytykujecie sobie TVP, różne sytuację, bardziej bawi mnie, jak niektórzy rajcują się newsami TVP, a brak informacji w TVN i Polsatu usprawiedliwiają tym, że to... telewizja komercyjna :P.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
jas06
Junior
x 49
x 63

Kamil Durczok

Post autor: jas06 » 29 lip 2019, 13:57

Ważne info: Kamil D. wychodzi na wolność.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kamil-d ... du/2gsqk70
0 x
(RODO)
#ca2019
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 117
x 239
Kontakt:

Kamil Durczok

Post autor: [email protected] » 29 lip 2019, 14:02

Najśmieszniejsze, że "Wiadomości" w swoim zacietrzewieniu tylko pomagają Durczokowi, który teraz z pewnością będzie kreował sie na ofiarę nagonki politycznej, a samo sedno sprawy zejdzie niestety na drugi plan.
1 x
Crash
Użytkownik
x 17
x 54

Kamil Durczok

Post autor: Crash » 29 lip 2019, 18:00

Bez przesady, jeśli ktoś łyknie że Kamil Durczok jest w jakimkolwiek aspekcie ofiarą lub zacznie go bronić, to zwyczajnie jest oderwany od rzeczywistości. TVP złapało idealny temat żeby robić propagandę i uderzać w sądy, komercyjne media i celebrytów sprzyjających opozycji, nie sądzę aby działało to w jakikolwiek sposób na korzyść Durczoka, bo jemu w tej chwili nikt i nic nie jest w stanie pomóc w poprawie zmasakrowanego wizerunku. Nawet propaganda telewizji publicznej.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Kamil Durczok

Post autor: Trzeciak » 29 lip 2019, 18:47

Tomek pisze:
29 lip 2019, 2:59
Trzeciak pisze:Myślę, że nie ma co porównywać tych zdarzeń poza tym, że wszystkie zasługują na potępienie. Czym innym nieumyślny "wyczyn" osoby, która jest świetnie znana w mediach, mimo, że sama nieraz miała okazję napiętnować takie zachowania, czym innym rozróba osób, których tożsamości 99 proc. nie zna, a czym innym przemyślana akcja "Gazety Polskiej", która raczej pod wpływem alkoholu nie powstała, zresztą Sakiewicz nie raz pokazał co sądzi o rozwiązywaniu problemów za pomocą przemocy.
Wszystkie zasługują na potępienie i są względnie szkodliwe społecznie. Jednak dla niektórych w Gazetę Polską można "napierdalać" całe dni, a w Durczoka już nie. Alkohol w tym wypadku to jakiś środek łagodzących winę?
Oczywiście, że nie. Zwracam uwagę tylko, że pod wpływem tak dużego stężenia alkoholu trudno o podjęcie racjonalnych decyzji w krótkim okresie czasu, tym bardziej jeśli chodzi o obsługę maszyny. Dlatego, nie ma co porównywać tego zdarzenia do umyślnie zaplanowanej akcji, a za niektórych nie będę się wypowiadał.
Tomek pisze:
Ignorancją jest uważać, że całą Polskę interesuje te denne nagrody, polska telewizja, czy tygodnik z programem i artykułami dla starych bab. Po prostu nie dla wszystkich są to "dobra". Dlaczego w takim wypadku ktoś miałby wysyłać jakieś sms-y i przejmować się wygraną kogokolwiek?
Dlaczego tak generalizować i szufladkować mówiąc, że to tygodnik tylko dla starych babć. Poza tym w tym czasie nie było głosowania SMS-owego, a gale Telekamer oglądało nawet 6-7 milionów widzów, co oznaczało, że co drugi telewizor w tym czasie był włączony na Dwójkę. Przecież wyraźnie pisałem tu o okresie pierwszej dekady tego wieku, a nie o dzisiejszych "popłuczynach".
Tomek pisze:
Gdzie napisałem, że wymienił tylko jeden problem? Skupiłem się tylko na tej jednej winie, którą Hartman też zawarł w swojej wypowiedzi.
Bo wina zazwyczaj jest jedna. ;)
Tomek pisze:
Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź w całości, zamiast ciąć i odnosić się do kawałka, bo kompletnie nie załapałeś sensu wypowiedzi.
Tak samo, jak Ty, który wyraźnie pomijasz niektóre kwestie:
Tomek pisze:
28 lip 2019, 23:13
Dla takich osób (Sadowski i ja) ostatnie zdanie Hartmana można skreślić ;P
Jeśli mam odpowiedzieć na ostatnie zdanie Hartmana, co dobrego zrobił Durczok, to za czasów pracy w TVP przypomnę pamiętny początek kwietnia 2005 roku, okres niezwykle trudny dla Polski. Ktoś powie, że to oczywista oczywistość, skoro to samo zrobił Rymanowski (wówczas TVN), ale jednak coś ta decyzja jego kosztowała, skoro nagle na kilkanaście dni wyjechał z kraju, by relacjonować śmierć Jana Pawła II i żałobę po nim.
Tomek pisze:
. Nie mówię tu o stosunku do Durczoka, ale do TVP, które nie chce go przestać krytykować codziennie. Jednocześnie nie widzę na tym forum takiej samej lustracji innych mediów w przypadku gadania codziennie o bojówkarzach i plakietek. Jak rozumiem te tematy mogą być już ciągnięte do końca świata i dopasowywane do klimatów politycznych pod wybory?

To hipokryzja. Generalnie wszystkie te trzy sprawy są w toku, pojawiają się nowe informacje, ale najwyraźniej dla niektórych - o sprawie Durczoka można mówić tylko jeden dzień. Niektóre media nawet na tyle nie stać w głównych wydaniach (co idealnie pokazuje, kogo tak naprawdę gwiazdorem był Durczok - TVP miał rację ).
Myślę, że nie tyle chodzi o fakt relacjonowania przez TVP sprawy Durczoka, ile sposób w jaki jest to robiony. Zauważ, że tutaj jest krytykowany materiał Węża z "Wiadomości" (którego warsztat dziennikarski jest na wątpliwym poziomie), a sam pochwaliłem materiały Anny Borowskiej-Morawiec, która skupiła się na samym zdarzeniu, w tym na relacji osoby poszkodowanej w zdarzeniu.
Tomek pisze:
Nie wyjmuje sobie słów z kontekstu, raczej ty je dodajesz i przestawiasz według własnego uznania.
Ty za to interpretujesz tak, jakby to napisał:
Może jego problemy to nie jego wina?
Hartman napisał w taki sposób, że dla mnie jest jasne, iż przyznał, że Durczok jest odpowiedzialny za to zdarzenie (i poniekąd za inne "problemy" - chyba jest coś takiego jak współwina - nie mówię o tej kolizji, bo jedynym sprawcą zdarzenia jest Durczok i tylko Durczok). Jedynie może chciał zauważyć do jakiego stanu psychicznego został doprowadzony, że popełnił tak - co by nie mówić - kretyński wyczyn. Czasami nawet warto nabrać dystansu.
Tomek pisze:
a brak informacji w TVN i Polsatu usprawiedliwiają tym, że to... telewizja komercyjna .
Bo niektórzy wychodzą z założenia, że telewizje komercyjne to "folwarki ich właścicieli", a TVP jest finansowana z części ciężko zarobionych przez obywateli pieniędzy, i powinna wyznaczać jakieś standardy.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 135
x 248

Kamil Durczok

Post autor: Nina » 29 lip 2019, 18:53

[email protected] pisze:
29 lip 2019, 14:02
Najśmieszniejsze, że "Wiadomości" w swoim zacietrzewieniu tylko pomagają Durczokowi, który teraz z pewnością będzie kreował sie na ofiarę nagonki politycznej, a samo sedno sprawy zejdzie niestety na drugi plan.
I się kreuje. Jeśli dobrze wczoraj usłyszałam, to prawnik reprezentujący Durczoka zawarł taką myśl w swojej wypowiedzi, którą cytowano w jakimś programie informacyjnym.
2 x
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 113
x 241

Kamil Durczok

Post autor: Direct » 29 lip 2019, 19:06

jas06 pisze:
29 lip 2019, 13:57
Ważne info: Kamil D. wychodzi na wolność.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kamil-d ... du/2gsqk70
Bardzo podobają mi się poniższe słowa Durczoka:
Mam pełną świadomość tego, że to, co się wydarzyło, jest karygodne. Pozostaje mi przeprosić moich widzów, czytelników i internautów, ale przede wszystkim chciałbym przeprosić moich najbliższych, którzy zupełnie nie zasłużyli na to, co się stało.
Nie wybiela się i nie wymiguje od odpowiedzialności jak pewien pan na N. kilkanaście miesięcy temu. Za to szacunek ode mnie.
2 x
Pozdrawiam, Direct
wislok
Obserwator
x 22
x 99

Kamil Durczok

Post autor: wislok » 29 lip 2019, 19:54

Po pierwsze myślę,że jak ktoś tyle pije i siada za kółko to ma świadomość tego,że naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo. Więc nie używałbym alkoholu jako okoliczności łagodzącej i czyn nie uznawał za nieumyślny, siada za kółkiem po pijaku "umyślnie" naraża na niebezpieczeństwo. Druga sprawa- żadnego znaczenia nie ma czy dotyczy to osoby znanej czy nie znanej. Żadnego. Powinno to zostać rzeczowo ocenione i tu też nie może być rozstrzygnięć pod presją opinii publicznej jak i odwrotnie,że łaskawszym okiem patrzymy, bo "znam tego pana z TV". No i trzecia sprawa- sam w najbliższej rodzinie mam osobę, która po pijanemu wjechała na szczęście tylko w słup,ale że to nie był pierwszy raz to teraz odsiaduje swoje. Mojego współczucia nie ma,bo sam sobie jest winny i nie widzę żadnego usprawiedliwienia i nie są nimi problemy jakie istotnie miał., choć dla nas rodziny to bolesna sprawa. Piszę to tylko po to by nie było zarzutu,że moja opinia wynika z tego,że chcę tu linczować znanego dziennikarza. Tu zdecyduje sąd,a my nie znając szczegółów zdarzenia też powinniśmy być powściągliwi w jego komentowaniu.
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”