RTL 7 (1996-2002)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Camillo
Użytkownik
Kontakt:

RTL 7

Post autor: Camillo » 01 lis 2007, 17:56

Tak myślałem, że znajdzie się tutaj również kanał RTL 7. Za swoich czasów miałem dekoder analogowy i to był jeden z niewielu kanałów polskich, które mogłem odbierać. Według mnie niczym się nie różni od dzisiejszego TVN 7. W końcu zmienili zarząd i nazwę kanału :)
Maniak seriali zagranicznych :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

RTL 7

Post autor: Karol » 03 lis 2007, 0:08

Newsroom jest redakcją danego medium - telewizji, radia, gazety lub portalu internetowego. Produkcja w blueboxie jest prosta. Prezenter stoi przed kamerą, a za nim znajduje się (zazwyczaj niebieskie) jednolite tło. Przy obróbce komputerowej, zamiast niego wstawiane są obrazy, animacje, nagrania wideo. Tak tworzone są np. serwisy pogodowe w TV Puls, w TVP1 chyba już się od tego odchodzi.

Tak wygląda takie studio:
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

RTL 7

Post autor: Karol » 03 lis 2007, 20:59

A skąd wiesz? Polsat używa czasem także studia wirtualnego, kiedyś aż do przesady.
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

RTL 7

Post autor: wojt.20 » 03 lis 2007, 21:03

@loter56 zawsze możesz włączyć rtl lub rtl2 ... i masz małą namiastkę rtl7 ... tego jak mogłaby teraz wyglądać ta stacja.
Rtl wracajcie nach Polen - tylko tyle pamiętam z niemca :D .
alajzy
Użytkownik

RTL 7

Post autor: alajzy » 21 lis 2007, 12:37

Witam mam takie pytanie pamięta ktoś serial Campbellowie chodzi mi o orginalną nazwe serialu jakby ktoś pamiętał był bym wdzięczny
hiszpan
Użytkownik

RTL 7

Post autor: hiszpan » 24 lis 2007, 23:11

tytul tego serialu o ktory pytasz to prawdopodobnie ''siódme niebo'' byl rownież emitowany w tvp nawet nie tak dawno lubialem ten serial w tvp byl emitowany w niedzielne poranki
alajzy
Użytkownik

RTL 7

Post autor: alajzy » 25 lis 2007, 12:02

Ok już mam serial nazywa się Step by Step mam pytanie jakby ktoś posiadał wszystkie odcinki i mógłby wstawić je na rapida był bym wdzięczny
hiszpan
Użytkownik

RTL 7

Post autor: hiszpan » 02 gru 2007, 15:25

ten serial rowniez emitowala tvp2 kilka lat temu
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

RTL 7

Post autor: Karol » 09 gru 2007, 5:20

alajzy pisze:Ok już mam serial nazywa się Step by Step mam pytanie jakby ktoś posiadał wszystkie odcinki i mógłby wstawić je na rapida był bym wdzięczny
"Step by step" bo bodajże "Krok za krokiem" pokazywany w TVN Siedem. Wydaje mi się, że nie ma on powiązania z "Campbellami".

Co do oglądalności RTL7 to plasowała się ona na oglądalności ok. 2,5-3,0% pod koniec istnienia stacji. Grupa ITI wprowadzając TVN Siedem znacznie obniżyła oglądalność tego kanału. Co najciekawsze, współpraca z Naszą TV wcale nie dawała niemieckiemu nadawcy dużo, bowiem NTV miała oglądalność mniejszą niż sam RTL7.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

RTL 7

Post autor: Karol » 09 gru 2007, 14:03

Człowieku,jeszcze jeden głupi post i dostaniesz kolejne upomnienie bo mam Cię dość. Dzieciak.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

RTL 7

Post autor: Karol » 09 gru 2007, 22:32

Otrzymałeś drugie upomnienie. Jeszcze jedno i żegnam. Ja jako moderator mam obowiązek się wtrącać i dbać o poziom forum. Może jesteś dwa lata młodszy, ale reprezentujesz poziom 11-latka. Koniec postów nie na temat. Resztę związanych ze mną problemów możesz opisać w specjalnym dziale na forum.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

RTL 7

Post autor: Karol » 12 gru 2007, 1:51

http://pl.youtube.com/watch?v=8KtZdk8Yj ... re=related

Na samym początku nagrania jest dosłownie urywek z "Pogody" w RTL7, którą prowadziła Maja Popielarska. Reszta nie dotyczy Siódemki :)
Miro
Obserwator
Kontakt:

RTL 7

Post autor: Miro » 13 gru 2007, 19:05

widać,że mapy pogody w tvp od tego czasu dużo sie niezmieniły.
viva-91
Użytkownik

RTL 7

Post autor: viva-91 » 13 gru 2007, 20:58

tylko do szły nowe osoby a zbyt stare osoby odeszły z TVP
emek
Użytkownik

RTL 7

Post autor: emek » 14 gru 2007, 0:17

tu jest petycja gotowa o przywrocenie RTL 7

http://www.rtl7.glt.pl/

WPISZCIE SIE JAK CHCECIE

TERSC

RTL 7 – jedna z największych w latach 90. telewizji komercyjnych nadających w Polsce. Uruchomiono ją 6 grudnia 1996
roku. Jako pierwszą audycję wyemitowano serial dla dzieci „Casper”. RTL7 zasłynął na polskim rynku głównie z
wprowadzania nowych formatów programowych. Jako pierwszy wprowadził program informacyjny 7 minut – wydarzenia dnia,
który w sposób krótki i treściwy przedstawiał aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie. Program początkowo prowadzili:
znany z początków Teleexpressu, Wojciech Reszczyński, i obecna prezenterka, dziennikarka i sekretarz programowy stacji
TVN24, Danuta Kondratowicz. Nie zabrakło także magazynu sensacji i rozrywki „Zoom”, którego oglądalność z
kilkudziesięciu widzów momentalnie wzrosła do kilkuset tysięcy. Centrala w Luksemburgu wprowadziła znaczne cięcia
budżetowe, przez co finansowanie stacji zostało ograniczone do minimum, mimo, że przez kilka lat istnienia popularność
RTL7 systematycznie rosła. W kwietniu 2000 roku zdjęto z anteny program informacyjny „7 minut”, a kilka miesięcy później
program „Zoom”. Jednocześnie zmieniono oprawę graficzną stacji oraz logo. Stacja chciała w ten sposób odciąć się od
swojego starego wizerunku. Ostatecznie produkcja własna kanału została ograniczona do zera. Ostatecznie pod koniec 2001
roku telewizja RTL7 została wykupiona przez polski kapitał – Grupę ITI. 1 marca 2002 roku została zastąpiona telewizją
TVN Siedem.(z: Wikipedia). W założeniach nowej stacji było dotychczasowe emitowanie popularnych filmów, seriali oraz
seriali animowanych poprzedniczki. Tak naprawdę emitowano tylko część wszystkich produkcji, a niektóre z nich z nową
ścieżką dźwiękową (lektor). W roku 2003 zaprzestano emitować seriale animowane, a stacja skupiła się głównie na
nadawaniu programów powtórkowych ze stacji TVN. W wyniku tego telewizja TVN Siedem do dzisiaj posiada bardzo przeciętne
wyniki oglądalności i jest krytykowana przez samych widzów.

Do dnia dzisiejszego istnieją setki, a nawet tysiące fanów telewizji RTL 7, którym brak doskonałych programów z
ulubionej stacji. Celem naszej petycji jest przywrócenie na antenę kanału TVN Siedem wszystkich lub tylko część tytułów
emitowanych w RTL 7. Oczekujemy również takich produkcji jak:

Seriale animowane: Anaruk chłopiec z Grenlandii, Szaleństwo Koszykówki, Dżdżownica Jim, Gdzie jest Wally ?, Rocky łoś
Superktoś i przyjaciele, Dragon Ball, Woody Woodpecker, Simba - król lew oraz Casper.

Seriale: Steven Spielberg przedstawia: Niesamowite historie, Czy boisz się ciemności ?, Dziewczyna z kmoputera, Sliders.

Wynikiem przywrócenie w/w produkcji z pewnością okazałaby się o wiele wyższa oglądalność stacji oraz większy dochód z
reklam.

Mamy nadzieję, iż nasza petycja przyniesie skutki i wszystkie nasze ulubione produkcje zostaną przywrócone na antenę. Z
góry serdecznie dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie sprawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”