Religia.tv

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 24
x 270
Kontakt:

Religia.tv

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jak donosi dzisiejszy news media2.pl
Potwierdzają się informacje sprzed kilku miesięcy. Jak dowiedział się Newsweek Polska, jesienią wystartuje nowa telewizja religijna, nad której uruchomieniem pracuje Grupa ITI.
Pomysłodawcami nowego kanału są Mariusz Walter, wiceszef Grupy ITI, ks. Kazimierz Sowa i publicysta "Newsweeka" Szymon Hołownia, którzy chcą stworzyć kanał poświęcony tematom religijnym dla szerokiego grona odbiorców.

- Nie zależy nam na tworzeniu konkurencji dla telewizji Trwam - mówią Newsweekowi inicjatorzy projektu. - Zaoferujemy ciekawe dyskusje o sprawach wiary, etyki czy filozofii - dodaje Newsweekowi Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

Jak pisze Newsweek, obok niedzielnej mszy w ramówce nowej stacji znajdą się audycje poradnikowe, interaktywne (z udziałem widzów), talk-show i program publicystyczny, które wedle zapowiedzi mają stronić od polityki.

Obejrzeć będzie można autorski przegląd filmów religijnych czy cykl dokumentów poświęconych religiom świata. Jednym z hitów mają być niepokazywane dotąd archiwalne materiały z pontyfikatu Jana Pawła II. Programy prowadzić będą głównie świeccy publicyści, choć na wizji pojawią się też księża - pisze Newsweek Polska.

Na powstanie kanału religinego Grupa ITI wyda około 20 mln zł. Jednak spółka nie jest nastawiona komercyjnie do tej inwestycji, ale wizerunkowo. Pytani przez tygodnik medioznawcy przyznają, że przedsięwzięcie ma szanse na powodzenie tym bardziej, że kanał aproponuje nowe podejście do religii i światopoglądu człowieka nowoczesnego.
No to teraz jak powstanie ten kanał TVP będzie zmuszona zrobić taki podobny kanał bo samym "Między ziemią a niebem" nic nie zdziała
Ja osobiście życze dużo powodzenia temu kanałowi gdyż wiem że może odnieść sukces.
Co wy myślicie o tym ?
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Kontakt:

Religia.tv

Post autor: przemkob »

Jesienią wystartuje nowa telewizja religijna. Uruchomi ją właściciel TVN - Grupa ITI - poinformował na swojej stronie internetowej Newsweek Polska.

Pomysłodawcy Mariusz Walter, wiceszef Grupy ITI, ks. Kazimierz Sowa i publicysta "Newsweeka" Szymon Hołownia chcą stworzyć kanał poświęcony tematom religijnym dla szerokiego grona odbiorców - twierdzi Newsweek.

- Nie zależy nam na tworzeniu konkurencji dla telewizji Trwam - przekonują inicjatorzy projektu, którzy zapowiadają nowe otwarcie na rynku mediów katolickich. - Zaoferujemy ciekawe dyskusje o sprawach wiary, etyki czy filozofii - mówi Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

Obok niedzielnej mszy w ramówce nowej stacji znajdą się audycje poradnikowe, interaktywne (z udziałem widzów), talk-show i program publicystyczny, które wedle zapowiedzi mają stronić od polityki. Obejrzeć będzie można za to autorski przegląd filmów religijnych czy cykl dokumentów poświęconych religiom świata. Jednym z hitów przygotowywanych na start stacji są niepokazywane dotąd archiwalne materiały z pontyfikatu Jana Pawła II.

Programy prowadzić będą głównie świeccy publicyści, choć na wizji pojawią się też księża. Już dziś redakcja przygotowuje casting, także dla duchownych. Ma zatrudnić w sumie kilkanaście osób, dziennikarzy i współpracowników. Na pierwszy rok działania kanału, który będzie dostępny w bezpłatnym paśmie platformy cyfrowej n, ITI wyłoży ok. 20 mln zł. Grupa ITI nie zdecydowała jeszcze, czy telewizja będzie sprzedawać czas antenowy reklamodawcom.

- Spółka nie jest nastawiona komercyjnie do tej inwestycji, ale wizerunkowo - mówią przedstawiciele Grupy ITI. O tym, że taki ruch spółce się opłaci, przekonują medioznawcy:

- Kiedy trzeba będzie wystąpić o przedłużenie koncesji, koncern będzie mógł przekonywać, że wypełnia misję - uważa prof. Maciej Mrozowski. Jego zdaniem przedsięwzięcie ma spore szanse na powodzenie. - Jeśli kanał aproponuje nowe podejście do religii i światopoglądu człowieka nowoczesnego, może być alternatywą dla Radia Maryja i telewizji Trwam - dodaje.

Źródło: Wiara.pl
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 634
x 3195

Religia.tv

Post autor: Karol »

Według Rzepy start 15 września.
Awatar użytkownika
kelo
Użytkownik

Religia.tv

Post autor: kelo »

To jakieś jaja czy jak =| Jeszcze im mało kasy =| No ale może na tym kanale powróci TVN'owe Bajkowe Kino, bo jakoś o dzieciach TVN dawno zapomniał...
forum-polsat
Użytkownik
x 1

Religia.tv

Post autor: forum-polsat »

Usunięte niepotrzebne cytowanie...

Jak to? Nie dość, że ma dwa kanały bajkowe, a kolejny rusza jesienią, to od czerwca w otwartym TVNie emitowane są bajki (obecnie Zorro).
Awatar użytkownika
kelo
Użytkownik

Religia.tv

Post autor: kelo »

Usunięte niepotrzebne cytowanie...

Co masz na myśli z tymi kanałami :rolleyes: ?
No wiem leci teraz Zorro, ale chodzi mi o bajki które kiedyś leciały na TVN i na TVN7 zaraz po przejęciu tego kanału.
forum-polsat
Użytkownik
x 1

Religia.tv

Post autor: forum-polsat »

Teraz niektóre z nich są nadawane (TVN) Bumerang... Z resztą to temat o kanale religijnym TVN, a nie o kanałach bajkowych.
Dawid
Użytkownik

Religia.tv

Post autor: Dawid »

felik3 pisze:Audycja będzie miała charakter interaktywny. Poza gośćmi w studiu w debacie będą mogli uczestniczyć bowiem także telewidzowie za pomocą telefonów i smsów.
Oby się ta "interaktywność" nie skończyła jak niegdysiejsza wizyta ks. Ołdakowskiego w Superstacji, kiedy to "inteligenci" dzwonili i lżyli Kosciół na całego, oskarżajac go o zamordowanie "milionów ludzi" i inne "zbrodnie".
djank
Użytkownik

Religia.tv

Post autor: djank »

Ten post powini zmenić na RELIGIA TV
djank
Użytkownik

Religia.tv

Post autor: djank »

lub religja
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Religia.tv

Post autor: Witu »

15. października w telewizji nowej generacji „n” ruszyła testowa emisja kanału tematycznego religia.tv. Oferta programowa ma prezentować wpływ religii na życie człowieka, oraz pełnić funkcję edukacyjną w obszarze tematyki innych wyznań. Na konferencji prasowej twórcy religia.tv zaprezentowali zapowiedzi programowe i odpowiadali na pytania dziennikarzy.
Konkurencja dla TV Trwam? Nie no wydaje mi się że nie bo z tego co zauważyłem to na tym kanale lecą programy dokumentalne. Trzeba przyznać że n nie afiszowałą się za bardzo z tym programem bo do listy dodali go jakieś 10 minut przed rozpoczęciem nadawania.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 634
x 3195

Religia.tv

Bo tak czy siak jest to tekst, a kanał w sam w sobie jeszcze nie ma koncesji. Włączyłem na chwilę, ale EPG niezbyt pokrywało się z tym, co leci na antenie. Jednak po chwili doszedłem do wniosku, że jest to świetna alternatywa dla TV Trwam.

Swoją drogą, w EPG zauważyłem program "Lumen 2000". Nie wiem czy nie emitowała go Telewizja Puls (lub TV Niepokalanów).
tommyboy
Użytkownik

Religia.tv

Post autor: tommyboy »

Na pewno to będzie alternatywa dla TRWAMu i chyba dobrze....tylko żeby nie wyrósł 2gi ojciec dyrektor....
Obrazek
Awatar użytkownika
zoltar
Użytkownik

Religia.tv

Post autor: zoltar »

Przeciez to stacja kodowana wiec w jaki sposob bedzie to konkurecja dla TRWAM ? a poza tym inny odbiorca bedzie oglodal stacje ks. Sowy,a inny ogloda i slucha Radio Maryja i TV Trwam malotego mysle ze beda bardzo negatywnie nastawieni do nowej katolickiej stacji,dlaczego chocby dlatego ze stworzyl ja znienawidzony przez ojca Rydzyka TVN !
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 634
x 3195

Religia.tv

Ale stacja może zwiększyć zasięg wchodząc do sieci kablowych lub ewentualnie do innych platform cyfrowych. Religia.tv na dobrą sprawę nie jest i nie będzie kanałem premium w N.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”