Fox Kids (1998-2004)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Odchodząc od Eerie Indiana, Gęsiej Skórki i innych seriali fabularnych stacja miała też jeden(?) program telewizyjny.

Mad Scientist Toon Club / Mad Scientist Kids Club (Klub szalonego profesorka) - jedyny zachowany chyba na youtube fragment. Program popularno-naukowy dla dzieci, prowadzony przez tzw. Dr. Pi (w tej roli: Michael Sorich - późniejszy amerykański aktor dubbingowy do wielu anime, ale też (w)* Power Rangers i innych tego typu formatach). Moim zdaniem produkcja całkiem udana i szkoda, że powstał tylko jeden sezon (26 odcinek). Tematyka odcinków była różna - ja na tą chwilę pamiętam epizody z robieniem piegusek i kamery filmowej (to ostatnie było rozczarowujące tak jak na przykład ta drukarka dodawana do któregoś z numerów Kaczora Donalda ;)).

Pełną listę tematów odcinka można znaleźć na angielskiej wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mad_Scientist_Toon_Club

Wracając jeszcze na chwilę jednak do odcinka poświęconego filmowi pamiętam jeszcze jeden fragment. Otóż program był robiony przez Saban, jest rok 1993, więc postanowiono wykorzystać audycję do promocji jednej z ich nadchodzących/debiutujących produkcji. Aby pokazać, jak wygląda praca nad filmem zrobiono materiał z planu... Power Rangers :lol:. Pokazano sceny nagrywania walki kitowców i głównych bohaterów (w normalnym stroju, te z kostiumach zwykle pochodziły z japońskiego serialu) pod centrum dowodzenia z pierwszego odcinka, zrobiono wywiady z niektórymi aktorami. Co ciekawe serial już wtedy był emitowany na Polsacie, ale chyba jeszcze nie na Fox Kids. O tyle było to zabawne, że tłumacz programu postanowił przetłumaczyć nazwę serialu na własną modłę. Nie pamiętam dokładnie jak, ale nijak to miało się do oryginalnego tytułu.

* - czasem grał rzeczywistego gościa, innym razem tylko podkładał głos pod potwora w scenach pochodzących z japońskiej wersji

Nie wiem do którego roku program był emitowany, ale pamiętam go jeszcze w 2002 roku. Akurat rodzice poszli sobie na jakiś spektakl, ja zostałem w domu i oglądałem jakiś mecz z piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki w Mali (ten z Kasperczakiem jako selekcjonerem organizatorów :D). W przerwie, aby nie nudzić się, przełączałem po różnych kanałach i zatrzymałem się akurat na tym programie.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tych filmików w polskiej oprawie Fox Kids raczej nie było ale mi bardzo się podobają:
Poland - Aktywnie najlepszy!
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Poland pisze:Tych filmików w polskiej oprawie Fox Kids raczej nie było ale mi bardzo się podobają:
W rzeczywistości jednak były w polskim Fox Kids. Pamiętam, że były częścią oprawy graficznej kanału z lat 2002-2004.
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 139
x 87
Kontakt:

Fox Kids (1998-2004)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

Pamiętam X Men leciało jako jedno z ostatnich przed nocną przerwą w nadawaniu :) Brakowało tego kanału
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Fox Kids (1998-2004)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ostatnio na Youtube pojawił się materiał z 2002 roku w którym to FoxKids puściło teledysk z programu "1,2,3 Śpiewaj Ty" w ramach... przerwy reklamowej :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
Posty: 632
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:25
x 69
x 53

Fox Kids (1998-2004)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Giovanni »

Ludzie mam pytanko:Szukam informacji o najstarszym telewizyjnym kanale dziecięcym
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Fox Kids (1998-2004)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Czy nie jest nim przypadkiem Nickelodeon? On właśnie wystartował w 1979 roku.
Poza tym OFF-TOPIC, idź pan gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Fox Kids (1998-2004)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Gościu z kanału youtube'owego Hats Off Entertainment zrobił materiał o serialu "Nowe przygody rodziny Addamsów" emitowanym od 1999 roku na polskim Fox Kids (produkcja Saban Entertainment emitowana premierowo na Fox Family, czyli dzisiejszym, disneyowskim Freeform). Trochę o kulisach produkcji, związkach z innymi produkcjami tej marki, produktach powstałych przy jej okazji.

Ogólnie polecam ten kanał - autor opisuje m.in. różne kontynuacje filmów/seriali będące porażkami (wiecie, że było coś takiego jak serialowy Książę w Nowym Jorku :lol:). Akurat "The New Addams Family" trudno nazwać taką typową klapą - serial został anulowany z powodu niskiej oglądalności po 1,5 sezonu, ale powstało aż 65 odcinków wyprzedzając tym samym serial z lat 60. Autor dość dobrze o nim się wypowiada. Jako serial typowo skierowany dla dzieci i młodszych nastolatków też moim zdaniem nie był zły, bardziej miałem problem z jego polskim dubbingiem, który czasem był ok, a czasem nie za bardzo. Najbardziej oczywiście pamiętam czołówkę, którą nawet przed obejrzeniem powyższego filmiku potrafiłem zanucić z pamięci :lol:

Tutaj filmik tego samego youtubera o filmie Addams Family Reunion, czyli innej równolegle powstającej produkcji tej marki od Sabanu, prosto na VHS (prawa kinowe posiadało Paramount Pictures, czyli studio od filmów z nieodżałowanym Raulem Julią).
PS Wspominany w pierwszym filmiku John Astin pojawił się też w ostatnim, 19. odcinku oryginalnego Eerie Indiana - serialu, o którym wspominałem na pierwszej stronie tematu. Oczywiście polecam sobie obejrzeć tą serię od początku.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Fox Kids (1998-2004)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie tylko ostatnim, miał rolę powracającą przez cały sezon xD
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości